Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


pc cruiser po wymianie rozrządu jedzie tylko do tyłu

automatyczna skrzynia został tylko wsteczny

  • Zamknięty Temat jest zamknięty
42 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.pt cruiser Joli_*

Bezimienny Gość.pt cruiser Joli_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 06 marzec 2015 - 19:47

Witam

Po zakupie autka kóre jeżdziło ale było bardzo zaniedbane postanowiłem poza mnóstwem innych napraw wymienić rozrząd .

Po wymianie (włożeniu silnika ze skrzynią )okazało się że w automatycznej skrzyni został tylko wsteczny (działający poprawnie ) Po wybraniu D silnik gaśnie !

Mój mechanik jest mocno wystraszony bo nie ma doświadczenia z automatami .Bardzo prosze o podpowiedź co się mogło nie udać

 

Pozdrawiam

pt cruiser Joli



#2 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 marzec 2015 - 19:59

A kto to ma wiedzieć - przez internet , przy takich usterkach to podstawa podłączenie pod komputer i sprawdzenie co melduje.Mechanik powinien sprawdzić wszystko do czego sie dotykał , zwłaszcza kostkie elektryczne i wiazki elektryczne .Opisz dokladnie co było naprawiane , co wymieniane , rozumim że silnik był wyjęty razem ze skrzynią czy coś było dokładane z innego auta ? , czy biegi bez odpalenie silnika pracują poprawnie i wyświetlają inf. na liczniku ?

Użytkownik andreeas7 edytował ten post 06 marzec 2015 - 20:00


#3 Bezimienny Gość.pt cruiser Joli_*

Bezimienny Gość.pt cruiser Joli_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 06 marzec 2015 - 20:09

OBD2 podłączone znalazło tylko kom.silnika ,(błąd usuniety ) razem z wymianą uszkodzonych kabli WN .

Poza rozrządem wymieniłem :

-piastę prawą przód z łożyskiem

-duzo elementów zawieszenia

Wszystko to nowe elementy .

Wydaje się że to nic nie ma wspólnego ze skrzynią .

Nie rozumiem Twojego pytania

czy biegi bez odpalenie silnika pracują poprawnie i wyświetlają inf. na liczniku ?

możesz to rozwinąć



#4 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 marzec 2015 - 20:25

A co ma Ci wiecej OBD wyświetlić ? - tylko dobry tester diagnozujący chryslera , to powinien mieć mechanik na warsztacie (podstawa pracy przy autach po 2000r).

Na włączonej stacyjce przy zgaszonym silniku zmieniasz pozycje na wybieraku biegów i patrzysz na licznik czy zmiany na lewarku są widziane na zegarze N , D , R , P - chodzi o sprawdzenie czy wybierak pracuje prawidzłowo i przekazuje informacje do sterownika skrzyni .

#5 Bezimienny Gość.pt cruiser Joli_*

Bezimienny Gość.pt cruiser Joli_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 06 marzec 2015 - 20:46

W sprawie testera mój mechanik tego nie ma .Przed chwilą znalazłam sposób na czytanie błędów bez testera .

3x w ciągu 5 sek kluczykiem od off do włączenia zapłonu .Czekam na odpowiedź od mechanika czy to działa  u mnie .

 

 

ad 2 Tak przy wyłączonym silniku na zegarze zmieniają się N,D,R...... nie mam porównania czy wybierak pacuje dobrze .Przejechałam nim 80km do mechanika

Na wyczucie i doświadczenie (duzo jeżdżę ) mechanicznie wybierak ok



#6 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 marzec 2015 - 21:18

Metodą kluczykową sprawdza sie tylko błędy silnika i ogólną usterkę skrzyni P700 - dokładna diagnoza skrzyni tylko na testerze , nic wiecej nie zrobisz jak nie podłączycie auta - teraz to tylko wrożenie co mogło sie stać .

Użytkownik andreeas7 edytował ten post 06 marzec 2015 - 21:18


#7 Bezimienny Gość.pt cruiser Joli_*

Bezimienny Gość.pt cruiser Joli_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 06 marzec 2015 - 21:27

szkoda bo jak na razie to nie ma widoków na tester .

 

Czy masz jakieś sugestie co do tego co sie stało ?



#8 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8211
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 marzec 2015 - 21:40

Andrzej! (się nie znam) pytanie do Ciebie...może  niech mechanior wymieni koleżance olej w skrzynce Pisałeś niejednokrotnie, że to czule ustrojstwa



#9 liseczek

liseczek

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3318
  • Dołączył:  27 lip 2011
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:Aktualnie brak
  • Imię:Tomasz
  • Skąd::Sobótka
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 06 marzec 2015 - 21:46

Darek, domyślam się, że olej jest wymieniony, ale nie wiadomo czy na właściwy - ale przy opisanej ustarce sądzę, że coś jest źle poskładane/złączone - myślę, że przez internet tego nikt nie zdiagnozuje, tym bardziej bez testera. Pozostaje chyba tylko włączyć wsteczny i podjechać do mechaniora co się zna na rzeczy i ma do tego narzędzia

#10 Cezary

Cezary

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 24
  • Dołączył:  04 mar 2015
  • Rok Produkcji:brak
  • Silnik:brak
  • Imię:Cezary
  • Skąd::brak
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 marzec 2015 - 22:09

 

Mój mechanik jest mocno wystraszony bo nie ma doświadczenia z automatami.

 

Przepraszam bardzo, że się wtrącę, ale czy mechanik, który zrobił "naprawę" nie powinien po prostu jeszcze raz postawić auta u siebie, rozebrać co spartolił i próbować przynajmniej zorientować się, co jest nie tak?... Ma dobrą okazję nauczyć się wreszcie czegoś porządnego, czyli obsługi serwisowej automatu :)  A jeżeli pozostanie przy swoim przestraszeniu, to ja bym zrezygnował na stałe z takiego mechanika i jak tu kolega już radzi, szukałbym innego mechanika.



#11 Bezimienny Gość.pt cruiser Joli_*

Bezimienny Gość.pt cruiser Joli_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 06 marzec 2015 - 22:20

Olej wymieniony na  oryginalny Mopar ATF4+.Raczej nie ma znaczenia .

Jutro przycisnę mechanika aby sprawdził po raz kolejny połączenia (wtyczki przewody )

Jakiego programu diagnostycznego używacie do diagnostyki swoich aut ?

Poszukam czegoś w sieci ale nie wiem czego szukać



#12 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 marzec 2015 - 09:16

program jest tylko jeden : WiTech l nie obsluguje przedlifta , do tego modelu DRBIII lub inny markowy tester - jakie programy z sieci ? o czym ty mażysz , placisz i kupujesz ..... nie ma nic za darmo .

Najtanszy interfejs ktory podłączy sie z chryslerm to Easy Diag Launcha + obowiazkowe wykupienie licencji na ćhryslera 30 $ inaczej sie nie połączysz z modułami .

I jeszcze jedno czy po wrzuceniu D ono gaśnie bo sie dławi (jest slabe ) czy drastycznie jest wygaszane jako awaria .

czy auto przed wrzuceniem biegu na D było rozgrzewane , czy przy wrzuceniu D delikatnie podnosi obroty ? , będę Cie mordował bo cały czas mało informacji

Użytkownik andreeas7 edytował ten post 07 marzec 2015 - 10:37


#13 Bezimienny Gość.pt cruiser Joli_*

Bezimienny Gość.pt cruiser Joli_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 07 marzec 2015 - 15:48

Witam

Odpowiadając na Twoje pytania :

po wrzuceniu D silnik gaśnie w chwili puszczania hamulca -próby ruszenia .Trzymany na hamulcu pracuje normalnie .

W czwartek mechanik rozgrzał auto do temperatury pracy (załączenie wentylatorów ) Rozgrzany silnik -skrzynia nie zmieniły objawów .

Raczej nie zmienia obrotów po wrzuceniu D

Wczoraj mechanik z testu kluczykowego odczytał bład P0700 awaria skrzyni .Jak pisałeś to bardzo ogólna wskazówka .

Po objawach i na podstawie opinii z sieci ustaliłam z mechanikiem sparwdzenie elektrozaworów .

Jak myślisz Andrzej to dobry trop ?

Martwi mnie paląca sie kontrolka ABS i controli trakcji choc mechanik twierdzi że bład zniknie po skalibrowaniu się systemu

konieczność przejechania kilkuset metrów po wymianie piasty .

Andrzej myślisz ze elektrozawory do dobry trop ?



#14 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 marzec 2015 - 16:10

Nic elektrozawory nie pomogą nie tu problem - usterka jest w układzie elektrycznym : naderwana wiązka lub uszkodzone czujniki w tym napewno od Abs tego sie nie kalibruje - kontrolka gaśnie automatycznie po teście kluczykowym jeśli jest wszystko ok .

Mechanik na 100% uszkodził elementy przy naprawie zawieszenia .
Bez testera nic w tym aucie wiecej nie naprawisz , czujników ABS nie sprawdzisz są piezoelektryczne - tylko i wyłącznie tester

#15 Bezimienny Gość.pt cruiser Joli_*

Bezimienny Gość.pt cruiser Joli_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 07 marzec 2015 - 23:45

Pisząc o uszkodzonych czujnikach masz na myśli ABS ? W zasadzie dotykal tylko jednego tam gdzie wymieniał piaste .Trochę mnie zmartwiłeś ! może lepiej nich nie rusza elektrozaworów ! Czujnik ABS mial drobne uszkodzenie mechaniczne (ten od uszkodzonej piasty ) Czy myślisz że to jest problem błędu ABS i kontroli trakcji ?

Czy to moze być powodem wyłączania się silnika przy próbie ruszenia do pzrodu ?

Twoja diagnza bardzo mnie zamrtwiła !



#16 Bezimienny Gość.pt cruiser Joli_*

Bezimienny Gość.pt cruiser Joli_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 08 marzec 2015 - 23:50

Cóż nie doczekałam się komentarza do ostatniej wiadomosci .Jutro będzie niezla demolka w mojej skrzyni .Dam Wam znac co z tego wyniknie .

Przyznaję że jestem zaskoczona unikalnościa technologii PT -ka a co za tym idzie braków w wiedzy mechaników .Może wszystko się dobrze skończy ale po wczorajszej rozmowie z moim mechanikiem martwię się czy uda się w koncu uruchomić to moje śmieszne autko .


Użytkownik pt cruiser Joli edytował ten post 08 marzec 2015 - 23:51


#17 Rysiek

Rysiek

    Nowy użytkownik

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 10
  • Dołączył:  23 paź 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Vito
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 marzec 2015 - 02:48

Smieszny to jest mechanik pierdoła co udaje dziewczę żeby otrzymać pomoc :lol

#18 Bezimienny Gość.pt cruiser Joli_*

Bezimienny Gość.pt cruiser Joli_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 09 marzec 2015 - 08:05

Nie bądż Rysiu śmieszny ,jeśli masz jakąś homo fobie to nie koniec świata Swiata .Z tym można żyć ,Jesli myślisz że kobieta nie może mieć podstawowej wiedzy to albo jesteś" bardzo ' dojrzałym człowiekiem albo bo prostu ograniczony .

Obudź sie jest 2015 rok twoim premierem jest kobieta !!!

Uniosłam się bo bo to ja chciałam otrzymać pomoc ale jak widać łatwiej dotrzeć do fachowej wiedzy na innym kontynencie hehehe

Z jednym się z Toba zgadzam mechanik jest pierdoła

 

Tak na końcu dzisiaj wieczorem będzie wiadomo jak bardzo pierdołowaty jest mój mechanik i  jaka będzie umiał wykorzytac teoretyczna wiedzę

 

Na pewno was poinformuję



#19 bagro

bagro

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 921
  • Dołączył:  04 kwi 2012
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4 GT - M
  • Imię:Romek
  • Skąd::SBL
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 09 marzec 2015 - 08:12

Ciekawe czy jesteś tą Jolką czy tym pierdołowatym mechanikiem i pali ci się pod nogami.

Skoro znasz dojścia to szukaj na innym kontynencie.



#20 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 marzec 2015 - 08:33

Nie bądż Rysiu śmieszny ,jeśli masz jakąś homo fobie to nie koniec świata Swiata .Z tym można żyć ,Jesli myślisz że kobieta nie może mieć podstawowej wiedzy to albo jesteś" bardzo ' dojrzałym człowiekiem albo bo prostu ograniczony .
Obudź sie jest 2015 rok twoim premierem jest kobieta !!!
Uniosłam się bo bo to ja chciałam otrzymać pomoc ale jak widać łatwiej dotrzeć do fachowej wiedzy na innym kontynencie hehehe
Z jednym się z Toba zgadzam mechanik jest pierdoła

Tak na końcu dzisiaj wieczorem będzie wiadomo jak bardzo pierdołowaty jest mój mechanik i jaka będzie umiał wykorzytac teoretyczna wiedzę

Na pewno was poinformuję

Szukasz fachowej pomocy podając znikome szczegóły naprawy , wszystko trzeba z Ciebie wyciągać - do każdego wpisu dodając jeszcze swój komentarz - jeśli auto przed naprawą jeżdiło i skrzynia nie była demontowana od silnika to absolutnie nie jest to usterka w skrzyni .
Dla Twojej wiadomości zdarzalo sie w tym aucie że auto gasło przy probiej jazdy po wymianie rozrządu i przestawieniu ustawień o 1 ząbek na jednym z wałków - nie jest to prosta awaria i trzeba ją dobrze zdjagnozować a do tego trzeba mieć tester - życzę powodzenia w dalszej naprawie .

Użytkownik andreeas7 edytował ten post 09 marzec 2015 - 08:46






Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: automatyczna skrzynia, został tylko wsteczny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych