Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

A oto moja modyfikacja (jeszcze nie ukończona)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
95 odpowiedzi w tym temacie

#41 olaf folaron

olaf folaron

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 690
  • Dołączył:  13 lis 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,4 turbo
  • Imię:Olaf
  • Skąd::Częstochowa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 czerwiec 2015 - 22:32

Masakra

#42 Jacekk133

Jacekk133

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 162
  • Dołączył:  09 cze 2014
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2000cm M
  • Imię:Jacek
  • Skąd::LEGNICA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 czerwiec 2015 - 04:37

Witam wszystkich ponownie.

Na początek chcę powiedzieć że według mojej filozofii ,nie istnieje coś takiego jak ,, modyfikacje które szkodzą " bo jakie by  nie były to mogą się odbiorcy podobać lub nie ,a to niczego nie zmienia ,ważne jest to że się podobają twórcy i choćby już dla niego nie są szkodą. To tyle. A odnośnie dalszych modyfikacji to trochę poszedłem do przodu bo jeden z zamontowanych progów jest już w chromie i muszę jeszcze drugi zrobić. Wszystko to się wlecze bo robię to sam i to metodą prób i błędów,a następnie wybieram najtrafniejszą (według mnie) z opcji ,lub jak nie osiągnę zadowalającego efektu to likwiduję całkiem zamierzoną akcję. Ale największą przyjemność sprawia to że niema takiego drugiego i że własnymi rękami się zrobiło.

Postaram się zaraz wrzucić zdjęcia z postępów tylko muszę zrzucić na komputer.

POZDRO



#43 hencio

hencio

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3349
  • Dołączył:  22 cze 2014
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,429 A
  • Imię:DARIUSZ
  • Skąd::SZKLARKA RADNICKA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 czerwiec 2015 - 06:22

Czekamy,czekamy Jacku na fotki.



#44 Jacekk133

Jacekk133

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 162
  • Dołączył:  09 cze 2014
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2000cm M
  • Imię:Jacek
  • Skąd::LEGNICA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 czerwiec 2015 - 08:41

No to są. Drugi próg jest też w połowie zrobiony (jak widać na zdjęciu,ale inną koncepcją,dlatego będzie to zdjęte i zrobione tak jak ten już gotowy. Oprócz tego wrzucam też fotki ze wstępnie zrobionymi słupkami i listwą drzwi (oczywiście też nie skończone bo to próba) No i pierdółki z wnętrza.


A tu jeszcze zdjęcie z przodu z przerobioną i wstawioną po środku od dołu blachą z Audi Allroad i podobna będzie z tyłu między wydechami ,również przerobiona z Audi (w zasadzie już ją mam gotową ,tylko jeszcze spasować i zamontować). Na drzwiach mam w planie zmienić listwy na chromowane ,ale również od Audi Allroad ,z tym że tu będzie ciężko aby zachować estetykę bo obydwie (przód i tył) są dłuższe i będę musiał ciąć i próbować przerobić,a jak się nie uda to trudno ,wrócę do oryginału chociaż zależy mi na tych z Audi bo są o podobnym profilu lecz trochę szersze i masywniejsze. Ale to za jakiś czas.

                                             Pozdro.

Załączone pliki



#45 macheck

macheck

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 199
  • Dołączył:  26 mar 2015
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,0 A
  • Imię:Maciek
  • Skąd::Krzeszowice
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 czerwiec 2015 - 10:17

Noooo Jacku... idziesz po bandzie :)

 

Bardzo doceniam ogrom własnoręcznie włożonej pracy.

Samochód zaczyna "kapać" chromem

 

Tylko czy nie za bardzo? Bo zaczyna się zatracać Pitek w Pitku....

 

Uważaj żeby nie przegiąć, bo można łatwo przekroczyć pewną granicę i (sorki za porównanie) Pitek może zacząć wyglądać jak stara k...wa z toną tapety na twarzy.

 

Naprawdę doceniam robotę, dalej kibicuje choć w moim osobistym odczuciu zaczyna projekt wyglądać podobnie jak rekord "ile osób zmieści się do malucha" czyli "ile dam rady świecidełek zawiesić na Pt".

Taka sztuka dla sztuki

 

Ale ja to ja, a Ty to Ty. Więc działaj dalej.... Może z tego kaczątka jeszcze jakiś łabędź się wykluje



#46 pablicito

pablicito

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1681
  • Dołączył:  24 kwi 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M Gaz
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 09 czerwiec 2015 - 10:45

Też mam takie odczucie, że efektem końcowym projektu będzie przełożenie budy od Audi Allroad... :kawka :p



#47 bigmeen

bigmeen

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1988
  • Dołączył:  05 mar 2014
  • Rok Produkcji:X
  • Silnik:X
  • Imię:X
  • Skąd::X
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 09 czerwiec 2015 - 11:42

Witam

Panowie z tego co pamiętam na forum o gustach się nie dyskutuje. Kibicuje Jacowi i wszystkim odważnym którzy prubuja zmienić wygląd Pt. Sam jestem tradycjonalistą. Kupiłem Pt bo taki wygląd mnie zafascynował.
Dla wszystkich którzy szukają dodadkowej inspiracji w Pt :tak

:ziom

#48 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16920
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 czerwiec 2015 - 11:45

Bez obrazu jacku a Pt stracił całkowicie swój urok , nic narazie co zrobiłeś na dobre mu nie wyszło , wymiana opon i modyfikacje zmieniły charakterystykę jazdy i auto nie prowadzi sie dobrze i duzo pali : tylko nie mów ze nie wiem , jeździłem z tobą , montaż ledwo jest za bardzo rozrzucony i w najniższym miejscu nie mieszczą sie w parametrach dopuszczenia sa niżej jak 25cm od ziemi , o reszcie nie będę wspominał - nie jestem zwolennikiem chromów ale akurat tylko moje zdanie - dla mnie to jawny gwałt na samochodzie .

#49 Mike PT Dodge

Mike PT Dodge

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2251
  • Dołączył:  13 cze 2010
  • Rok Produkcji:2007
  • Silnik:NITRO 2,8 A
  • Imię:Michał
  • Skąd::Tarnowskie Góry
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 czerwiec 2015 - 11:53

Na drzwiach mam w planie zmienić listwy na chromowane ,ale również od Audi Allroad ,z tym że tu będzie ciężko aby zachować estetykę

 

 

 

Załączone pliki



#50 pablicito

pablicito

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1681
  • Dołączył:  24 kwi 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M Gaz
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 09 czerwiec 2015 - 13:16

Witam

Panowie z tego co pamiętam na forum o gustach się nie dyskutuje. Kibicuje Jacowi i wszystkim odważnym którzy prubuja zmienić wygląd Pt. Sam jestem tradycjonalistą. Kupiłem Pt bo taki wygląd mnie zafascynował.
Dla wszystkich którzy szukają dodadkowej inspiracji w Pt :tak

:ziom

Królu i Panie!!! :szacun :szacun :szacun :) :) :)

Całkowicie zgadzam się z Tobą w tej części Twojej wypowiedzi. Pozwolę sobie jednak na pewne uwagi. Mianowicie: oprócz gustu liczy się wszak też smak, takt i umiar. Tzn.: osoby kochające malarstwo Caravaggia nie powinny opluwać zwolenników twórczości Picassa - i odwrotnie. Ale też, zgodnie z przyjętym przez naszą część ludzkości kanonem kultury, żaden zwolennik Picassa nie powinien przerabiać dzieł Caravaggia na modłę kubizmu (albo odwrotnie). Każdy otacza się tym, co lubi. A przy okazji powinien być wierny zasadzie: "Nie czyń drugiemu, co Tobie niemiłe" - czyli miłośnicy wzmiankowanych artystów hołubią, co swoje, nie starają się na siłę przekonać swych antagonistów do swych racji i nie obrzydzają ich wyborów. Zwolennik kubizmu będzie starał się raczej "posiąść" dzieło Picassa (częściej kopię :p), a nie zdobyć dzieło Caravaggia i przemalowywać je w taki sposób, by kojarzyło się z Picassem.

Wydaje mi się, że podobna zasada funkcjonowania przekłada się też na inne dziedziny życia. Tzn.: mogłem kupić sobie Fiata Multiplę (który to samochód wcale mi się nie podoba) i potem poświęcać ogrom czasu i środków, by ową Multiplę upodobnić w jak największym stopniu do PT Cruiser'a. Ale koniec takich działań byłby żałosny: w efekcie otrzymałbym nie wiadomo co- ni to Fiat ni to Chrysler, a ładne toto na pewno by nie było. Dlatego, uznając racje i gusta zwolenników Multipli, mimo wszystko zdecydowałem się nabyć taki samochód, który mi się podoba - czyli Chryslera PT Cruisera. A ponieważ mi się podoba - nie mam zamiaru go zmieniać. Owszem, mogę dodać np. bagażnik dachowy, jeśli go w oryginale nie było - ale utrzymany w stylu PT (w tym przypadku oryginalny) - bo to się komponuje w całość i jest harmonijne. Natomiast zamontowanie bagażnika dachowego od BMW (który to BMWiasty bagażnik sam w sobie może być ładny i ładnie wyglądać na dachu BMW :)) na dachu PT może w efekcie dać wręcz odmienne wrażenia... :)

I poruszając się dalej w obszarze wrażeń estetycznych, gustów i smaków: Pan Bryan Nesbitt tworząc PT Cruiser'a stworzył - że się tak wyrażę - dzieło skończone i doskonałe. Tzn.: w projekcie zostały przemyślane wszystkie proporcje, krzywizny i płaszczyzny - które razem wzięte, jako całość, jednych odstręczają, innych zachwycają. I logicznym jest, że ci, którym się ten całokształt podoba, nabywają ten produkt fabryki meksykańskiej czy austriackiej i są z niego zadowoleni. Logicznym by też było, gdyby ci, których to dzieło odstręcza, po prostu nie byli zainteresowani tym samochodem. Dlatego, w prostocie swej, nie jestem w stanie pojąć - czemu kupują ten samochód, a potem starają się go przerobić na cokolwiek innego, zatracając w ten sposób jego charakter, sens, definicję i istotę (poprzez niszczenie jego atrybutów, czyli owych wszystkich proporcji, krzywizn i płaszczyzn ujętych jako całość). Jeżeli właściciel PT chce sobie podnieść poziom radości z posiadania tegoż PT poprzez "udekorowanie" go jak największą ilością części z Audi - to myślę, że ten poziom radości będzie o wiele większy, gdy po prostu nabędzie Audi. I nikt nie będzie mieć do niego pretensji z tego powodu. Natomiast ja osobiście "mam pretensje", a raczej odczuwam żal, że mój ulubiony model samochodu został w taki sposób zeszpecony.... Tak samo bolałoby mnie, gdyby ktoś Venus z Milo przerobił na (niezaprzeczalnie też pięknego :)) krasnala ogrodowego.... 

I to by było na tyle, jeśli chodzi o rozprawkę o gustach.... 

Pozdrawiam

:pablicito



#51 Mike PT Dodge

Mike PT Dodge

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2251
  • Dołączył:  13 cze 2010
  • Rok Produkcji:2007
  • Silnik:NITRO 2,8 A
  • Imię:Michał
  • Skąd::Tarnowskie Góry
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 czerwiec 2015 - 13:31

Jeśli ktoś decyduje się radosną twórczość, czy może nawet sztukę to jak w przypadku innych dziedzin "sztuki" musi liczyc sie z krytyką. 



#52 bartek_sz3

bartek_sz3

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5813
  • Dołączył:  25 lip 2011
  • Rok Produkcji:2001i 2013
  • Silnik:2.0M. 3.6vvt
  • Imię:Bartek i Monika
  • Skąd::TarnowoPodgórne
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 czerwiec 2015 - 14:02

krytyka jak krytyka ale prześmiewanie się z kolegi to już przesada.To jego auto i robi z nim co chce jest na forum i chwali się tym co robi.

Ma nieco szersze auto niż fabryka przewidziała ale zapewne w bramę wjazdową się zmieści... nawet cofając :blabla



#53 pylu76

pylu76

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 175
  • Dołączył:  22 cze 2013
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 A LPG
  • Imię:Mirek
  • Skąd::Bielsko - Biała
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 czerwiec 2015 - 15:00

Jacekk133 ten carbon na panelu środkowym to folia czy hydrografika, i czy mógłbyś wrzucić zdjęcie całego panelu środkowego ?

#54 macheck

macheck

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 199
  • Dołączył:  26 mar 2015
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,0 A
  • Imię:Maciek
  • Skąd::Krzeszowice
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 czerwiec 2015 - 15:01

krytyka jak krytyka ale prześmiewanie się z kolegi to już przesada.To jego auto i robi z nim co chce jest na forum i chwali się tym co robi.

Ma nieco szersze auto niż fabryka przewidziała ale zapewne w bramę wjazdową się zmieści... nawet cofając :blabla

 

Prrrrrr Szalony!

Gdzie tu jest naśmiewanie z kolegi? :|

 

Ja tu widzę bardziej "konsrtuktywną krytykę" (no może poza niefortunnym początkiem wątku ale to już historia)

 

Dla mnie jako twórcy była by bardzo pomocna opinia osób trzecich. Taka burza mózgów.

Bo bardzo często jest tak, że sami na adrenalinie tworzenia tracimy kontakt z pewnymi granicami, które wyłapią osoby stojące z boku nie zaangażowane emocjonalnie w projekt.

 

Jacek nie powinien się obrażać ale też obiektywnie powinien spojrzeć na pewne elementy wytknięte przez innych

 

Oczywiście jeśli kogoś opinie go nie przekonają to jego wola.

I nie powinno być żadnych fochów i z jednej jak i z drugiej strony.

Jedni wola pierogi a inni jazdę na rowerze...

 

Wydaje mi się że nikt a najbardziej ja nie mam nic do Jacka za pracę którą włożył. Sam jako hobby wyżywam się w kuźni i męczę się ręcznie z metalami. Wiem że łapka często mdleje ze zmęczenia :p Ale satysfakcja z pracy rekompensuje wszystko.

Ode mnie szacun !! :mistrz

 

Ale Jacek dostaje jasne sugestie że niestety pewne elementy nie grają ze soba tak jak by mogły. Wychodzi z tego choinka ze świecidełkami, nie ważne czy pasuje ale jest jeszcze jedna gałązka wolna to sruuu banieczke wciśniemy.. ooo jest jeszcze druga... no to sruuuuu...

 

Mi osobiście muszę przyznać że podoba się tylny zderzak. Cały pitol jest okrągły i te przetłoczenia okrągłe na wydech są naprawde fajne i współgrają z reszta. Jeszcze jakieś ładne rury tam posadzić i powinien być fajny efekt.

 

Co do ilości chromu to jednym sie podoba, innym nie. Jacka wola że lubi się błyszczeć. Mi jedynie troszkę nie pasują słupki . Za bardzo się wyróżniają bez spójnego sensu. tak z gruchy ni z pietruchy. Gdyby były ciemne to współgrało by z ciemną powierzchnię szyb. Jeśli już musi być chrom to wolałbym ciemne słupki ale z jedną delikatną obwódką na około całej powierzchni szyb bocznych.

 

No i niestety... przedni spojler nijak stylistycznie nie pasuje... choć może się podobać. tu nie chodzi o gusta ale o spójność projektu. Sam spojler jest fajny ale czy akurat do okrągłego samochodu?

 

I podkreślam to nie sa gusta to jest "to coś" co jest trudne do określenia a pozwala postawić kropkę nad "i". Próbuje się uczyć na akademiach muzycznych "kompozycji", w akademiach sztuk pięknych tez jest przedmiot "kompozycja", architekci tez muszą się nauczyć i czuć kompozycję. I z czuciem jak i bez czucia i posiadania widzenia tego "czegoś" mamy Bacha, Chopina ale i zwykłego grajka na ulicy, mamy wspomnianego  Caravaggia, Picassa ale i gościa co kreśli kreski na chodniku....

 

Jacku działaj dalej bo cię pasja rozpiera i szkoda to zmarnować, ale pamiętaj że nie zawsze wiecej znaczy lepiej

 

 

Jacekk133 ten carbon na panelu środkowym to folia czy hydrografika, i czy mógłbyś wrzucić zdjęcie całego panelu środkowego ?

 

 

Własnie to próbuje przekazać: czy projekt jest spójny ?

 

Z jednej strony retro okrągłe kształty Pt.... retro chromy na kilogramy... a tu sruuuu... 21 wiek i karbon... Bo wolna gałązka była a karbon pod ręką ?


Użytkownik macheck edytował ten post 09 czerwiec 2015 - 15:09


#55 bigmeen

bigmeen

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1988
  • Dołączył:  05 mar 2014
  • Rok Produkcji:X
  • Silnik:X
  • Imię:X
  • Skąd::X
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 09 czerwiec 2015 - 15:02

Królu i Panie!!! :szacun :szacun :szacun :) :) :)
Całkowicie zgadzam się z Tobą w tej części Twojej wypowiedzi. Pozwolę sobie jednak na pewne uwagi. Mianowicie: oprócz gustu liczy się wszak też smak, takt i umiar. Tzn.: osoby kochające malarstwo Caravaggia nie powinny opluwać zwolenników twórczości Picassa - i odwrotnie. Ale też, zgodnie z przyjętym przez naszą część ludzkości kanonem kultury, żaden zwolennik Picassa nie powinien przerabiać dzieł Caravaggia na modłę kubizmu (albo odwrotnie). Każdy otacza się tym, co lubi. A przy okazji powinien być wierny zasadzie: "Nie czyń drugiemu, co Tobie niemiłe" - czyli miłośnicy wzmiankowanych artystów hołubią, co swoje, nie starają się na siłę przekonać swych antagonistów do swych racji i nie obrzydzają ich wyborów. Zwolennik kubizmu będzie starał się raczej "posiąść" dzieło Picassa (częściej kopię :p), a nie zdobyć dzieło Caravaggia i przemalowywać je w taki sposób, by kojarzyło się z Picassem.
Wydaje mi się, że podobna zasada funkcjonowania przekłada się też na inne dziedziny życia. Tzn.: mogłem kupić sobie Fiata Multiplę (który to samochód wcale mi się nie podoba) i potem poświęcać ogrom czasu i środków, by ową Multiplę upodobnić w jak największym stopniu do PT Cruiser'a. Ale koniec takich działań byłby żałosny: w efekcie otrzymałbym nie wiadomo co- ni to Fiat ni to Chrysler, a ładne toto na pewno by nie było. Dlatego, uznając racje i gusta zwolenników Multipli, mimo wszystko zdecydowałem się nabyć taki samochód, który mi się podoba - czyli Chryslera PT Cruisera. A ponieważ mi się podoba - nie mam zamiaru go zmieniać. Owszem, mogę dodać np. bagażnik dachowy, jeśli go w oryginale nie było - ale utrzymany w stylu PT (w tym przypadku oryginalny) - bo to się komponuje w całość i jest harmonijne. Natomiast zamontowanie bagażnika dachowego od BMW (który to BMWiasty bagażnik sam w sobie może być ładny i ładnie wyglądać na dachu BMW :)) na dachu PT może w efekcie dać wręcz odmienne wrażenia... :)
I poruszając się dalej w obszarze wrażeń estetycznych, gustów i smaków: Pan Bryan Nesbitt tworząc PT Cruiser'a stworzył - że się tak wyrażę - dzieło skończone i doskonałe. Tzn.: w projekcie zostały przemyślane wszystkie proporcje, krzywizny i płaszczyzny - które razem wzięte, jako całość, jednych odstręczają, innych zachwycają. I logicznym jest, że ci, którym się ten całokształt podoba, nabywają ten produkt fabryki meksykańskiej czy austriackiej i są z niego zadowoleni. Logicznym by też było, gdyby ci, których to dzieło odstręcza, po prostu nie byli zainteresowani tym samochodem. Dlatego, w prostocie swej, nie jestem w stanie pojąć - czemu kupują ten samochód, a potem starają się go przerobić na cokolwiek innego, zatracając w ten sposób jego charakter, sens, definicję i istotę (poprzez niszczenie jego atrybutów, czyli owych wszystkich proporcji, krzywizn i płaszczyzn ujętych jako całość). Jeżeli właściciel PT chce sobie podnieść poziom radości z posiadania tegoż PT poprzez "udekorowanie" go jak największą ilością części z Audi - to myślę, że ten poziom radości będzie o wiele większy, gdy po prostu nabędzie Audi. I nikt nie będzie mieć do niego pretensji z tego powodu. Natomiast ja osobiście "mam pretensje", a raczej odczuwam żal, że mój ulubiony model samochodu został w taki sposób zeszpecony.... Tak samo bolałoby mnie, gdyby ktoś Venus z Milo przerobił na (niezaprzeczalnie też pięknego :)) krasnala ogrodowego.... 
I to by było na tyle, jeśli chodzi o rozprawkę o gustach.... 
Pozdrawiam
:pablicito

Witam Pablo

Dziękuję za konkretną rozprawkę. Zgadzam się z Tobą ale i zgadzam się z innymi tworząc sztukę lub ja podrabiajac musisz się liczyć z krytyką. Życie
:ziom

#56 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 czerwiec 2015 - 16:45

 

 

 

Brać Pitkowa powinna się trzymać razem ! 

 

 

tak, TAK ,..TAJaK tak i bez KAKAkasku

... :miecio

 

marcin ales polecial,... takie wypociny no no zazdraszczam slowa pisanego,... :miecio

znaczy sie PAWEL polecial,.. mi sie juz dupcy,...

 

z krk daleko do plocka bo chetnie bym magistrze strzelil banke nie silac sie kto mocniejszy,..../mysle ze wiesz o co co mam na mysli./

 


Użytkownik miecio edytował ten post 09 czerwiec 2015 - 17:01


#57 pablicito

pablicito

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1681
  • Dołączył:  24 kwi 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M Gaz
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 10 czerwiec 2015 - 06:31

No i wyjdzie moja niekonsekwencja w kwestii tuningu PT: dokonałem istotnej przeróbki wnętrza pojazdu poprzez zainstalowanie na zagłówkach przednich foteli dwóch samochodowych wieszaków do ubrań. Bo mi żona kazała.... :torba :p


  • skarbek75 lubi to

#58 hencio

hencio

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3349
  • Dołączył:  22 cze 2014
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,429 A
  • Imię:DARIUSZ
  • Skąd::SZKLARKA RADNICKA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 czerwiec 2015 - 06:34

Paweł,pal licho wieszaki,ciesz się że nie kazała ci zamontować deski do prasowania. :haha



#59 pablicito

pablicito

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1681
  • Dołączył:  24 kwi 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M Gaz
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 10 czerwiec 2015 - 06:43

:tak :haha :piwo



#60 Jacekk133

Jacekk133

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 162
  • Dołączył:  09 cze 2014
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2000cm M
  • Imię:Jacek
  • Skąd::LEGNICA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 czerwiec 2015 - 12:43

Witam wszystkich. Na początek dziękuję wszystkim za słowa pochwały jak i krytyki. Dosyć dużo jest tych postów na które chcę odpowiedzieć więc spróbuję . Opowiadając Doktorowi odnośnie ledów to się mylisz niestety gdyż są zamontowane z zachowaniem obowiązujących wymiarów czyli właśnie 25cm od podłoża ,rozstaw między nimi jest nie mniejszy niż 60cm itd. Akurat ja u mnie w mieście na takie drobnostki niestety muszę zwracać szczególną uwagę gdyż jestem delikatnie mówiąc nielubiany przez tutejszą policję i staram się nie dawać im pretekstów do czepiania się.

A teraz odnośnie AUDI ALLROAD : Ktoś niewłaściwie odebrał to że montuję od Audi to czy tamto i dał do zrozumienia żebym sobie kupił Audi jak mi się tak podoba , a mianowicie : to że zamontowałem od Audi (po moich dużych przeróbkach) to czy tamto napisałem jako ciekawostkę dla zainteresowanych ,a Audi nie jest jakimś moim podświadomym marzeniem czy ideałem. Po prostu trzy garaże dalej od mojego mam kolegę który ma graty do różnych aut i powiedział że mogę się rozejrzeć czy coś mi się nie przyda i tak padło na Audi bo oczami wyobrażni najbardziej mi przypasowało. A dla twojej wiadomości to : gdybym kupił sobie ww. Audi to na pewno bym nie poprzestał na tym i je też bym robił według własnego gustu ,zresztą z każdym dotychczasowym autem tak robiłem, to tyle.

 Chcę dodać że ja mam doskonałą świadomość tego że jest pewna granica w dodatkach i przeróbkach ,ale widocznie moja granica jest w innym miejscu jak i każdego z was z osobna. To zależy od tego kto jakie ma oczekiwania i cele. Ktoś tu np. napisał że tutaj RETRO,CHROMY a wewnątrz CARBON. I właśnie to jest dobry przykład ,dla kogoś to jest niezrozumiałe ,a dla mnie może być celem z wielu powodów np. gustu, potrzeby i wielu innych.

Ktoś też napisał że konstruktor  (nie pamiętam jak się nazywa) tego auta dopiął wszystko na ostatni guzik i wszystkie krzywizny i płaszczyzny są idealne ,ok w porządku ,idealne ale dla konstruktora i dla Ciebie ,ale nie dla mnie przynajmniej choć Pitek bardzo bardzo mi się podoba to są pewne detale które mnie rażą np (tylko proszę bez durnowatych komentarzy typu : to sobie zmień auto itp, bo zauważyłem że niektórzy lubią wyolbrzymić temat i zrobić z igły widły)  jak zobaczyłem pierwszy raz lewarek zmiany biegów to runąłem bo gdy od dawna mi się Pitki podobały to nie widziałem ich wnętrza do momentu zainteresowania kupnem i w związku z tym u mnie w Pitku został lewarek dużo skrócony ,tak że z mieszka bezpośrednio wystaje gałka i nie widać tego pręta (gałkę też zmieniłem na taką wydłużającą trochę lewarek bo by było niewygodnie zmieniać biegi ,a do tego stara też mi się nie podobała choć znam takich którym oryginalny lewarek właśnie szczególnie się podoba ,no ale kwestia gustu.

Mam pytanie do FANATYKÓW ORYGINAŁU : jak się odnosicie do tych (moim zdaniem) pięknie stuningowanych Pitków które można zaobserwować na necie ? Czy jesteście zbulwersowani ? (pytam naprawdę z czystej ciekawości i bez urazy)

Odpowiadając koledze na zapytanie o kokpit to tak jest to okleina Carbon ,zrobię dzisiaj zdjęcie to wrzucę ,ale ja u siebie będę zrywał chyba tą okleinę bo robiłem to pierwszy raz i nie wiem czy kupiłem za tanią (i tym samym gorszą) ,a cenowo strzelałem po środku czy brak doświadczenia ,ale mnie trochę razi to moje wykonanie (choć to tylko szczególiki na które nikt ze znajomych nie zwracał uwagi dokąd im nie pokazałem o co mi chodzi) Zresztą ,zobaczysz na zdjęciu.

Ktoś  też pisał że mu się  słupki drzwi niezbyt widzą i że fajna by była obramówka dookoła. Ja pisałem że to nie jest jeszcze skończone i taka obramówka właśnie będzie (tylko to będzie dosyć dużo roboty,bo żeby zrobić porządnie to będę musiał zdjąć wszystkie uszczelki, wyjąć tylne boczne szybki i nie jestem pewny cz zdemontować lusterka. A odnośnie słupków to przecież takie sprzedają oryginalne tylko ja po prostu swoje sam wykonałem ,gdzie wcale nie odbiegają od oryginałów bo widziałem oryginalne na żywo.

Dobra będę kończył bo lecę modyfikować hehe

 

Acha ,mam małą prośbę : Czy mogły by mi nie doradzać i nie komentować moich postów osoby które nie mają Pitków ? Bardzo o to proszę bo jak rozumiem to jest klub dla osób posiadających takie właśnie auto.

 

                                                    Pozdrawiam wszystkich


  • indianer lubi to





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych