Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


PT 1.6 2004 bardzo proszę o pomoc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.Kichmman_*

Bezimienny Gość.Kichmman_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 21 październik 2015 - 12:38

Witam serdecznie, kupiłam Pt 1.6 z 2004 roku, przebieg 97000. i teraz mam takie problemy.

 

1. dziwnie działa wspomaganie kierownicy, na gorącą czasami ciężko się kręci kierownicą, w serwisie powiedzieli że coś jest z pompą, został wymieniony płyn, ale nic się nie zmieniło.

 

2. gdy zmieniam bieg z pierwszego na drugi po wciśnięciu sprzęgła pod maską jest dziwny dźwięk, jakby pukanie, wibracje, nie wiem . myślalam, że to jest sprzęgło, ale w serwisie powiedzieli, że to coś ze skrzynią, i też został wymieniony płyn w skrzyni, ale nic się nie zmieniło.

3. czasami, gdy zatrzymuję lub hamuję to obroty zaczynają falować 500-1000 dopóki nie naciśnię  na gaz.

4. nie działa prędkościomierz, został wymieniony czujnik w skrzyni biegów, i po 2 km znowu nie działa

5. gdy na 1 i 2 biegu wciskasz gaz jest syczenie spod maski, nie wiem co to jest

6. kiedy gasną wszystkie kontrolki na tablicy, świeci się i miga "check engine" i jest ten "gong", po odpaleniu kontrolka check gaśnie, w ruchu nie świeci się, czy tak musi być

test kluczykiem robiłam, tyle raz, żadnych błędów nie ma, zawsze "done".

 

uff, to chyba wszystko. bardzo proszę o pomoc. może ktoś coś podpowie, z góry dziękuję.



#2 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 październik 2015 - 12:47

@Kichmman,

Witaj, na początek staraj się pisać jeden problem jeden temat.

Zanim jednak nasz doktorek Ci odpowie na większość tych problemów to odpowiedz jaki płyn wspomagania został nalany? Te auta są czułe na tym punkcie i nie tolerują innych aniżeli te dedykowane do niego.



#3 bigmeen

bigmeen

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1988
  • Dołączył:  05 mar 2014
  • Rok Produkcji:X
  • Silnik:X
  • Imię:X
  • Skąd::X
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 21 październik 2015 - 12:53

Witam

Na temat Twojego pierwszego postu się nie wypowiem bo mi nie wolno ale jeżeli chodzi o kontrolke check to tak powinno być.

:bigmeen

#4 Bezimienny Gość.Kichmman_*

Bezimienny Gość.Kichmman_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 21 październik 2015 - 12:56

Przepraszam, po prostu tak wiele pytań, pomyślałam że w jednym temacie lepiej. płyn w układzie wspomagania i skrzyni biegów chyba Mopar ATF coś tam, widziałam opakowanie,



#5 DAREK 75

DAREK 75

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 370
  • Dołączył:  12 cze 2015
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:1.6
  • Imię:Darek
  • Skąd::podkarpackie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 październik 2015 - 15:17

3. czasami, gdy zatrzymuję lub hamuję to obroty zaczynają falować 500-1000 dopóki nie naciśnię  na gaz.

 

 

5. gdy na 1 i 2 biegu wciskasz gaz jest syczenie spod maski, nie wiem co to jest

witam ! ja w pierwszej kolejnosci sprawdziłbym polczenia gumowe (szczelnosc) oraz kolektor ssacy niewykluczone ze te objawy sa tym spowodowane moze uszczelka pod kolektotem uszkodzona trzeba posprawdzać   .co do tego

 

 

kiedy gasną wszystkie kontrolki na tablicy, świeci się i miga "check engine" i jest ten "gong", po odpaleniu kontrolka check gaśnie, w ruchu nie świeci się, czy tak musi być

to po włączeniu zapłonu jest krótki test (gąg) u mnie tez tak jest ze check zamiga i gągnie ,ale gasnie z chwila pracy silnika .Gdy byłby blad zagagał by raz i swiecił sie bez przerwy( skasujesz dop po podpieciu pod kapa )metoda kluczykowa by Ci zreszta pokazało jakis kod błedu

co do tych drgan i stukow podczas zmiany z 1 na 2 to warto by sprawdzić poduszke silnika moze jest uszkodzona wtedy tez tak zastuka i wibruje niekoniecznie musi byc skrzynia


Użytkownik DAREK 75 edytował ten post 21 październik 2015 - 15:50


#6 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16936
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 październik 2015 - 16:44

Jeśli czujnik prędkości byl montowany nowy i nadal jest problem z prędkościomierzem to pozostają trzy możliwości :
Uszkodzony pierścień napędu w skrzyni
Uszkodzony licznik
Uszkodzona wiązka elektryczna
Usterka do sprawdzenia pod testerem diagnostycznym nie w błędach a w parametrach podczas jazdy próbnej autem oraz w testach podzespołów rownież z komputera diagnostycznego .

Użytkownik andreeas7 edytował ten post 21 październik 2015 - 17:04


#7 Bezimienny Gość.Kichmman_*

Bezimienny Gość.Kichmman_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 21 październik 2015 - 17:21

Dziękuję!

spróbuję wymienić uszczelkę pod kolektorem, bo już świece i przewody sa wymienione, jeszcze kiedy odpuścić gaz, to autko szarpie.

 

Na serwisie diagnozowali ten czujnik w srzyni biegow , po wymianie działało ale po 2 km , znow nie działa, będę jechała do serwisu jutro :( 



#8 DAREK 75

DAREK 75

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 370
  • Dołączył:  12 cze 2015
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:1.6
  • Imię:Darek
  • Skąd::podkarpackie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 październik 2015 - 17:31

spróbuję wymienić uszczelkę pod kolektorem, bo już świece i przewody sa wymienione, jeszcze kiedy odpuścić gaz, to autko szarpie.

ja niepisze CI ze to jest na 100 % to pisze tylko ze to jest 1 z mozliwych usterek , trzeba sprawdz spokojnie po kolei


Użytkownik DAREK 75 edytował ten post 22 październik 2015 - 06:09


#9 Bezimienny Gość.Kichmman_*

Bezimienny Gość.Kichmman_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 21 październik 2015 - 18:01

ja niepisze CI ze to jest na 100 % pisze tylko ze to jest 1 z mozliwych usterek , trzeba sprawdz spokojnie po kolei

no to oczywiście ze najpierw sprawdzić :)



#10 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8214
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 październik 2015 - 03:52

1.6  na ''cyklonie'' ?...może TU szukaj przyczyny :kawka



#11 Bezimienny Gość.Kichmman_*

Bezimienny Gość.Kichmman_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 27 październik 2015 - 19:20

Jeśli czujnik prędkości byl montowany nowy i nadal jest problem z prędkościomierzem to pozostają trzy możliwości :
Uszkodzony pierścień napędu w skrzyni
Uszkodzony licznik
Uszkodzona wiązka elektryczna
Usterka do sprawdzenia pod testerem diagnostycznym nie w błędach a w parametrach podczas jazdy próbnej autem oraz w testach podzespołów rownież z komputera diagnostycznego .

 

 

1.6  na ''cyklonie'' ?...może TU szukaj przyczyny :kawka

 


nie wiem co to jest cyklon :rolleyes:

 

W sprawie prędkościomierza, okazało się, że zębatka jest uszkodzona, a naprawa to tylko do rozebrania skrzynia.

 

Jeszcze bardzo pilnie, dziś jakos nie do konca wlaczylam jedynke w skrzynie, kiedy ruszyłam został taki dźwięk, który zwykle bywa, od nie do konca wlaczonego biegu :) . I wlasnie teraz cos stuka pod maską, nie regularnie, a tak jakby kawałek skacze w środku, gdy cisnę sprzęgło to dźwięk znika, co to może być, jestem przerażona, boję się teraz jechać, prosze pomocy :( !



#12 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16936
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 październik 2015 - 19:26

Bez sprawnego prędkościomierza tym autem się nie jeździ będzie szarpać i może gasnąć , brak informacji to sterownika silnika o prędkości i aktualnie wymaganych parametrach .Co do wymiany zębatki - to całkowicie nie opłacalna impreza naprawa skrzyni droższa od kupna drugiej .

Jednym słowem auto jest nie sprawne i nie nadaje się do eksploatacji .

#13 Bezimienny Gość.Kichmman_*

Bezimienny Gość.Kichmman_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 27 październik 2015 - 19:44

ale bardzo ciezko znalezc uzywana do 1.6, a nowa to napewno sporo pieniędzy  :( 

 

jeszcze bardzo prosze z tym coś podpowiedziec

"cos stuka pod maska, nie regularnie, a tak jakby kawałek skacze w srodku, gdy cisne sprzegło to dzwiek znika" ---dziekuje :unsure: 



#14 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16936
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 październik 2015 - 19:58

Naprawa pod warunkiem dostania zębatki na serwisie (tylko ) i pod warunkiem ze nic więcej się nie uszkodziło i nie są uszkodzone łożyska na mechanizmie różnicowym ( po rozebraniu w każdej skrzyni Pt Cruisera ) koszt naprawy tez będzie w granicach 2 tys ?

#15 Bezimienny Gość.MostBlackSheep_*

Bezimienny Gość.MostBlackSheep_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 27 październik 2015 - 20:09

Przed ewentualną naprawą która jest "ostateczną ostatecznością" zerknął bym na skrzynię czy w okolicy łap nie była spawana. Czy lewa strona auta jest zakonserwowana i zgrzewy na łączeniach są widoczne i mają ostre krawędzie.To może oznaczać "dzwonek" po którym auto mogło długo stać bez płynów ustrojowych. Przebieg raczej nierealnie mały. Ale nie mnie oceniać.



#16 bartek_sz3

bartek_sz3

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5815
  • Dołączył:  25 lip 2011
  • Rok Produkcji:2001i 2013
  • Silnik:2.0M. 3.6vvt
  • Imię:Bartek i Monika
  • Skąd::TarnowoPodgórne
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 październik 2015 - 20:12

Gustaw naprawiam skrzynię u siebie w 1.6 całkiem niedawno bo nie mógł dorwać nic na podmiane

#17 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16936
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 październik 2015 - 20:13

Chopie , jest zerwana zębatka napędu prędkościomierza montowana na kole mechanizmu różnicowego - rozpierducha całkowita i nie ma znaczenia przebieg , ani dzwon - wyrzucalem kilka skrzyń na te przypadłość .A do 1,6 jest inna skrzynia i faktycznie jest cieżko dostępna , a koszt sprawnej ok 1600 zł z używki .

#18 Bezimienny Gość.Kichmman_*

Bezimienny Gość.Kichmman_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 27 październik 2015 - 20:34

na Alle taka skrzyni nigdy nie będzie, pozostaje tylko naprawa :( 



#19 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16936
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 październik 2015 - 20:38

Zadzwoń pod ten numer i zapytaj ma na 100% wszystko co jest niedostępne do 1,6 Tel.603642313

#20 Bezimienny Gość.MostBlackSheep_*

Bezimienny Gość.MostBlackSheep_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 27 październik 2015 - 20:39

Ok,ok...ale przebieg mały. Widziałem "lekko bite" 2-3 latki pod wiatą u Panów Zdzichów z Pcimia Dolnego z zespołami obok. Po zamontowaniu zawsze był klops ze skrzynią bo np. leżała na boku i wyciekł olej. Jak sprawdzi to chyba nic złego się Jej nie stanie. Rozumiem że skrzynia szumi bo się zmieliła ta zębatka i jest w trakcie "docierania". Ni wiem czy zębatka jest to zwykły pierścień z blachy tak jak np. na przegubach lub łożyskach kół w starszych modelach samochodów. Tam pierścienie abs tarły czujnik bo były uszkodzone łożyska(luz+wibracje). W tych skrzyniach też tak może być np. ze względu lania złego oleju lub jego braku-wyciek czy coś tam. Myślę że pierścień zabrał talerz wraz z olejem i zmielił go atak co czyni naprawę hmmm


Użytkownik MostBlackSheep edytował ten post 27 październik 2015 - 20:54






Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych