Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Xenony - gdzie zamontować przetwornice?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#21 macheck

macheck

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 199
  • Dołączył:  26 mar 2015
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,0 A
  • Imię:Maciek
  • Skąd::Krzeszowice
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 grudzień 2015 - 14:16

Tak jeszcze wrzucę 5 groszy aby bardziej uściślić temat bo troszkę niewiedzy w wypowiedziach niektórych osób widać.

Temat strasznie skrócę i na pewno uogólnie bo fachowiec by mógł prace doktorrską o tym pisać

 

 

...Nie założę mocnych bo 5000K....

 

...Bedzie za mocne to cos wykombinuje...

 

oznaczenie 5000k to nie "moc" tylko barwa światła. Każdy numerek świeci tak samo mocno. Im wyższy numerek tym barwa bardziej zimna/biała(wręcz niebieska). I im wyższy numerek to wcale nie świeci mocniej tylko to jest subiektywne odczycie. Wbrew pozorom dla ludzkiego oka im wyższy numerek tym mniejsza możliwość "zauważenia" ruchu co skutkuje wiadomo czym. Nie wspomnę że oczy strasznie się męczą przy takim nienaturalnym biało-niebieskim świetle.

Dla ludzkiego oka najoptymalniejszą barwa jest między 4000 a 4500 (naturalna barwa naszego słoneczka do którego nasze oczęta w trakcie ewolucji się dostosowały) - aby było jasno oraz ten "ruch" był przez mózg odpowiednio zauważony i możliwa była najlepsza na niego reakcja.

 

Budowa lampy pod ksenony jest zupełnie inna i choćby skały srały to nie pomalujesz bo to je amelinium.

 

A montaż sprysków lamp to też nie fanaberia tylko przy mocnym świetle każdy brud czy woda na kloszu właśnie tak rozprasza światło że oślepia innych uczestników ruchu - dlatego czystość klosza też jest kluczowa przy ksenonach

 

Więc nie można sobie wykombinować mniej oślepiającego ksenona w zwykłym kloszu bez sprysków i samopozomowania - wszystko będzie oślepiać tylko inna barwą

 

to mówiłem ja... znienawidzony BHP-owiec


Użytkownik macheck edytował ten post 05 grudzień 2015 - 14:21


#22 MiGi42

MiGi42

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 976
  • Dołączył:  06 lut 2011
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2CRD
  • Imię:Romuald
  • Skąd::Poznan
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 grudzień 2015 - 16:41

Panowie Andrzej, Paweł ,Jacek - popieram.

Ciekawe; dorabianie filtra kabinowego to "druciarstwo" a w/w to co modyfikacja?


  • andmis lubi to

#23 Jacekk133

Jacekk133

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 162
  • Dołączył:  09 cze 2014
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2000cm M
  • Imię:Jacek
  • Skąd::LEGNICA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 grudzień 2015 - 04:39

Legalna samoróbka xenonów, zwłaszcza robiona przez laika, nie wiem czy się śmiać, czy płakać. A kolega Jacek, to ignorant. Ciekaw jestem dalszych komentarzy.

Twoje zdanie na mój temat mnie nie interesuje i nie jest ono przedmiotem tego tematu !

Ktoś zadał konkretne pytanie ,a ja na nie odpowiedziałem. A jeśli szukasz jakiejś zaczepki to zrób to wprost ,najlepiej na priv'


Takie same pytanie mogę zadać też Tobie, ale odpowiem, tak, czytam ze zrozumieniem. I wyjaśnie, że pierwsze moje zdanie odniosło się do zadanego pytania kolegi Albert1972, drugie zaś do kolegi Jacekk133.

Kwas kwasem, ale ja nie będę siedział cicho, jeśli ktoś tam próbuje poprzez swoje modyfikacje stwarzać zagrożenie na drodze. Grzebanie przy światłach, które są istotnym elementem bezpieczeństwa w ruchu drogowym tylko po to, by polepszyć sobie, jest niedopuszczalne. Rozumiem, że każdy po ciemku chciałby widzieć drogę lepiej, ale nie może oślepiać innych użytkowników, bo doprowadzi do tragedii tych właśnie oślepionych. Ludzie, apeluje, modyfikujcie swoje auta tak, by były bezpieczne na drodze.

To mi najlepiej mandat wypisz i dowód zabierz . I ja chyba wyraźnie napisałem że zauważyłem że rażę innych i mam zamiar to zmienić w jakiś sposób ,więc chyba nie jest mi to obojętne i nie kieruję się tylko tym co dla mnie najlepsze. Po prostu się ode mnie odwal.



#24 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 grudzień 2015 - 11:51

Jacku jak kolejek byś zrobił przeróbkę i poprawkę - zawsze będziesz miał to nielegalnie bo ani lampy ani auto nie ma homologacji na ksenony i tego nie przeskoczysz , dalsze dyrdymały na temat montażu uważam za zbędne - zawsze będzie zle i zawsze bedą łamane przepisy .

#25 Bezimienny Gość._Pit__*

Bezimienny Gość._Pit__*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 13 grudzień 2015 - 16:54

Nie ma szansy, aby w odbłyśnikowym reflektorze nie przystosowanym (są i przystosowane, np. Mercedes W124 pod palnik D2R) do wyładowczego źródła światła uzyskać z xenonu wyraźną linię światłocienia i nie oślepiać jadących z przeciwka. Wynika to z budowy i działania źródła światła, ale to temat na dłuższe wywody :) Proszę też nie łudzić się, że lampa będzie świeciła jaśniej - nie będzie. Ci innego w przypadku reflektorów soczewkowych. Co do przeróbek - jasne, róbcie to, bawcie się - to sprawia przyjemność. Starajcie się jednak nie wywoływać bezsensownego zagrożenia na drodze. Można przerobić reflektor odbłyśnikowy na soczewkowy - legalny i tak nie będzie, ale przynajmniej świecić to będzie, jak powinno :) 



#26 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 grudzień 2015 - 17:00

Założenie legalnej soczewki do reflektora nie zmienia faktu ze lampa i tak bedzie nie legalna bez homologacji i brak poziomowanie bez której jest w przypadku ksenonu bezużyteczna

#27 Bezimienny Gość._Pit__*

Bezimienny Gość._Pit__*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 13 grudzień 2015 - 17:11

...lampa i tak będzie nielegalna bez homologacji...

 

Tak, dokładnie to napisałem w poście dwa oczka wyżej. Będzie nielegalna, zupełnie jak i lambo doors'y, alufelgi o innym rozmiarze niż fabryczny, sportowa kierownica czy lampy typu lexus-look z Ebay'a :) W przypadku soczewki jednak jest spora szansa, że będzie spełniać swoją rolę nie narażając czyjegoś życia czy zdrowia :)



#28 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 grudzień 2015 - 22:48

Założyłem i nikt ani razu mi nie mrugnął, mało tego, dałem koledze auto aby jechać z naprzeciwka innym autem i zobaczyć czy faktycznie razi i nie zauważyłem aby mocno oślepiało. Fakt, jest delikatnie jaśniej niż z normalnych żarówek ale nie na tyle aby oślepiało to tak, żeby nic nie widzieć.



#29 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 grudzień 2015 - 23:33

Lukasz pitolisz jak nawalony - jeszcze nie widziałem ksenonow dokladanych w zwykle lustro które by nie oślepiały .

#30 liseczek

liseczek

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3318
  • Dołączył:  27 lip 2011
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:Aktualnie brak
  • Imię:Tomasz
  • Skąd::Sobótka
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 14 grudzień 2015 - 00:08

Andrzej, on napisał:

nie zauważyłem aby mocno oślepiało
 

więc w sumie oślepia, tylko nie mocno



#31 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8211
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 14 grudzień 2015 - 00:49

więc w sumie oślepia, tylko nie mocno
:lol: ...dobre jest

#32 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4973
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 14 grudzień 2015 - 20:56

Łukasz, podejrzewam, że taki efekt osiągnął byś wkładając 100W H7. Jak spotkam kiedyś Ciebie jadącego z naprzeciwka, i mnie oślepisz, to odwdzięczę się swoimi dziesięcioma. Pozdrawiam.

Załączony plik  P1000380.JPG   165,53 KB   0 Ilość pobrań

 

 



#33 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 14 grudzień 2015 - 21:49

Ok. Wtedy zmienie na normalne :)

#34 chromek 1

chromek 1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5160
  • Dołączył:  13 lip 2013
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Zabrze
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 15 grudzień 2015 - 08:12

andmis a to dobre :haha  :chromek1  :cwaniak



#35 Jacekk133

Jacekk133

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 162
  • Dołączył:  09 cze 2014
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2000cm M
  • Imię:Jacek
  • Skąd::LEGNICA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 15 grudzień 2015 - 09:07

Jacku jak kolejek byś zrobił przeróbkę i poprawkę - zawsze będziesz miał to nielegalnie bo ani lampy ani auto nie ma homologacji na ksenony i tego nie przeskoczysz , dalsze dyrdymały na temat montażu uważam za zbędne - zawsze będzie zle i zawsze bedą łamane przepisy .

Witam.

Ja świadomość nielegalności mam i się z tym liczę. 


Nie ma szansy, aby w odbłyśnikowym reflektorze nie przystosowanym (są i przystosowane, np. Mercedes W124 pod palnik D2R) do wyładowczego źródła światła uzyskać z xenonu wyraźną linię światłocienia i nie oślepiać jadących z przeciwka. Wynika to z budowy i działania źródła światła, ale to temat na dłuższe wywody :) Proszę też nie łudzić się, że lampa będzie świeciła jaśniej - nie będzie. Ci innego w przypadku reflektorów soczewkowych. Co do przeróbek - jasne, róbcie to, bawcie się - to sprawia przyjemność. Starajcie się jednak nie wywoływać bezsensownego zagrożenia na drodze. Można przerobić reflektor odbłyśnikowy na soczewkowy - legalny i tak nie będzie, ale przynajmniej świecić to będzie, jak powinno :)

Zgadza się , i ja właśnie zamontowałem w lampach soczewki które robią linię światłocienia. Faktem jest że brak samopoziomowania może być przyczyną rażenia innych gdy na przykład ja będę jechał po dziurach ,ale tego nie jestem w stanie przeskoczyć.

 Ogólnie to soczewki mam ustawione tak że w jeździe miejskiej i pozamiejskiej po normalnych drogach nie jestem uciążliwy dla innych kierowców. ( sprawdziłem osobiście zamieniając się autami)



#36 MiGi42

MiGi42

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 976
  • Dołączył:  06 lut 2011
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2CRD
  • Imię:Romuald
  • Skąd::Poznan
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 15 grudzień 2015 - 09:34

Andrzej, takie coś mi się podoba.Pozdrawiam



#37 kujtek

kujtek

    VIP

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 3600
  • Dołączył:  29 sty 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 M + LPG
  • Imię:Jacek
  • Skąd::Dzierżoniów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 15 grudzień 2015 - 12:18

   SCANIA super bryka!



#38 adam123

adam123

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 37
  • Dołączył:  25 sty 2011
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1,6
  • Imię:Adam

Napisano 15 grudzień 2015 - 13:57

A, może coś takiego http://www.ebay.com/...sd=171917859905



#39 Jacekk133

Jacekk133

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 162
  • Dołączył:  09 cze 2014
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2000cm M
  • Imię:Jacek
  • Skąd::LEGNICA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 grudzień 2015 - 10:46

fajne ,ciekawe jak świecą w realu



#40 Bezimienny Gość._Pit__*

Bezimienny Gość._Pit__*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 16 grudzień 2015 - 18:40

Zgadza się , i ja właśnie zamontowałem w lampach soczewki które robią linię światłocienia. Faktem jest że brak samopoziomowania może być przyczyną rażenia innych gdy na przykład ja będę jechał po dziurach ,ale tego nie jestem w stanie przeskoczyć.

 Ogólnie to soczewki mam ustawione tak że w jeździe miejskiej i pozamiejskiej po normalnych drogach nie jestem uciążliwy dla innych kierowców. ( sprawdziłem osobiście zamieniając się autami)

 

I to jest prawidłowe, racjonalne podejście. Co do poziomowania, korekcja "w locie" występuje tylko w nowszych i droższych autach. W większości samochodów polega na wypoziomowaniu układu po włączeniu silnika samochodu. W czasie jazdy lampy ani drgną :) W przepisach nie ma ani słowa o tym, czy poziomowanie lamp wyładowczych ma być ręczne czy automatyczne. Ręczne w Cruiser'rze jest w standardzie :) Swoją drogą, mógłbyś w wolnej chwili wrzucić fotkę z bliska Twojej lampy? Jestem ciekawy, jak Ci to wyszło. 

 

 
 

 

To zwykła lampa + chiński xenon z mocowwaniami pod HB4, czyli zestaw, o jakim tutaj rozprawiamy. Będzie świeciło w sufit i inne miejsca, których nie bardzo chcemy oświetlać ;)


Użytkownik _Pit_ edytował ten post 16 grudzień 2015 - 18:50






Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych