Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Sterownik DRL do lamp drogowych (długich)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#21 petrus

petrus

    Zbanowany

  • Zbanowany
  • Posty: 982
  • Dołączył:  28 lut 2016
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 16 maj 2016 - 13:42

Dla mnie liczy sie trwałość , a z tej firmy nie miałem żadnych reklamacji na moduł - jesli jest to rzemiosło a nie to china , jest możliwe ze obudowa może sie nie podobać ważne aby była funkcjonalna , chociaż podłącz i sprawdź jak pracuje przed odesłaniem .

Ten sterownik trzeba skonfigurować bo w przeciwnym wypadku, nie będzie działać czujnik zmierzchu.

Ale jak to zrobić, tego już nie napisali. Odsyłają na stronę a tam nawet nie ma słowa o nowym produkcie.

Tel tez nikt nie odbiera.

Wku#wilem sie.

Zeskanuje instrukcje i ja wrzucę

Sterownik sam w sobie pewnie nie jest zly ale wkurzaja mnie niedorobki

Brak zwory koniecznej do konfiguracji, brak instrukcji konfiguracji.

W koncu za cos sie placi..

 

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  FLB.png   2,38 MB   0 Ilość pobrań

Użytkownik petrus edytował ten post 16 maj 2016 - 13:45


#22 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 maj 2016 - 13:45

A na cholerę ci wodotryski - trzeba było wsiąść podstawowa wersje za 75 zł ? - Łukasz , spróbuj sie skontaktować na spokój wiele razy rozmawiałem z właścicielem to bardzo miły człowiek i zawsze realizował sugestie które mu podsuwałem

#23 petrus

petrus

    Zbanowany

  • Zbanowany
  • Posty: 982
  • Dołączył:  28 lut 2016
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 16 maj 2016 - 13:48

A na cholerę ci wodotryski - trzeba było wsiąść podstawowa wersje za 75 zł ? - Łukasz , spróbuj sie skontaktować na spokój wiele razy rozmawiałem z właścicielem to bardzo miły człowiek i zawsze realizował sugestie które mu podsuwałem

Jak dzwoniłem w zeszłym tygodniu, jakaś pani odebrała ale z nią się nie dało gadać bo nie miała o niczym pojęcia.

Niestety tylko 1 nr jest podany.

Napije sie kawy to może mi przejdzie



#24 lowermann

lowermann

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 672
  • Dołączył:  28 sie 2013
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 A, GAZ BRC
  • Imię:Kylo
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 maj 2016 - 17:33

Czyli do konfiguracji wystarczy coś takiego? Kupiłem kiedyś do ratowania routera :)

http://allegro.pl/ko...5039886931.html



#25 petrus

petrus

    Zbanowany

  • Zbanowany
  • Posty: 982
  • Dołączył:  28 lut 2016
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 16 maj 2016 - 17:44

Czyli do konfiguracji wystarczy coś takiego? Kupiłem kiedyś do ratowania routera :)

http://allegro.pl/ko...5039886931.html

Teoretycznie tak, ale nie byli łaskawi napisać gdzie to podpiąć.

Kazdy mail ma treść, iż wszelkie pytania przekazano konstruktorowi tyle ze zero odpowiedzi


Jutro odsyłam i kupuje normalny a nie jakieś chałupnicze badziewie


Użytkownik petrus edytował ten post 16 maj 2016 - 17:44


#26 lowermann

lowermann

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 672
  • Dołączył:  28 sie 2013
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 A, GAZ BRC
  • Imię:Kylo
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 maj 2016 - 17:54

No z tego co tak patrzę, to z tego urządzenia ttl 
tx podłączasz do rx modułu drl, a
rx z ttl podłączasz do tx modułu drl
wpinasz to w usb i dalej to nie wiem, jakiś program mzona ściągnąć do komunikacji i podglądu parametrów?
A jaki masz zamiar kupić inny?

Użytkownik lowermann edytował ten post 16 maj 2016 - 17:55


#27 petrus

petrus

    Zbanowany

  • Zbanowany
  • Posty: 982
  • Dołączył:  28 lut 2016
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 16 maj 2016 - 18:12

Ten kupie i bedzie spokoj, i nie 12 a 24 mce gwarancji

http://allegro.pl/mo...5422997902.html

 

jest ladnie zabezpieczony przed wilgocia, tamten jak tylko bedzie wilgotno na 100% szlag trafi

szpary ze palec mozna wsadzic


Użytkownik petrus edytował ten post 16 maj 2016 - 18:16


#28 liseczek

liseczek

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3318
  • Dołączył:  27 lip 2011
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:Aktualnie brak
  • Imię:Tomasz
  • Skąd::Sobótka
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 21 maj 2016 - 00:33

Łukasz, nie obraź się, ale mam wrażenie, że Tobie strach coś sprzedawać. Być może miałeś do czynienia z super idealnymi towarami i odkąd takie poznałeś to masz wstręt do wykonanych troszkę mniej profesjonalnie. Życze Ci bezawaryjnego korzystania z produktów rzemieślniczych :tak



#29 petrus

petrus

    Zbanowany

  • Zbanowany
  • Posty: 982
  • Dołączył:  28 lut 2016
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 23 maj 2016 - 09:06

Łukasz, nie obraź się, ale mam wrażenie, że Tobie strach coś sprzedawać. Być może miałeś do czynienia z super idealnymi towarami i odkąd takie poznałeś to masz wstręt do wykonanych troszkę mniej profesjonalnie. Życze Ci bezawaryjnego korzystania z produktów rzemieślniczych :tak

Nie mam nic do produkcji rzemieślniczej, pod warunkiem, ze będzie to wyrób dobrej jakości, a jeśli chodzi o moduły elektroniczne montowane w aucie, szczególnie muszą być wykonane perfekcyjnie pod względem jakości wykonania i zabezpieczenia przed wilgocią. Ten sterownik wg mnie nie spełniał żadnych norm, poza tym gwarancja była na 12 mcy co jest niezgodne z prawem UE (min 24 mce gwarancji).

Jakość dotyczy również obsługi klienta - tutaj zero odpowiedzi na maile, nie odbierają telefonów, a jeśli już ktoś oddzwoni to pani która nie ma o niczym pojęcia. W swoim fachu jestem perfekcjonista i tego samego wymagam od innych. Nie wiem, może to wada, może zaleta. W każdym razie oczekuje wysokiej jakości w pełnym spektrum. Szkoda ze nie zrobiłem zdjęć, to pewnie byś inaczej ocenił. Zresztą temat jest zamknięty - sterownik odesłany do sprzedawcy.



#30 uczucie84

uczucie84

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 348
  • Dołączył:  10 maj 2012
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4
  • Imię:Grześ
  • Skąd::Bielsk Podlaski
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 16 czerwiec 2016 - 19:08

To w koncu jaki sterownik do pt kupic aby podlaczyc i smigal bez problemu daucie link z alledrogo ktory zamowic chyba ze macie taki na zbyciu to od was kupie dzieki

#31 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 czerwiec 2016 - 19:38

Nie mam nic do produkcji rzemieślniczej, pod warunkiem, ze będzie to wyrób dobrej jakości, a jeśli chodzi o moduły elektroniczne montowane w aucie, szczególnie muszą być wykonane perfekcyjnie pod względem jakości wykonania i zabezpieczenia przed wilgocią. Ten sterownik wg mnie nie spełniał żadnych norm, poza tym gwarancja była na 12 mcy co jest niezgodne z prawem UE (min 24 mce gwarancji).
Jakość dotyczy również obsługi klienta - tutaj zero odpowiedzi na maile, nie odbierają telefonów, a jeśli już ktoś oddzwoni to pani która nie ma o niczym pojęcia. W swoim fachu jestem perfekcjonista i tego samego wymagam od innych. Nie wiem, może to wada, może zaleta. W każdym razie oczekuje wysokiej jakości w pełnym spektrum. Szkoda ze nie zrobiłem zdjęć, to pewnie byś inaczej ocenił. Zresztą temat jest zamknięty - sterownik odesłany do sprzedawcy.


Łukasz mam zamontowany 4 rok bezawaryjnie , oby tylko Twój tyle popracował

#32 Bezimienny Gość.Sylwio_*

Bezimienny Gość.Sylwio_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 19 czerwiec 2016 - 08:47

Podłączę się do poprzedniego pytania - czy pod poniższym linkiem można zakupić właściwy dla PT sterownik DRL?

Oraz - czy będzie podłączany do świateł mijania czy drogowych (do jakich powinien)? 

Czy wymaga stosowania dodatkowego przełącznika?

http://allegro.pl/mo...6272187469.html



#33 lowermann

lowermann

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 672
  • Dołączył:  28 sie 2013
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 A, GAZ BRC
  • Imię:Kylo
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 czerwiec 2016 - 09:02

Tak, ten sterownik jak andreeas7 wcześniej pisał też posiada wyjście statusowe do przekaźnika więc będzie ok.

To jest oferta w wariancie 2 bez dodatkowego przycisku, prawdopodobnie by wyregulować światła potrzebujesz jakiegoś przycisku i zworę (kawałek drutu) do regulacji.

Zazwyczaj podłącza się te światła do długich ale chyba nic nie stoi na przeszkodzie by podłączyć je także do mijania.



#34 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 czerwiec 2016 - 09:25

Każdy moduł da sie zamontować lecz może wymagać przekaźnika , te wykonane przez kurg elektric są przygotowane pod wymagania Pt cruisera.

#35 petrus

petrus

    Zbanowany

  • Zbanowany
  • Posty: 982
  • Dołączył:  28 lut 2016
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 19 czerwiec 2016 - 09:32

Zazwyczaj podłącza się te światła do długich ale chyba nic nie stoi na przeszkodzie by podłączyć je także do mijania.

Właśnie, zastanawiam się od dłuższego czasu jak powinno być poprawnie.

Na ulicy widziałem już obie opcje a przepisy bardzo ogólnie traktują temat.

Sa tylko ogólne wytyczne co do swiatel do jazdy dziennej Np min wysokość od jezdni 25cm, rozstaw 60cm i w zasadzie niewiele więcej.



#36 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 czerwiec 2016 - 09:34

Przepisy to bardzo wyraźnie określają - lampa ma świecić na wprost z mocą nie większa niż 21 watt .Daltego halogeny nie przechodzą , mijania tez maja ukierunkowana wiązkę światła .

Użytkownik andreeas7 edytował ten post 19 czerwiec 2016 - 09:36


#37 petrus

petrus

    Zbanowany

  • Zbanowany
  • Posty: 982
  • Dołączył:  28 lut 2016
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 19 czerwiec 2016 - 09:40

Przepisy to bardzo wyraźnie określają - lampa ma świecić na wprost z mocą nie większa niż 21 watt .Daltego halogeny nie przechodzą , mijania tez maja ukierunkowana wiązkę światła .

Dzięki Andrzeju, teraz wszystko jasne :)

Nie doczytałem najwyraźniej lub przeoczyłem.



#38 Bezimienny Gość.Sylwio_*

Bezimienny Gość.Sylwio_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 29 czerwiec 2016 - 09:05

Witam wszystkich.

Właśnie zakupiłem sterownik DRL firmy KurG - potwierdzam opinię Petrusa - pierwsze wrażenie: badziewiaste wykonanie obudowy, przypominające trochę prace na warsztatach szkolnych. Ale może będzie pracował dobrze. We wcześniejszych postach na Forum była zamieszczona instrukcja podłączenia starszej generacji sterownika DRL02 przygotowana przez Andrzeja. 

Mam jednak pytanie dotyczące kabla czarnego - po przecięciu co należy podłączyć (mówię oczywiście o obecnej wersji sterownika DRL) do przeciętych końców oraz czy należy coś dodatkowo programować w samym sterowniku. Instrukcja producenta jest dosyć uboga w informacje o programowaniu (przynajmniej ja nie znalazłem). Czy ktoś montował ostatnio taki sterownik i może podzielić się doświadczeniem?

 

 

Załączone pliki



#39 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 czerwiec 2016 - 09:30

Masz schemat z opisem . Podłączenie jest takie same jak w starszej generacji czarne przewody rozcinasz : te od strony przekaźnika podłączasz pod przewód nr 8 a te z drugiej strony wykorzystujesz jako masę do zasilania modułu - tylko tego przewodu nie widzę na schemacie w oznaczeniach z numerem , ale jest zaznaczony pierwszy od dołu po lewej stronie kostki .

Użytkownik andreeas7 edytował ten post 29 czerwiec 2016 - 09:32


#40 Bezimienny Gość.Sylwio_*

Bezimienny Gość.Sylwio_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 29 czerwiec 2016 - 11:11

Janusz - dzięki.

Mam jedną wątpliwość - dla wyjaśnienia załączam opis pinów na łączówce. Według łączówki pin numer 8 to RS-RX. Do którego pinu z opisu poniżej podłączyć stronę przekaźnika rozciętego kabla?

Załączone pliki







Podobne tematy Zwiń

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych