Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Pomoc zza granicy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.arbuz_*

Bezimienny Gość.arbuz_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 10 wrzesień 2009 - 17:22

Jesli ktos nie znalazl odpowiedniego PT Cruisera na forum...na polskich stronach otomoto i gratka...z checia sluze pomoca ....

Mieszkam w okolicach Monachium ...

Codzienne robie kilkaset kilometrow po Bawarii ...

Obserwuje strony niemieckich salonow,handlarzy i prywatnych wlascicieli,ktorzy oferuja swoje cudenka....

Czesto zajezdzam by odpalic,posmigac troche na ich koszt....porownujac modele...wyposazenie...i stan autek

Jesli szukasz konkretnego modelu...napisz...co Cie interesuje...WIADOMO,ze koszt sprowadzenia autka jest niemaly....ale wystarczy porownac warunki,w ktorych PT sa eksploatowane...:):)

#2 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 wrzesień 2009 - 17:33

arbuz,
Ja wprawdzie jeszcze nie mam pitka, ale zdecydowałem się na na auto od marcwolo, szukając po otomoto ciężko mi było znaleźć auto , żeby sena końcowa była poniżej 25tys zł. za 2003r 2,2CRD. Czyli u was musiałoby być sporo poniżej 5tyś euro.
Jednak taka pomoc z "tamtej strony granicy" się przyda.
Tak przy okazji to podaj przykładowe ceny takiego modelu, we Francji podobno są jeszcze droższe niż w Polsce.

#3 Bell

Bell

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 10256
  • Dołączył:  30 lip 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:IzaBell'a

Napisano 10 wrzesień 2009 - 17:42

adames, słyszałam, że Francuzi nie dbają o swoje auta i że lepiej od nich nie sprowadzać... :cenzura

#4 Bezimienny Gość.arbuz_*

Bezimienny Gość.arbuz_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 10 wrzesień 2009 - 17:55

Chrysler PT Cruiser 2.2 CRD Touring KLIMA / EURO 3

CENA 5.990 EUR

PRZEBIEG 98.000 km

MOC 89 kW / 121 PS

PALIWKO Diesel

ROCZNIK 04/2004

KOLOR czarny

wyposazony kompletnie...SCHECKHEFT do 80.179Km

[ Dodano: 2009-09-10, 18:57 ]
Bell,

Z tego co widzialem to najmniej o swoje autka dbaja WLOSI....nie maja sobie rownych...totalna DEWASTACJA :torba

#5 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 wrzesień 2009 - 19:22

arbuz,
To sam widzisz, jak pomnożysz tak dla uproszczenia X 4zł, dodasz 18,6% akcyzy, 500 za złomowanie, plus pozostałe koszty łącznie ze sprowadzeniem i tłumaczeniem dokumentów, to kwota robi się trochę mniej atrakcyjna.
Co do aut z Francji, to moja siostra mieszka od niedawna w Marsylii, opowiada, że nigdy nie widziała tylu poobijanych samochodów, ale ponoć tak się tam parkuje. hmm

#6 Bell

Bell

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 10256
  • Dołączył:  30 lip 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:IzaBell'a

Napisano 10 wrzesień 2009 - 19:39

Dokładnie, tak samo we Włoszech i we Francji :cwaniak Chociaż pierwszego PT cabrio widziałam w Paryżu...

Cena powyższego też średnia... Nic konkurencyjnego, niestety...

#7 Bezimienny Gość.arbuz_*

Bezimienny Gość.arbuz_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 11 wrzesień 2009 - 05:17

adames, :piwo

Masz poniekad racje....z tym mnozeniem ...ale
jak ogladalem oferty w polsce to ....
jakim cudem te autka moga byc (choc nie wszystkie!!!) juz po sprowadzeniu...zarejestrowaniu...
w cenie podobnej jak za granica...???
Chyba,ze to jakis dobry samarytanin sprowadza autka dla wlasnej satysfakcji do doplaca do tego swoje oszczednosci...

Ja sie nie zajmuje sprzedawaniem....a moja propozycja byla czysto grzecznosciowa....gdyby kto poprostu chcial porownac ceny i dowiedziec co akurat jest w tutejszej ofercie...


:d :d :d

#8 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 wrzesień 2009 - 09:00

arbuz,
Ja również nie wiem jak to jest, że auta są tańsze. Może w ciągu roku ceny aut tak poleciały w dół? Bo przecież, te auta w Polsce są przeważnie min od roku.
Niemniej Twoja pomoc jest dla nas cenna, tak jak i pozostałych userów, pasjonatów PTCruisera :lol

#9 Bezimienny Gość.barooop_*

Bezimienny Gość.barooop_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 12 wrzesień 2009 - 10:56

Ja uważam, że ktoś kto sprzedaje samochody chce na nich jak najwięcej zarobić i prezentów nikomu nie robi... Znam kilka osób zajmujących się sprowadzaniem i sprzedażą aut zza granicy i mówią szczerze, że rzadko przywożą auta całe... nie opłaca się sprowadzać całych aut bo ceny są porównywalne i nie zarobiliby na nich... w większości są to auta bite, naprawiane przez znajomych i sprzedawane na tablicach zjazdowych, ale nie zarejestrowane w kraju... zauważcie że 90% tych tańszych ofert nie jest zarejestrowane i opisy że od dziadka z Niemiec czy coś podobnego... Ja np sam sprowadzam SOBIE/RODZINIE auta z Niemiec bo mam taką możliwość, ale wszystkie do tej pory przed kupnem sprawdzane były w serwisach, a jeżeli sprzedawca się nie godzi na taką inspekcję to dziękuję i szukam innego...

#10 szary55

szary55

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 36
  • Dołączył:  08 maj 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD

Napisano 12 wrzesień 2009 - 11:53

W czerwcu widziałem na stacji obsługi Audi niedaleko Berlina autko przygotowywane do sprzedaży do Polski. Było już z grubsza wyprostowane a panowie "mechanicy" łopatą do śniegu nakładali szpachlę na pogniecione drzwi. Na pytanie po co to robią usłyszałem, że to jest interes! Podobno efekt końcowy miał być rewelacyjny tylko nie wiem dla kogo? Nie dziwię sie więc, że nasi handlarze chetniej kupują autka rozbite! Za to nadziwić się nie mogę, że nasze przepisy celne zezwalają na handel złomem! Bo to czy ktoś kupi sobie taki jakoś tam naprawiony samochód, to jego sprawa ale co z bezpieczeństwem innych użytkowników drogi? Czy życie ludzkie w naszym Kraju naprawdę jest juz takie tanie? hmm

#11 Bezimienny Gość.barooop_*

Bezimienny Gość.barooop_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 12 wrzesień 2009 - 12:03

Jak w Zawierciu pojechałem do stacji diagnostycznej i robili przegląd w starym Polonezie który wg mnie nawet na złom się nie nadaje, i przejrzeli wszystko, lista do naprawy 25 punktów i przegląd podbity :/ w naszym kraju nigdy nie będzie dobrze... żeby tylko kiedyś było normalnie :( :glupek1





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych