Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Ubezpieczenie mieszkania - wizyta likwidatora.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 22 listopad 2016 - 21:27

Mam ktoś może doświadczenia w rozmowach z likwidatorem szkody w czasie oględzin? Zagotowała mi się woda w CO i narobiła trochę szkód: zalane dwa sufity, uszkodzona pompa, cieknie piec. Na szczęście jestem ubezpieczony (od zalania na pewno, a także elementy stałe i ruchome). Jutro przychodzi likiwdator na oględziny. I jak to zwykle bywa on by chciał mało dać ja bym chciał dużo dostać. Jakieś sugestie jak nie dać się oszwabić?



#2 PThunter

PThunter

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2563
  • Dołączył:  19 sie 2016
  • Rok Produkcji:.
  • Silnik:.
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Litzmannstadt
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 listopad 2016 - 22:04

Jakieś sugestie jak nie dać się oszwabić?

 

Miałem kiedyś zalaną chałupę (szlak trafił panele, część zabudowy przedpokoju, część gładzi itp) przez sąsiadkę z góry i taki pan do mnie dotarł - likwidator/rzeczoznawca. Nie za bardzo jest sens się produkować, bo oni mają swoje taryfikatory, kalkulatory i swój świat. Trzeba wycenić szkodę tak aby nie być stratnym (faktury/rachunki jak najbardziej wskazane) i mu to przedstawić. Popstryka trochę fotek, opisze, ewentualnie sporządzi szkic i to tyle. Potem trzeba czekać na kosztorys i się z nim zgodzić lub nie. Generalnie wszyscy się odwołują i coś tam można wytargować. Mnie po odwołaniu dorzucili 300 zł, ale po pierwszym kosztorysie byłem i tak na lekkim plusie, więc narzekać nie mogłem.


Aha, jeśli nic się nie pozmieniało, to po wizycie pana z teczką mają na rozpatrzenie sprawy i wypłatę odszkodowania 30 dni. U mnie trwało to ok dwóch tygodni + odwołanie drugie tyle.


Użytkownik pablobed edytował ten post 22 listopad 2016 - 22:01


#3 Dorka

Dorka

    VIP

  • Administratorka
  •      
  • Posty: 7793
  • Dołączył:  14 mar 2012
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 A Gaz
  • Imię:Dorota
  • Skąd::Kłodzko
  • Płeć: Kobieta

Napisano 23 listopad 2016 - 10:56

Zawsze warto się odwołać, zabrać nie zabiorą, a bardzo często dodają.



#4 borkey24

borkey24

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 362
  • Dołączył:  21 lip 2015
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M gaz
  • Imię:Kamil
  • Skąd::Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 listopad 2016 - 16:05

Najwazniejsze, żeby się nie zgadzac ze wszystkim co mówi, tylko przyjmować grzecznie do wiadomości, a po wyjściu natychmiast pisać odwołanie ;)





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych