Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Ubezpieczenie samochodu - Gdzie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
146 odpowiedzi w tym temacie

#41 MayheM

MayheM

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2899
  • Dołączył:  24 mar 2009
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 kwiecień 2010 - 08:04

Ja moge polecic Hestie. Z zeszlym roku za pakiet OC+AC+NW+Asistance+mieszkanie zaplacilem z 40% znizek 1600zl. W tym roku maja niezly bajer, bo za 90zl mozna dokupic gwarancje, ze w przypadku zdarzenia, nie traci sie znizki. I osobno mozna dokupic pakiet Szyby - 5000zl na zbita szybe, bez straty znizek z AC. I szybko reaguja - o czym sie przekonalem niestety.

#42 himo9

himo9

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 277
  • Dołączył:  23 mar 2010
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:Mariusz

Napisano 11 kwiecień 2010 - 14:00

Ja jako młody kierowca za AC i OC za rok musze zapłacić około 2600zł
w Liberty za samo OC wychodzi mi niecałe 1000zł ;P

#43 Bell

Bell

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 10256
  • Dołączył:  30 lip 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:IzaBell'a

Napisano 12 kwiecień 2010 - 13:27

Ja będę musiała mieć i AC, bo niestety trzeba wziąć kredyt na samochód... dowiadywałam się wstępnie.

A co Bell? Zmieniasz swojego PiTusia na innego?


Nie, muszę wreszcie kupić tego swojego PiTka :d

I dziękuję Marcelowi za wskazanie, gdzie mam się ubezpieczyć :d z 2945 zeszłam na 2300 :jupi :jupi :jupi

#44 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13774
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 czerwiec 2010 - 01:02

otoz zblizal sie okres ubezpieczenia dostalem oczywiscie z dotychczasowej firmy gdzie auto bylo ubezpieczone w tzw pakiecie propozycje na sume 1741 zl, poszedlem do agenta on przeliczyl wszystko rowniez w tej samej firmie /pzu/ ale juz nie pakiet tylko normalnie ac oc nw z uwzglednieniem maksymalnych znizek i wyszlo 1620 zl, zaczalem szukac na necie i znalazlem aviva i po dlugiej rozmowie z pania wyszlo wszystko full 1117 zl trzeba bylo podac haslo wakacje = -5% znizki, platnosc karta: - 4% znizki i jesli osoba ubezpieczajaca auto posiada jakis inny pakiet ubezpieczenia np zycie w avivie dodatkowo - 5% znizki
acha auto w tej chwili ubezpieczone na 32 tys ale w momencie szkody brana jest wartosc rynkowa acha i jeszcze udzial wlasny w szkodzie 500 zl! /malo/ :kciuki

roznica bardziej niz znaczna wiec szukajcie a znajdziecie

#45 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 czerwiec 2010 - 12:14

Ponieważ i ja muszę ubezpieczyć auto, to dziś posprawdzałem oferty kilku towarzystw .
Mam max zniżki , czyli 60%, i opłacam samo OC bez NW.

HDI - 464 zł z holowaniem auta, 500 zł z NW
COMPENSA - 542 zł, ale z NW
HESTIA - 448 zł + 75 zł szyby , bez NW
InterRisk- 475 zł + 70 zł szyby, bez NW

NW nie opłacam, bo gdy żona uległa wypadkowi, a gdy byłby on z mojej strony, to nie dostanie odszkodowania. Niech ci co jeżdżą samemu autem, zorientują się dokładnie za co opłacają tą składkę. :kawka

#46 AGAMACIEJ2

AGAMACIEJ2

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 348
  • Dołączył:  15 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.4l

Napisano 30 czerwiec 2010 - 12:49

Jest tylko mały problem. Jeśli ktoś chciałby kontynuować ubezpieczenie w tej samej firmie a chciał by zrezygnować z jakiejś opcji NW, AC to musi podpisać umowę na nowo. Jednak nowa umowa może już nie być tak atrakcyjna jak kontynuacja. Wiem od kilku klientów którzy chcieli zrezygnować z AC. Osobiście jestem zadowolony z MTU jak dla mnie byli najtańsi, fakt - nie ubezpieczam szyb.

#47 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 czerwiec 2010 - 13:14

Ja mam jeszcze ubezpieczone auto w firmie InterRisk, składki są policzone w tej firmie jako kontynuacja, a w pozostałych bez kontynuacji. Różnice może nie są aż tak znaczne, ale jednak są.
Jeśli różnica między ubezpieczeniem w InerRisk a HESTIA, wynosi 22zł ( z korzyścią dla Hestii gdzie szyby są ubezpieczone na 4000zł , a nie jak w tej pierwszej na 2000zł).
To skoro mogę zapłacić mniej, to dlaczego mam płacić więcej hmm

#48 leopaw

leopaw

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 2956
  • Dołączył:  02 lis 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2
  • Imię:Lech
  • Skąd::Lipno
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 czerwiec 2010 - 17:09

Moje ubezpieczenie max ulga płatne jednorazowo bez NW 384 zł. z NW 414 zł. :kawka

[ Dodano: 2010-06-30, 18:09 ]
WARTA :kawka

#49 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 lipiec 2010 - 16:57

Wczoraj podawałem , że w firmie Hestia za ubezpieczenie (samo OC bez NW), zapłaciłbym 448 zł + 75 zł za szyby ( Ubezpieczenie na szyby miało być na 4000zł).
Dzisiaj poszedłem ubezpieczyć auto.
Zapłaciłem
420 zł + 80 zł za szyby ( ubezpieczenie na 5000zł)
Naliczała mi ta sama pani co wczoraj, na tym samym komputerze.
Nie mam pojęcia od czego zależy kwota za ubezpieczenie auta ?
Czy ktoś potrafi to wyjaśnić ? A może lepiej nie :lol

Leszku, w WARCIE ubezpieczenie kosztowałoby mnie sporo powyżej 500zł. (sprawdzałem dzisiaj) :cwaniak

#50 leopaw

leopaw

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 2956
  • Dołączył:  02 lis 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2
  • Imię:Lech
  • Skąd::Lipno
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 lipiec 2010 - 19:59

Na wysokość ubezpieczenia ma wpływ miejsce zamieszkania i zapewne różnice zawsze będą. :kawka

#51 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 lipiec 2010 - 20:07

Leszku ja to wiem,że różnice będą w zależności gdzie mieszkamy, ale nie rozumiem tego, że zależy to od dnia ubezpieczenia w tej samej agencji. :cwaniak

#52 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13774
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 02 lipiec 2010 - 14:00

ooooooooo adames a to ciekawostka....... hmm hmm

moze nie w temacie ubezpieczenia ale niech bedzie bo w temacie rejestracji -czytaj pieczatki w dowodzie, otoz bylem stacja taka ze normalnie sala operacyjna jak mnie pan zaczal maglowac to mi galy wyszly w koncu stwierdzil ze takiego "wozu" to od dawna nie widzial a pomiar amortyzatorow i hamulcow "powalil" ale tu uwaga przyczepil sie do mojego szperacza........... ale zostawil bez konsekwencji a tak wogole to naweyt sie nie dowiedzialem o co z ta lampka chodzilo.... no zeby nie bylo ze off to stwierdze zeby ubezpieczyc autko to powinno sie miec aktualne badanie... chociaz tegonie sprawdzaja... :cwaniak

#53 naytek

naytek

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 34
  • Dołączył:  25 paź 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:CRD
  • Imię:Marcin

Napisano 30 listopad 2012 - 00:10

Pozwolę sobie odkopać temat, bo świeżego dotyczącego ubezpieczeń nie znalazłem. :S
Za kilka dni kończy się polisa od poprzedniego właściciela, więc rozglądam się za jakimś korzystnym ubezpieczeniem (OC+AC albo przynajmniej kradzieżowe).
Czy ktoś z Was na dzień dzisiejszy może jakąś firmę polecić lub odradzić? Chodzi mi przede wszystkim o problemy (lub ich brak) przy ewentualnej szkodzie AC (stłuczka lub uszkodzenie auta np. na parkingu przez osoby trzecie). Naczytałem się, że wszystkie towarzystwa direct (AXA, Liberty, Link4 etc.) są po jednych pieniądzach i raczej niechętnie cokolwiek wypłacają. Ma ktoś dobre doświadczenia z którąś z tych firm? :) Z kalkulatorów w sieci wychodzi najtaniej Liberty i YouCanDrive (Hestia dla młodych kierowców), OC+AC i szyby (odpowiednio 1600 i 1400), AXA i Link4 niewiele więcej.
Chciałem uderzyć do PZU, ale wołają tam ponad 3tys. za komplet (jakieś horendalne zwyżki za wiek)...

Za opinie i sugestie wielce wdzięczny będę. : )

#54 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8209
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 listopad 2012 - 00:34

:lol :lol :lol ostatnie dryndałem do Proama ''rekonesans'' wrzesień-pazdziernik :lol uśmiałem się po pachy! ub.AC wzrosło o około 400 plnn'ów ze zniżką którą na dzień dzisiejszy posiadam hmm PT w razie szkody całkowitej został wycenioni na sume 18.900 pln
Szczam w ich kierunku ;P
Generalnie wszystkie firmu ub. są ok do czasu....ble ble ble :piwo

#55 ARON

ARON

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 851
  • Dołączył:  05 maj 2012
  • Rok Produkcji:xxxx
  • Silnik:2.0
  • Imię:x

Napisano 30 listopad 2012 - 00:40

Każdego Mopar-a jak do tej pory najlepiej wycenili mi w Link4 - nie ważne czy R4, czy V8 (mając tam już jeden pojazd masz bodaj zniżkę na każdy kolejny), ale to też może zależeć od Waszych "rabatów"...a co do czego dojdzie, to jak coś się stanie, to AC i tak :cenzura pomoże, bo auto wycenią jak wrak.

#56 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8209
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 listopad 2012 - 00:45

Link4

mam na chwile obecną,(do końca marca) i po za opłata ub. nic więcej nie moe powiedzieć ponieważ żadnej tzw. sztuczki nie miałem :kciuki

#57 paradyz

paradyz

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3021
  • Dołączył:  21 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:300C 3,5 A
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Rzeszów
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 30 listopad 2012 - 07:45

W InterRisku komplet OC/AC/NW - 770 PLN maksymalne zniżki plus obniżenie prowizji agenta... . Tak jak pisał Aron, nie ma sensu wykupywać udziału własnego w autach mających prawie 10 lat...., gdyz dla firmy ubezp. po zdarzeniu drogowym taki Pitek to złomek ;)

#58 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 listopad 2012 - 14:44

naytek,
Ja od kilkunastu lat ubezpieczam auta za pośrednictwem agencji ubezpieczeniowej w której wyszukują mi najtańsze towarzystwo ubezpieczeniowe.
W tamtym tygodniu kupowałem dla córki auto, a ponieważ córka nie ma żadnych zniżek i nie ma dopiero 23 lata więc jest jako współwłaściciel z moją Anią
Chcieliśmy również skorzystać z agencji ubezpieczeniowej, ale okazało się że najtańsza oferta wynosiła 539zł, a w PZU zapłaciliśmy 429zł .
Mają tam teraz specjalne promocje dla młodych kierowców, więc może warto tam podjechać i zrobić kalkulację. :kawka

#59 Bezimienny Gość.RYBA_6936_*

Bezimienny Gość.RYBA_6936_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 30 listopad 2012 - 15:34

I tu Panowie macie rację, bo w ubezpieczalniach klientów mają za nic. No chyba że autko ubezpieczasz za pół bani ze wszystkimi opcjami, a przy szkodzie i tak prawnik od razu z nimi rozmawia. Idziesz do skarbówki i się od razu tłumaczysz dlaczego auto tak tanio kupiłeś, a za godzinę walczysz z kobitą z ubezpieczalni bo jej wartość nawet niżej wychodzi niż twoja umowa. A obie korzystają z tej samej książeczki wycen. Co za kraj....

#60 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8209
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 listopad 2012 - 19:52

RYBA_6936, ..Zycie. Wał popędza wała :cwaniak





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych