Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Problem z częściami ? jak radzę sobie korzystając z mercedesa

pt 2.2crd

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.pitu_*

Bezimienny Gość.pitu_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 16 grudzień 2016 - 13:28

Witam. Wiem że było już sporo tematów ruszanych na temat czyszczenia kolektora ssącego w pt 2.2 CRD , czyszczenia EGR.Wiecie podchodząc do czyszczenia kolektora wiedziałem że czas zakupić nowe uszczelki , po to by nie zakładać na stare.. I właśnie tu o to przytrafia mi się przygoda o której chętnie opowiem a przy okazji napisze jak poradziłem sobie korzystając z serwisu mercedesa , gdzie serwis PT poświadczał nie dostępne te części które pan prosi.
Hm pomyślałem kupno uszczelek pod EGR i kolektor to nic trudnego i chwila czasu ... Jasne , pierwszy telefon do serwisu chryslera ... chwila na podanie nr VIN i czekam czekam i słysze ... Wie pan co nie ma takich uszczelek , ponieważ tam trzeba to dać na paste silikon i już. Tak na paste ? hm nie będąc zielony w tych tematach pomyslalem , mam tyle dobrych hurtowni częsci do aut u siebie w miejscu zamieszkania ze kurde może tam ? Jasne zamówiłem , przychodzą i są :) Rozbieram kolektor zadowolony ładnie wyczyściłem i nadchodzi moment zakładania nowych uszczelek aaa tu oo nie  pasują ?  kur nie pasują? no tak nie pasują.. Wszystkie które kupicie wg katalogu do kolektora do 2.2 CRD będą nie pasować  .. Wiec co zrobiłem w tym temacie ? Wiedząc że mam ten sam silnik co w VITO które również posiadam 2.2 CDI zadzwoniłem do serwisu mercedesa i tam bez problemu kupiłem ... Uszczelki pod kolektor które pasują do 2.2 CRD PT chryslera bez najmniejszego problemu , kupiłem za grosze również uszczelkę pod EGR tez jako że niby zamawiam do 2.2 CDI VITO , kupowałem również wiele częsci ktore serwis chryslera mówił że nie ma , nie posiada. A serwis mercedesa ma wszystko i pasuje od VITO 2.2 CDI ;) Wiec podsuwam wam patent jak radzić sobie , jak nie dać sie wciągnać w zakupy tych uszczelek lub brak częsci w serwisie chryslera.Zastanawia mnie tylko jedno czemu serwis serwis chryslera , bo nie dzwonie przecież do szewca o buty , wciska kity że nie ma tam uszczelek że sie nie kupuje , czemu są tak nie przygotowani .. wiedząc że te auto ma silnik który prawie wszędzie posiada znak gwiazdy mercedesa. Pozdrawiam serdecznie



#2 resiurc

resiurc

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2589
  • Dołączył:  09 wrz 2008
  • Rok Produkcji:300 C
  • Silnik:3,0 CRD
  • Imię:Tomek
  • Skąd::Zduńska Wola
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 grudzień 2016 - 22:11

Piotrze!Wszystko uzależnione jaki serwis Chryslera!!

Jeśli jest ajentem - to jest duże prawdopodobieństwo że ma taką politykę.

Zresztą salony teraz to chyba Jeep-Lancia :/



#3 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 grudzień 2016 - 23:45

Nie bądź taki szczęśliwy - tylko cześć części jest do dopasowania i do kupna w Mercedesie , masz numer kolektora ssącego z gwiazda mercedesa , spróbuj kupić - nic takiego nie występuje w Mercedesie , spróbuj kupić termostat - jest zmieniony aby nie można było podstawić .

Tak jak Tomek napisał w dobrym starym serwisie chryslera dostaniesz wszystko i w/w uszczelki kupowałem wielokrotnie , z tym ze mercedes był zawsze lepiej wyposażony w zaplecze serwisowe i o ile w chryslerze trzeba było na niektóre części czekać i 3 tyg w Mercedesie nigdy nie przekroczyło 2-5 dni

Użytkownik andreeas7 edytował ten post 16 grudzień 2016 - 23:46






Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pt, 2.2crd

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych