Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Co jest w tych PITKACH??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.RumiPL_*

Bezimienny Gość.RumiPL_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 05 kwiecień 2017 - 17:27

Cześć wszystkim  :kciuki 

Może nie powinienem ale założę taki temat. 
Z Piciakami nie miałem nigdy do czynienia, pamiętam jak pierwszy raz zobaczyłem tego "cudaka" pierwsza myśl  :o  "jakie to dziwne a wręcz brzydkie". 
Teraz po kilku latach moje myślenie się zmieniło zwłaszcza teraz jak mój Opel zakwitł jak kwiatek. 
Przeglądając ogłoszenia zupełnie przypadkiem trafiłem na Pitaka, kurcze chwilę patrzenia i hmm ten samochodzik jest wręcz uroczy  ;P . Ta mordka i te niecodzienne kształty. Teraz chodzi za mną to autko co krok. Taka benzynka 2.0 manual +gaz.  :mmm 
Ale cały czas się bije z myślami czy to dobry wybór Pitek jako auto codziennego użytku??
Czy nie będzie problemu z częściami albo z mechanikami?
Jak tam blachy się mają czy nie zakwitnie mi jak opel?   
 



#2 PThunter

PThunter

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2563
  • Dołączył:  19 sie 2016
  • Rok Produkcji:.
  • Silnik:.
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Litzmannstadt
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 kwiecień 2017 - 17:53

Pitek jako auto codziennego użytku??

 

Dlaczego nie? Niewiele osób ma go tylko jako fun-car, a zdecydowana większość eksploatuje te wozy jak każde inne - Praca, dom, urlop itp..

 

Czy nie będzie problemu z częściami albo z mechanikami?

 

Większość części dostaniesz, a mechanika trzeba po prostu przekonać, że ten samochód nie parzy.

 

Jak tam blachy się mają czy nie zakwitnie mi jak opel?

 

Porównaj 99% pitków z początku produkcji i np Astrę lub Vectrę z tego samego rocznika. Według mnie nie ma co porównywać.



#3 bartek_sz3

bartek_sz3

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5815
  • Dołączył:  25 lip 2011
  • Rok Produkcji:2001i 2013
  • Silnik:2.0M. 3.6vvt
  • Imię:Bartek i Monika
  • Skąd::TarnowoPodgórne
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 kwiecień 2017 - 18:03

Pitek dobry pomysł. Swoim zrobiłem już około 110tys km i co dzień jest eksploatowany. Jeszcze nigdy mnie nie zawiódł.

#4 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8214
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 kwiecień 2017 - 18:23

Kupuj :pa 



#5 Bezimienny Gość.RumiPL_*

Bezimienny Gość.RumiPL_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 05 kwiecień 2017 - 18:47

No to w takim razie pojadę oglądać następnego Pitka  :kciuki 

Zapowiada się nieźle ale już takiego raz widziałem, cale szczęście ten też jest nie daleko także możliwe że kolo soboty go wybadam 2001r. 2.0 czarnula  :]



#6 PThunter

PThunter

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2563
  • Dołączył:  19 sie 2016
  • Rok Produkcji:.
  • Silnik:.
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Litzmannstadt
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 kwiecień 2017 - 19:17

pojadę oglądać następnego Pitka

 

Jedź, porządnie obwąchaj i jak wszystko będzie grało, to kupuj. Nie słuchaj też głupolków, którzy nie mając nigdy tego samochodu w rękach piszą w sieci elaboraty o beznadziei i awaryjności tego modelu, która rzekomo uniemożliwia jego normalne użytkowanie.

 

Powodzenia i owocnych łowów good-luck-emoticon.gif



#7 miecio

miecio

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •      
  • Posty: 13785
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 kwiecień 2017 - 19:33

nie kupuj, jak chcesz byc zdrowym, jak kupisz to sie zarazisz,... wybieraj,... :miecio



#8 kade

kade

    VIP

  • Moderator
  •   
  • Posty: 8018
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6 M Gaz
  • Imię:Darek
  • Skąd::Lubuskie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 kwiecień 2017 - 19:38

nie kupuj, jak chcesz byc zdrowym, jak kupisz to sie zarazisz,... wybieraj,... :miecio

miecio ma racyje...Zastanów się dwa razy,albo i trzy...Bo dopadnie Cię choroba...



#9 PThunter

PThunter

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2563
  • Dołączył:  19 sie 2016
  • Rok Produkcji:.
  • Silnik:.
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Litzmannstadt
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 kwiecień 2017 - 19:41

Dobrze powiedziane 02icon_mryellow.gif Pitol jest jednak dowodem, że zaraza potrafi być baaardzo strawna hura.gif



#10 MANDEY

MANDEY

    PT PRO

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 736
  • Dołączył:  13 sty 2013
  • Rok Produkcji:2006 Route 66
  • Silnik:2,2crd M
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Zielona Góra
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 kwiecień 2017 - 20:33

Kupiłem, piszę, więc żyję, Problem może być tylko z mechanikami. Nie lubią być dociekliwi. Ale nie wszyscy.



#11 Rafo

Rafo

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 71
  • Dołączył:  15 lip 2015
  • Rok Produkcji:2003 (USA)
  • Silnik:2.4 M
  • Imię:Rafał
  • Skąd::3miasto
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 kwiecień 2017 - 21:19

Mój Teść użytkował Pitka prawie 10 lat. Od 2007r. 
Z racji swojej branży przejechał nim Polskę wzdłuż i wszerz chyba 10-krotnie. Nie miał z nim praktycznie większych problemów i było to jego pierwsze auto jak On to mówił - do którego wsiadał i wiedział że go dowiezie na miejsce i wróci bezpiecznie do domu.

Wymienił już raz w nim silnik - strzelił pasek (niedopilnowanie okresu wymiany) oraz ostatnio remont wymienionego silnika - uszczelka pod głowicą dała się we znaki z racji nie do końca fachowo założonej inst. LPG

Wrzucił w niego parę dobrych tysięcy aby dać mu nowe życie. 

 

Jeśli ktoś mówi o awaryjności Pitków to jedyne co Teść robi to szeroko się uśmiecha i mówi "co Ty chłopie wiesz o tym samochodzie"

 



#12 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16938
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 kwiecień 2017 - 13:54

Każda rozmowa na temat 16 letniego samochodu sprowadza się tylko i wyłącznie do zaangażowania w jego stan poprzednich właścicieli ? - możesz trafić auto w który będziesz tylko wkładał pieniążki ...... bez końca .

Rafale po rodzaju usterek jakie mieliście i uszkodzonych podzespołów - wątpię aby Teść miał obszerna wiedzę o tym aucie , chyba ze w kwesti psucia - tym autem robi się po 300tys na jednym silniku i sprzedaje dalej w dobrym stanie ..... jest takie stare powiedzenie" jak się dba tak się ma " i proszę nie zwalajcie problemów z eksploatacja na gazownika .

#13 Zuza

Zuza

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 704
  • Dołączył:  31 sty 2017
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:1,6M
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Kraków
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 kwiecień 2017 - 15:49

Rafał , nie pozwól grzebolić w swoim " skarbie " domorosłym mechanikom. Bo albo się wie albo zgaduje .W tym drugim przypadku skończysz jak Teść .Będziesz wymieniał silnik za silnikiem .

Używany motor też nie zawsze z pewnym pochodzeniem to tylko dodatkowe koszty



#14 Bezimienny Gość.RumiPL_*

Bezimienny Gość.RumiPL_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 06 kwiecień 2017 - 18:05

Właśnie sobie wyczaiłem 2 Pitki w tej samej miejscowości :d czyli za jednym strzałem 2szt może sobie obejrzę. Mają takie samo wyposażenie (skóra, dziura w dachu-szyber dach) klima, esp, abs itd itp... i ten sam rocznik 2001r. 2.0 benzin w manualu.
Cena początkowa jedna różni się w nich o 1300zł, jeden zarejestrowany drugi do rejestracji (opłacony).
Jeden (czarnula) ma wymieniony silnik (podobno coś z głowicą było, taniej że było silnik wymienić), zrobiony rozrząd ok 500km na nowym zrobione. |
Drugi (srebrny) rozrząd chyba nie robiony i 3 wgniotki na jednych drzwiach.
Aha i oba na liczniku mają coś ok 200tys (niecałe) cenowo czarnula stoi za 7600 a sreberko za 6400 wystawione.
Chce kupić autko z myślą o gazie bo robię miesięcznie ok 1000-1300km :kciuki

Teraz tylko mieć nadzieję że któryś będzie w dobrym stanie :bigmeen

 



#15 Rafo

Rafo

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 71
  • Dołączył:  15 lip 2015
  • Rok Produkcji:2003 (USA)
  • Silnik:2.4 M
  • Imię:Rafał
  • Skąd::3miasto
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 kwiecień 2017 - 18:39

Każda rozmowa na temat 16 letniego samochodu sprowadza się tylko i wyłącznie do zaangażowania w jego stan poprzednich właścicieli ? - możesz trafić auto w który będziesz tylko wkładał pieniążki ...... bez końca .

Rafale po rodzaju usterek jakie mieliście i uszkodzonych podzespołów - wątpię aby Teść miał obszerna wiedzę o tym aucie , chyba ze w kwesti psucia - tym autem robi się po 300tys na jednym silniku i sprzedaje dalej w dobrym stanie ..... jest takie stare powiedzenie" jak się dba tak się ma " i proszę nie zwalajcie problemów z eksploatacja na gazownika .

 

Albo źle się wyraziłem w swoim poście, albo mnie źle zrozumieliście.

Ogólny morał z tego miał być taki że na te setki tysięcy kilometrów nakręconych to auto spełniło swoje zadanie w 120% 
W pierwszym przypadku usterka wystąpiła przez niedopilnowanie wymiany paska w odpowiednim czasie, a druga przez firmę która zakładała instalację gazową (druciarstwo takie że szkoda gadać) - co miesiąc regulacja LPG.

 

Niestety na dobrego gazownika ciężko trafić. Sam użytkuję auta z LPG od 7-8 lat i znalazłem dopiero dwa warsztaty godne polecenia które mają na prawdę obszerną wiedzę w tym temacie.

 

Oleje, płyny eksploatacyjne, części - wszystko wymieniane na czas. Auto mimo 14 lat praktycznie bez śladów rdzy i korozji. Tylko w jednym miejscu mały purchelek.

 

Na moje oko auto przeleciało jakieś 350-400 tys na jednym silniku bez oznak zużycia i moc miało jak z fabryki.

Podsumowując - myślę że nie jeden VW, czy Mercedes mógłby nie dać rady poczciwemu Pitkowi. Ale tak jak każdy mówi. Jak dbasz, tak masz. Jeśli ktoś dba o auto regularnie i nie oszczędza to zwróci mu się to w postaci niezawodnego i pewnego auta.



#16 Bezimienny Gość.RumiPL_*

Bezimienny Gość.RumiPL_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 06 kwiecień 2017 - 18:48

A tak apropos rozrządu to co ile powinno się robić go?? Mam diesla na łańcuchu łopela to raczej tym się nie przejmowałem nigdy.
I pewnie taki rozrząd trzeba liczyć z 1000zł czy lepiej??
 



#17 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16938
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 kwiecień 2017 - 19:06

Za wyjęcie ,rozebranie i ponowne włożenie bez części ?

#18 Bezimienny Gość.RumiPL_*

Bezimienny Gość.RumiPL_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 06 kwiecień 2017 - 20:43

Chodzi o komplet części + robocizna do takiego 2.0. No i ile km taki rozrząd powinno się robić. 



#19 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16938
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 kwiecień 2017 - 21:16

60-80 tys km na zamiennikach koszt zależny od zakresu wymienianych komponentów od 600-1800 za części + robocizna 500 - 800 zł
Sama podstawa napinacza paska wilorowkowego to koszt 1200zl jak jest uszkodzona mechanicznie

#20 Bezimienny Gość.RumiPL_*

Bezimienny Gość.RumiPL_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 07 kwiecień 2017 - 08:08

O w mordkę ... to taki rozrząd może troszkę kosztować...
NO ale Pitek i tak jest niepowtarzalny :kciuki







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych