Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

[Guide]Projekt Spryskiwacze Reflektorów FotoRelacja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
146 odpowiedzi w tym temacie

#21 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 marzec 2010 - 18:41

Tak na dobrą sprawę , to żeby te spryskiwacze spełniały swoją rolę, to muszą być podłączone do pompki o większym ciśnieniu. Taka co jest zamontowana w aucie, daje za słabe ciśnienie. Owszem reflektor zostanie spryskany, ale czy będzie umyty ?
Te wysuwane, tak jak na filmikach, spryskują reflektor pod takim ciśnieniem, że z pewnością zostaje on umyty.

#22 olaf folaron

olaf folaron

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 690
  • Dołączył:  13 lis 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,4 turbo
  • Imię:Olaf
  • Skąd::Częstochowa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 marzec 2010 - 18:47

adames
wtym uniwersanym zestawie masz tam link jest pomka razem ze zbiornikiem,oczywiscie ze potrzebujesz pomke o wyskim cisnieniu,ale czy spryskiwacze sa wysuwane czy naklejane nie gra zadnej roli,chodzi o to ze w autach ktore maja spryskiwacze lamp,maja tez wieksze zbiorniki,bo inaczej to bedziesz musial co chwile plynu dolewac

#23 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 01 marzec 2010 - 18:49

No tak masz racje Adam nie zostana tak spryskane chyba że sie założy osobny zbiornik z wysoko ciśnieniową pompką wtedy spryskac może owiele lepiej, a najlepiej jak spryski były by tak zwane mgłowe, nie daje jednego strumienia tylko taka mgiełkę jak te wysówane.

Ale jeżeli w BMW spełnia role spryskiwacza to nie powinno byc tak źle. Ja bym podlączył tą pompke wysoko ciśnieniowa pod nasz zbiorniczek

Wydaje mi się że kupie takie spryski jak własnie te od BMW zbiorniczek pompke wysoko ciśnieniową i zrobie to w jedną całość.

Zbiorniczek na płyn na złomie za groszke te spryski z jakiegos rozbitka może znajde no i pompka jakaś wysoko ciśnieniowa.

Napewno koszt nie przekorczy 100 zł a napewno będą lepsze niż te takie uniwersalne co olaf pokazałeś bo to dla mnie strasnzie wygląda jedynie co można wykorzystac to wszystko oprucz sprysków.

#24 olaf folaron

olaf folaron

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 690
  • Dołączył:  13 lis 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,4 turbo
  • Imię:Olaf
  • Skąd::Częstochowa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 marzec 2010 - 19:42

spryskiwacze moga ci sie niepodobac kwestia gostu,mozna te od bmw zamontowac,wazne jest zebys mial osobny zbiornik,chyba ze ci sie uda jakims cudem zamontowac ta pompe w seryjnym zbiorniku,chodzi tez oto ze jezeli kupisz jakis tam zbiornik to jak chcesz wnim zamontowac jakas tam pompke,wedlog mnie zbiornik musi miec zintegrowana pomke wysokiego cisnienia,wiec szukaj takiego zbiornika na zlomie,maja one zazwyczaj dwie pomki jedna do szyb druga do lamp

#25 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 01 marzec 2010 - 21:33

a nie mozecie poprostu kupic tego zamontowac i git - wlasnie kupilem zobaczymy co to za badziew :dance

[ Dodano: 2010-03-01, 21:33 ]
http://www.allegro.p... ... sklep.html

#26 olaf folaron

olaf folaron

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 690
  • Dołączył:  13 lis 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,4 turbo
  • Imię:Olaf
  • Skąd::Częstochowa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 02 marzec 2010 - 07:46

jasmina
ja wlasnie ten zestaw zamowilem wczoraj
jak zamontuje to wrzuce pare fotek
wysowanych nie chcialem moze to lepiej wyglada ale montaz skomplikowany ,raczej sprawa dla warsztatu,a jak cos spieprzysz to zderzak na zlom,pozatym niewiadomo czy wysuwane sie zmieszcza w zderzaku pt,chodzi o wysokosc,gdyby byly wysuwane do przodu ze zderzaka to inna sprawa to raczej zawsze sie da zamontowac

#27 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 02 marzec 2010 - 11:59

olaf z tego co czytałem te zestawy nie mają pompek wysokiego ciśnienia tylko normalne, a jak ja na złomie odróżnię pompkę wysokiego ciśnienia a małego ciśnienia. Zbiorniczek kupic od jakiegoś VW i pompka powinna pasować bo to z grupy vag więc nie powinno byc problemów, ale najpierw zobaczymy jak wyjdzie mi jak podepnę do zbiorniczka naszego.

#28 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 02 marzec 2010 - 12:54

nomos, idąc twoim tokiem rozumowania to mozna kupic spryskiwacze od malucha - zbiorniczek od malucha i tez bedzie dzialalo - tylko po co walczyc chodzic szukac i dorabiac jak mozna kupic zestaw i miec zglowy

#29 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 02 marzec 2010 - 13:53

jasmina,
Ten zestaw , co Ty będziesz montował ma pompkę niskiego ciśnienia, czy uważasz, że spryskanie reflektora takim "siuśkiem" coś da ? Gdybyś miał zamontowaną wycieraczkę na reflektorze , to owszem , ale samo spryskanie chyba niewiele da. hmm

#30 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 02 marzec 2010 - 15:14

adames yes yes yes!!!!!!!!!!

#31 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 02 marzec 2010 - 15:50

adames, ja nie wiem jaka pompka jest w zestawie - tylko chodzilo mi o to ze jest tutaj dyskusja zeby zrobic to jak najtaniej - nie pocierajmy szklem dup.... bo nam to bokiem wyjdzie - wole kupic sobie cos co juz jest przystosowane do tego niz bawic sie w Slodowego i kombinowac jak slon pod gorke a w sumie koszty wyjdą te same bo jeszcze sie najezdze jak glupi i naszukam - tak klikam - zamawiam i wiem ze to ma dzialac - a czy bedzie to sie okaze.
Ja siuskami bym nie spryskal tak dobrze reflektorow - nie mam takiego cisnienia w pecherzu - chyba prostata mnie dopada :chory

#32 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 02 marzec 2010 - 16:10

Jacek, źle mnie zrozumiałeś, chodzi mi o to, że kupisz nowy zestaw, zamontujesz i ... nie będziesz zadowolony.
Znając już Twoje zdolności , to z zamontowaniem wysokociśnieniowych spryskiwaczy, nie miałbyś chyba większych problemów. :d
Gdybyś miał do tego zestawu dołączone do reflektorów wycieraczki, to by to działało. Taki zestaw może jest przeznaczony do aut wyposażonych w wycieraczki reflektorów.
Jeśli ich nie masz , a nie masz ich na pewno, to aby mycie reflektorów podczas jazdy było skuteczne, powinieneś mieć pompkę o większym ciśnieniu.
Czy warto montować coś , co nie spełni swojego zadania , na to pytanie niech każdy odpowie sobie sam. :kawka

#33 olaf folaron

olaf folaron

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 690
  • Dołączył:  13 lis 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,4 turbo
  • Imię:Olaf
  • Skąd::Częstochowa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 02 marzec 2010 - 17:02

adames skad wiesz ze wtych zestawach jest pompka o malym cisnieniu a nie o duzym?

#34 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 02 marzec 2010 - 17:31

olaf folaron,
Wiesz dobrze, że nie wiem jaka jest tam pompka, z reszta pewnie nikt z nas tego nie wie. Litrowy zbiornik może świadczyć , że jest tam zamontowana zwykła pompka.
Zobaczymy co jasmina kupił i jaką opinię wyda po zamontowaniu tych spryskiwaczy. Chciałbym, żeby jego modernizacja , dała właściwy efekt , bo każdy pitek należy przecież do naszej rodziny. :kciuki

#35 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 02 marzec 2010 - 21:10

SZKODA ZACHODU Z POPRAWIANIEM FABRYKI ups! caps.
czy nie wygodniej zatrzymac sie rozprostowac kosci i przetrzec szkielka szmatka????????????? hmm hmm hmm hmm hmm hmm hmm hmm

#36 olaf folaron

olaf folaron

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 690
  • Dołączył:  13 lis 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,4 turbo
  • Imię:Olaf
  • Skąd::Częstochowa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 02 marzec 2010 - 21:16

Miecio
teraz to jest punkt honoru,montujemy i juz

#37 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 02 marzec 2010 - 21:43

miecio, w sumie ma racje po cholere to woglole zakladac lamp ksenonowych nie bede zakladal bo uwazam ze to wielkie g... a te spryskiwacze w sumie bedą tylko po to zeby byly dla bajeru - zobaczymy jutro bede jechal po blache i kilka rzeczy do przyczepki to obok jest ten sklepik z allegro - wejde i zobaczym co mi koles powie - w sumie jak mam wydac 100zł na g... to wole jedno lampe kupic do przyczepki

#38 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 02 marzec 2010 - 22:23

jasmina,
Cenię ludzi którzy potrafią zmienić swoje zdanie . Potrafisz słuchać( czytać) i samemu wyciągać wnioski. :piwo

#39 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 02 marzec 2010 - 22:58

adames, ja od poczatku nie mialem zdania - fakt fajna sprawa te spryskiwacze , fajny bajer - tylko z drugiej strony po cholere wywarzac mury jak mozna wejsc przez drzwi - czyli tak jak napisal miecio , poprostu przetrzec swiatla. Teraz jak tak poczytalem to widze ze to bardziej jednak bajer niz sprawa praktyczna i przydatna - pewnie nawet bym zapominal o tych spryskiwaczach chyba ze by je podloczyc pod spryskiwacze szyb - tak jest napewno w audi.
Podjade z ciekawosci i sie dowiem co to jest i po co. Mysle ze dla osob ktore mają te glupie ksenony to jest cos dobrego ale dla nas - mam teraz mieszane uczucia. :kawka

#40 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 03 marzec 2010 - 09:35

Co do tego zestawu rozmawiałem z kolesiem z allegro i informował mnie że tam nie ma POMPEK WYSOKIEGO CIŚNIENIA, pisałem tez wcześniej że jak zbiorniczek jest umiejscowiony wyżej od sprysków to kapie z nich, tak mi powiedział sprzedawca.

Co do sprysków wczoraj ojciec montował spryski w swoim buciku i wyszło mu naprawde okej. Spryski od Fiata z trzema dyszami zostało tylko podłączenie do pąpki tej samej co ma przy zbiorniczku do szyb.

Ja zakładam te śikawki ze względu na to że mam zamontowane xenony.

Dzis jakdę po spryski zamówić bo koleś nie miał, i myślę że w sobote będe montował, postaram sie zrobić jakaś relacje foto.

A moje zdanie jak nie spróbujesz nie będziesz wiedział, ja też spróbuje podłonczyć pod pąpke tą naszą ze zbiorniczka do szyb zobaczymy jak zda to zostanie jak nie to będe kombinował inaczej.

Jasmina mozna zrobić klik i kupić i nie jeździc i wogole spoko, ale jak ci przyjdzie i zobaczysz taki badzew to będziesz rozczarowany....

A ja mam złom koło mojego garazu wiec na piechotke idę i szperam i wygrzebuje co tylko moge...





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych