Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Pasek rozrządu i uszkodzony silnik


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#21 petrus

petrus

    Zbanowany

  • Zbanowany
  • Posty: 982
  • Dołączył:  28 lut 2016
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 25 kwiecień 2016 - 12:42

Przepraszam, że Wam tu jęczę, ale chyba tylko Wy nie twierdzicie, że zakup PT to aż tak ogromne szaleństwo. Teraz oczywiście mam wypominane, że się uparłam na to auto, ale czy to wina marki, że mam kolegę oszusta.... 

Ja swojego kupowałem "emocjonalnie" choć wiedziałem ze dużo muszę włożyć, praktycznie rok trwało doprowadzenie go do porządnego stanu, bo co rusz coś leciało, ale nadal traktuje go emocjonalnie i wybaczam a on się odwdzięcza. Co do ludzi, niestety zwykle przekonujesz się po fakcie...



#22 Teli

Teli

    Kolegunio

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 159
  • Dołączył:  12 lut 2016
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0M
  • Imię:Tomasz
  • Skąd::Mazury
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 kwiecień 2016 - 14:42

Marta głowa do góry. Każdy samochód się psuje. Ja niby też kupiłem sprawne autko, nie powiem jeździ. Ale to żaróweczki generalnie prawie wszystkie wewnątrz, a to klima (dziurawe przewody i pusta), a to układ wspomagania (przewód wysokiego ciśnienia). Ale jak włożysz serducho w to auto to zaczyna inaczej rozmawiać i pracować. Faktem jest, że w większości spraw sam sobie poradzę, ale nie wszystko. Głowa do góry.



#23 petrus

petrus

    Zbanowany

  • Zbanowany
  • Posty: 982
  • Dołączył:  28 lut 2016
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 26 kwiecień 2016 - 07:51

 Teraz oczywiście mam wypominane, że się uparłam na to auto, ale czy to wina marki, że mam kolegę oszusta.... 

Mogę Cie pocieszyć, ze sprawa wcale nie jest beznadziejna. Jest szansa na odzyskanie pieniędzy od tego pana.

Niestety w grę wchodzi tylko droga prawna. Jeśli jesteś zainteresowana, podpowiem Ci na priv jak mu się dobrać do skory.

Pociesze Cie, ze po ostatniej wizycie w tzw "zaprzyjaźnionym zakładzie" wyparowała mi dolna osłona silnika i skrzyni.

Po rozmowie z prawnikiem, wiem, ze ten pan będzie słono płacił za swoja bezczelność.



#24 kocurak

kocurak

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 129
  • Dołączył:  28 lut 2014
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.4 A benzyna
  • Imię:Marta
  • Skąd::Kielce
  • Płeć: Kobieta

Napisano 26 kwiecień 2016 - 09:45

Mogę Cie pocieszyć, ze sprawa wcale nie jest beznadziejna. Jest szansa na odzyskanie pieniędzy od tego pana.

Niestety w grę wchodzi tylko droga prawna. Jeśli jesteś zainteresowana, podpowiem Ci na priv jak mu się dobrać do skory.

Pociesze Cie, ze po ostatniej wizycie w tzw "zaprzyjaźnionym zakładzie" wyparowała mi dolna osłona silnika i skrzyni.

Po rozmowie z prawnikiem, wiem, ze ten pan będzie słono płacił za swoja bezczelność.

 

 

Dzięki, chłopaki! 

Lubię to autko, ale naprawdę już tak ludzie na mnie psy wieszają o nie,  a przecież to nie wina Chryslera, że silnik nie został uszczelniony i wszystko padło.

 

Chyba będę zainteresowana taką drogą bo "kolega" w końcu odebrał telefon i twierdzi, że oni gadają bzdury bo części są nowe.

Zapytałam mechanika czy ewentualnie mogę podjechać z tym "magikiem", a on powiedział, że jak najbardziej, ale żebym przyjechała z kimś innym kto mu powie co jest źle bo on o szyby w swoim zakładzie się boi... Najgorsze jest to, że ja jakąś blokadę mam żeby "koledze" wygarnąć co myślę...



#25 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16922
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 kwiecień 2016 - 09:53

Kolega Petrus chyba cię wkręca ? , gadanie drugiego mechanika mozesz mozesz miedzy palce wsadzić a nie z roszczeniem - rzeczywiste roszczenie dopiero po udowodnieniu zle wykonanej lub nie wykonanej usługi przez upoważnionego rzeczoznawcęPZMOT i podstawa dokumenty usługi co było zlecone do naprawy , co zostalo naprawione i wymienione + podstawa faktura lub paragon na usługę lub inny dokument z pieczątka warsztatu po naprawie ( jednym słowem zlecenie usługi ) .


Dla informacji : zdarzały sie 2,4 z zatartymi walkami rozrzadu , przez stosowanie nie właściwego oleju - silnik taki wyglądał jakby był smoła zalany i konsekwencji zrywał pasek rozrzadu nawet przy przebiegu poniżej 80 tys km .
Cieżko w takiej sytuacji określić kto jest winny ?
Dla pocieszenia każdy warsztat ma ubezpieczenie i jest przygotowany na takie sytuacje czy to z winy niedbalstwa , czy tez sytuacji losowej .

Użytkownik andreeas7 edytował ten post 26 kwiecień 2016 - 09:57


#26 petrus

petrus

    Zbanowany

  • Zbanowany
  • Posty: 982
  • Dołączył:  28 lut 2016
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 26 kwiecień 2016 - 11:33

Kolega Petrus chyba cię wkręca ?

Kolega Petrus nie wkręca bo nie ma w tym żadnego celu, kolega Petrus musiał stoczyć kilka batalii sadowych o swoje i swoje wie.



#27 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16922
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 kwiecień 2016 - 11:47

To dobrze wiesz ze nie jest to takie proste a podstawa to dokumenty w ręku .

#28 kocurak

kocurak

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 129
  • Dołączył:  28 lut 2014
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.4 A benzyna
  • Imię:Marta
  • Skąd::Kielce
  • Płeć: Kobieta

Napisano 26 kwiecień 2016 - 14:47

Mechanik, u którego teraz jest auto twierdzi, że winne jest to, że olej kapał z silnika i kapał na pasek rozrządu. I twierdzi, że tamten nowych części nie włożył. Może tak być bo widocznie ex właściciel mówił prawdę, że grzebał w zawieszeniu, a "kolega" mechanik chciał mnie naciągnąć.

 

Teoretycznie zgodził się pojechać ze mną do mechanika zerknąć na rozkręconego Pitola, ale właśnie dostałam sms czy nie mogę pojechać sama bo jemu bardzo nie pasuje dziś tam jechać, a napisał to zaraz po tym jak powiedziałam żeby wziął rachunki albo stare części...

 

Gdyby nic nie miał na sumieniu to rozmawiałby inaczej :( Cóż chyba jestem po prostu kolejne 2 koła w plecy :(



#29 Nazwa

Nazwa

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5817
  • Dołączył:  18 lut 2009
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0M Gasss ;)
  • Imię:Przemek
  • Skąd::Andrychów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 kwiecień 2016 - 15:00

Zapytaj margo, może ma w okolicy Kielc jakiegoś zaufanego mechanika



#30 kocurak

kocurak

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 129
  • Dołączył:  28 lut 2014
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.4 A benzyna
  • Imię:Marta
  • Skąd::Kielce
  • Płeć: Kobieta

Napisano 30 maj 2016 - 09:16

Cześć Wam...

"Kolega", który robił mi auto przedstawił niby faktury na części łącznie z uszczelką miski olejowej... także argumentów nie mam choć mam podejrzenia, że faktury to fikcja.

 

Natomiast w sobotę zadzwonił do mnie mechanik z informacją, że

ZROBIŁEM WSZYSTKO, GŁOWICA PO REGENERACJI,SILNIK USZCZELNIONY, ZAWIESZENIE POPRAWIONE, OLEJ WYMIENIONY, ITD ITP, koszt ok 3000. ALE AUTO NIE ODPALA, NIE MA ISKRY, MOŻE PANI WIE DLACZEGO? JAKIEŚ BLOKADY? ALARMY...?

 

 

Ręce mi opadły i w stanie desperacji zakłóciłam weekendowy spokój Andreasowi, który stwierdził, że być może typ źle kostki podpiął, przy okazji paląc czujnik położenia wałka rozrządu, zasugerowałam mu to własnie, ale stanowczo stwierdził, że to nie kostki bo robił wszystko zgodnie ze schematem.

Natomiast PT dalej nie odpala...



#31 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16922
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 maj 2016 - 10:21

Niech sprawdzi błędy metoda kluczykowa lub komputerem i poda i niech go duma nie rozpiera tylko sprawdzi te kostkę na cewce zapłonowej czy ma napięcie 12 V

#32 kocurak

kocurak

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 129
  • Dołączył:  28 lut 2014
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.4 A benzyna
  • Imię:Marta
  • Skąd::Kielce
  • Płeć: Kobieta

Napisano 30 maj 2016 - 18:55

....

"Nie ma w ogóle zasilania,  kostki były dobrze, ale prąd do komputera w ogóle nie dochodzi, nie ma zasilania do sterowania...."

 

Wyć się chce z taką historią...



#33 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16922
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 maj 2016 - 19:18

Dopuki nie ma zasilania niema możliwości sprawdzenia poprawności podłączonej instalacji - mechanik musiał zrobić zwarcie i upalil wiązkę na zasilaniu sterownika . Masz schematy dla elektryka

Załączone pliki

  • Załączony plik  image.png   576,42 KB   6 Ilość pobrań
  • Załączony plik  image.png   463,78 KB   6 Ilość pobrań


#34 kocurak

kocurak

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 129
  • Dołączył:  28 lut 2014
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.4 A benzyna
  • Imię:Marta
  • Skąd::Kielce
  • Płeć: Kobieta

Napisano 31 maj 2016 - 09:12

Zadzwoniłam, zasugerowałam....

Stwierdził, że elektryk jest dobry i jemu nie wypada pokazywać mu schematów ani mówić co jest źle, także "czekamy".... 

 

Trochę się boję mu sugerować czegoś ostrzej bo jeszcze coś po złośliwości zepsuje...

Naprawdę potrzebny byłby ktoś kto do niego pojedzie i stanowczo powie żeby oddał auto skoro nie umie naprawić :(


Użytkownik kocurak edytował ten post 31 maj 2016 - 09:14


#35 lowermann

lowermann

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 672
  • Dołączył:  28 sie 2013
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 A, GAZ BRC
  • Imię:Kylo
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 31 maj 2016 - 09:22

Marta, prawdopodobnie jest tak jak pisze Andrzej. Nie jesteś chyba dzieckiem, masz swoje prawa. Może poślij męża, albo kolegę "koksu" udającego męża na rozmowę. Bo może chłop myśli że kobieta mu nie fiknie i tyle. 



#36 kocurak

kocurak

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 129
  • Dołączył:  28 lut 2014
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.4 A benzyna
  • Imię:Marta
  • Skąd::Kielce
  • Płeć: Kobieta

Napisano 02 czerwiec 2016 - 07:24

Cześć...

Wczoraj dostałam informację od mechanika, że auto odpala, wszystko działa, ponoć przeczyścił przewody bo były zaśniedziałe...



#37 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16922
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 02 czerwiec 2016 - 08:19

Zawsze lepiej zwalić na kable jak przyznać sie do błędu - ważne ze odpalił

Użytkownik andreeas7 edytował ten post 02 czerwiec 2016 - 08:19


#38 kocurak

kocurak

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 129
  • Dołączył:  28 lut 2014
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.4 A benzyna
  • Imię:Marta
  • Skąd::Kielce
  • Płeć: Kobieta

Napisano 02 czerwiec 2016 - 09:08

Czekam na wycenę....



#39 kocurak

kocurak

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 129
  • Dołączył:  28 lut 2014
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.4 A benzyna
  • Imię:Marta
  • Skąd::Kielce
  • Płeć: Kobieta

Napisano 02 czerwiec 2016 - 18:22

3 550 zł... ponoć byłoby poniżej 3000, ale koło pasowe musiał zmienić bo było pękniete i napinacze, a to podobno kilka stów, za robotę wziął niby 770 zł...



#40 Nazwa

Nazwa

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5817
  • Dołączył:  18 lut 2009
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0M Gasss ;)
  • Imię:Przemek
  • Skąd::Andrychów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 02 czerwiec 2016 - 19:34

Dostaniesz rachunki za części ?







Podobne tematy Zwiń

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych