Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Lampy - przód (ciemne)

Lampy

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rafo

Rafo

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 71
  • Dołączył:  15 lip 2015
  • Rok Produkcji:2003 (USA)
  • Silnik:2.4 M
  • Imię:Rafał
  • Skąd::3miasto
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 maj 2017 - 07:44

Czy ktoś z klubowiczów skusił się kiedyś na takie lampy?

http://www.ebay.com/...HT/171917859905

 

Na pewno będę lampy w swoim Pitku wymieniał, a w Polsce zwykłe zamienniki (USA) kosztują 400zł za parę.

Tutaj mamy za podobną kwotę + oczywiście wysyłka, lampy fajnie wyglądające.

 

Mam czarnego Pitka i myślę że fajnie by to mogło wyglądać.
To że są w wersji USA mi specjalnie nie przeszkadza. Wersji EU i tak praktycznie nie idzie dostać, a jeśli są to ludzie śpiewają po 900zł za parę.

Poza tym i tak muszę przerabiać światła ponieważ mam auto z importu USA i światło pozycyjne mam jako kierunki w kolorze pomarańczowym, więc zwykłe lampy też musiałbym rzeźbić.

 

Jestem ciekaw jak wygląda ich jakość i ewentualny efekt na samochodzie. Żeby nie zrobił się z tego agro-tuning.

 

Jeśli ktoś takowe lampy posiada, lub posiadał to proszę o opinie i fotki :)

 

Załączone pliki



#2 bartek_sz3

bartek_sz3

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5813
  • Dołączył:  25 lip 2011
  • Rok Produkcji:2001i 2013
  • Silnik:2.0M. 3.6vvt
  • Imię:Bartek i Monika
  • Skąd::TarnowoPodgórne
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 maj 2017 - 08:36

Rozklej swoje lampy i psiknij ten srebrny plastik na czarno zostaw tylko odblysniki takie jakie są i będziesz miał czarne lampy
  • hencio lubi to

#3 Rafo

Rafo

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 71
  • Dołączył:  15 lip 2015
  • Rok Produkcji:2003 (USA)
  • Silnik:2.4 M
  • Imię:Rafał
  • Skąd::3miasto
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 maj 2017 - 19:11

Rozklejanie lamp często kończy się źle. Przeważnie po sklejeniu ich zdarza się że parują. Poza tym za dużo z tym roboty i zabawy, a ja raczej jestem człowiekiem zarobionym i nie mam zbytnio czasu bawić się w rozklejanie.

 

Aktualne lampy były kiedyś kupione tymczasowo, po stłuczce za jakieś 30-50 zł za sztukę. Są całe zmatowiałe i porysowane oraz brudne od środka od piachu i błota więc przyszłościowo i tak chcę je zmienić.

Poza tym ładne i czyste lampy to spory bonus do wyglądu auta, podobnie jak felgi.



#4 hencio

hencio

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3349
  • Dołączył:  22 cze 2014
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,429 A
  • Imię:DARIUSZ
  • Skąd::SZKLARKA RADNICKA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 maj 2017 - 19:19

To kupuj na ebayu



#5 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 12 maj 2017 - 22:31

Rafał, rozbierałem lampy i prawde mówiąc, nie wiem dlaczego miałyby parować. One i tak aż bardzo szczelne nie są.



#6 raffitech

raffitech

    Kolegunio

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 171
  • Dołączył:  04 lis 2011
  • Rok Produkcji:2008
  • Silnik:2,4l A
  • Imię:Rafałek
  • Skąd::Katowice
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 maj 2017 - 08:04

:witam

 

Nowe, surowsze przepisy o kontroli technicznej zwiększają ryzyko, że światła symetryczne zgodne z normami amerykańskimi nie przejdą badania (o czym poinformowano mnie w stacji kontroli na Śląsku, w Katowicach), a to będzie kosztowało bo za badania trzeba będzie płacić z góry. Dodatkowo wprowadzono drakońskie kary za opóźnienie w opłatach za OC, bez względu na to czy samochód jest używany czy stoi w garażu. A na dodatek policja może stwierdzić na drodze brak na szybie reflektorów znaku E homologacji normy europejskiej i po prostu zabrać dowód rej. + mandacik ......

 

W  sumie nie warto...

 

:witam



#7 Rafo

Rafo

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 71
  • Dołączył:  15 lip 2015
  • Rok Produkcji:2003 (USA)
  • Silnik:2.4 M
  • Imię:Rafał
  • Skąd::3miasto
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 maj 2017 - 15:44

Jeśli chodzi o stację kontroli pojazdów - to akurat najmniejszy problem i sobie z tym poradzę.

 

Co ma ubezpieczenie OC do reflektorów bo nie rozumiem?

Jeżdżę samochodami parę ładnych lat, ani razu policjant nie sprawdzał jakie mam lampy, a od 6 lat jeżdżę autami USA. 
Tak samo u mnie w rodzinie nie miałem takiego przypadku.

Ale wiem, wiem zawsze może być ten pierwszy raz...

 

Symetrię mam w nosie. Bardziej przejmuję się światłem pozycyjnym które pali się na pomarańczowo i spełnia rolę także kierunkowskazu. Ale da się to podobno przerobić.

 

Swoją drogą czym różnią się Stany Zjednoczone od Europy że u nich można jeździć ze światłami symetrycznymi a u nas nie?
Że kretyńskimi i absurdalnymi przepisami w UE to wiem, ale coś więcej?


  • ArturM lubi to

#8 raffitech

raffitech

    Kolegunio

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 171
  • Dołączył:  04 lis 2011
  • Rok Produkcji:2008
  • Silnik:2,4l A
  • Imię:Rafałek
  • Skąd::Katowice
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 14 maj 2017 - 07:41

:witam

 

Związek z  OC jest pośredni, a wynika z faktu że niektórzy przedstawiciele wymagają ważnego dowodu rejestracyjnego przed ubezpieczeniem auta lub przedłużeniem ubezpieczenia na kolejny rok. I tu może być problem - natury finansowej.

 

:witam



#9 kuba_p

kuba_p

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 3309
  • Dołączył:  26 maj 2015
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Sławek
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 14 maj 2017 - 10:14

 
Swoją drogą czym różnią się Stany Zjednoczone od Europy że u nich można jeździć ze światłami symetrycznymi a u nas nie?
Że kretyńskimi i absurdalnymi przepisami w UE to wiem, ale coś więcej?


Światło asymetryczne ma za zadanie bardziej doświetlić pobocze, tak aby kolega wcześniej dostrzegł przeszkodę lub co gorzej pieszego.

Ale niektórzy mają cyt. "Symetrię w nosie" i póżniej czytamy lub słyszymy


Poza terenem zabudowanym na prawym pasie drogi został unieruchomiony samochód ciężarowy z naczepą – nastąpiła awaria instalacji elektrycznej, zgasły wszystkie światła. Wkrótce po tym zdarzeniu nadjechał w tym samym kierunku samochód osobowy jadący z prędkością ok. 70 km/h, korzystając ze świateł mijania. Kierowca nie zauważył samochodu ciężarowego i uderzył w jego tył. Samochód osobowy uległ poważnemu uszkodzeniu. Tył samochodu ciężarowego podobnie. Lampy obu pojazdów zostały zniszczone. Pasażer samochodu osobowego doznał poważnych i trwałych obrażeń ciała. Samochody miały ważne przeglądy techniczne, samochód ciężarowy był wyposażony w tylne światła odblaskowe.





Podobne tematy Zwiń


Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Lampy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych