Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


lampka cisnienia oleju i sygnał dźwiękowy (epizody)

ciśnienie oleju olej PT Cruiser GT

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.andrzejkut2_*

Bezimienny Gość.andrzejkut2_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 07 kwiecień 2018 - 13:52

Czesc,
Mam problem w moim PT Cruiser GT 2005 M. Oryginalny przebieg 55 tys. km.

Raz na kilka miesiecy pojawia mi sie "kryzys lampki cisnienia":
Po przejechaniu jakiegos dystansu (od. 15 do 100 km) włącza mi sie lampka cisnienia oleju w silniku i sygnal dzwiekowy (krótkie piknięcie). Komunikat wyskakuje na 1s, potem znika, i tak kilkukrotnie, czasami uporczywie (wtedy zjeżdzam i zaczynam się bać). Powtarzanie komunikatu trwa ok. 3-4 minut, zazwyczaj intensywnosc wzrasta jak dojezdzam do skrzyzowania i np. wrzucam na luz (wtedy piszczy non-stop).
Po zatrzymaniu / zaparkowaniu i odpaleniu po np. kilku godzinach problem kompletnie znika na nastepne kilka - kilkanascie tygodni. Nasila się zimą, teraz zupełnie zniknął.

 

Co to może być?

Autko od nowości było używane przez moich rodziców, którzy nie serwisowali ale po swojemu dbali (wymiana oleju itd).

 

Będę wdzięczny za rady. Serdecznie pozdrawiam



#2 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16919
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 kwiecień 2018 - 15:42

 jak najszybciej podjechac pod normalny warsztat i zamiast czujnika wkręcić mechaniczny manometr ciśnienia oleju i sprawdzić wydajność układu smarowania na zimnym i gorącym silniku jak wszystko ok - to do sprawdzenia wiązka od czujnika do sterownika silnika 



#3 Szymek_T

Szymek_T

    Zwolennik

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 273
  • Dołączył:  13 lip 2017
  • Rok Produkcji:2007
  • Silnik:2.4 A
  • Imię:Szymon
  • Skąd::Toruń
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 kwiecień 2018 - 17:38

Miałem to samo z dodatkowym efektem - przy ciepłym silniku koła skręcone na maxa i lampka świeci, słychać "ding" Poczytałem forum i zrobiłem dokładnie tak, jak radzi DOCTOR. Ciśnienie na zimnym silniku było około 6 atm, na ciepłym 3. Czujnik puszczał - już wymieniony (oczywiście MOPAR!) - problem ustąpił.

 

Pozdrawiam.



#4 Bezimienny Gość.Swierszcz_*

Bezimienny Gość.Swierszcz_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 08 kwiecień 2018 - 22:51

Miałem to samo. Kontrolka ciśnienia zapalała się szczególnie po rozgrzaniu a jej instensywnosć była różna. Czasami migała i brzeczała cały czas a niekiedy czasami. Do wymiany był czujnik ciśnienia oleju. I po wymianie wszystko chodzi jak szwajcarski zegarek. Pozdrawiam i życzę szerokości. 



#5 Bezimienny Gość.AdamZg77_*

Bezimienny Gość.AdamZg77_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 10 lipiec 2021 - 10:24

Miałem to samo. Kontrolka ciśnienia zapalała się szczególnie po rozgrzaniu a jej instensywnosć była różna. Czasami migała i brzeczała cały czas a niekiedy czasami. Do wymiany był czujnik ciśnienia oleju. I po wymianie wszystko chodzi jak szwajcarski zegarek. Pozdrawiam i życzę szerokości. 

Witam jestem nowym użytkownikiem forum i nie chciałbym powtarzać pytania:)

Mam nadzieję, że u mnie jest to samo. Kontrolka zapala się tylko jak auto jest porządnie rozgrzane, ale wtedy potrafi się poddusić przy mocniejszym przyspieszeniu a jak zgaśnie to trochę kręci zanim odpali. Ktoś tutaj napisał coś o panewkach ale mam nadzieję, że to nie ten problem. Początkowo myślałem o pompie oleju ale tak do końca nie jestem pewien. Wymienię najpierw czujnik i zobaczę czy to pomoże (olej i filtry już wymieniłem, teraz czekam na czujnik). 







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ciśnienie oleju, olej, PT Cruiser GT

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych