Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Mój Mały Bandyta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.rami_*

Bezimienny Gość.rami_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 29 grudzień 2009 - 23:54

Gdy nim gdzieś podjeżdżam słyszę okrzyki od "Och, ojej, a ta cudna zabaweczka to twoja?" do "Gangsterski taki, hm, brzydki, bo bandycki". A ja wolę o nim myśleć, że jest piękny w swej powyginanej pokraczności i że to właśnie taki Mały Bandyta. Dlatego tak na niego mówię. A mówię od 2006 roku, gdy kupiłem ten sprowadzony z USA egzemplarz. Jest "łysy", niemal podstawowa wersja fabryczna - nie wyposażono go w elektryczne lusterka, nie ma nawet ABS (ale klimatyzację ma, uff, dzięki niej żyję w upały). Odpłaca mi się tym, że praktycznie jest bezawaryjny.
Podoba mi się taki, jaki jest, choć dwa lata temu dokupiłem mu (niemal pod choinkę) komplet felg aluminiowych Enzo, na których założone są opony letnie. Na zimę zmieniam je na felgi stalowe z kołpakami i oponami zimowymi.
Z zalet - poza ewidentnym wyglądem - cenię sobie wygodną pozycję za kierownicą oraz błyskawiczne przyśpieszenie benzynowego silnika 2,4 litra, szczególnie przy ruszaniu spod świateł... :)
Jeżdżę codziennie do pracy do Warszawy spod Piaseczna. Mój Bandyta ma automatyczną skrzynię biegów, która świetnie sprawdza się w korkach na Puławskiej - nie muszę robić tej nieprzyjemnej, cyklicznej zmiany biegów: jedynka, luz, jedynka, luz... :) I choć wydać może się to dziwne, przez te kilka lat najdalej byłem nim w... Łodzi. Na dalsze wyjazdy wybieram się autem żony lub pociągiem :)
Ale w mieście i wokół niego można nas spotkać bardzo często. Poza tym chętnie wybierzemy się na ewentualne zloty z innymi Pitkami, prawda Mój Bandyto? :) Pozdrawiamy

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#2 paradyz

paradyz

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3021
  • Dołączył:  21 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:300C 3,5 A
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Rzeszów
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 30 grudzień 2009 - 07:56

No no moj hehe Pitek też podobnie "wypasiony" bez elektrycznych luster, halogenów i ABS, ale bez ABS to ja widziałem Pitki rocznik 2007 ze Stanów:)) No obawiam sie jednak, że podobnie jak i mój, Twój narodził sie w Mexico:))
Koniecznie sie na zlot wybrać musicie:)

#3 Kajka

Kajka

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5639
  • Dołączył:  11 lut 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2 CRD M
  • Imię:Katarzyna
  • Skąd::Śląsk
  • Płeć: Kobieta

Napisano 30 grudzień 2009 - 09:15

rami, ale czy Ty "odmachujesz" kierowcom innych PT? ;P
Bo wiesz... ile razy jestem u Mojej Pięknej Siostry w Piasecznie (a później krążę jeszcze sporo po Warszawie i Konstancinie) to mam wrażenie, że tam same ponuraki w PT jeżdżą... A co jeden to "ważniejszy" (jakby tylko on jeden miał PT w okolicy :lol ). Oczywiście pomijając nasze klubowe Koleżanki i Kolegów :pa
No to do zobaczenia w Iwicznej lub gdzieś-tam w okolicy (skoro daleko się nim nie wyprawiasz... :diabelek ).

#4 Bezimienny Gość.rami_*

Bezimienny Gość.rami_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 30 grudzień 2009 - 11:01

Paradyz, skoro mój Pitek jest z Meksyku, to chłopcy z puebla świetnie się spisali, bo wykonanie jest pierwsza klasa. Z ciekawości obejrzałem różne tabliczki wokół silnika i nie znalazłem informacji o "made in". Specjalnie mnie nie dziwiło, że Chrysler z USA z 2003 roku nie ma ABS. Jak sprawdzić, gdzie został złożony dany Cruiser?

Kajka, a jakiej spodziewasz sie odpowiedzi? :) Nawet gdybym nie odmachiwał, to byłoby mi wstyd przyznać się do tego, prawda :) Ale fakty przemawiają za mną - od marca do pierwszych śniegów przeważnie jeżdźę motocyklem, więc to nie mnie spotykasz w tych miesiącach na ulicach. W sezonie motocyklowym Bandytę wyciągam wtedy, gdy naprawdę porządnie leje.
Też ciągnie mnie do Cruisera spotkanego na drodze, ale gdy już się z nim zrównam i próbuję nawiązać kontakt - przynajmniej wzrokowy - wówczas kierowca/kierowniczka dziwnie ucieka wzrokiem. I to nie tylko w okolicach Piaseczna :) W każdym razie na moje machanie każdy może liczyć :pa

#5 paradyz

paradyz

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3021
  • Dołączył:  21 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:300C 3,5 A
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Rzeszów
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 30 grudzień 2009 - 12:34

Z nr VIN mozna odczytac gdzie auto bylo produkowane.
1 cyfra z numeru VIn oznacza kraj produkcji, Jesli masz 3 to ona oznacza wlasnie Meksyk.

#6 Bezimienny Gość.rami_*

Bezimienny Gość.rami_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 30 grudzień 2009 - 13:10

Acha! Jest cyfra 3, więc to faktycznie Meksyk, dzięki Paradyz za podpowiedź :)
Zainteresowany zawartością numeru VIN na pozycji 11 znalazłem literę "T", która jest oznaczeniem konkretnej fabryki. "T" w kontekście VIN Pitka rozszyfrwuje się jako "Toluca" - miasto niedaleko Mexico City. W 2006 roku świętowano tam wyprodukowanie przez fabrykę milionowego PT Cruisera :)
http://www.worldcarf... ... luca-plant
Gdzie podziewają się te miliony, kurcze :)

#7 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 grudzień 2009 - 21:55

zadbany podoba mi sie!

#8 Bezimienny Gość.rami_*

Bezimienny Gość.rami_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 31 grudzień 2009 - 09:09

Dzięki Miecio! Staram się jak mogę :)

#9 Bezimienny Gość.lmir_*

Bezimienny Gość.lmir_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 01 styczeń 2010 - 19:44

mój srebrny cudak również pochodzi z Meksyku i 2003 rok ino diesel
ciągle się tylko zastanawiam ile km jeszcze zrobi na tą chwilę ma 100000 km
i jak długo będzie jeździł bez większych awarii

#10 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 styczeń 2010 - 21:40

lmir,
Ja mam również z 2003r, i mam przejechane ponad 170 tyś. km. Jakoś mi to nie przeszkadza, a pituś sprawuje się bardzo dobrze.

#11 Bezimienny Gość.rami_*

Bezimienny Gość.rami_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 04 styczeń 2010 - 19:50

Mój przejechał dotąd 37 tysięcy kilometrów, może więc dlatego nie mogę na razie na niego narzekać. I bardzo mnie to cieszy :)

#12 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 05 styczeń 2010 - 13:20

przednie lampiony fabryczne?

#13 kurteczka_on

kurteczka_on

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 495
  • Dołączył:  05 sie 2009
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0

Napisano 06 styczeń 2010 - 00:33

Wszystko zależy od tego kto autem wcześniej jeździł. Jeśli jakiś cioł, który nie wymieniał przynajmniej olejów, płynów, filtrów i jeździł autem do czasu aż zupełnie stanęło i jeszcze miał ciężkie kopyto, to nie ma takiego samochodu który by ten eksperyment przetrzymał bez szwanku.

#14 ALICE

ALICE

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 378
  • Dołączył:  07 paź 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:1,6
  • Imię:Alicja

Napisano 08 styczeń 2010 - 21:35

Ładny wzór alu felg,
ja założę do PiTka na wiosnę

#15 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 15 styczeń 2010 - 09:00

Włsnie jakies takie lampy inksze z tego co widze i kolega wczesniej napisał. No dobrze że masz klimatyzacje chociaz, ogołnie wersje USA z tego co widzialem są słebiej wyposażone nic juropa, widać że zadbany, Powodzenia

#16 Bezimienny Gość.rami_*

Bezimienny Gość.rami_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 27 marzec 2010 - 17:17

Cześć, po śnie zimowym spowodowanym zawodowymi zawirowaniami, które zakończy się całkiem nieźle, wracam do mojej raczkującej aktywności forumowej :)
Kurteczka_on - gdy przejmowałem mojego Pitka od poprzedniego właściciela mechanik, którego zabrałem na oględziny, po obejrzeniu i osłuchaniu silnika oraz zlustrowaniu wnętrza wziął mnie na bok i powiedział, żebym go brał. Nie znalazł szwanku, wziąłem więc auto i od 2,5 roku użytkowania chwalę sobie ten wybór :)
Surem - co do lampionów to na jakimś spotkaniu w większym gronie chętnie poddam je oględzinom doświadczonych forumowiczów, bo ja nie mam wobec nich żadnych podejrzeń, ale jestem wszak tylko zwykłym beginnerem :)
Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia na wiosennych szlakach :jupi

#17 ALICE

ALICE

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 378
  • Dołączył:  07 paź 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:1,6
  • Imię:Alicja

Napisano 28 marzec 2010 - 00:07

Ale wszyscy czekamy na odpowiedz skąd przednie lampy , takie trochę inne desingersko hmm

#18 Bezimienny Gość.rami_*

Bezimienny Gość.rami_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 29 marzec 2010 - 22:18

Alice - z lampami mojego PT jestem na co dzień i od początku (bo z takimi go kupiłem), dlatego dla mnie są czymś zwyczajnym i dlatego właśnie pisałem do Surem, że chętnie na spotkaniu forumowiczów z ciekawości porównam je z innymi :). Nie wykluczam jednak, że na zdjęciach to odbicia zmieniają ich wygląd na designerski, bo gdy patrzę na fotografie lamp u innych egzemplarzy, to wydają mi się takie same, jak ja mam :)

#19 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 30 marzec 2010 - 10:45

Za 450 zł można kupić takie lampy





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych