Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Ubezpieczenie samochodu - Gdzie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
146 odpowiedzi w tym temacie

#61 maro20

maro20

    VIP

  • Na zawsze z nami
  •   
  • Posty: 4321
  • Dołączył:  15 sty 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2crd
  • Imię:marek
  • Skąd::W-wa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 listopad 2012 - 20:07

Banda złodziei i tyle :lol ubezpieczać jak najtaniej bo i tak przy wycenie szkody jadą po bandzie :chory MIałem kiedys poloneza i ubezpieczyłem go/marzec/ w drugim roku na 18,5 tysi.Kiedy mi go skradli w kwietniu ubezpieczyciel/PZU/ chciał mi wypłacic tylko 13 tysi.! Miesiąc po zawarciu umowy!.Po wielkich awanturach skończyło się na 17 500! :lol

#62 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8211
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 listopad 2012 - 20:14

maro20, jak mówisz! Ech zizn parchataja :lol

#63 AndrePT

AndrePT

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 922
  • Dołączył:  20 maj 2012
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.4GT
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 listopad 2012 - 22:36

maro20, to jest mafia. nie liczę na to - ale jeśli ktoś by ogarnął rynek ubezpieczeń i dał prawdziwe możliwości - wykończyłby te psełdo firmy, które walą w ....!
jak zawieram ubezp. to wartość jest inna a jak wypłata odszkodowania - to już inaczej.

trzeba wtedy po szkodzie dzwonić i symulować ponowną chęć zawarcia ubezpieczenia a potem w okazać to w roszczeniach o podniesienie wypłaty.
dowodem na to, że nas ostro okradają - jest ilość tych towarzystw czy "towarzyszy".

musi się im opłacać.

#64 naytek

naytek

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 34
  • Dołączył:  25 paź 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:CRD
  • Imię:Marcin

Napisano 30 listopad 2012 - 23:01

No cóż... Na czymś muszą zarabiać. ;] Jutro wizyta w CUK, może zaproponują coś ciekawego.

adames, w PZU też byłem, dla pewności nawet w dwóch punktach. ;) Zaproponowali 1.5k za OC (choć za "staż" mam 30% zniżki) i drugie tyle za AC... Podobno po 29 roku jest korzystniej. : )

#65 AndrePT

AndrePT

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 922
  • Dołączył:  20 maj 2012
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.4GT
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 listopad 2012 - 23:10

naytek, ja też jutro CUK ala mam obgadane z z Aviwa "Panem Pikusiem" - jest ok, ale chcę zobczyć CUK co mi wyliczą. ja mam więcej jak 29 lat i zniszki rosną ale kwota ubezpieczenia rośnie - to tylko PL!
dyskrminacja aut powyżej 10 lat - wiele tych czarodzieji nie chce gadać o AC dla 10+
znm takie co są 4+ i nie warte naszego Pitka =12 (bez +)

#66 artex38

artex38

    VIP

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 2099
  • Dołączył:  29 gru 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:artur
  • Skąd::paryz/wroclaw
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 listopad 2012 - 23:29

kazdy musi na czyms zarobic ,ja place skladke ok 500 euro rocznie ,w tym sa obiete szyby ,wiosna na koszt ubezpieczieczalni wymienilem szybe faktura ok900 euro i znow mam oprysk wybiore sie przed swietami i axazaplaci bo dla nich nie sa koszta ,gorzej by bylo gdybym spowodowal wypadek przez peknieta szybe

#67 ARON

ARON

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 851
  • Dołączył:  05 maj 2012
  • Rok Produkcji:xxxx
  • Silnik:2.0
  • Imię:x

Napisano 01 grudzień 2012 - 08:48

To, że każdy zarobi niczego tutaj nie wyjaśnia, bo u nas kroją dosłownie z zasady i to właściwie nieważne, czy nowe auto, czy używane - np. (z doświadczenia) PZU prawidłowo wyceni szkodę, a na koniec przyzna sobie odgórnie 55% amortyzacji na jakieś nieoryginalne zamienniki, czy części używane (np. z tzw. szrotów), tylko :cenzura czy moje auto w fabryce, wyprodukowano, złożono z takich części (nie mówię o eksploatacyjnych, tylko karoserii itp.)? To tyczy się nierzadko nawet AC, a o młodych kierowcach już nie wspomne - zamiast zachęcić, to :cenzura od samego poczatku i najlepiej na piechotę lub rowerem jeździć, tylko gdzie te zniżki zdobywać? Sorry, trochę mnie poniosło... ;P

#68 Psyborg

Psyborg

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 882
  • Dołączył:  07 sie 2011
  • Rok Produkcji:1995
  • Silnik:V6 2.5l 24V 1
  • Imię:Marcin

Napisano 01 grudzień 2012 - 10:12

Ubezpieczać tam, gdzie jest najtaniej. Każda ubezpieczalnia będzie robiła problemy. Jeśli nie z wyceną, to z czasem wypłaty, albo partycypacją w innych kosztach.

naytek, ja w Warszawie za pitka OC+AC ze zniżką 40% płaciłem 3,5tys. W innych ubezpieczalniach chcieli więcej. Najdrożej chyba właśnie w PZU i PZM.

#69 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 01 grudzień 2012 - 10:24

Ubezpieczać tam, gdzie jest najtaniej.

:kciuki

wychodze z tego samego założenia :tak

#70 knott

knott

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1195
  • Dołączył:  29 paź 2011
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 16V LPG
  • Imię:Sławek

Napisano 01 grudzień 2012 - 17:46

1076zł w pzu oc ac nw i ochrona zniżek - i wartość odtworzeniową się wykłóciłem ręcznie na 9800

ale rejestrowany w mielcu - w krakowie chcą 500-700 wiecej i nie bede tu aut rejestrował i ciul....

#71 paradyz

paradyz

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3021
  • Dołączył:  21 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:300C 3,5 A
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Rzeszów
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 01 grudzień 2012 - 18:24

To prawda, Podkarpacie jest w rankingach ryzyka chyba najniżej w kraju...

#72 AndrePT

AndrePT

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 922
  • Dołączył:  20 maj 2012
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.4GT
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 grudzień 2012 - 21:09

ja jestem dopiero co - po odnowieniu i zmianie z Warty na :"Pana Pikusia" za 1174zł mam OC, AC (bez udziału własnego), assistance, NNW oraz dodatkowe ub. szyb. Radzę jednak, sprawdzać oferty i wysyłać zapytania do różnych firm. wk.... :cenzura a mnie to, że wiele firm AC daje dla aut poniżej 10 lat. jak w naszym [?] kraju 90% aut powyżej 11 lat.

#73 naytek

naytek

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 34
  • Dołączył:  25 paź 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:CRD
  • Imię:Marcin

Napisano 09 grudzień 2012 - 01:48

Ubezpieczać tam, gdzie jest najtaniej. Każda ubezpieczalnia będzie robiła problemy. Jeśli nie z wyceną, to z czasem wypłaty, albo partycypacją w innych kosztach.

Po cichu liczyłem na to, że ktoś mi powie "tu i tu jest super, tanio i solidnie, wypłacają odszkodowanie bez mrugnięcia okiem, częstują kawą i ciasteczkami". ;)
Koniec końców zdecydowałem się na Link4 - bo najtaniej. ;] Mam nadzieję, że nie będę musiał sprawdzać czy i jacy są solidni.

Gwoli uzupełnienia dodam tylko, że za OC+AC (bez assistance i nnw, ale za to z szybami i kluczykami) auta zarejestrowanego w Poznaniu zapłaciłem 1400zł (30% zniżki na OC).


Przy okazji przekonałem się jak łatwo wypowiedzieć polisę poprzedniego właściciela i jak firmy walczą o klienta... z klientem. Pani pracująca w punkcie ubezpieczyciela najpierw odprawiła mnie z kwitkiem twierdząc, że polisa nie przedłuży się, bo z początkiem roku weszły nowe przepisy. Przeprowadziłem mały rekonesans w temacie, wróciłem i wyjaśniłem pani, że jednak nie ma racji i mimo wszystko chciałbym polisę wypowiedzieć. Wówczas usłyszałem, że nie ma na miejscu odpowiednich druków. Spoko - wróciłem z własnymi drukami (ze strony TU) i wypełniłem na miejscu. No i... "teraz to ja i tak tego nie wyślę, mogę wysłać jutro", "a w ogóle to wypełnił pan niewłaściwy druk", "a musi pan pokazać umowę kupna, bo skąd ja mam wiedzieć, no bo jak to", "ale to że pan ma dowód rejestracyjny to nic nie znaczy", "ja już kończę pracę, niech pan przyjdzie jutro". Heh...

#74 ARON

ARON

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 851
  • Dołączył:  05 maj 2012
  • Rok Produkcji:xxxx
  • Silnik:2.0
  • Imię:x

Napisano 09 grudzień 2012 - 09:24

Wypowiadasz poprzednia polisę najpóźniej dzień przed jej zakończeniem (wejściem następnej) i nie trzeba do tego jakichkolwiek druków - wystarczy spisanie stosownej informacji z danymi na czystej kartce papieru u ubezpieczyciela. Możesz również wypowiedzieć mailowo przesyłając stosowną informację na odpowiedni adres ubezpieczyciela - oni nie mogą wbrew Twojej woli samowolnie jej Ci wtedy przedłużyć.

#75 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 grudzień 2012 - 13:06

Po cichu liczyłem na to, że ktoś mi powie "tu i tu jest super, tanio i solidnie, wypłacają odszkodowanie bez mrugnięcia okiem, częstują kawą i ciasteczkami". ;)

Nikt nie poda Ci tego , ponieważ ubezpieczenie w każdym mieście będzie wyglądało inaczej. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe inaczej nalicza kwotę, zależne to od tego w jakim wieku jest kierowca, jaki jest kolor auta itd. Najlepiej jest podjechać do multi agencji i niech znajda coś najtańszego.
Chociaż to też nie zawsze tak wychodzi, bo najtaniej za auto kupione dla córki wyszło mi w PZU.

#76 carmano

carmano

    Nowy użytkownik

  • Użytkownicy
  • Posty: 1
  • Dołączył:  02 sty 2013
  • Rok Produkcji:0
  • Imię:Krzysiek

Napisano 02 styczeń 2013 - 15:55

Ostatnio Allianz ma ciekawą ofertę, bo do ubezpieczeń OC i/lub AC dodają za darmo pakiet Assistance i pakiet Consierge (osobisty asystent - przydatny podczas wypadku czy awarii na drodze).

Dodatkowo właściciele Chryslerów mają teraz zniżkę do 222 zł. Kod promocyjny to: "PRM11"

Kod promocyjny ważny jest na pewno do 6 stycznia, ale ubezpieczenie można wykupić nawet na 2 miesiące przed końcem aktualnego ubezpieczenia.

Może komuś się przyda taka informacja.

Najlepiej sprawdzić na ich kalkulatorze Direct.
http://tinyurl.com/u...a-komunikacyjne

:)

#77 reyo

reyo

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 295
  • Dołączył:  10 paź 2011
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4 A LPG
  • Imię:Piotr

Napisano 03 styczeń 2013 - 14:51

Ja jestem świeżo po ubezpieczeniu PT. Szukałem, szukałem i padło na Proama.

Przy moich 60 proc. zniżki dostałem "ich" 70 proc. co przy silniku 2,4 wygląda tak:
Kwota całkowita składki: 1 047,58 zł w tym OC: 456,76 zł
OC, AC Optymalny (bez ubezpieczenia życia i straty pracy), Assistance Wypadkowy, NNW Komunikacyjne

Zniżki OC przeszły mi na AC, płatność w dwóch ratach - jakbym płacił karta kredytowa to dostałbym kolejne 5 proc., a jak będę ubezpieczał drugie auto to dostanę jeszcze 10 proc. :)

#78 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 czerwiec 2013 - 08:59

W czwartek ubezpieczałem pitka, chyba po raz pierwszy od dłuższego czasu pozostałem w tej samej firmie, bo mieli najtańsze ubezpieczenie. Firma AVIVA, zniżki oczywiście max, a kwota 492zł z ubezpieczeniem podstawowym assistance, czyli holowanie pojazdu i auto zastępcze gdybym naprawiał w jednym z współpracujących z nimi serwisów. :haha
Natomiast wykupiłem za 99zł ubezpieczenie na szyby czyli razem zapłaciłbym 591zł ale jaki stały klient multiagencji, dostałem jakiś symboliczny rabat i zapłaciłem 581zł
Oczywiście z NW nie korzystam, bo nie wożę w aucie osób nie będących członkami mojej rodziny

#79 cwmarta

cwmarta

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 875
  • Dołączył:  07 maj 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 LPG
  • Imię:____
  • Skąd::Warmia
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 30 czerwiec 2013 - 21:22

mam oc w link 4 30% 600zł - było najtaniej przy takiej jeszcze niezbyt wysokiej zniżce

#80 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 lipiec 2013 - 08:32

az mi sie pisac nie chce ...
mialem auto ubezpieczone w AVIVA... ac oc nw od 3 lat
problemy zaczely sie kiedy zglosilem szkode/szkody 2 za namowa kolegi z klubu... ze skoro auto na firme placona ac to niech ubezpieczyciel placi...
oddalem auto do aso rzeczoznawca przyjechal wczesniej do garazu, zrobil zdjecia i takie tam
/zawiesilem sie na kamieniu pod sniegiem uszkadzajac przedni zderzak, belke poprzeczna ktora podniosla chlodnice o 1,5 cm, nic sie nie lalo, zderzak poszpachlowalem od spodu, pomalowalem i tak jezdzilem do czasuzgloszenia szkody...
rzeczoznawca zatwierdzil szkode, rownoczesnie zglosilem na ac uszkodzenie szyby przedniej bo kamyczek wyskoczyl spod kola/nawiasem mowiacspod kola autka kolegi z klubu na autostradzie w okolicach chortobagi jak wracalismy z wegier.../ wiec poszlo za jednym zamachem...
auto w aso, tel do aviva ze oslona silnika dolna zostala zniszczona na feralnym kamieniu ktorej nie ma a rzeczoznawca wczesniej jej nie przyznal, ...akceptacja ze przyznaja, serwis zrobil swoje, rozliczone bezgotowkowo... auto naprawili ale nie tak do konca bo sie okazalo ze bzrerzak przedni nie byl do wymiany tylko naprawa czego nie zauwazylem, no nie istotne przejde do sedna otoz aviva zamiast 2 szkod policzyla sobie 3 szkody traktujac za kolejna szkode zgloszenie tej oslony silnika ...final taki ze dostalem do ubezpieczenia od aviva 2900 AC!!!!! bez przyznania prawa ubezpieczenia AC!!!!
u ostatnim dniu wypowiedzialem ubezpieczenie i ubezpieczylem w GOTHAER,...870pln
:cenzura majac ubezpieczenie dolozylem do calego interesu bo trzeba bylo zaplacic vat,..a przeboje z serwisem tez byly... :cenzura
:miecio





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych