Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Instalacja Gazowa a Check Engine


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 szumisiowie

szumisiowie

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 294
  • Dołączył:  16 kwi 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,4
  • Imię:Justyna&Rafał

Napisano 16 styczeń 2010 - 18:01

Cześć
czy ktos spotkał się z zagadnieniem pod tytułem "jeśli jeździ sie z instalacją gazową po jakims czasie może to wpływać na zapalanie się lampki Check Engine'
Dostalem takie info w serwisie że to podobno normalne i zeby sie nie przejmowac tylko jeździć.

pozdrawiamy
szumisiowie

#2 Bezimienny Gość.Civiczek_*

Bezimienny Gość.Civiczek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 16 styczeń 2010 - 22:43

Nie spotkałem się z czymś takim jeśli jest instalacja sekwencyjna. Jeśli zapalił Ci się check engine to należy podłączy pitka pod komputer i po sprawdzać dlatego się świeci. Bez powodu się nie zaświeciło.

#3 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 17 styczeń 2010 - 08:47

Bylo na forum kilka razy w Awarie, Maxym72 wyjasnial co moze byc przyczyna. LPG nie koniecznie musi miec wplyw.

#4 szumisiowie

szumisiowie

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 294
  • Dołączył:  16 kwi 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,4
  • Imię:Justyna&Rafał

Napisano 17 styczeń 2010 - 13:21

dzięki, poszperam

#5 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 styczeń 2010 - 19:31

ja sie spotkalem u znajomego w vectrze.

#6 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 18 styczeń 2010 - 14:35

Ja również się spotkałem z takim czyms, sam miałem w mojej cytrynie, po przejechaniu iluś km zapalał sie czek na lpg, na benzynie nie było mowy o jakim kolwiek zapaleniu, dowiadywałem sie chyba u 10 gazowników i mechaników i nie miało to u mnie wpływu na jazde. Podobno po zmianie centralki miało pomuc ale nie decydowałem sie na ten krok jeździłem i było okej.

#7 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 19 styczeń 2010 - 19:43

Chec Engine oznacza tylko i wylacznie, że trzeba sprawdzic o co chodzi, sama lampka nie daje żadnej informacji o przyczynie. Najczesciej w zagazowanych autach oznacza problemy z sonda lambda.
Zapalenie Check Engine wynika ze slabej emulacji pracy sondy bo uklad pracujacy na gazie sondy nie potrzebuje. Natomiast komputer sterujacy wtryskiem benzyny cały czas usiłuje korygowac parametry zeby osiagnac prawidlowy odczyt z sondy ale oczywiscie poniewaz paliwo (gaz) jest podawane przez innych komputer wiec te regulacje nic nie dają. I wtedy wywala, że jest zly skład mieszanki (długo lub krókookresowy) albo wręcz błąd samej sondy.
To jest robota dla gazownika (ale prawdziwego a nie montera) bo prawidlowo załozony gaz nie powinien powodowac zadnych objawow dodatkowych. Niestety mimo wielu zakladow instalacyjnych takich co wiedzą co robia jest niewielu.

#8 szumisiowie

szumisiowie

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 294
  • Dołączył:  16 kwi 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,4
  • Imię:Justyna&Rafał

Napisano 19 styczeń 2010 - 19:46

Arni - profeska wielkie dzięki bede u gazownika to znekam go o to mam instalację Prince więc wyboru speców zbytnio nie mam a nie bede dobrze działającej instalacji zamieniał na inna tylko zlikwiduję to miganie i git
dzieki

#9 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 19 styczeń 2010 - 20:26

Arni - profeska wielkie dzięki bede u gazownika to znekam go o to


zadna tam profeska, ja mialem zagazowne auto raptem 3 miesiace. Ale mam kolege, ktory takie wyklady mi robi w innym klubie ze musialem czegos sie nauczyc :) Nawet opisywalem tu kiedys jaki zestaw dla PiTka wyznaczył ale na razie sie nie decyduje na gazowanie.

#10 szumisiowie

szumisiowie

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 294
  • Dołączył:  16 kwi 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,4
  • Imię:Justyna&Rafał

Napisano 19 styczeń 2010 - 20:29

ja juz kupiłem z gazem a ze widze że mamy obydwaj 2,4 to odczucie ssania wyrazone wartością litra benzyny czy gazu nie jest bez znaczenia :) zwłaszcza jak robie wyskok za granicę gdzie da się normalnie szybciej pojechac i sa to np góry to ssanie wynosi 16L/100benzyny a pensja w PLN-nach

#11 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 styczeń 2010 - 20:34

Powiedzcie gdzie macie zbiornik na gaz, gdzie trzymacie koło zapasowe i jak wygląda przestrzeń bagażowa, zwłaszcza podczas wyjazdu na urlop z rodziną?

#12 szumisiowie

szumisiowie

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 294
  • Dołączył:  16 kwi 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,4
  • Imię:Justyna&Rafał

Napisano 19 styczeń 2010 - 20:54

u mnie wygląda to tak - butle w kształcie koła mam pod bagaznikiem pod spodem, miałem oryginalnie dojazdówkę w bagażniku ale ja wyjąłem i załatwiłem sobie taki zestaw naprawczy, mały kompresorek z nakręcana butelką z jakims specyfikiem który wprowadza się do opony zajmuje tyle miejsca co "damska mała torebka" bo faktycznie z kolem jest bardzo mało miejsca i nie idzie się spakować na wyjazd

#13 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 styczeń 2010 - 20:58

Dlatego właśnie nie decydowałem się na benzynkę z gazem. Taki zestaw naprawczy, to dobra sprawa, mam taki w motorze, ale on jest tylko na przejechanie chyba 80km. Potem trzeba koło robić.

#14 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 19 styczeń 2010 - 21:09

Dlatego właśnie nie decydowałem się na benzynkę z gazem. Taki zestaw naprawczy, to dobra sprawa, mam taki w motorze, ale on jest tylko na przejechanie chyba 80km. Potem trzeba koło robić.


nie do konca prawda :) Ratowalem kiedys takim zestawem kolege motocykliste, jechał do Torunia i nie dojechał. Podwiozłem mu zestaw, dojechał do celu i potem wrocil na tym do domu (Belchatow) Jakos nie miał czasu na wizyte u wulkanizatora a ze podróznik jest to jezdził. Wiedzielismy ze gumiarz bedzie klął jak zobaczy pianke w oponie. Po 2 czy 3 tysiacach km pojechal w koncu do gumiarza i okazalo sie ze w srodku nic nie było, pianka znikneła, oczywiscie cały czas opona trzymala cisnienie. Czyli kolejny mit obalony :)
Ale na rozdarcie opony to juz nie ma mocnych.

#15 szumisiowie

szumisiowie

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 294
  • Dołączył:  16 kwi 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,4
  • Imię:Justyna&Rafał

Napisano 19 styczeń 2010 - 21:17

jakos musi działac, ford w pewnym samochodach z 2008 roku wogóle nie dawał żadnego kola nawet dojazdowego tylko ten zestaw więc kupiłem sobie w serwisie forda dokladnie taki sam skoro zakąłdają że mozna z tym jechać i jest :) standardowym wyposażeniem na wypadek złapania gumy to chyba wiedzą co mówią, fakt pojechałem po brzytwie bo jechałem ostatnio z tym zestawem do Włoch i z powrotem pitkiem i po powrocie bardziej się zastanawiem czy by mi pomógł czy bardziej sam leczyłem swoje wątpliwości go zabierając gdyż miałem sporo bagazy :) plazowych. Na szczęście nie musiałem użyć ale sądze że działa

#16 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 styczeń 2010 - 21:19

Nie wiem jak działa taki zestaw w praktyce, i tak szczerze, to nie chcę się tego dowiadywać.
Ale pewnie piana ta zakleja również otwór po gwoździu.
Ja ostatnio miałem w oponie wbita śrubę, ciśnienie było czas dobre, ale ponieważ zauważyłem to na stacji obsługi, podczas wymiany tulei wahacza, to kolega który mi naprawiał auto załatał mi również gratis i to koło.

#17 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 19 styczeń 2010 - 21:47

Jesli chodzi o LPG u nas to nigdy zadna kontrolka mi sie nie zapalila, pamietam jak zakladalem gaz to sie pytalem o to bo takze sie z tym spotkalem u kolegow w innych autach tak jak z tymi "strzalami" - zapewniano mnie ze takiej sytuacji nie bedzie i nie ma prawa byc ze cos strzela albo jakies kontrolki sie zapalają i faktycznie nie ma nic takiego.

#18 jajec_tbg

jajec_tbg

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 147
  • Dołączył:  24 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,4
  • Imię:Dominik

Napisano 19 styczeń 2010 - 21:50

Ja miałem taki przypadek w Hyundaiu. Trzeba było kupić 2 emulator za 500 zł i to moglo pomóc ale nie koniecznie lub zmienić instalacje gazową ze zwykłej w sekwencyjną.

#19 bm639

bm639

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 363
  • Dołączył:  21 lut 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4 LPG
  • Imię:Maciek

Napisano 17 luty 2011 - 22:56

jasmina, czy w twojej instalacji masz dwa emulatory sond?

#20 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 luty 2011 - 07:10

bm639,
Pod PT z dwoma sądami jest zalecana instalacja gazowa zczytujące informacje z OBD II i nie ma w niej emulatora sondy - komputer gazowy wszystkie informacje ma z komputera benzynowego który pracuje cały czas , sondy nie są rozłaczane i nie jest podawany sygnał uśredniający z emulatorów oszukukujący elektronike komputera benzyny - a zarazem wprowadzający błędy.





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych