Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Pitek 1.6 i jego fochy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#21 Byzoeu

Byzoeu

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 240
  • Dołączył:  04 kwi 2019
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 16V + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 02 kwiecień 2020 - 08:38

No to mamy komplecik. Cyfra za całość 306zł. A myślałem że nie ma tak tanich opcji do picia. Miłe zaskoczenie. Dzięki Andrzeju za całe info.

#22 Byzoeu

Byzoeu

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 240
  • Dołączył:  04 kwi 2019
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 16V + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 lipiec 2020 - 06:42

Witam kolegów i koleżanki. Chwilowo temat rozwiązany. Żadnych błędów od 3k kilometrów a jazda nareszcie stała się przyjemnością,no poza tym że to tylko 1.6. Ale jest spoko.Rozwiązanie przyszło prawie że samo,bo wcześniej wymieniony czujnik wałka,kolektor ssący,świece i przewody. Nadal wywalało błąd czujnika wałka i sąde a co gorsze gasł w najmniej oczekiwanym momęcie.A rozwiązanie tak naprawdę to było tak zaskakujące że aż szok. Mianowicie zawalony filtr powietrza. Po jego wymianie i skasowaniu błędów jak ręką odjoł. No kó....a 35zł i po temacie. Przy okazji dzięki wszystkim za poświęcony czas a Andrzejowi za wszystkie rady. Andrzeju założyłem tą chłodnicę od 2.0. Przerobiłem jednak korek z oryginalnej chłodnicy,odciołem te trzymające łapy i obszlifowałem na gładko,a połączenie z tą chłodnicą zrobiłem na kawałku węża z jakiegoś auta co mi dobrał pan w sklepie do średnicy. Gada i jest git.

#23 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 lipiec 2020 - 06:53

każdy tak przerabia chłodnicę , a co do diagnostyki 1,6 to sam widzisz jak jest popieprzony sterownik silnika z analizą błędów . :glupek



#24 Byzoeu

Byzoeu

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 240
  • Dołączył:  04 kwi 2019
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 16V + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 lipiec 2020 - 07:39

No nie spodziewał bym się że aż tak. Fakt że czujnik był do wymiany ale że filtr??? No szok.

#25 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16905
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 lipiec 2020 - 07:49

Nie ma powietrza silnik nie oodycha - gasnie, często taka sytuacja zdarza się dieslach ale kto by się spodziewał takiego zaniedbania w benzynie z obsługą

#26 Byzoeu

Byzoeu

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 240
  • Dołączył:  04 kwi 2019
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 16V + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 lipiec 2020 - 07:53

Hi,hi. Filterek miał 9 miesięcy panie. Syfem okazał się środek do spryskiwania filtra( bo miało być lepiej) który w warunkach pitkowych nie dał sobie rady a filtr i psikadełko 120 kosztował. Niestety pitek nie lubi wydziwów. Teraz wskoczył papierowy filt Kayaba i jest spoko. Miało być lepiej a było gorzej.
  • Slavobeer lubi to





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych