Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

W.O.T. - NIE World of Tanks (chociaż gram), a Wojska Obrony Terytorialnej :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#1 _Jerry_

_Jerry_

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 344
  • Dołączył:  07 mar 2017
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2.4 GT LPG M
  • Imię:Jarek
  • Skąd::Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 02 marzec 2020 - 22:37

Hej, 

czy ktoś jest w Wojskach Obrony Terytorialnej? Może ktoś się zastanawia nad wstąpieniem? Pytam, bo gdyby sprawę odpolitycznić, uważam że jest warta zachodu i niegłupia :) W zasadzie i z założenia żołnierz powinien być a polityczny, tutaj działają inne mechanizmy. Kwestia zatacza szersze kręgi, niż by się mogło większości wydawać...
Zasiliłem szeregi 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W razie potrzeby - służę pomocą :)
Zapraszam do dyskusji, tych którzy z różnych powodów interesują się tematem, ale również miłośników survivalu, strzelectwa, bushcraftu i prepperingu :)

Załączone pliki


Użytkownik _Jerry_ edytował ten post 03 marzec 2020 - 15:15


#2 Vampir_Va

Vampir_Va

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 263
  • Dołączył:  06 lut 2019
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.4 GT
  • Imię:Artur
  • Skąd::Piła
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 03 marzec 2020 - 12:18

Hej, 

czy ktoś jest w Wojskach Obrony Terytorialnej? Może ktoś się zastanawia nad wstąpieniem? Pytam, bo gdyby sprawę odpolitycznić, uważam że jest warta zachodu i niegłupia :) W zasadzie i z założenia żołnierz powinien być a polityczny, tutaj działają inne mechanizmy. Kwestia zatacza szersze kręgi, niż by się mogło większości wydawać...
Zasiliłem szeregi 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W razie potrzeby - służę pomocą :)
Zapraszam do dyskusji, tych którzy z różnych powodów interesują się tematem, ale również miłośników survivalu, strzelectwa, bushcraftu i prepperingu :)

Czyli mówiąc krótko,  zostałeś bojówkarzem pisuarów. 



#3 indianer

indianer

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5713
  • Dołączył:  04 maj 2011
  • Rok Produkcji:2008
  • Silnik:HHR LT 2.4 M
  • Imię:TADEUSZ
  • Skąd::NOWY SĄCZ
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 03 marzec 2020 - 13:14

Czyli mówiąc krótko,  zostałeś bojówkarzem pisuarów. 

 

 

Może należało by na to spojrzeć w ten sposób:

 

 

https://www.youtube....h?v=6be55K394VM


Użytkownik indianer edytował ten post 03 marzec 2020 - 13:24

  • andmis i _Jerry_ lubią to

#4 Edysia

Edysia

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 6493
  • Dołączył:  02 wrz 2017
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4 A
  • Imię:Edyta
  • Skąd::Kraków
  • Płeć: Kobieta

Napisano 03 marzec 2020 - 13:22

Nic z tego Indianer.  Ta organizacja powstała jako zbrojne ramie PiSu , jest upolityczniona i raczej nic tego nie zmieni.  Podejrzewam ze wcześniej czy później zostanie rozwiązana i zlikwidowana. Nijak bowiem nie wpisuję się w obronność kraju.


  • Vampir_Va lubi to

#5 _Jerry_

_Jerry_

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 344
  • Dołączył:  07 mar 2017
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2.4 GT LPG M
  • Imię:Jarek
  • Skąd::Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 03 marzec 2020 - 15:13

Ooo widzę Edysia że jesteś w WOT, poznałaś ludzi, kadrę i wszystko wiesz :) BRAWO TY  :glupek  :haha
Zwłaszcza, że kadra wojskowa (przynajmniej w jakiejś części) jest w MONie zdecydowanie dłużej, niż PiS jest przy władzy :)
Wyjaśnij mi proszę stwierdzenie o braku wpisywania się w obronność kraju?
To tak jak byś powiedziała, że np. Szwajcaria jest bezbronna bo nie ma wojska albo Gwardia Narodowa Stanów Zjednoczonych nie wpisuje się w obronność ich terytorium. 
WOT jest tak prawnie (na podstawie ustawy z 21 listopada 1967 roku o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej), jak i organizacyjnie obok Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej i Wojsk Specjalnych, piątym rodzajem sił zbrojnych RP - Wojska Obrony Terytorialnej.
Każdy z rodzajów sił zbrojnych ma jasno określone zadania jakie muszą wypełnić zarówno podczas pokoju, jak i w czasie wojny i z WOTem nie jest inaczej.
Nie ma tutaj taryfy ulgowej, uczymy się ratować życie rannym, nie strzelamy kapiszonami tylko amunicją bojową, a na szkolenia przyjeżdżają praktycy, doświadczeni ludzie np. z FORMOZY czy GROMU. Jest sporo osób, tak w szeregach OT jak i szkoleniowców, którzy odbyli po kilka tur na misjach np. w Afganistanie lub Iraku.
Bądź pewna, że w OT znajdziesz też ludzi (oczywiście nie wszyscy ale są tacy), którzy są lepiej wyszkoleni i bardziej kompetentni od żołnierzy w formacjach operacyjnych wojsk RP.


Czyli mówiąc krótko,  zostałeś bojówkarzem pisuarów. 

HEH  :p wiedziałem że przez część tak to będzie odebrane  :d Nie ma to nic wspólnego z poglądami politycznymi. Znam ludzi (już z przed wstąpienia do OT), którzy są Terytorialsami, a w życiu nie głosowali na PiS. Spoglądanie na to przez pryzmat polityki, to tak jak oglądanie streaptessu przez dziurkę od klucza... niby coś tam widzisz ale i tak najciekawsze pozostaje zasłonięte, no i nie dotkniesz  :haha


Użytkownik _Jerry_ edytował ten post 03 marzec 2020 - 16:20

  • indianer lubi to

#6 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4957
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 03 marzec 2020 - 15:26

Nie politykować mi tu, bo wydupce i juz. Kto był w armii to wie co to żołnierska brać, a kto nie był, niech się nie wypowiada, no.
  • rafe1 lubi to

#7 _Jerry_

_Jerry_

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 344
  • Dołączył:  07 mar 2017
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2.4 GT LPG M
  • Imię:Jarek
  • Skąd::Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 03 marzec 2020 - 15:42

Tak naprawdę, większość z ludzi których poznałem w OT, polityką się nie interesuje, nie obchodzi ich to. W zdecydowanej większości, są to ludzie którzy pragną pomagać innym.  Interesują się wojskowością, strzelectwem, survivalem, bushcraftem, prepperingiem i w końcu, a raczej przede wszystkim są patriotami. Są tam kobiety i mężczyźni, lekarze, studenci, prawnicy, pielęgniarki, kowale, przedstawiciele handlowi, przedsiębiorcy, bezrobotni... wszyscy :)
To są osoby, które z różnych powodów uznały, że mogą i chcą zrobić coś więcej dla ludzi dookoła, dla Ojczyzny i dla siebie :)
Na ten przykład, ja wstąpiłem między innymi dlatego, że prócz chęci pomocy innym, lubię strzelectwo, interesuję się survivalem i byłem bardzo ciekawy, jak zmieniło się przez okres blisko 23 lat w wojsku  :d Dodatkowo, chciałem nieco zmienić swój styl życia. Pracuję sporo przed monitorem, mało ruchu... nie to co kiedyś. Powiedziałem DOSYĆ! Czas coś ze sobą zrobić, bo nie widzi mi się wizja nieruchawego, bladego grubasa w wieku 45 lat. Szukałem czegoś co mnie zmotywuje, pomoże zmienić tryb życia... i w nim wytrwać tak długo, aż nie stanie się moim nawykiem. Wziąłem dupa w troki, zacząłem ćwiczyć, nawet biegać (choć od młodego uważałem że bieganie nie jest dla mnie), rekreacyjnie uprawiać sporty. Nie obyło się bez kontuzji (bo oczywiście poszedłem zbyt ostro ;)) Efekt jest taki, że schudłem 10 kg, poprawiłem swoją kondycję tak fizyczną jak i mentalną. Wstąpiłem do WOT, przeszedłem szkolenie wyrównawcze (8 dni), poznałem fajnych ludzi w różnym wieku (również starszych od siebie). Teraz pełnię służbę rotacyjnie i jest git :) Teraz czekam na 14 - dniowe zgrupowanie. Sporo się nauczyłem, dowiedziałem (również o sobie), postrzelałem, "zaliczyłem" pętle taktyczną, przebiegłem 3 km poniżej 17 min (nie jest to jakiś wyczyn, zwłaszcza dla tych co już jakiś czas biegają, dla nich wręcz śmiech na sali. Ale dla kogoś kto od wielu lat niewiele się sportuje, wozi dupa samochodem, a wchodząc na czwarte piętro dostawał zadyszki - to już coś :)).
Dotychczasowe wrażenia mam pozytywne. Oczywiście, jest jeszcze sporo do zrobienia, ale to dobry początek :)

Prawdę mówiąc jestem w głębokim szoku, jak poważnie i profesjonalnie podchodzą wszyscy do szkoleń tak teoretycznych, jak bojowych, taktycznych na poligonie. Może trafiłem na odpowiednich ludzi ale takie są fakty. Oczywiście, można spotkać też po.ebów  - jak wszędzie :).
Nie jest też prawdą, że WOT zabiera cokolwiek wojskom operacyjnym, wygląda to inaczej. Jeżeli kogoś interesuje temat, mogę rozwinąć. :)
Na potrzeby działań jednostek WOT zostały stworzone nowe formacje organizacyjne jak  np. samowystarczalna  tzw "wspaniała 12", czyli sekcja. Jest wiele nowinek stworzonych w oparciu o istniejące opracowania taktyczne (głownie taktyki zielonej ale i czarnej), które zostały zmodernizowane i wdrożone  w zasady określające w jaki sposób mają prowadzić działania jednostki OT w zależności od terenu, otoczenia, itp.


Użytkownik _Jerry_ edytował ten post 03 marzec 2020 - 16:56

  • indianer i bartek_sz3 lubią to

#8 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 03 marzec 2020 - 17:59

To może dorzucę swoje trzy grosze... Nie znam konkretnie specyfiki WOT, ale mogę napisać parę słów jako żołnierz z trzydziestoletnim stażem (mimo, że od miesiąca na emeryturze, ale wciąż żołnierzem jestem). Ja mam raczej niedobre doświadczenia z WOT, ale nie pod względem wyszkolenia a raczej chaotycznego powstania tej formacji. Bez składu i ładu, bez procedur, bez dokumentów, które pozwoliłyby współdziałać z wojskiem w ogóle... Dodatkowo, to szybkie działanie w procesie tworzenia WOT miało wpływ na złą sławę WOT. Zabieranie pieniędzy z puli zawodowego wojska to był szczyt głupoty. Pieniądze to nie wszystko, zabierano i tworzono limity na umundurowania polowe, hełmy, na przykład, bo trzeba było uposażyć WOT. Przecież to były jakieś jaja! I tak było, bo sam tego doświadczyłem, jak dostałem informację, że muszę oddać hełm kewlarowy :d Jak pisałem, nie wiem jaki jest poziom wyszkolenia WOT, ale jak czytam, że są tam ludzie, którzy są miłośnikami survivalu, strzelectwa, bushcraftu i prepperingu (nie wiem co to te ostatnie dwa), to mam jedno pytanie - czy to o to chodzi? System szkolenia żołnierzy to proces ciągły, samokształcenie, odpowiednia motywacja, dyscyplina, odpowiedzialność, profesjonalizm (przynajmniej z założenia :o ) i masę innych rzeczy składowych, o których nie ma co dywagować oddzielnie, one mają miejsce jako całość. Ja nie wyobrażam sobie, przynajmniej na razie, funkcjonowania tej formacji..., bo nawet Obrona Cywilna kiedyś była formacją skoszarowaną i szkolenie odbywało się dzień i noc, przez dwa lata (służba zasadnicza). Gwardia narodowa? Szwajcaria? Nie porównywałbym WOT to tych przykładów. Armia to nie jest, raczej nie powinna być podzielona jak jest teraz. WOT powinien być integralną częścią Sił Zbrojnych, a teraz nie jest. WOT jest i sam sobie ćwiczy, ewentualnie "podkradając" sprzęt, umundurowania i kasę z MON. Mam nadzieję, że kiedyś się to zmieni, ale trzeba do tego chyba czasu.

PS.

Nie wspomnę o symbolu Polski Walczącej...  


  • _Jerry_ i Edysia lubią to

#9 MATRON

MATRON

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 140
  • Dołączył:  18 lis 2015
  • Rok Produkcji:2002 i 2004
  • Silnik:1,6 i 2.4GT
  • Imię:Matron
  • Skąd::Sląsk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 03 marzec 2020 - 19:30

Jakoś znam tą formacje z drugiej strony i co mogę napisać jest to gwoźdź do trumny polskiej armii bo nie zrobi się żołnierza w 16dni a potem weekendowo to jest absurd, absurdem jest ładowanie takiej kasy kosztem wojsk operacyjnych gdzie jako weteran jadąc na poligon słyszę co rok  w WOG-u że munduru nie ma bo poszło wszystko na WOT a ostatnio do łask wróciły hełmy stalowe z lotnictwa zdolnych do lotu zostało  40% F-16 i 6szt Migów 29, marynarki wojennej praktycznie nie ma jest  tragedia ale oczywiście to nie kosztem wojsk operacyjnych i nie wierz w te wykresy i słupki z budżetem MON. Szkoda mi dobrych dowódców którzy musieli odejść bo chciano wymusić uległość lub zaspokajanie zachcianek, niektórzy po prostu nie wytrzymali. Obecnie szeregi WOT zasila wszystko co chodzi i oddycha by liczby się zgadzały, raport NIK nie zostawił suchej nitki dlatego został utajniony, więc baw się w komandosa na koszt podatnika.


  • Szymek_T lubi to

#10 Vampir_Va

Vampir_Va

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 263
  • Dołączył:  06 lut 2019
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.4 GT
  • Imię:Artur
  • Skąd::Piła
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 marzec 2020 - 12:41

 

Jeśli wierzysz w ten propagandowy bełkot, który wam zaserwowali......., to powodzenia. Swoje w armi odsłużyłem i wiem, iż z cywil bandy nikt w takim czasie nie zrobi żołnierzy. Jesteście tylko zbrojnym ramieniem parti ( tak jak kiedyś ZOMO ) i nikogo nie będą  interesowały wasze zainteresowania i przekonania. Zamiast dofinansować armię, powołali pseudo formację. No brawo, tylko w pislamistanie jest to realne. 


  • Talentos lubi to

#11 Dorka

Dorka

    VIP

  • Administratorka
  •      
  • Posty: 7772
  • Dołączył:  14 mar 2012
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 A Gaz
  • Imię:Dorota
  • Skąd::Kłodzko
  • Płeć: Kobieta

Napisano 04 marzec 2020 - 13:37

Ciekawa dyskusja, ale proszę bez polityki, bo pójdzie w kosmos.

Dyskutujmy, ale nie potrzebna nam kolejna gównoburza!!!


  • rafe1 i Szymek_T lubią to

#12 indianer

indianer

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5713
  • Dołączył:  04 maj 2011
  • Rok Produkcji:2008
  • Silnik:HHR LT 2.4 M
  • Imię:TADEUSZ
  • Skąd::NOWY SĄCZ
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 marzec 2020 - 23:49

Ooooo, Pani Dorotka to by nadawała się do wojska!  :tak     Rozkaz padł!   Wykonać!



#13 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 05 marzec 2020 - 09:02

Indianer, to nie rozkaz a krótkie przypomnienie zasad panujących na forum... I tak, nie wiem jakim cudem, udaje nam się nie poruszać tematów politycznych, bo tego to mamy dosyć w mediach, więc można tu trochę odpocząć. Z drugiej strony, to w sumie już ciężko uszczegółowić gdzie się ta polityka zaczyna.



#14 Dorka

Dorka

    VIP

  • Administratorka
  •      
  • Posty: 7772
  • Dołączył:  14 mar 2012
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 A Gaz
  • Imię:Dorota
  • Skąd::Kłodzko
  • Płeć: Kobieta

Napisano 05 marzec 2020 - 09:20

Ooooo, Pani Dorotka to by nadawała się do wojska!       Rozkaz padł!   Wykonać!

A tak, Panie Tadeuszku!9uHs.gif



#15 indianer

indianer

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5713
  • Dołączył:  04 maj 2011
  • Rok Produkcji:2008
  • Silnik:HHR LT 2.4 M
  • Imię:TADEUSZ
  • Skąd::NOWY SĄCZ
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 marzec 2020 - 12:13

https://www.youtube....h?v=vHei2OWVMt8



#16 Vampir_Va

Vampir_Va

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 263
  • Dołączył:  06 lut 2019
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.4 GT
  • Imię:Artur
  • Skąd::Piła
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 marzec 2020 - 16:01

Nachalna propaganda za ja czasów ZSRR. 



#17 Al Capone

Al Capone

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 968
  • Dołączył:  04 wrz 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6
  • Imię:Al
  • Skąd::się tu wziąłem?
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 marzec 2020 - 16:57

Nachalna propaganda za ja czasów ZSRR. 

 

 

Przestań czytać Gazetę "Wybiórczą", Onet, WP, przestań oglądać TVN24 i słuchać TOK FM to może twoje życie stanie się normalne i zamiast sikać pod siebie z nienawiści do wszystkiego co nie jest zgodne z twoją wizją rzeczywistości to może zaczniesz zachowywać się i pisać normalnie - bez tego efektu "zrytego beretu" i łykania opozycyjnej propagandy jak młody pelikan szprotki.

 

Ci ludzie, z W.O.T, w wypadku konfliktu, będą chronić twój tyłek i tyłki członków twojej rodziny. Będą bronić twojego domu.

Na szkolenie poświęcają swój prywatny czas i kiedyś, być może poświęcą swoje życie (oby nie) i za to już teraz należy im się szacunek.

 

Na razie pobiegaj na golasa po swoim mieście, z tatuażem na tyłku i z napisem "Demokracja".

 

Następna żenada na forum PT. Napalony "totalniak" i wpisy polityczne, wbrew regulaminowi.

 

Przy okazji. Tam się sprawdza więc dlaczego nie u nas? Bo Macierewicz i PiSiory?

https://pl.wikipedia...w_Zjednoczonych

 

 

P.S. TVP też nie oglądaj bo ci się obróci ale w drugą stronę :)


Użytkownik Al Capone edytował ten post 06 marzec 2020 - 18:00

  • indianer i _Jerry_ lubią to

#18 Edysia

Edysia

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 6493
  • Dołączył:  02 wrz 2017
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4 A
  • Imię:Edyta
  • Skąd::Kraków
  • Płeć: Kobieta

Napisano 06 marzec 2020 - 18:40

Tutaj też widzę niezła:

burza.jpg



#19 Tommy

Tommy

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 52
  • Dołączył:  10 gru 2016
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6 M
  • Imię:Tomasz
  • Skąd::Polska
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 marzec 2020 - 19:44

Ha ha ha, WOT to w mojej ocenie po prostu harcerzyki i powstanie tego typu dziwolągu to policzek w twarz dla kadry żołnierskiej... I powie to każdy, kto trochę prochu powąchał...Dorabianie ideologii do "Wojsk Obrony ..."  :glupek jest hańbą... Mięso armatnie, pierwszy ostrzał w warunkach bojowych i połowa się zes...Oby to jak najszybciej zlikwidowali ten (nowo)twór i pieniądze przekazali dla prawdziwego wojska. 



#20 Al Capone

Al Capone

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 968
  • Dołączył:  04 wrz 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6
  • Imię:Al
  • Skąd::się tu wziąłem?
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 marzec 2020 - 20:44

Ha ha ha, WOT to w mojej ocenie po prostu harcerzyki i powstanie tego typu dziwolągu to policzek w twarz dla kadry żołnierskiej... I powie to każdy, kto trochę prochu powąchał...Dorabianie ideologii do "Wojsk Obrony ..."  :glupek jest hańbą... Mięso armatnie, pierwszy ostrzał w warunkach bojowych i połowa się zes...Oby to jak najszybciej zlikwidowali ten (nowo)twór i pieniądze przekazali dla prawdziwego wojska. 

 

Hańba? Co za bełkot? Ten młoteczek uderzający po głowie to faktycznie ci się przyda:-)

 

 

Oczywiście, że wojsko zawodowe to profesjonaliści ale uważam, że każdy powinien posiadać umiejętność posługiwania się bronią.

Nie mam na myśli dostępu do broni.

Wyczuwam żałość "trepa" do którego nie trafia kasa :-)


Tutaj też widzę niezła:

burza.jpg

 

A co? W "Wyborczej" przeczytałaś, że "zbrojne ramie PiSu" miota pioruny z nieba na ciebie? :-)


  • indianer lubi to





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych