Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

W.O.T. - NIE World of Tanks (chociaż gram), a Wojska Obrony Terytorialnej :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#21 Tommy

Tommy

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 52
  • Dołączył:  10 gru 2016
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6 M
  • Imię:Tomasz
  • Skąd::Polska
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 marzec 2020 - 21:22

Hańba? Co za bełkot? Ten młoteczek uderzający po głowie to faktycznie ci się przyda:-)

 

 

Oczywiście, że wojsko zawodowe to profesjonaliści ale uważam, że każdy powinien posiadać umiejętność posługiwania się bronią.

Nie mam na myśli dostępu do broni.

Wyczuwam żałość "trepa" do którego nie trafia kasa :)


 

A co? W "Wyborczej" przeczytałaś, że "zbrojne ramie PiSu" miota pioruny z nieba na ciebie? :)

1. A ty przestań czytać "Sieci" i "Do rzeczy", jak również przestań oglądać TVP Info. Wyraźnie wskazano, iż nie należy włączać polityki w rozmowę, a czynisz to w nadmiarze w tym wątku. Indoktrynuj sobie swoje towarzystwo (i siebie, np. młoteczkiem).

2. Hańba, bo te woty używają znaku Polski Walczącej, więcej - DLA MYŚLĄCYCH - nie trzeba już pisać. Profanacja symboli patriotycznych. Prawdziwych patriotów, a nie dmuchanych, na pokaz.

3. Swoje wynurzenia pseudofreudowskie zachowaj dla swoich bliskich. 

4. Moje zdanie na temat wot wypowiedziałem i wisi mi to, czy tobie to odpowiada. Więcej nie zamierzam brać udziału w tej rozmowie i wymianie poglądów. Rozmowa z ludźmi twojego pokroju, to jak gra w szachy z gołębiem - nie dość, że figury poprzewraca, to jeszcze szachownicę zasra. 


Użytkownik Tommy edytował ten post 06 marzec 2020 - 21:22


#22 bagro

bagro

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 921
  • Dołączył:  04 kwi 2012
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4 GT - M
  • Imię:Romek
  • Skąd::SBL
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 06 marzec 2020 - 22:11

Podziwiam garstkę tych ludzi że poświęcają swój czas na obycie z bronią, z dyscypliną i obronnością kraju jako taką.

Wiekszość ma swoje smartfony , laptopy i myśli że w razie czego zdąży na samolot bądż inaczej da nogę za granicę.

Nasi wybrańcy narodu od wielu już lat starali się bardzo i mamy znowu u siebie wojska okupacyjne .Nikt nie odważy sie sprawdzać zanieczyszczenia powietrza ani rzek na manewrach. Co innego rodacy palący w kominkach zbyt wilgotnym drewnem. Są na to paragrafy.

Terytorialsom pozostanie noszenie worków z piaskiem albo kopanie dla nas dołków .

Magazyny broni pozostaną dla nich zamknięte gdyby się im kolejne powstanie zamarzyło. Taki los tego narodu.



#23 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 06 marzec 2020 - 23:42

Sam pomysł utworzenia tej formacji jest dość ciekawy, ale nie w takiej postaci i nie w naszych realiach. Za szybko, bez konkretnych planów, bez pomocy profesjonalistów (nie umniejszam instruktorom, bo pewnie w szeregach WOT tacy się znajdują). Utworzenie tego rodzaju wojsk to raczej zachcianka i spełnienie szalonych pomysłów pewnego pana, zresztą tak jak strzelnice w każdym powiecie. Za dużo tutaj ideologii, porównań historycznych i chaosu. Jak już pisałem, nie znam specyfiki działania dokładnie, ale znam podejście niektórych ochotników.  Zresztą sam autor wątku pisze o jakichś survivalach, bushcraftach, preperingu..., kuźwa, a gdzie tu wojsko. To formacja zmilitaryzowana, która w jakimś stopniu nas reprezentuje. To nie gra w Counter Strike czy strzelanie z kolorowych kulek. I na dodatek symbol Polski Walczącej... Powstańcy prosili - "nie nadużywajcie naszego znaku. To symbol okupiony naszą krwią...". 


  • theo i Tommy lubią to

#24 indianer

indianer

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5713
  • Dołączył:  04 maj 2011
  • Rok Produkcji:2008
  • Silnik:HHR LT 2.4 M
  • Imię:TADEUSZ
  • Skąd::NOWY SĄCZ
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 marzec 2020 - 00:22

Dla zainteresowanych...

 

 

https://terytorialsi.wp.mil.pl/



#25 Al Capone

Al Capone

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 970
  • Dołączył:  04 wrz 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6
  • Imię:Al
  • Skąd::się tu wziąłem?
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 marzec 2020 - 00:32

 Więcej nie zamierzam brać udziału w tej rozmowie i wymianie poglądów.

 

To jest jedyne sensowne zdanie z twojego postu. Tak trzymaj :)

 

 

Nie czytuję "W sieci" lub "Do Rzeczy" i nigdy nie czytywałem. Skręcam się natomiast ze śmiechu kiedy oglądam propagandę w TVN 24 lub w TVP1. To to samo tylko obrócone o 180 stopni.


Użytkownik Al Capone edytował ten post 07 marzec 2020 - 00:53


#26 indianer

indianer

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5713
  • Dołączył:  04 maj 2011
  • Rok Produkcji:2008
  • Silnik:HHR LT 2.4 M
  • Imię:TADEUSZ
  • Skąd::NOWY SĄCZ
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 marzec 2020 - 00:35

identity-ppl.png


Tradycja i fundamenty
Podobnie jak inne rodzaje Sił Zbrojnych, od początku istnienia Wojsk Obrony Terytorialnej poszukiwaliśmy źródła tradycji oraz moralnego fundamentu, na których chcieliśmy zbudować etos naszej formacji. Dlatego sięgnęliśmy po wartości i działania, które winniśmy kontynuować, a źródła naszych tradycji wskazały nam zarówno serce jak i rozum. Oczywistym był dla nas wybór Armii Krajowej jako tej organizacji, z której doświadczeń chcemy czerpać i która będzie dla nas zawsze wzorem.

Wsłuchując się w nasze serca widzimy w Armii Krajowej i powojennych organizacjach niepodległościowych wspaniałych polskich bohaterów, rycerzy niezłomnej walki o niepodległość, z których tylko nieliczni dożyli do dzisiaj. Widzimy żołnierzy polskiego podziemia, z którymi się bezgranicznie identyfikujemy i wobec których mamy wielki dług pamięci. Najlepszym jej wyrazem jest czynna kontynuacja ich misji i przekazywanie ich przesłania kolejnym pokoleniom polskich żołnierzy.

Rozum źródła naszych tradycji postrzega inaczej. Widzi on bowiem dwie formacje: historyczną Armię Krajową i współczesne Wojska Obrony Terytorialnej. Dzieli je czas, ale i wiele łączy: misja, struktura i terytorialność w działaniu. Podobnie jak Armia Krajowa osadzeni jesteśmy głęboko w lokalnych społecznościach, z których wywodzą się nasi żołnierze. Pokrewne są również pewne formy prowadzenia działań taktycznych, które choć odległe w czasie i warunkach, pomimo upływu czasu pozostaną niezmienne. Z tej perspektywy Armia Krajowa jest dla nas bezcennym źródłem doświadczeń oraz wiedzy, która zaadaptowana do warunków współczesnych stanowić będzie istotny element naszych zdolności.

Jesteśmy dumni, że Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej jest kontynuatorem chlubnych tradycji Komendy Głównej Armii Krajowej, a naszym brygadom przyświecają tacy patroni jak gen. bryg. Władysław Liniarski „Mścisław”, mjr Hieronim Dekutowski „Zapora”, płk Łukasz Ciepliński „Pług”. Niezłomni żołnierze, bezgranicznie oddani Polsce.

  • Al Capone i _Jerry_ lubią to

#27 Al Capone

Al Capone

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 970
  • Dołączył:  04 wrz 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6
  • Imię:Al
  • Skąd::się tu wziąłem?
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 marzec 2020 - 00:48

Sam pomysł utworzenia tej formacji jest dość ciekawy, ale nie w takiej postaci i nie w naszych realiach. Za szybko, bez konkretnych planów, bez pomocy profesjonalistów (nie umniejszam instruktorom, bo pewnie w szeregach WOT tacy się znajdują). Utworzenie tego rodzaju wojsk to raczej zachcianka i spełnienie szalonych pomysłów pewnego pana, zresztą tak jak strzelnice w każdym powiecie. Za dużo tutaj ideologii, porównań historycznych i chaosu. Jak już pisałem, nie znam specyfiki działania dokładnie, ale znam podejście niektórych ochotników.  Zresztą sam autor wątku pisze o jakichś survivalach, bushcraftach, preperingu..., kuźwa, a gdzie tu wojsko. To formacja zmilitaryzowana, która w jakimś stopniu nas reprezentuje. To nie gra w Counter Strike czy strzelanie z kolorowych kulek. I na dodatek symbol Polski Walczącej... Powstańcy prosili - "nie nadużywajcie naszego znaku. To symbol okupiony naszą krwią...". 

 

 

Sprawa prosta. Czy lepszą sytuacją jest, że 'Kowalski" potrafi obsłużyć AK-47 czy nie ma o tym zielonego pojęcia?

Nikt z WOT nie będzie odpalał Patriotów lub lądował F-35 na lotniskowcu. Ma znać podstawy i tyle.

Co do nadużywania znaku to lepiej aby o tej kwestii wypowiadali się sami "Powstańcy" lub AK-owcy.  Pamiętam kiedy sam "nadużywałem" tego znaku w stanie wojennym i żaden z dwóch znanych mi wtedy Powstańców nie miał mi tego za złe.


Użytkownik Al Capone edytował ten post 07 marzec 2020 - 00:50


#28 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 07 marzec 2020 - 00:52

Indianer, ja nie będę szukał wypowiedzi Powstańca, wypowiadającego się na ten temat, bo nie mam zamiaru nikogo do niczego przekonywać. Nie zmienię zdania w kwestii symbolu Polski Walczącej. Dalej, WOT na podobieństwo Gwardii Narodowej w USA? Nie wiem jak to nazwać? Manipulacja czy może kit...? Na misji w Bośni I Hercegowinie służyłem z Amerykanami, i współpracowałem nawet bezpośrednio..., i to była właśnie Gwardia Narodowa... I jakoś nie mogę doszukać się tych podobieństw. Oni nie służą na terytorium gdzie mieszkają, bo przecież spotkaliśmy się właśnie w BiH. System szkolenia to też nie kilka etapów, weekendowo albo po szesnaście dni. Ogólnie, nie mam nic do tej formacji, tylko taki system i poziom wyszkolenia..., mam wrażenie, że za komuny w pięcioletnim technikum załatwiali to nauczyciele PO. A jak się szkolą... To chyba z zeszłego roku incydent, gdzie ćwiczyli w jakiejś wsi bez powiadomienia mieszkańców. Narobili paniki wśród ludzi i tyle z tego było. To właśnie symptom braku organizacji i pomysłu na szkolenie. Napisać można wszystko, bardzo ładnie to na stronie wygląda..., tak dumnie i profesjonalnie. Hmmmm....


Użytkownik Yodarek edytował ten post 07 marzec 2020 - 00:54

  • theo lubi to

#29 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4970
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 marzec 2020 - 10:06

Ja uważam, że niezależnie od formacji politycznych, taka organizacja jak Terytorialsi, to dobre posunięcie. Kto chce, a nie musi, to tam wstępuje. Nie słyszałem do tej pory, żeby robili coś złego. Szkolą się militarnie, propagują patriotyzm, są do dyspozycji, tj pomoc w usuwaniu i zabezpieczaniu skutków klęsk żywiołowych, itp. Do wojny chyba jeszcze daleko, ale tak naprawdę, to kto z Was jest do niej przygotowany? Garstka prawdziwych żołnierzy, zaprawionych w boju nie obroni całego narodu. Reszta wojska to gryzipiórki, będą srać ze strachu jak inni i tyle.



#30 Vampir_Va

Vampir_Va

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 263
  • Dołączył:  06 lut 2019
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.4 GT
  • Imię:Artur
  • Skąd::Piła
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 marzec 2020 - 16:50

Przestań czytać Gazetę "Wybiórczą", Onet, WP, przestań oglądać TVN24 i słuchać TOK FM to może twoje życie stanie się normalne i zamiast sikać pod siebie z nienawiści do wszystkiego co nie jest zgodne z twoją wizją rzeczywistości to może zaczniesz zachowywać się i pisać normalnie - bez tego efektu "zrytego beretu" i łykania opozycyjnej propagandy jak młody pelikan szprotki.

 

Ci ludzie, z W.O.T, w wypadku konfliktu, będą chronić twój tyłek i tyłki członków twojej rodziny. Będą bronić twojego domu.

Na szkolenie poświęcają swój prywatny czas i kiedyś, być może poświęcą swoje życie (oby nie) i za to już teraz należy im się szacunek.

 

Na razie pobiegaj na golasa po swoim mieście, z tatuażem na tyłku i z napisem "Demokracja".

 

Następna żenada na forum PT. Napalony "totalniak" i wpisy polityczne, wbrew regulaminowi.

 

Przy okazji. Tam się sprawdza więc dlaczego nie u nas? Bo Macierewicz i PiSiory?

https://pl.wikipedia...w_Zjednoczonych

 

 

P.S. TVP też nie oglądaj bo ci się obróci ale w drugą stronę :)

Może sam przestań oglądać prawą i sprawiedliwą tv i słuchać swego mentora z Torunia. Ciesz się z życia w pislamabadzie i z bandy popaprańców bawiących się w wojsko/  :d Choć chyba masz już tak zryty beret, iż to nic nie da. :d


Użytkownik Vampir_Va edytował ten post 08 marzec 2020 - 16:57


#31 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4970
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 marzec 2020 - 17:17

Proszę nie obrażać się nawzajem i nie obrażać innych. Ostrzegam, jeśli się to powtórzy, to wszystkie takie posty pójdą w kosmos, a jeżeli to nie pomoże, to będą ostrzeżenia, :andmis



#32 indianer

indianer

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5713
  • Dołączył:  04 maj 2011
  • Rok Produkcji:2008
  • Silnik:HHR LT 2.4 M
  • Imię:TADEUSZ
  • Skąd::NOWY SĄCZ
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 marzec 2020 - 18:16

Piękna sprawa DEFENDER 2020  się zaczął 



#33 Susel_125

Susel_125

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 582
  • Dołączył:  27 lut 2019
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:GT 2.4 T , M
  • Imię:Piotr
  • Skąd::Zielona Góra
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 marzec 2020 - 19:32

Wojna jest straszna .

Bawią mnie ludzie którzy bawią się w wojnę.


  • theo lubi to

#34 indianer

indianer

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5713
  • Dołączył:  04 maj 2011
  • Rok Produkcji:2008
  • Silnik:HHR LT 2.4 M
  • Imię:TADEUSZ
  • Skąd::NOWY SĄCZ
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 marzec 2020 - 20:19

Społeczeństwo w szybkim tempie nam głupieje :glupek ...tymczasem:

 

Si vis pacem,para bellum  i tego się trzymajmy,bo ktoś mądry dawno,dawno temu to powiedział.



#35 Al Capone

Al Capone

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 970
  • Dołączył:  04 wrz 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6
  • Imię:Al
  • Skąd::się tu wziąłem?
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 marzec 2020 - 21:54

Może sam przestań oglądać prawą i sprawiedliwą tv i słuchać swego mentora z Torunia. Ciesz się z życia w pislamabadzie i z bandy popaprańców bawiących się w wojsko/  :d Choć chyba masz już tak zryty beret, iż to nic nie da. :d

 

"Pislamabad" ? "Banda popaprańców" ?

 

Czyżby znowu włączyli ci internet w psychiatryku? 

 

Jedyny facet związany z Toruniem, którego czasami słucham to Grzegorz Ciechowski z Republiki. Jeżeli natomiast masz kogoś innego na myśli to może poproś lekarza prowadzącego o dodatkową dawkę elektrowstrząsów :)


Użytkownik Al Capone edytował ten post 08 marzec 2020 - 21:56


#36 Vampir_Va

Vampir_Va

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 263
  • Dołączył:  06 lut 2019
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.4 GT
  • Imię:Artur
  • Skąd::Piła
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 marzec 2020 - 10:30

"Pislamabad" ? "Banda popaprańców" ?

 

Czyżby znowu włączyli ci internet w psychiatryku? 

 

Jedyny facet związany z Toruniem, którego czasami słucham to Grzegorz Ciechowski z Republiki. Jeżeli natomiast masz kogoś innego na myśli to może poproś lekarza prowadzącego o dodatkową dawkę elektrowstrząsów :)

W Twiom przypadku elektrowstrząsy nic by już nie dały. Widać iż jesteś po lobotomii. Znalazł się "expert" od wojska nie mający z nim nic wspólnego. Choć w sumie tacy sami "fachowcy" powołali ten śmieszny twór. Może lepiej pograj sobie w " Call of duty", to pewnie szczyt twoich możliwości. :d



#37 Dorka

Dorka

    VIP

  • Administratorka
  •      
  • Posty: 7791
  • Dołączył:  14 mar 2012
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 A Gaz
  • Imię:Dorota
  • Skąd::Kłodzko
  • Płeć: Kobieta

Napisano 09 marzec 2020 - 10:40

Al Capone

był proszony o zaniechanie takich komentarzy dwa razy, dziś dostał ostrzeżenie, 

Vampir_Va

również proszę drugi raz, następnie będzie ostrzeżenie i odpoczynek od forum.


  • Al Capone lubi to

#38 MATRON

MATRON

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 140
  • Dołączył:  18 lis 2015
  • Rok Produkcji:2002 i 2004
  • Silnik:1,6 i 2.4GT
  • Imię:Matron
  • Skąd::Sląsk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 marzec 2020 - 11:14

Nawet nie trzeba komentować zdjęcie mówi wszystko o twórcach WOT.

Załączone pliki


  • theo, Tommy i Vampir_Va lubią to

#39 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4970
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 marzec 2020 - 11:51

No i co mówi te zdjęcie według Ciebie, bo mi nic nie mówi.

#40 Susel_125

Susel_125

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 582
  • Dołączył:  27 lut 2019
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:GT 2.4 T , M
  • Imię:Piotr
  • Skąd::Zielona Góra
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 marzec 2020 - 12:20

Znowu ta mowa nienawiści .

Załączone pliki







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych