Skocz do zawartości

Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl

Zdjęcie

pomożecie wybrać?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#21 jacaplaca0007

jacaplaca0007

Znawca Tematu

• Pomagamy sobie
  •   
  • Rok Produkcji:2015
  • Silnik:200 2.4A
  • Imię:Jacek

Napisano 09 czerwiec 2020 - 09:58

"...Kurcze, no właśnie co patrzę to te pitki w większości ok. 8 tys. chodzą. Mówisz, że to za tanio? To od jakiego pułapu jest większa szansa, że będzie w dobrym stanie?..."

Patrząc na obecne ogłoszenia to faktycznie ceny PiTków spadły, mało tego ale taki "godny uwagi czyli ze znanych rąk" winien się zaczynać od 10-14 w górę, zakładając, że to automat (czyli benzyna, czyli 2,4 czyli od 150 KM w górę) lub po prostu takie czasy,  że każdy dmucha na swoje i nie sprzedaje, bo wie co ma, inwestycje tak poszły daleko w aucie, że po prostu sprzedaż już się nie opłaca poniżej 10 tyś (sam nie wiem?). Na zagranicznych (Europa) giełdach widzę, że kabrio w automacie króluje.

Może faktycznie kupić tanio, czyli to co jest, zrobić od serca, wiadomo czym się jeździ, długo się nim nacieszyć i tworzyć kult fajnej jednostki.

Dobry mechanik ogarnie temat, elektryk musi znać się na temacie i należy pamiętać, że dodatkowo z USA - to lampy - przeróbka na Europę PL.

#22 dominik

dominik

PT MC

• Przyjaciel forum
  •   
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,4turbo A
  • Imię:dominik

Napisano 09 czerwiec 2020 - 11:28

Gt USA zmieniłem lampy na Europę bo tak mi się chciało na zamiennikach było poprzednio i postoje były dorabiane spokojnie przechodził przegląd ps jakby co to mam dwa takie kpl świateł w garażu
Ps jak by co to jestem z Łomianek jak coś ci wpadnie w oko w miarę blisko to mogę z tobą podjechać i pooglądać

#23 steryd

steryd

PT PRO

• Pomagamy sobie
  •   
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 m
  • Imię:maciej

Napisano 09 czerwiec 2020 - 16:16

To jak mam radzić. To szukaj przede wszystkim bezwypadkowy, i bez korozji ,udokumentowany. Z mechaniką sobie poradzisz. Ja wybrałbym europejską wersję. Z USA większość aut jest po przygodach. Ale jeżeli byłaby dokumentacja w jakim stanie to auto dotarło do Polski i dalsza dokumentacja auta tutaj w kraju to czemu nie. No i dużo palą. To musisz wiedzieć. Ja znalazłem niedrogiego bo był wyjezdzony, tzn. elementy metalowo gumowe, hamulce, przewody, świece, chłodnica, drobne problemy z elektryką. Pomału eliminuje. Część sam, trochę z pomocą wspaniałych ludzi z forum, resztę u mechanika. Na pewno jest to auto dla osoby, która się zakochała.

Użytkownik steryd edytował ten post 09 czerwiec 2020 - 16:17

#24 dominik

dominik

PT MC

• Przyjaciel forum
  •   

Napisano 09 czerwiec 2020 - 18:34

Zapomniałem dodać USA to 100 procent powypadkowy moj tez był po dzwonię

#25 Andra

Andra

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.4 A
  • Imię:Aleksandra

Napisano 12 czerwiec 2020 - 09:30

A zerknęlibyście na ten egzemplarz? co prawda jest z 2003 (czyli starszy niż zakładałam) ale reszta wygląda wg. mnie bardzo spoko.

A Wy co sądzicie? A może jest tu ktoś z Gorzowa, kto zechciałby go ewentualnie sprawdzić na miejscu? Ode mnie to jednak wyprawa na drugi koniec Polski...

https://www.otomoto....html#e7aa852ce7

#26 dominik

dominik

PT MC

• Przyjaciel forum
  •   

Napisano 12 czerwiec 2020 - 11:01

Całkiem fajny i z prywatnych rak i ktoś go miał dość długo to może być ciekawa oferta

#27 marzena11222

marzena11222

Przedszkolak

• Przyjaciel forum
  •   
  • Silnik:2,4 A
  • Imię:Marzena

Napisano 12 czerwiec 2020 - 11:06

Nie koniecznie to byłby to wyznacznik poszukiwań,ponieważ diagnosta diagnoście nie równy...jeden może się przyczepić inny póki co machnie ręką...są na forum posiadacze kruzerków w wersji USA może napiszą jak u nich z przeglądami w kwestii świateł.

Mnie bardziej chodziło właśnie o wersję USA/EU,w amerykanach np. właśnie światła,licznik w milach,brak przeciwmgielnych,natomiast wersja europejska to zasadniczo prawidłowe lampy,licznik w kilometrach oraz z pewnością przeciwmgielne tył.

My mamy Pitka od 8 lat w wersji USA , lampy przednie są z postojówkami w kolorze kierunków bo to ta sama żarówka, z tyłu zmienione klosze na lampach bo orginały zostały uszkodzone, światło wsteczne  świeci w dwóch lampach w jednej na biało w drugiej na czerwono. Przeglądy no cóż szukaliśmy takiego diagnosty który się tego nie czepia i znaleźliśmy. Kupiliśmy naszego bo taki się podobał, czy miał ukryte wady-miał, po 4 latach padł sterownik silnika i gdyby nie andreeas to pewnie by skończył na złomie, ale jest i śmiga prawie codziennie. Dla nas PT to auto które się nie nudzi, zawsze miło jest jechać i patrzeć na inne auta które wyglądają tak samo. Tak trzeba lubić ten samochód a na pewno się odwdzięczy.

Zdecydowanie dobrze trafiłaś że piszesz na forum to jest pełno pozytywnie zakręconych PT-maniaków i każdy szczerze ci odpowie.

#28 Henryk

Henryk

Przedszkolak

• Przyjaciel forum
  •   
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4A LPG
  • Imię:Henryk

Napisano 15 czerwiec 2020 - 09:18

Ja też mam od kilku lat wersję USA, którego kupiłem od prywatnego właściciela z udokumentowanym serwisem i przebiegiem i jestem

bardzo zadowolony. Na przeglądach nie było problemy z oświetleniem, ale zmieniłem przednie reflektory na wersję EU a tylne światła

z zamontowaniem przeciwmgielnego wykonał mi Andreeas7 podczas większego przeglądu tak, że wygląda wszystko jak orginał. teraz

wymieniłem dopiero kpl. rozrząd, mała zaprawka lakiernicza na tylnym błotniku i śmiga super.

#29 zuku19

zuku19

PT Amateur

• Użytkownicy
  • Silnik:2.4 M
  • Imię:Tomasz

Napisano 15 czerwiec 2020 - 11:20

Nie ma auta do którego się nie dokłada , czy to będzie tańszy czy droższy . Samochód to wieczna skarbonka . Ja wolę kupić tańszy i dołożyć żeby wiedzieć co mam , ale i tak trzeba szukać żeby to nie była skarbonka bez dna . Miałem w życiu ponad 200aut  różnych marek , po za audi. Teraz mam pitka  i jak na razie jestem mega zadowolony mimo że ma mankamenty , ale wszystko jest do zrobienia , najważniejsze że ma karoserię zdrowiuteńką , bo blacharka jest droga , więc szukaj przede wszystkim z dobrą blachą , jeśli to ma być automat to sprawdź dobrze jak pracuje skrzynia , czy nie szarpie przy zmianie biegów i czy nie przeciąga i przy wrzucaniu na "D" i "R" nie ma mocnych szarpnięć(na zimnym jak i na ciepłym).Lepiej kupić taniej beż gazu i samemu oddać do montażu , masz gwarancje i zdrowszy silnik , po za tym jak robisz krótkie odcinki to gaz i tak na nic się nie przyda :)  Kończę przynudzać , bo ja tak mogę do rana  :) :metal

P.S. Auto można kupić tanio i w dobrym stanie , można kupić drogo i w złym stanie  i odwrotnie , nie ma wyznacznika ceny

Użytkownik zuku19 edytował ten post 15 czerwiec 2020 - 11:26

#30 steryd

steryd

PT PRO

• Pomagamy sobie
  •   

Napisano 16 czerwiec 2020 - 16:13

A zerknęlibyście na ten egzemplarz? co prawda jest z 2003 (czyli starszy niż zakładałam) ale reszta wygląda wg. mnie bardzo spoko.
A Wy co sądzicie? A może jest tu ktoś z Gorzowa, kto zechciałby go ewentualnie sprawdzić na miejscu? Ode mnie to jednak wyprawa na drugi koniec Polski...

https://www.otomoto....html#e7aa852ce7

osoba prywatna... Zdjęcia auta chyba po za kupię. Inny przebieg na zdjęciach inny w ogłoszeniu. Jak dla mnie to handlarz. I cena zbyt wysoka. Ale próbuj.cukierki wyglądają inaczej.. nie jest księżniczką w balowej sukience, sukienka zdobi księżniczkę... Ot taka metafora, jak chcesz to znajdziesz. Ja obejrzałem 10 sztuk pt igieł. I pojechałem do ogłoszenia , które wcześniej widziałem, ale taki brudny, trochę zaniedbany, z fotelikiem na tylnym siedzeniu, z brudnym tyłem siedzeń, podarty fotel.... Dostałem tapicerkę orginalna w gratisów, boczki jak nowe. Czarną bpodsufitke. Bezwypadek i 178000. Trochę fani bo zmienili klasyka oliwkowego na czarne, bo koleś kochał swoją kobietę, a że ich drogi były jakoś różne i zeszli się przy pitku no to chemia.. miała to auto 5 lat i dowód jej się kończył. Kupiła z Włoch. Do pracy miała 3 km. Trzeba szukać. Znajdziesz

Użytkownik steryd edytował ten post 16 czerwiec 2020 - 16:28

#31 Andra

Andra

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • Silnik:2.4 A
  • Imię:Aleksandra

Napisano 17 czerwiec 2020 - 12:04

osoba prywatna... Zdjęcia auta chyba po za kupię. Inny przebieg na zdjęciach inny w ogłoszeniu. Jak dla mnie to handlarz. I cena zbyt wysoka. Ale próbuj.cukierki wyglądają inaczej.. nie jest księżniczką w balowej sukience, sukienka zdobi księżniczkę... Ot taka metafora, jak chcesz to znajdziesz. Ja obejrzałem 10 sztuk pt igieł. I pojechałem do ogłoszenia , które wcześniej widziałem, ale taki brudny, trochę zaniedbany, z fotelikiem na tylnym siedzeniu, z brudnym tyłem siedzeń, podarty fotel.... Dostałem tapicerkę orginalna w gratisów, boczki jak nowe. Czarną bpodsufitke. Bezwypadek i 178000. Trochę fani bo zmienili klasyka oliwkowego na czarne, bo koleś kochał swoją kobietę, a że ich drogi były jakoś różne i zeszli się przy pitku no to chemia.. miała to auto 5 lat i dowód jej się kończył. Kupiła z Włoch. Do pracy miała 3 km. Trzeba szukać. Znajdziesz

Przebieg na zdjęciu to chyba w milach? Rozmawiałam z tym właścicielem, sprawdziłam VIN, ma auto od 8 lat, więc nie sądzę, że na handel.

Cieszę się, że znalazłeś odpowiedni dla Ciebie egzemplarz :) Mam nadzieję, że ja też wkrótce trafię

#32 steryd

steryd

PT PRO

• Pomagamy sobie
  •   

Napisano 18 czerwiec 2020 - 17:28

Przebieg na zdjęciu to chyba w milach? Rozmawiałam z tym właścicielem, sprawdziłam VIN, ma auto od 8 lat, więc nie sądzę, że na handel... że te auta są trochę wyjezdzone. Jak się podoba, to i tak ciężko znaleźć dobre. Są dwie drogi. Albo masz kogoś kto ogarnie, trochę wyjezdzone, albo cukierek, i mnóstwo problemów.moja rada tylko taka. Są auta , zadbane, serwisowane. I takie trzeva

Cieszę się, że znalazłeś odpowiedni dla Ciebie egzemplarz :) Mam nadzieję, że ja też wkrótce trafię

jak w milach to uda się. Jak są zdjęciach auta po dopłynięciu na nasz kontynent. Reszta ok..bierz sercem.. pół roku szukania mechanika 😉. Problem polega że

Użytkownik steryd edytował ten post 18 czerwiec 2020 - 17:42

#33 nauel85

nauel85

Uzależniony

• Przyjaciel forum
  •   
  • Rok Produkcji:2002 Touring
  • Silnik:M 2,2 CRD
  • Imię:Dariusz

Napisano 14 listopad 2020 - 11:17

przepraszam że tak z butami ale nie chciałem kopiować kolejnego tematu na ten sam 

tak na pierwszy rzut oka i ni chodzi mi o kolor który byłby godny uwagi i na co zwłaszcza zwrocic uwage przy 2,0 DOHC 

https://www.otomoto....ID6DmNyf.html? 

https://www.olx.pl/o...tml#09b29f0781 

https://www.otomoto....ID6DoxZl.html? 

https://www.olx.pl/o...html#09b29f0781  

zróżnicowanie  cen od 3000 do 6000 ?  

https://www.olx.pl/m...][1]=pt-cruiser

Użytkownik nauel85 edytował ten post 14 listopad 2020 - 11:22

#34 Vampir_Va

Vampir_Va

Przedszkolak

• Pomagamy sobie
  • Silnik:2.4 GT
  • Imię:Artur

Napisano 14 listopad 2020 - 11:58

przepraszam że tak z butami ale nie chciałem kopiować kolejnego tematu na ten sam 

tak na pierwszy rzut oka i ni chodzi mi o kolor który byłby godny uwagi i na co zwłaszcza zwrocic uwage przy 2,0 DOHC 

https://www.otomoto....ID6DmNyf.html? 

https://www.otomoto....ID6DoxZl.html? 

https://www.olx.pl/o...html#09b29f0781  

zróżnicowanie  cen od 3000 do 6000 ?  

https://www.olx.pl/m...][1]=pt-cruiser

Srebrnego z Bydgoszczy od razu bym odpuścił. Auto od handlarza, chyba już przeszło rok jest wystawione. Tylko cena spada. :D

#35 dominik

dominik

PT MC

• Przyjaciel forum
  •   

Napisano 14 listopad 2020 - 16:01

Te będą inne c3a48512d0c805e3d8a4b6953a1fba0b.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
f91671e9ffa4bf7dd4f738c404074304.jpg