Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

pomożecie wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#21 jacaplaca0007

jacaplaca0007

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1205
  • Dołączył:  20 lis 2015
  • Rok Produkcji:2015
  • Silnik:200 2.4A
  • Imię:Jacek
  • Skąd::Bydgoszcz
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 czerwiec 2020 - 09:58

"...Kurcze, no właśnie co patrzę to te pitki w większości ok. 8 tys. chodzą. Mówisz, że to za tanio? To od jakiego pułapu jest większa szansa, że będzie w dobrym stanie?..."

Patrząc na obecne ogłoszenia to faktycznie ceny PiTków spadły, mało tego ale taki "godny uwagi czyli ze znanych rąk" winien się zaczynać od 10-14 w górę, zakładając, że to automat (czyli benzyna, czyli 2,4 czyli od 150 KM w górę) lub po prostu takie czasy,  że każdy dmucha na swoje i nie sprzedaje, bo wie co ma, inwestycje tak poszły daleko w aucie, że po prostu sprzedaż już się nie opłaca poniżej 10 tyś (sam nie wiem?). Na zagranicznych (Europa) giełdach widzę, że kabrio w automacie króluje.

Może faktycznie kupić tanio, czyli to co jest, zrobić od serca, wiadomo czym się jeździ, długo się nim nacieszyć i tworzyć kult fajnej jednostki.

Dobry mechanik ogarnie temat, elektryk musi znać się na temacie i należy pamiętać, że dodatkowo z USA - to lampy - przeróbka na Europę PL.



#22 dominik

dominik

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 1916
  • Dołączył:  08 sie 2019
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,4turbo A
  • Imię:dominik
  • Skąd::łomianki
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 czerwiec 2020 - 11:28

Gt USA zmieniłem lampy na Europę bo tak mi się chciało na zamiennikach było poprzednio i postoje były dorabiane spokojnie przechodził przegląd ps jakby co to mam dwa takie kpl świateł w garażu
Ps jak by co to jestem z Łomianek jak coś ci wpadnie w oko w miarę blisko to mogę z tobą podjechać i pooglądać

#23 steryd

steryd

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 661
  • Dołączył:  22 sie 2018
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 m
  • Imię:maciej
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 czerwiec 2020 - 16:16

To jak mam radzić. To szukaj przede wszystkim bezwypadkowy, i bez korozji ,udokumentowany. Z mechaniką sobie poradzisz. Ja wybrałbym europejską wersję. Z USA większość aut jest po przygodach. Ale jeżeli byłaby dokumentacja w jakim stanie to auto dotarło do Polski i dalsza dokumentacja auta tutaj w kraju to czemu nie. No i dużo palą. To musisz wiedzieć. Ja znalazłem niedrogiego bo był wyjezdzony, tzn. elementy metalowo gumowe, hamulce, przewody, świece, chłodnica, drobne problemy z elektryką. Pomału eliminuje. Część sam, trochę z pomocą wspaniałych ludzi z forum, resztę u mechanika. Na pewno jest to auto dla osoby, która się zakochała.

Użytkownik steryd edytował ten post 09 czerwiec 2020 - 16:17


#24 dominik

dominik

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 1916
  • Dołączył:  08 sie 2019
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,4turbo A
  • Imię:dominik
  • Skąd::łomianki
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 czerwiec 2020 - 18:34

Zapomniałem dodać USA to 100 procent powypadkowy moj tez był po dzwonię

#25 Andra

Andra

    Nowy użytkownik

  • Użytkownicy
  • Posty: 12
  • Dołączył:  06 cze 2020
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.4 A
  • Imię:Aleksandra
  • Skąd::Warszawa
  • Płeć: Kobieta

Napisano 12 czerwiec 2020 - 09:30

A zerknęlibyście na ten egzemplarz? co prawda jest z 2003 (czyli starszy niż zakładałam) ale reszta wygląda wg. mnie bardzo spoko.

A Wy co sądzicie? A może jest tu ktoś z Gorzowa, kto zechciałby go ewentualnie sprawdzić na miejscu? Ode mnie to jednak wyprawa na drugi koniec Polski...

 

https://www.otomoto....html#e7aa852ce7



#26 dominik

dominik

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 1916
  • Dołączył:  08 sie 2019
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,4turbo A
  • Imię:dominik
  • Skąd::łomianki
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 czerwiec 2020 - 11:01

Całkiem fajny i z prywatnych rak i ktoś go miał dość długo to może być ciekawa oferta

#27 marzena11222

marzena11222

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 220
  • Dołączył:  19 sie 2015
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4 A
  • Imię:Marzena, Paweł
  • Skąd::Stary Zamość
  • Płeć: Kobieta

Napisano 12 czerwiec 2020 - 11:06

Nie koniecznie to byłby to wyznacznik poszukiwań,ponieważ diagnosta diagnoście nie równy...jeden może się przyczepić inny póki co machnie ręką...są na forum posiadacze kruzerków w wersji USA może napiszą jak u nich z przeglądami w kwestii świateł.

 

Mnie bardziej chodziło właśnie o wersję USA/EU,w amerykanach np. właśnie światła,licznik w milach,brak przeciwmgielnych,natomiast wersja europejska to zasadniczo prawidłowe lampy,licznik w kilometrach oraz z pewnością przeciwmgielne tył.

My mamy Pitka od 8 lat w wersji USA , lampy przednie są z postojówkami w kolorze kierunków bo to ta sama żarówka, z tyłu zmienione klosze na lampach bo orginały zostały uszkodzone, światło wsteczne  świeci w dwóch lampach w jednej na biało w drugiej na czerwono. Przeglądy no cóż szukaliśmy takiego diagnosty który się tego nie czepia i znaleźliśmy. Kupiliśmy naszego bo taki się podobał, czy miał ukryte wady-miał, po 4 latach padł sterownik silnika i gdyby nie andreeas to pewnie by skończył na złomie, ale jest i śmiga prawie codziennie. Dla nas PT to auto które się nie nudzi, zawsze miło jest jechać i patrzeć na inne auta które wyglądają tak samo. Tak trzeba lubić ten samochód a na pewno się odwdzięczy.

Zdecydowanie dobrze trafiłaś że piszesz na forum to jest pełno pozytywnie zakręconych PT-maniaków i każdy szczerze ci odpowie.



#28 Henryk

Henryk

    Przedszkolak

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 127
  • Dołączył:  01 sty 2017
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4A LPG
  • Imię:Henryk
  • Skąd::Przedecz
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 15 czerwiec 2020 - 09:18

Ja też mam od kilku lat wersję USA, którego kupiłem od prywatnego właściciela z udokumentowanym serwisem i przebiegiem i jestem

bardzo zadowolony. Na przeglądach nie było problemy z oświetleniem, ale zmieniłem przednie reflektory na wersję EU a tylne światła

z zamontowaniem przeciwmgielnego wykonał mi Andreeas7 podczas większego przeglądu tak, że wygląda wszystko jak orginał. teraz

wymieniłem dopiero kpl. rozrząd, mała zaprawka lakiernicza na tylnym błotniku i śmiga super.



#29 zuku19

zuku19

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 19
  • Dołączył:  30 kwi 2020
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.4 M
  • Imię:Tomasz
  • Skąd::Warszawa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 15 czerwiec 2020 - 11:20

Nie ma auta do którego się nie dokłada , czy to będzie tańszy czy droższy . Samochód to wieczna skarbonka . Ja wolę kupić tańszy i dołożyć żeby wiedzieć co mam , ale i tak trzeba szukać żeby to nie była skarbonka bez dna . Miałem w życiu ponad 200aut  różnych marek , po za audi. Teraz mam pitka  i jak na razie jestem mega zadowolony mimo że ma mankamenty , ale wszystko jest do zrobienia , najważniejsze że ma karoserię zdrowiuteńką , bo blacharka jest droga , więc szukaj przede wszystkim z dobrą blachą , jeśli to ma być automat to sprawdź dobrze jak pracuje skrzynia , czy nie szarpie przy zmianie biegów i czy nie przeciąga i przy wrzucaniu na "D" i "R" nie ma mocnych szarpnięć(na zimnym jak i na ciepłym).Lepiej kupić taniej beż gazu i samemu oddać do montażu , masz gwarancje i zdrowszy silnik , po za tym jak robisz krótkie odcinki to gaz i tak na nic się nie przyda :)  Kończę przynudzać , bo ja tak mogę do rana  :) :metal

P.S. Auto można kupić tanio i w dobrym stanie , można kupić drogo i w złym stanie  i odwrotnie , nie ma wyznacznika ceny


Użytkownik zuku19 edytował ten post 15 czerwiec 2020 - 11:26


#30 steryd

steryd

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 661
  • Dołączył:  22 sie 2018
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 m
  • Imię:maciej
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 czerwiec 2020 - 16:13

A zerknęlibyście na ten egzemplarz? co prawda jest z 2003 (czyli starszy niż zakładałam) ale reszta wygląda wg. mnie bardzo spoko.
A Wy co sądzicie? A może jest tu ktoś z Gorzowa, kto zechciałby go ewentualnie sprawdzić na miejscu? Ode mnie to jednak wyprawa na drugi koniec Polski...

https://www.otomoto....html#e7aa852ce7

osoba prywatna... Zdjęcia auta chyba po za kupię. Inny przebieg na zdjęciach inny w ogłoszeniu. Jak dla mnie to handlarz. I cena zbyt wysoka. Ale próbuj.cukierki wyglądają inaczej.. nie jest księżniczką w balowej sukience, sukienka zdobi księżniczkę... Ot taka metafora, jak chcesz to znajdziesz. Ja obejrzałem 10 sztuk pt igieł. I pojechałem do ogłoszenia , które wcześniej widziałem, ale taki brudny, trochę zaniedbany, z fotelikiem na tylnym siedzeniu, z brudnym tyłem siedzeń, podarty fotel.... Dostałem tapicerkę orginalna w gratisów, boczki jak nowe. Czarną bpodsufitke. Bezwypadek i 178000. Trochę fani bo zmienili klasyka oliwkowego na czarne, bo koleś kochał swoją kobietę, a że ich drogi były jakoś różne i zeszli się przy pitku no to chemia.. miała to auto 5 lat i dowód jej się kończył. Kupiła z Włoch. Do pracy miała 3 km. Trzeba szukać. Znajdziesz

Użytkownik steryd edytował ten post 16 czerwiec 2020 - 16:28


#31 Andra

Andra

    Nowy użytkownik

  • Użytkownicy
  • Posty: 12
  • Dołączył:  06 cze 2020
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.4 A
  • Imię:Aleksandra
  • Skąd::Warszawa
  • Płeć: Kobieta

Napisano 17 czerwiec 2020 - 12:04

osoba prywatna... Zdjęcia auta chyba po za kupię. Inny przebieg na zdjęciach inny w ogłoszeniu. Jak dla mnie to handlarz. I cena zbyt wysoka. Ale próbuj.cukierki wyglądają inaczej.. nie jest księżniczką w balowej sukience, sukienka zdobi księżniczkę... Ot taka metafora, jak chcesz to znajdziesz. Ja obejrzałem 10 sztuk pt igieł. I pojechałem do ogłoszenia , które wcześniej widziałem, ale taki brudny, trochę zaniedbany, z fotelikiem na tylnym siedzeniu, z brudnym tyłem siedzeń, podarty fotel.... Dostałem tapicerkę orginalna w gratisów, boczki jak nowe. Czarną bpodsufitke. Bezwypadek i 178000. Trochę fani bo zmienili klasyka oliwkowego na czarne, bo koleś kochał swoją kobietę, a że ich drogi były jakoś różne i zeszli się przy pitku no to chemia.. miała to auto 5 lat i dowód jej się kończył. Kupiła z Włoch. Do pracy miała 3 km. Trzeba szukać. Znajdziesz

Przebieg na zdjęciu to chyba w milach? Rozmawiałam z tym właścicielem, sprawdziłam VIN, ma auto od 8 lat, więc nie sądzę, że na handel.

 

Cieszę się, że znalazłeś odpowiedni dla Ciebie egzemplarz :) Mam nadzieję, że ja też wkrótce trafię



#32 steryd

steryd

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 661
  • Dołączył:  22 sie 2018
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 m
  • Imię:maciej
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 czerwiec 2020 - 17:28

Przebieg na zdjęciu to chyba w milach? Rozmawiałam z tym właścicielem, sprawdziłam VIN, ma auto od 8 lat, więc nie sądzę, że na handel... że te auta są trochę wyjezdzone. Jak się podoba, to i tak ciężko znaleźć dobre. Są dwie drogi. Albo masz kogoś kto ogarnie, trochę wyjezdzone, albo cukierek, i mnóstwo problemów.moja rada tylko taka. Są auta , zadbane, serwisowane. I takie trzeva

Cieszę się, że znalazłeś odpowiedni dla Ciebie egzemplarz :) Mam nadzieję, że ja też wkrótce trafię

jak w milach to uda się. Jak są zdjęciach auta po dopłynięciu na nasz kontynent. Reszta ok..bierz sercem.. pół roku szukania mechanika 😉. Problem polega że

Użytkownik steryd edytował ten post 18 czerwiec 2020 - 17:42


#33 nauel85

nauel85

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 772
  • Dołączył:  31 sie 2016
  • Rok Produkcji:2002 Touring
  • Silnik:M 2,2 CRD
  • Imię:Dariusz
  • Skąd::Lipno kuj - pom
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 14 listopad 2020 - 11:17

przepraszam że tak z butami ale nie chciałem kopiować kolejnego tematu na ten sam 

tak na pierwszy rzut oka i ni chodzi mi o kolor który byłby godny uwagi i na co zwłaszcza zwrocic uwage przy 2,0 DOHC 

 

 

https://www.otomoto....ID6DmNyf.html? 

https://www.olx.pl/o...tml#09b29f0781 

https://www.olx.pl/o...tml#09b29f0781 

https://www.otomoto....ID6DoxZl.html? 

https://www.olx.pl/o...html#09b29f0781  

 

zróżnicowanie  cen od 3000 do 6000 ?  

 

https://www.olx.pl/m...][1]=pt-cruiser


Użytkownik nauel85 edytował ten post 14 listopad 2020 - 11:22


#34 Vampir_Va

Vampir_Va

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 263
  • Dołączył:  06 lut 2019
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.4 GT
  • Imię:Artur
  • Skąd::Piła
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 14 listopad 2020 - 11:58

przepraszam że tak z butami ale nie chciałem kopiować kolejnego tematu na ten sam 

tak na pierwszy rzut oka i ni chodzi mi o kolor który byłby godny uwagi i na co zwłaszcza zwrocic uwage przy 2,0 DOHC 

 

 

https://www.otomoto....ID6DmNyf.html? 

https://www.olx.pl/o...tml#09b29f0781 

https://www.olx.pl/o...tml#09b29f0781 

https://www.otomoto....ID6DoxZl.html? 

https://www.olx.pl/o...html#09b29f0781  

 

zróżnicowanie  cen od 3000 do 6000 ?  

 

https://www.olx.pl/m...][1]=pt-cruiser

Srebrnego z Bydgoszczy od razu bym odpuścił. Auto od handlarza, chyba już przeszło rok jest wystawione. Tylko cena spada. :d



#35 dominik

dominik

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 1916
  • Dołączył:  08 sie 2019
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,4turbo A
  • Imię:dominik
  • Skąd::łomianki
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 14 listopad 2020 - 16:01

Te będą inne c3a48512d0c805e3d8a4b6953a1fba0b.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
f91671e9ffa4bf7dd4f738c404074304.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • nauel85 lubi to

#36 nauel85

nauel85

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 772
  • Dołączył:  31 sie 2016
  • Rok Produkcji:2002 Touring
  • Silnik:M 2,2 CRD
  • Imię:Dariusz
  • Skąd::Lipno kuj - pom
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 14 listopad 2020 - 21:32

ten biały interesujący nawed. one end only

total limited edition



#37 Bezimienny Gość.urynian_*

Bezimienny Gość.urynian_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 17 grudzień 2020 - 14:03

chyba już przeszło rok jest wystawione. Tylko cena spada. :d

A ja bym tak do tego nie podchodził. PT to nie VW, Audi czy inna popularna maszyna. Tego samochodu nie kupuje się przypadkiem, to są raczej świadome decyzje, świadomych ludzi tym bardziej że opinie odnośnie PT są skrajne, a raporty awaryjności bezlitosne.

Nic więc dziwnego że potem ciężko to sprzedać za sensowne pieniądze, dlatego stoją a cena spada do momentu aż wreszcie trafi się napaleniec który to weźmie. Ja decyzję o zakupie swojego podjąłem w 15 minut, oglądając tylko zdjęcia, następnego dnia przelałem za niego kasę, stał jak się okazało pół roku, cena spadła z 2950 euro do 2400, finalnie poszedł za 2000.







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych