Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Poszukiwania Pitka! Silnik 1.6 vs 2.0 który wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.hideyshanek_*

Bezimienny Gość.hideyshanek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 11 kwiecień 2014 - 19:50

Witam wszystkich!

Zamierzam w niedługim czasie nabyć swój pierwszy samochód i wybór na 90% padł, na pitka. :d W końcu ten samochód był moim marzeniem od dziecka.. Czas spełnić marzenia!

Dziś latałem po komisach, oglądałem dwa modele, jeden w dieslu 2.2crd i 2.0 benzynka, wybór padł na benzynę (w obydwóch się zakochałem, od pierwszego odpalenia silnika :lol ), aczkolwiek teraz mam dylemat nad wyborem silnika 2.0 czy 1.6 nie ukrywam, że zależy mi na ekonomicznej jeździe, więc lpg wskazane. :lol Ile Wasze palą? Mam na oku kilka ogłoszeń, ale zastanawiam się nad wyposażeniem, wszystkie z silnikiem 1.6 jakie znalazłem w odpowiadającym mi przedziale cenowym są po prostu.. biedne :( Nie musi to być limited edition, ale żeby chociaż ten szyberdach był, skórami też nie pogardzę heheh :d Ewentualnie 2.0 z lepszą wersją, tylko właśnie spalanie lpg mnie interesuje, bo wszędzie piszą, co innego :p
I jeszcze jedno pytanie - wybór skrzyni, lepsza automatyczna, czy manual? Jaka jest różnica w spalaniu pomiędzy tymi skrzyniami, oraz silnikami? Bo jeżeli nie ma zbyt wielkiej różnicy, to brałbym 2.0 proszę o pomoc. :(

Akutalnie mam na oku kilka ogłoszeń:
http://tablica.pl/of... ... 4VMvd.html (ten mnie ciekawi, ale czy coś nie za tanio? I czy ten błotnik na ostatnim zdjęciu - trzeba by było coś z tym od razu zrobić?)
http://otomoto.pl/ch... ... 45656.html
http://tablica.pl/of... ... 50bGT.html
http://otomoto.pl/ch...-C32805180.html

Pozdrawiam! Mam nadzieję, że już wkrótce "zajadę" na forum z moim Pitkiem. ^^

#2 grzesiek.jk

grzesiek.jk

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 477
  • Dołączył:  15 lis 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2 CRD Limit
  • Imię:Grzesiek

Napisano 11 kwiecień 2014 - 20:18

Proponuje 2.0 lub 2.4 jeżeli chcesz się toczyc 1.6 . Niema jak 2.2crd podobnie smiga jak 2.4na benzynie :on

#3 Jeżol

Jeżol

    VIP

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 3993
  • Dołączył:  19 sie 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0A LM Gaz
  • Imię:Adam
  • Skąd::Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 kwiecień 2014 - 20:18

Witam wszystkich!

Zamierzam w niedługim czasie nabyć swój pierwszy samochód i wybór na 90% padł, na pitka. :d W końcu ten samochód był moim marzeniem od dziecka.. Czas spełnić marzenia!

Dziś latałem po komisach, oglądałem dwa modele, jeden w dieslu 2.2crd i 2.0 benzynka, wybór padł na benzynę (w obydwóch się zakochałem, od pierwszego odpalenia silnika :lol ), aczkolwiek teraz mam dylemat nad wyborem silnika 2.0 czy 1.6 nie ukrywam, że zależy mi na ekonomicznej jeździe, więc lpg wskazane. :lol Ile Wasze palą? Mam na oku kilka ogłoszeń, ale zastanawiam się nad wyposażeniem, wszystkie z silnikiem 1.6 jakie znalazłem w odpowiadającym mi przedziale cenowym są po prostu.. biedne :( Nie musi to być limited edition, ale żeby chociaż ten szyberdach był, skórami też nie pogardzę heheh :d Ewentualnie 2.0 z lepszą wersją, tylko właśnie spalanie lpg mnie interesuje, bo wszędzie piszą, co innego :p
I jeszcze jedno pytanie - wybór skrzyni, lepsza automatyczna, czy manual? Jaka jest różnica w spalaniu pomiędzy tymi skrzyniami, oraz silnikami? Bo jeżeli nie ma zbyt wielkiej różnicy, to brałbym 2.0 proszę o pomoc. :(

Akutalnie mam na oku kilka ogłoszeń:
http://tablica.pl/of... ... 4VMvd.html (ten mnie ciekawi, ale czy coś nie za tanio? I czy ten błotnik na ostatnim zdjęciu - trzeba by było coś z tym od razu zrobić?)
http://otomoto.pl/ch... ... 45656.html
http://tablica.pl/of... ... 50bGT.html
http://otomoto.pl/ch...-C32805180.html

Pozdrawiam! Mam nadzieję, że już wkrótce "zajadę" na forum z moim Pitkiem. ^^



Spalanie miedzy 2.0 a 1.6 znikome w różnicy.
Automat troszkę chlapie w mieście na gazie za ok 50 zł przejade ok 120-130 km.
Zbiornik w kole ok 20l wchodzi.
Co do ogłoszeń ten drugi jakiś podejrzany limit bez tylnych ciemnych szyb..
W szczecinie masz mechanika doktorka wiec pewno pomoże :)
Pozdrawiam
:Jeżol

#4 maro20

maro20

    VIP

  • Na zawsze z nami
  •   
  • Posty: 4321
  • Dołączył:  15 sty 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2crd
  • Imię:marek
  • Skąd::W-wa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 kwiecień 2014 - 21:39

1,6 jest po prostu słabszy i odpowiednio więcej spala , potrzeba więcej wachy by go rozpędzić. Jeżeli skrzynia w automacie to w mieście spali odpowiednio ok 2l paliwa więcej.
Alternatywa jest 2,0 i znów jeżeli automat to spalanie wyższe. Oba trzeba jeżeli chcesz zminimalizować koszta : zagazować.
Jeżeli wybrałeś benzynę w automacie polecam 2,0 wyjdzie bardziej ekonomicznie. Jeżeli w manualu to zużycie paliwa też nie powala, niestety nie są to samochody szczególnie oszczędne. Jeżeli diesel to spalanie na mieście wyjdzie ci ok 7,5l (w lecie) na trasie tempem emeryckim czyli tyle na ile zezwalają przepisy zejdziesz do 5-5,8litra ropy. Decyzja należy do ciebie :chory

#5 kade

kade

    VIP

  • Moderator
  •   
  • Posty: 8002
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6 M Gaz
  • Imię:Darek
  • Skąd::Lubuskie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 kwiecień 2014 - 05:57

1,6 jest po prostu słabszy i odpowiednio więcej spala , potrzeba więcej wachy by go rozpędzić. Jeżeli skrzynia w automacie to w mieście spali odpowiednio ok 2l paliwa więcej

1.6 w automacie to chyba nie ma hmm
2.0 jest bardziej awaryjny od 1.6.Z kolei do 1.6 trudniej znaleźć części.Ale za to 1.6 ma rozrząd na łańcuchu czyli na starcie jesteś 1500/2000 tys.do przodu.
Ostatnio mialem okazję pojeździć w mieście 1.6 z gazem i nie bylo najgorzej ;)

#6 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 kwiecień 2014 - 06:35

Dla spokojnej jazdy 1,6 jest lepszy , żywotniejszy , mniej awaryjny i nie ma co ukrywać jest nowszą konstrukcja silnika niż 2,0 mniej paliwożerną - wystarczy poprzeglądać dział techniczny , do 120 km/h da się jeżdzić normalnie póżniej czuć brak mocy .

#7 jordan1987

jordan1987

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 279
  • Dołączył:  02 wrz 2012
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1,6
  • Imię:Patryk

Napisano 12 kwiecień 2014 - 06:39

Mam 1.6 nie jest to demon predkosci ale daje rade :-) mam gaz brc i pali mi gazu w miewcie ok 12l. Na trasie potrafie zejsc ponizej 10. Do butli wchodzi ok. 32-33 litry. Ja rozumiem ze kierujesz sie wyposazeniem ale zebys sie nie zdziwil jak kupisz na full wypasie i masakryczny stan techniczny. Co do czzesci fakt ze w 1.6 trafiaja sie nieraz problemy z czesciami ale jest jeszcze allegro i forum ptclub warto tez kontaktowac sie z aso w sprawie czesci bo nie zawsze jest tak drogo a proby oszczednosciowe przynosza na ogol odwrotny efekt:-) ja na poczatku jak sobie kupilem bylem zadowolony z 1.6 potem jak euforia minela to pomyslalem ze troszke mulasty ale od 4000tys obr. Walcze na miescie z innymi toczkami. Fajne jest ze mam lancuch i nie musze robic rozrzadu :-)

#8 Bezimienny Gość.hideyshanek_*

Bezimienny Gość.hideyshanek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 12 kwiecień 2014 - 11:08

Dzięki wszystkim za odpowiedzi! :d
W zasadzie demonem szybkości nie jestem, w końcu dopiero jestem początkującym kierowcą. :lol Także autko mi będzie potrzebne głównie na dojazdach z domu do szkoły, jakieś 80% trasa i 20% miasto, także tragedii nie ma, ale
Jordan1987 "mam gaz brc i pali mi gazu w miewcie ok 12l. Na trasie potrafie zejsc ponizej 10" A to nie za dużo trochę pali, jak na tak małą jednostkę silnika? :o Sądziłem, że zmieszczę się tak w max 10l/100km gazu, a tu trochę więcej i kurcze, teraz mam wątpliwości..

I mam prośbę - moglibyście mi sprawdzić "na oko" jak widzicie tego pitka w pierwszym linku na górze? Bo jakoś mnie ciekawi ten samochód, i jego cena, czy trochę nie za niska, jak za autko już z gazem, a podoba mi się jego kolor. ^^ Wprawdzie do bogactwa mu daleko w środku, ale skóra i szyberdach, to nie wszystko. :d
I jeszcze ciekawią mnie te dwa ostatnie linki z pitkami (ten drugi link odpada, jakiś podejrzany jest i ma duży przebieg:() jak ktoś z was będzie miał chwilę czasu, to zerknijcie. :d Z góry dzięki. ^^

#9 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 kwiecień 2014 - 11:34

hideyshanek,
Chłopie te auto mam mase własną ok 1500kg i co ty byś chciał ? im mocniejszy silnik tym mniej będzie palił po mieście , a na trasie każdy zaoszczędzi przy jednolitej prędkośći. :kawka

#10 Aischa4

Aischa4

    Guest

  • Użytkownicy
  • Posty: 6033
  • Dołączył:  11 sie 2013
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 12 kwiecień 2014 - 16:02

hideyshanek, a ten z Gryfina hmm Wprawdzie jest najdroższy,ale możliwe ,że jest w najlepszym stanie technicznym. Przynajmniej bogata wersja. Cenę pewnie da się negocjować w granicach rozsądku,a i gaz jest roczny.

#11 Bezimienny Gość.hideyshanek_*

Bezimienny Gość.hideyshanek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 12 kwiecień 2014 - 16:12

hideyshanek, a ten z Gryfina hmm Wprawdzie jest najdroższy,ale możliwe ,że jest w najlepszym stanie technicznym. Przynajmniej bogata wersja. Cenę pewnie da się negocjować w granicach rozsądku,a i gaz jest roczny.


No właśnie się nad nim zastanawiam, bo mam do Gryfina naprawdę blisko, tylko jak sobie pomyślę, że 2.0 i automat, to chyba trochę dużo będzie palił :( Ale no nie ukrywam, że oglądam właśnie ten (i ten z pierwszego linka) po kilka razy dziennie, bo mnie urzekły. :d

#12 maro20

maro20

    VIP

  • Na zawsze z nami
  •   
  • Posty: 4321
  • Dołączył:  15 sty 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2crd
  • Imię:marek
  • Skąd::W-wa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 kwiecień 2014 - 16:13

kade, masz rację :piwo
Chodziło mi o różnicę spalania między manualem a automatem w ogóle. Nie zwróciłem uwagi na ten fakt.
Dzieki za czujność :lol

#13 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8209
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 kwiecień 2014 - 16:38

Nie wiem dlaczego, ale boję się PT za takie pieniądze :torba

bo mnie urzekły.

...no BA :piwo

#14 Bezimienny Gość.Gustaw_*

Bezimienny Gość.Gustaw_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 24 kwiecień 2014 - 21:35

Tak się składa, że poruszam się również innymi samochodami niż PT. Są to samochody o mocy od 100 do ok 300 HP. Zarówno z turbo jak i bez. Jeżdżę dosyć dynamicznie co bezpośrednio przekłada się w ilości zdobytych punktów u "jurorów" w mundurach.
Dlatego bardzo obawiałem się silnika 1.6 w PT. Z informacji znalezionych w sieci wynikało, że praktycznie Pitek z tym silnikiem nie jedzie a jeżeli już jedzie to w zasadzie wyprzedza go bez problemu każde dziecko na swoim rowerku lub staruszka na wózku inwalidzkim, żółwi i ślimaków nie licząc.

Rzeczywistość okazała się jednak bardziej pozytywna.

Silnik 1.6 jest zupełnie wystarczający do sprawnego poruszania się po mieście i to nawet wtedy kiedy operujemy zakresem obrotów od 2-3 tys/min. Wystarczy odpowiednio wyczuć przełożenia i specyfikę (stosunkowo duży ciężar) samochodu.
Wcale nie jest się zawalidrogą i wcale Pitek się nie toczy tylko jedzie normalnie.

Trochę inaczej wygląda sprawa na trasie, kiedy potrzebne jest przyspieszenie po to aby n.p. sprawnie przeskoczyć pomiędzy TIR-ami. Wtedy 1.6 w Pitku to zbyt mało ale nie tragicznie. Niestety w tej sytuacji trzeba Pitka kręcić już dosyć wysoko co bezpośrednio odbija się na zużyciu paliwa.

Jechałem też wersją 2.0 i przyznam, że albo to jest autosugestia lub silnik był lekko padnięty ale specjalnej różnicy pomiędzy 1.6 a 2.0 to ja nie widzę.

#15 Rodzynka

Rodzynka

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 972
  • Dołączył:  15 sie 2013
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2.4 GT M
  • Imię:Anna

Napisano 24 kwiecień 2014 - 22:44

żaden PT Cruiser nie jedzie to co tu porównywać :haha
wszystkie trzeba kręcić wysoko żeby poczuć moment wgniatania w fotel i zabijać muchy antenką na dachu albo długim batem do poganiania rogcizny sterczącym z nadkola :lol


Też testowałam do jakiego minimalnego zużycia paliwa można zejść - udało się do 8l z ułamkiem, ale musiałam uważać żeby nie blokować autobusów :lol

Pytanie z pierwszego postu było jasne:
czy kupując pierwsze auto należy skoczyć na głowę do basenu bez wody tylko dlatego, że płytki na dnie są ładne ? :d

#16 Nazwa

Nazwa

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5817
  • Dołączył:  18 lut 2009
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0M Gasss ;)
  • Imię:Przemek
  • Skąd::Andrychów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 24 kwiecień 2014 - 22:49

wszystkie trzeba kręcić wysoko żeby jakoś jechały i poczuć moment wgniatania w fotel :lol


zaraz ze zboża wyskoczą "dizlowcy" ;)

#17 Rodzynka

Rodzynka

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 972
  • Dołączył:  15 sie 2013
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2.4 GT M
  • Imię:Anna

Napisano 24 kwiecień 2014 - 23:12

hue hue hue :dance
się nie boję, jeżdżę środkiem jezdni zgodnie z Poradnikiem Automobilisty :d

no dobra- 2.2 crd
121 KM (89 kW) przy 4200 obr/min :lol kręcimy :d
300 N•m przy 1600-2600 obr/min <- no jedziemy

p.s. tam gdzie diesel się kończy benzyna dopiero zaczyna :lol

p.s. porównie danych technicznych PT 1.6 i 2.0 automat
http://www.1001moteu... ... uiser.html

#18 kade

kade

    VIP

  • Moderator
  •   
  • Posty: 8002
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6 M Gaz
  • Imię:Darek
  • Skąd::Lubuskie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 kwiecień 2014 - 05:47

Pytanie z pierwszego postu było jasne:
czy kupując pierwsze auto należy skoczyć na głowę do basenu bez wody tylko dlatego, że płytki na dnie są ładne ? :d

Jeżeli kupi sobie pitka jako pierwsze auto to wszystkie następne będą już tylko pikuś :diabelek

#19 mateuszmjm

mateuszmjm

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 370
  • Dołączył:  19 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Mateusz
  • Skąd::Tychy
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 kwiecień 2014 - 07:08

Je¿d¿ê PT 2.0 ostatnio na pe³nym baku g³ównie trasa prêdko¶ci 80-90 km/h przejechane 620 km uwa¿am, ¿e jest to bardzo dobry wynik jak na benzynê. Je¿eli chce siê na trasie jechaæ tanio to w³a¶nie 80-90 km/h.

Autko u¿ytkujê od 2009 roku, po zakupie wymieniony rozrz±d i akcesoria do niego owszem trzeba liczyæ oko³o 2000 z³, potem jakie¶ zu¿ywaj±ce siê elementy, dopiero rok temu 2013 wymieni³em hamulce, tarcze, klocki, bêbny. Oprócz tego nic powa¿nego nie by³o.

Z autka jestem zadowolony, bardzo mi siê podoba, owszem gdzie¶ tam orzy ³±czeniu progów widaæ rdzê, ale nie oszukujmy siê PT ma 13 lat i nie ma co wymagaæ stanu jak z salonu.

Czy kupi³bym jeszcze raz? Zdecydowanie tak, ale 2.4 GT w jakim¶ ciekawym kolorze. Autko jest bardzo "widowiskowe"

Mam nadziejê, ¿e moja opinia co¶ pomog³a. Pozdrawiam

#20 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8209
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 kwiecień 2014 - 08:14

zaraz ze zboża wyskoczą "dizlowcy"

:d

...co tu dużo mówić :on to nie :on 'a





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych