Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Hity PRL i tamte Okoliczności Przyrody


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
107 odpowiedzi w tym temacie

#1 szumisiowie

szumisiowie

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 294
  • Dołączył:  16 kwi 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,4
  • Imię:Justyna&Rafał

Napisano 19 luty 2010 - 19:16

Nie wiem czy to z wiekiem przychodzi i się do tego tęskni aby sobie przypomnieć jak to było ale odtwarzam z dzieciństwa otoczenie w którym się bawiłem, czym się bawiłem i co wtedy mi sie podobało. Oczywiście z racji wieku wtedy widziałem tylko Jasną Stronę Mocy. Ciemna była znana tylko Rodzicom. Kto pamięta z tamtych czasów ze swojego dzieciństwa coś Miłego? Zabawki, Słodycze, Plac Zabaw, Ubrania :)
Ja nie moge odżałować Galaretki w cukrze krojonej na wagę z bloku w różnych kolorach :), dzisiaj takiej nie ma, jest inna ale nie taka sama.

#2 leopaw

leopaw

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 2956
  • Dołączył:  02 lis 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2
  • Imię:Lech
  • Skąd::Lipno
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 luty 2010 - 19:49

Tak się składało , że miałem co chciałem i było ze mnie niezłe ziółko więc brakuje mi tej swobody i wyprawianych głupot :torba :kawka

#3 ALICE

ALICE

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 378
  • Dołączył:  07 paź 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:1,6
  • Imię:Alicja

Napisano 19 luty 2010 - 20:46

A ja lubię i tęsknię za oranżadą gazowaną czerwoną

#4 szumisiowie

szumisiowie

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 294
  • Dołączył:  16 kwi 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,4
  • Imię:Justyna&Rafał

Napisano 19 luty 2010 - 21:35

ALICE: ta oranżada nazywała sie Jarzębinka przynajniej tam gdzie mieszkałem, zawsze na dnie jakiś syf pływał ale była różowa, gazowana i strasznie smaczna :) w ciemnej butelce z kapslem w które się potem grało :) i miała etykietę z dość ubogim składem. Nie pamietam co robiłem o tej porze 3 tygodnie temu a pamietam jak sie nazywała oranżada 25lat temu :) nie czaję

#5 patii

patii

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5865
  • Dołączył:  13 kwi 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:cabrio 2.4
  • Imię:Patii
  • Skąd::silesia
  • Płeć: Kobieta

Napisano 19 luty 2010 - 22:02

Moi rodzice za komuny mieli kiosk ruchu a tata pracował w drukarni - prasie, pamietam jak wracajac z szkoły widziałam przechodniów z papierem toaletowym , sznurek i na szyje :kciuki , wiedziałm wtedy ze tata juz po pracy..... :torba

#6 szumisiowie

szumisiowie

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 294
  • Dołączył:  16 kwi 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,4
  • Imię:Justyna&Rafał

Napisano 19 luty 2010 - 22:09

a ja pamietam że zbierałem kapsle z butelek od oranżady, wyjmowałem taką plastikową wyklejkę z kapsla, flagę się rysowało jakiegoś kraju i się grało w kapsle :) acha była jeszcze oranżada w proszku no kto pamięta jak się nazywałą???????

#7 resiurc

resiurc

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2589
  • Dołączył:  09 wrz 2008
  • Rok Produkcji:300 C
  • Silnik:3,0 CRD
  • Imię:Tomek
  • Skąd::Zduńska Wola
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 luty 2010 - 22:20

szumisiowie, Superrrr temat :kciuki :kciuki :kciuki :kciuki
Powaga!!!!
Właśnie dziś pierwszy raz w swojej karierze ala szewca dostałem 1 szt buta-Relax Nowy Targ do naprawy-zastanawiające gdzie on się uchował i kto jeszcze w nim będzie podróżował.Zrobię foki.
Pamiętacie te buty-Relaksy z Nowego Targu i Podchala?

#8 patii

patii

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5865
  • Dołączył:  13 kwi 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:cabrio 2.4
  • Imię:Patii
  • Skąd::silesia
  • Płeć: Kobieta

Napisano 19 luty 2010 - 22:24

resiurc, pamietamy i te kolory......... ;P

#9 resiurc

resiurc

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2589
  • Dołączył:  09 wrz 2008
  • Rok Produkcji:300 C
  • Silnik:3,0 CRD
  • Imię:Tomek
  • Skąd::Zduńska Wola
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 luty 2010 - 22:42

Kiedyś kiedy pracowałem w marketingu - jeździłem do Gniezna i był tam gość który wspominał czasy PRL-tamtejszej ,,Polanicy'' .Rozmawiałem właśnie apropo dziejów ,,Relaksów''.W tamtych czasach była rywalizacja pomiędzy zakładami-fabrykami-oni produkowali 20 tys par ,, butów'' dziennie :glupek :glupek :glupek
Kolory-srebrne-kładły na kolana,białe z niebieskimi napisami-dla wybrańców :kciuki :kciuki :jupi :jupi ,czerwone z czarnym- norma

#10 szumisiowie

szumisiowie

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 294
  • Dołączył:  16 kwi 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,4
  • Imię:Justyna&Rafał

Napisano 19 luty 2010 - 22:45

resiurc mistrzu :)
brązowe miałem ze srebrnymi napisami RELAX takie to były kozaki :)
Pamiętam u mnie na osiedlu kiosk RUCH, zawsze w sobotę była tam gazetka taka w której był w środku plakat, Limala i Madonnę ta gazeta się cos nazywała Zielona??? coś tam nie pamietam. Acha obok leżała guma do żucia Bolek i Lolek bo Donald z historyjką był w Pewexie na początku tylko :)

[ Dodano: 2010-02-19, 22:56 ]
acha, wszystkie dzieci miały na zime Relaxy jak poszły na póki i futrzane palteczka ala Miś w kolorze brązowym czyli Misia :) z Tatr
Relaxy pamiętam były czadowe super ciepłe i niezłej jakości hicior to był, srebrne były tez :) ale mi nie kupili takich :) tylko brązowe miałem

#11 ptwaw

ptwaw

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 852
  • Dołączył:  06 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4 GT Turbo
  • Imię:Marcin

Napisano 19 luty 2010 - 23:02

gazetka taka w której był w środku plakat, Limala i Madonnę ta gazeta się cos nazywała Zielona???

Zielony Sztandar

a tu dla przypomnienia - http://www.spodlady.... ... ZwodPH2HsA

#12 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 19 luty 2010 - 23:05

Prosze Panstwa. Zanim cokolwiek powiem, puszcze sobie FILANDIE (te co Linda zawodzi do muzyki swietlikow) i powiem, ze... JUZ NIGDY NIE BEDZIE NIC TAK JAK WTEDY....

oczywiscie z tych MILYCH akcentow. Pozwole sobie wymienic pare aspektow bez specjalnego komentowania:

1. Razowiec - razowiec onegdaj pachnial, blyszczal sie, nie psul sie natychmiast po przekrojeniu i mial ten cudownie lekko slodkawy smak

2. Smietana z plastikowego kontenerka ze swieza buleczka lub razowcem

3. Parowki, ktore mozna bylo jesc na surowo (w zyciu bym teraz nie zjadl nie ugotowanej parowki)

4. Zapach w PEWEXie... zaden sklep teraz tak nie pachnie

5. Bulka z pieczarkami (taki hot dog, gdzie zamiast parowki...)

6. Mleko w butelkach ze zlotym lub srebrnym kapslem przynoszone pod drzwi przez Pana Mleczarza

7. W czasie swiat stragany na ktorych lezaly stosy recznie malowanych, prawdziwych szklanych bombek jakich teraz szukac ze swieca.

8. Lista przebojow PR III z Niedzwiedziem i nagrywanie na kasety gorzow stilon tych piosenek co Dzwiedz puszczal w calosci...

9. Pamietam jak przez mgle jakis mundial, gdzie bylem w gorach (strasznie maly bylem) i wszyscy na swietlicy strasznie krzyczeli bo nasi strzelali gola za golem

10. Jarmark Perski (vel. Kolo lub zamiennie Skra) gdzie mozna bylo kupic rzeczy z importu prywatnego, w tym Matchboxy, zolnierzy AirFix'a, modele Tamiya.

11. Kolejka PIKO i makieta w domu

12. Pierwsze buty SOFIX na rzepy :)

13. Pierwsze walkmay wielkosci cegly

14. Pierwsze magnetowidy gdzie kasete ladowalo sie od gory a kieszen wciskalo w dol - pierwszy film na archaicznym wideo to byly Gwiezdne Wojny i to w oryginale

c.d.n. :)

[ Dodano: 2010-02-19, 23:06 ]
AHA...

MUSZTARDA. Nie ma TAKIEJ musztardy :(

i musztardowek!!!!

#13 szumisiowie

szumisiowie

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 294
  • Dołączył:  16 kwi 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,4
  • Imię:Justyna&Rafał

Napisano 19 luty 2010 - 23:21

Marcel w mordę skąd ty to bierzesz no nie dasz się ludziom wyżyc doslownie :) prawie podsumowaś :) ale my nie skonczylismy choć powiedziałeś wiele bo....
Było mleko lane z bańki, taka chochlę mialy kobietki w sklepie i po litrze do kaganka lały jeszcze przed butelkami, pamiętam masło solone na wagę krojone nożem, pono z zagranicy, była oranżada w proszku hmmmm. Safari musująca ale była jeszcze nie musująca ciekawe czy ktoś wie jak się nazywała..... :) ja pamietam [konkurs]. Marcel :) hmm video no było pamiętam OTAKE miałem ale kupili je moi rodzice od przemytnika z NRD :) ty juz napisałeś o takich sprzętach ekslusywnych.
Zielony Sztandar = ŁAŁ, pamiętam szło się do RUCH-u i pytało co dzisiaj jest "Limal" " Never ending story" albo wogóle szał był na Shakin Stevens-a :) o rany

[ Dodano: 2010-02-19, 23:22 ]
podsumowałeś, -łeś się pomyliłem :)
Raf

#14 patii

patii

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5865
  • Dołączył:  13 kwi 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:cabrio 2.4
  • Imię:Patii
  • Skąd::silesia
  • Płeć: Kobieta

Napisano 19 luty 2010 - 23:27

A pamietacie kolejki ... moja mama , ja i sasiadki...jak któras kawy nie piła , to sie dla niej potem po fajki od rana stało....

[ Dodano: 2010-02-19, 23:30 ]
A taksówki, ojciec zawsze pierwszy z peronu leciał jak od ciotki pociągem sie wracało....kolejka ze hej...a taksówkarz wychodził i pytał kto gdzie jedzie.....bo do domu musiał miec po drodze :kawka

[ Dodano: 2010-02-19, 23:31 ]
No i kroniki przed filmem tez brakuje.... :]

#15 szumisiowie

szumisiowie

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 294
  • Dołączył:  16 kwi 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,4
  • Imię:Justyna&Rafał

Napisano 19 luty 2010 - 23:32

:) patii, standardzik był kolejeczka. Pamietam kiedys była akcja :), cos miało sie poprawić i cytrusy sie pojawiły. Na początku nie wiadomo skąd a potem było jasne z KUBY, pamiętam na kilogramy na głowe w szarą torbę sprzedawali pomarańcze i banany. Pomarańcze były super, banany były zielone ale też były zajebiaszcze :)
Mandarynki wtedy były żadkością :(

#16 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 19 luty 2010 - 23:33

Kuwa. Ja mialem caly pokoj w plakatach z RAZEM. Pamietam jak byl jakis kryzys straszny ekonomiczny i wstrzymali druk RAZEM. Kuwa. Jaka to byla tragedia - nie mialem kolejnego plakatu z Kajagogo albo Limahlem.

Shakin Stevens - normalnie moja chrzestna poszla na koncert i byla pod scena. Wszyscy ja potem przez miesiac dotykali bo widziala Shakina na zywo.

A propos Shakina Stevensa - w 1997 roku bylem na jakims szkoleniu w Seattle i na tym szkoleniu byl jededn pan dyrektor i jeden pan wiceprezes z Wielkiej Brytfanny. Przy piwie wymienilem nazwisko Shakin Stevens i obaj kolesie spadli ze smiechu pod stol :-)

Z tym wideo to byla grubsza sprawa. Otoz moj przyjaciel z dziecinstwa posiadal uprzywilejowana mocno rodzine. Wujek wyemigrowal do Anglii i pomogl zalozyc firme polonijna (pamietacie numery rejestracyjne samochodow rejestrowanych na firmy polonijne...?). Tak wiec kazdy z nich jezdzil zachodnia fura, kiedy szczytem marzen reszty sasiadow byl Polonez lub conajwyzej Fiat 125P. Oni to wideo mieli z UK. Do tego uwaga - wideo bylo podlaczone do tv SONY. wiec sami rozumiecie szal cial.

Radiomagnetofon Kasprzaka mieliscie? A RADMORA?
A od slowa ALTUS robilo Wam sie mokro w oczac?
Kolorofon mieliscie w domu?
Miniwierze Unitry?

A kurde zapisywaliscie sie po znajomosci w ksiegarni na 4 tomowa encyklopedie powszechna, gdzie kazdy tom wydawano raz na pol roku :)

Ja tak moge dlugo.

Z mojej tesknoty z PRL uciekam z miasta kiedy moge do lasu, bo tu od okolicznych chlopow mam szanse kupic jedzenie jakiego w zadnym sklepie nie dostane. Tu kielbasa sklada sie z miesa, a jajka maja czerwone zoltka :) O mleku, smietanie i kurach nie wspomne.

#17 szumisiowie

szumisiowie

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 294
  • Dołączył:  16 kwi 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,4
  • Imię:Justyna&Rafał

Napisano 19 luty 2010 - 23:36

Patii, jeździłem wtedy do rodziny do Ciechanowa często, z Warszawy do Ciechanowa jeszcze wtedy normalnie parowóz jeździł :) potem była do Nasielska elektryka :) na dworcu leciało się do Taxi, gościu w region od razu z 5 osób zabierał :) kosząc od każdego oddzielnie a jadąc w bliskie od siebie miejsce. ALe co mieli zrobić rodzice?? Dziecko 9lat i garować na zimnie 45min aż PKS przyjedzie?????

#18 patii

patii

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5865
  • Dołączył:  13 kwi 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:cabrio 2.4
  • Imię:Patii
  • Skąd::silesia
  • Płeć: Kobieta

Napisano 19 luty 2010 - 23:41

szumisiowie, a teraz.... taxii od koloru do wyboru.... :lol

#19 szumisiowie

szumisiowie

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 294
  • Dołączył:  16 kwi 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,4
  • Imię:Justyna&Rafał

Napisano 19 luty 2010 - 23:58

:)

#20 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 20 luty 2010 - 00:17

Jak sie kiedys szpanowalo - bo szpan to byl jakis taki nieodlaczny koloryt tego zycia nie?

1) Foliowa reklamowka z logo Marlboro lub RIFLE - lub kazdy inny gadzet typu dlugopis. Cos na co dzisiaj nie zwraca sie uwagi albo wyrzuca do smieci, a WTEDY... matko jedyna.

2) Jeansy ;-)

3) Picie z puszki napoju typu Coca Cola

4) WCZASY W BUGARII.... (zamiast Bugaria wstawcie sobie dowolne panstwo poza granicami PRL ;-)


Chociaz mam wrazenie, ze jak sie idzie po Zlotych Tarasach czy innych Arkadiach to sie mija nadete damy z papierowymi (laminowanymi) torbami z logotypami znanych projektantow ubran i obuwia - czyli wniosek, ze plastik zastapil papier :)





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych