Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Przy włączonych światłach PT nie gaśnie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kubek66

Kubek66

    Nowy użytkownik

  • Użytkownicy
  • Posty: 10
  • Dołączył:  04 sie 2020
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,0
  • Imię:Pavor
  • Skąd::świetokrzyskie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 sierpień 2020 - 10:08

Witam wszystkich, 

Pomagam koleżance ogarnąć jej PT 2,0 2003r., strasznie go zaniedbała, stał bidoczek u mechanika 12 miesiecy. Odebrałem go z diagnozą wypalonej głowicy ;(., ale po ogledzinach okazało sie że padnięty jest czujnik położenia wałka. Po wymianie PT odżył, czeka go jeszcze ostra kosmetyka, uszczelnienie silnika, i drobne usterki w zawieszeniu i bedzie GIT. Wczoraj podczas gaszenia auta zapomniałem wyłaczyć świateł i ku mojemu zdziweniu nie mogłem go zgasić. Zgasł dopiero po wyłaczeniu swiatel. Czy spotkał sie ktos z takim przypadkiem ??? Jeden znajomy mi powiedzial że to takie zabezpieczenie żeby nie zapomnieć o światłach.



#2 steryd

steryd

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 661
  • Dołączył:  22 sie 2018
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 m
  • Imię:maciej
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 sierpień 2020 - 17:00

Witam wszystkich,
Pomagam koleżance ogarnąć jej PT 2,0 2003r., strasznie go zaniedbała, stał bidoczek u mechanika 12 miesiecy. Odebrałem go z diagnozą wypalonej głowicy ;(., ale po ogledzinach okazało sie że padnięty jest czujnik położenia wałka. Po wymianie PT odżył, czeka go jeszcze ostra kosmetyka, uszczelnienie silnika, i drobne usterki w zawieszeniu i bedzie GIT. Wczoraj podczas gaszenia auta zapomniałem wyłaczyć świateł i ku mojemu zdziweniu nie mogłem go zgasić. Zgasł dopiero po wyłaczeniu swiatel. Czy spotkał sie ktos z takim przypadkiem ??? Jeden znajomy mi powiedzial że to takie zabezpieczenie żeby nie zapomnieć o światłach.

raczej jakieś problemy z elektryką. Gasisz normalnie, jedynie jak zapomnisz o światłach, to jak otworzysz drzwi to gonga.

#3 Kubek66

Kubek66

    Nowy użytkownik

  • Użytkownicy
  • Posty: 10
  • Dołączył:  04 sie 2020
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,0
  • Imię:Pavor
  • Skąd::świetokrzyskie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 sierpień 2020 - 17:24

Tak myslałem, dzięki za info.



#4 Rosa

Rosa

    PT Amateur

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 21
  • Dołączył:  27 gru 2019
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:1.6
  • Imię:Janusz
  • Skąd::3miasto
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 sierpień 2020 - 19:17

Kurde, a mi gonga cały czas jak mam drzwi otwarte bez względu czy światła świecą się czy zgasze. Przestaje jak przy otwartych drzwiach przekrecę stacyjkę.

#5 rejmi

rejmi

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 28
  • Dołączył:  17 lip 2020
  • Rok Produkcji:brak
  • Silnik:brak
  • Imię:Radek
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 sierpień 2020 - 19:40

Kurde, a mi gonga cały czas jak mam drzwi otwarte bez względu czy światła świecą się czy zgasze. Przestaje jak przy otwartych drzwiach przekrecę stacyjkę.


jak masz kluczyk w stacyjce bez włączonego zapłonu albo silnika to przy otwieraniu drzwi będzie bimbał

#6 Kubek66

Kubek66

    Nowy użytkownik

  • Użytkownicy
  • Posty: 10
  • Dołączył:  04 sie 2020
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,0
  • Imię:Pavor
  • Skąd::świetokrzyskie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 sierpień 2020 - 10:53

Rozładowuje się również akumulator czyli na bank jakiś złodziej prądu jest. Czy przyczyna takich objawów może być stacyjka?? jak u większości użytkowników blokada wyjmowania kluczyka jest zerwana. Ja posiadam jeepa GJ WJ i wiem że chłopaki mieli czasem takie objawy ( rozładowany akumulator) własnie przez mechanizm osprzętu stacyjki. 







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych