Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Wysprzeglik i sprzęglo zakup


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#41 Stefan2011

Stefan2011

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 861
  • Dołączył:  24 sie 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:1.6 16V Manual
  • Imię:Stefan
  • Skąd::Jelenia Góra
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 20 sierpień 2022 - 05:24

Witam. Podzielę się zakończeniem historii sprzęgła ( Nowy wysprzęglik, regeneracja kompletna sprzęgła, nowe łożysko oporowe, sprawna pompa sprzęgła ( druga w bagażniku pewnie też sprawna). Wina leżała w nowym wysprzęgliku, otóż mechanik po raz enty ściągał przewód ( ten z tworzywa) i zauważył nacięty uszczelniacz, powód był taki, że siłownik jest wykonany z dwóch odlanych części i wewnątrz gniazda na dole gdzie wchodzi skówka śrubokrętem na samym dnie wyczuł nierówność, która podczas pracy sprzęgła powodowała rozwarstwienie stąd wyciek. Po usunięciu zgrubienia i zeszlifowaniu wszystko zaczęło śmigać i działać poprawnie. Jednak zastanawiam się nad zakończeniem przygody z tym samochodem ( powód brak odpowiednich fachowców w mojej okolicy i trochę nieuzasadniona fantazja konstruktorów tego przyjemnego samochodziku ale to tylko moje zdanie ) Jeżeli, ktoś będzie chciał poznać szczegóły lub jest zainteresowany zanim autko wystawie udzielę wszelkich informacji na priv.



...a pisałem, aby szlifować.

#42 LukGut

LukGut

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 60
  • Dołączył:  12 cze 2017
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::kuj pom
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 20 sierpień 2022 - 13:52

Tak faktycznie tylko renowacja starego nie wchodziła w grę bo się rozdupcył a to nowy wymagał takiego zabiegu. Pozdrawiam





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych