Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Co dalej z forum?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
101 odpowiedzi w tym temacie

#1 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4970
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 wrzesień 2021 - 09:31

Moi drodzy, co będzie dalej z naszym forum? Forum, które tak kiedyś tętniło życiem, a teraz powoli obumiera.  Działamy dalej? Zamykamy? Czy czekamy na lepsze czasy?



#2 KszySiek

KszySiek

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 634
  • Dołączył:  29 sie 2016
  • Rok Produkcji:2003 ale XII
  • Silnik:2.0 Automat LPG
  • Imię:Krzysztof
  • Skąd::Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 wrzesień 2021 - 09:42

zdecydowanie DZIAŁAMY DALEJ 👍

#3 Edysia

Edysia

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 6505
  • Dołączył:  02 wrz 2017
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4 A
  • Imię:Edyta
  • Skąd::Kraków
  • Płeć: Kobieta

Napisano 17 wrzesień 2021 - 10:28

Zamknijmy Facebooka :angry: ..... wtedy wszyscy wrócą tutaj... :dance


  • morf, seba1977 i cyborg lubią to

#4 Dorka

Dorka

    VIP

  • Administratorka
  •      
  • Posty: 7791
  • Dołączył:  14 mar 2012
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 A Gaz
  • Imię:Dorota
  • Skąd::Kłodzko
  • Płeć: Kobieta

Napisano 17 wrzesień 2021 - 13:32

Raz jest tu gwarno, raz kompletna cisza, ale to nie powód żeby zamykać.
Co to za pomysł Andrzeju?

#5 Jeżol

Jeżol

    VIP

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 3993
  • Dołączył:  19 sie 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0A LM Gaz
  • Imię:Adam
  • Skąd::Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 wrzesień 2021 - 14:21

Patrząc na to wszystko co się dzieję w internecie, życie przenosi się na portale społecznościowe.
Łatwiejszy dostęp, widać od razu kto i skąd :)
Fora, tak jak i blogi, powoli obumierają.
Tylko od Nas, użytkowników, zależy co dalej..
Ja, mimo iż na tą chwilę PT nie mam już, to tu zaglądam.



#6 KrzysiekPT

KrzysiekPT

    Znawca Tematu

  • Przyjaciel forum
  •         
  • Posty: 1303
  • Dołączył:  17 maj 2020
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 CRD M
  • Imię:Krzysiek
  • Skąd::Bielsko B
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 wrzesień 2021 - 18:45

Zamknijmy Facebooka :angry: ..... wtedy wszyscy wrócą tutaj... :dance

nie mam FB, znaczy miałem ale nie korzystam. Jestem za zamknięciem FB :brawo  :haha


  • andmis, Szymek_T i cyborg lubią to

#7 kade

kade

    VIP

  • Moderator
  •   
  • Posty: 8002
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6 M Gaz
  • Imię:Darek
  • Skąd::Lubuskie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 wrzesień 2021 - 19:33

Jest spokojniej na forum,ale to wcale nie znaczy,że obumiera.
Nadal pojawiają się nowe tematy.Nadal są ludzie ktorzy są aktywni na forum.
P.S.
Pomysł z zamknięciem Grupy Wsparcia jest nietrafiony."Fejsbukowi" członkowie forum przeniosą się w tedy na inne,prywatne grupy.

#8 cyborg

cyborg

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 341
  • Dołączył:  07 maj 2019
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 LPG
  • Imię:Dawid
  • Skąd::Brodnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 wrzesień 2021 - 19:57

Forum ma tą przewagę nad "Fejsem", że każdy temat, problem i rozwiązanie tu zostaje i zawsze ktoś inny może skorzystać nawet po latach. Tam każdy z problemów jest chwilowy, co tydzień pojawiają się te same pytania bo każdy tylko przewija palcem w górę i nie wraca do tego co było.. 


  • Dorka, lowermann i Cobra75 lubią to

#9 dhmmac/Rumcia

dhmmac/Rumcia

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 3667
  • Dołączył:  31 sty 2015
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.4 M
  • Imię:Dorota
  • Skąd::Rumia
  • Płeć: Kobieta

Napisano 17 wrzesień 2021 - 19:59

Dokładnie 

Na FB zaglądam rozrywkowo, odpowiedzi głębokiej szukam tu


  • cyborg lubi to

#10 Al Capone

Al Capone

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 970
  • Dołączył:  04 wrz 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6
  • Imię:Al
  • Skąd::się tu wziąłem?
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 wrzesień 2021 - 21:02

Na forum, które prowadzę, też jest spokojniej niż kiedyś.  Uważam, że nie ma jednak sensu martwić się mniejszym ruchem. Raz jest więcej osób, innego dnia mniej. 

 

Sądzę, że taka forma komunikacji jak forum, w obliczu skandalicznej polityki właścicieli portali społecznościowych (cenzura, nahalne reklamy)  i tak wrócą do łask. 

 

Andrzej. Zobacz ile ludzi było ostatnio na spot-ach. To dzięki forum a nie "Pejs-bukowi".

 

Konkluzja. Ciągniemy dalej i nie marudzimy.  :)

 

P.S. Dla dobra forum jestem skłonny pokłócić się treningowo z dowolnie wybranym forumowiczem.

Zrobimy taką zadymę, że najstarszym moderatorom to się w głowie nie pomieści   :)


Użytkownik Al Capone edytował ten post 17 wrzesień 2021 - 21:11


#11 Voltek

Voltek

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 993
  • Dołączył:  13 kwi 2014
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1,6 M
  • Imię:Radek
  • Skąd::Kalisz
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 wrzesień 2021 - 21:05

Andrzej stanowczo mówię NIE. Staram się codziennie zaglądać na forum i śledzić nowe i stare tematy. Co prawda nie robię nowych wpisów ale jestem na bieżąco. Ta nasza słaba aktywność pewnie spowodowana była okresem wakacyjnym.

#12 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 17 wrzesień 2021 - 23:30

Również zaglądam codziennie na forum i też widzę, nie ma co ukrywać, mniej się dzieje. Pewnie, jak ktoś wspomniał, coraz większa liczba możliwości komunikacji w sieci ma na to wpływ. Myślę też, że w dążeniu do ograniczenia (wyeliminowania nawet) zagęszczania atmosfery, uniknięcia tzw. gównoburz nasz regulamin jest zbyt restrykcyjny, o czym rozmowa już kiedyś była. No i mamy spokój, tylko wychodzi na to, że można zagłaskać kota na śmierć. Czasy mamy takie, że nie sposób nagle zakazać rozmów o polityce, na przykład, czy religii, bo to nasza codzienność i się ostatnimi czasy, ta codzienność bardzo nasiliła w tematach, które u nas są zabronione. A ludzie działają instynktownie jak im się coś zabrania - idą tam, gdzie zakazów jest mniej. Ja nie twierdzę, że lepiej by było, żeby się kłócić, wyzywać..., ale dorosłym ludziom zakazywać mówić, pisać o czym chcą to nie jest dobre rozwiązanie i nie od dzisiaj tak twierdzę, ale zawsze byłem w mniejszości. Przypomnijmy sobie naszych zbanowanych za słownictwo... W sumie, nie pamiętam nawet za co ich zbanowano, ale nie ma ich na forum, a wspomnienie o aktywności za ich czasów pozostało. Wtedy też, oczywiście, regulamin istniał, ale mam wrażenie, że można było więcej, niż obecnie. I nie jest to zarzut do nikogo personalnie..., bo przecież regulamin jest, a moderatorzy są po to, żeby go przestrzegać, ale wciąż jestem przekonany, że trzeba trochę forum uwolnić, zliberalizować zasady, zaufać członkom forum i czasem dać im się wkurzyć i wyrazić swoje wkurzenie. Nie twierdzę, że taka zmiana wpłynęłaby na większą aktywność na forum, ale z pewnością jakiś powiew świeżości by był... Reasumując - to co chcieliśmy mamy, i to jest poprawność, kultura wypowiedzi, ład, porządek..., brakuje tylko ludzi, którzy oprócz uzyskania odpowiedzi na swój problem z PiTolem, wejdą na to forum, żeby pogadać, podyskutować, może czasem i podroczyć się z kimś, czy napisać pierdołę... Można by też pokusić się o jakąś zmianę szaty graficznej, bo ta już trochę lat funkcjonuje. Potrzebujemy zmian... moim zdaniem, ale daleki jestem od tego, żeby sugerować zamknięcie forum. Ono nas w jakiś sposób jednoczy, sama grupa na Facebook'u takiego stanu zażyłości między użytkownikami nie zapewni.  



#13 nijagi

nijagi

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2214
  • Dołączył:  20 gru 2019
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:Silnik 2 0 M
  • Imię:Waldek
  • Skąd::Poznań
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 18 wrzesień 2021 - 04:53

nie róbcie mi tego ! dopiero zacząłem przygodę z forum PT- wielbicieli i z pitkiem

FB trochę ogarnąłem , żeby mi nie uciekły niektóre .... zloty ,

jestem za przeniesieniem wszystkich tematów na forum :-)



#14 .JoKer.

.JoKer.

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 482
  • Dołączył:  18 mar 2018
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6 M LPG
  • Imię:Jurek
  • Skąd::Zawiercie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 wrzesień 2021 - 21:48

Na forum, które prowadzę, też jest spokojniej niż kiedyś.  Uważam, że nie ma jednak sensu martwić się mniejszym ruchem. Raz jest więcej osób, innego dnia mniej. 

 

Sądzę, że taka forma komunikacji jak forum, w obliczu skandalicznej polityki właścicieli portali społecznościowych (cenzura, nahalne reklamy)  i tak wrócą do łask. 

 

Andrzej. Zobacz ile ludzi było ostatnio na spot-ach. To dzięki forum a nie "Pejs-bukowi".

 

Konkluzja. Ciągniemy dalej i nie marudzimy.  :)

 

P.S. Dla dobra forum jestem skłonny pokłócić się treningowo z dowolnie wybranym forumowiczem.

Zrobimy taką zadymę, że najstarszym moderatorom to się w głowie nie pomieści   :)

Nie prowokuj... :haha



#15 kade

kade

    VIP

  • Moderator
  •   
  • Posty: 8002
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6 M Gaz
  • Imię:Darek
  • Skąd::Lubuskie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 20 wrzesień 2021 - 16:07

Również zaglądam codziennie na forum i też widzę, nie ma co ukrywać, mniej się dzieje. Pewnie, jak ktoś wspomniał, coraz większa liczba możliwości komunikacji w sieci ma na to wpływ. Myślę też, że w dążeniu do ograniczenia (wyeliminowania nawet) zagęszczania atmosfery, uniknięcia tzw. gównoburz nasz regulamin jest zbyt restrykcyjny, o czym rozmowa już kiedyś była. No i mamy spokój, tylko wychodzi na to, że można zagłaskać kota na śmierć. Czasy mamy takie, że nie sposób nagle zakazać rozmów o polityce, na przykład, czy religii, bo to nasza codzienność i się ostatnimi czasy, ta codzienność bardzo nasiliła w tematach, które u nas są zabronione. A ludzie działają instynktownie jak im się coś zabrania - idą tam, gdzie zakazów jest mniej. Ja nie twierdzę, że lepiej by było, żeby się kłócić, wyzywać..., ale dorosłym ludziom zakazywać mówić, pisać o czym chcą to nie jest dobre rozwiązanie i nie od dzisiaj tak twierdzę, ale zawsze byłem w mniejszości. Przypomnijmy sobie naszych zbanowanych za słownictwo... W sumie, nie pamiętam nawet za co ich zbanowano, ale nie ma ich na forum, a wspomnienie o aktywności za ich czasów pozostało. Wtedy też, oczywiście, regulamin istniał, ale mam wrażenie, że można było więcej, niż obecnie. I nie jest to zarzut do nikogo personalnie..., bo przecież regulamin jest, a moderatorzy są po to, żeby go przestrzegać, ale wciąż jestem przekonany, że trzeba trochę forum uwolnić, zliberalizować zasady, zaufać członkom forum i czasem dać im się wkurzyć i wyrazić swoje wkurzenie. Nie twierdzę, że taka zmiana wpłynęłaby na większą aktywność na forum, ale z pewnością jakiś powiew świeżości by był... Reasumując - to co chcieliśmy mamy, i to jest poprawność, kultura wypowiedzi, ład, porządek..., brakuje tylko ludzi, którzy oprócz uzyskania odpowiedzi na swój problem z PiTolem, wejdą na to forum, żeby pogadać, podyskutować, może czasem i podroczyć się z kimś, czy napisać pierdołę... Można by też pokusić się o jakąś zmianę szaty graficznej, bo ta już trochę lat funkcjonuje. Potrzebujemy zmian... moim zdaniem, ale daleki jestem od tego, żeby sugerować zamknięcie forum. Ono nas w jakiś sposób jednoczy, sama grupa na Facebook'u takiego stanu zażyłości między użytkownikami nie zapewni.

Na Grupie Wsparcia także jest regulamin,który mniej lub bardziej przestrzegamy,a gdy zdaży się delikwent,który nie przestrzega go bardziej niż bardziej to dostaje pstryczka w nos.
No i rozmów o polityce i religi też raczej nie ma...

#16 Al Capone

Al Capone

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 970
  • Dołączył:  04 wrz 2016
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6
  • Imię:Al
  • Skąd::się tu wziąłem?
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 20 wrzesień 2021 - 17:31

Nie prowokuj... :haha

Nie wiem co chcesz napisać w następnym poście ale nie zgadzam się z tym co napiszesz i twierdzę, że kompletnie nie masz racji .

 

:haha


Użytkownik Al Capone edytował ten post 20 wrzesień 2021 - 17:37

  • Dorka i Szymek_T lubią to

#17 Susel_125

Susel_125

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 582
  • Dołączył:  27 lut 2019
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:GT 2.4 T , M
  • Imię:Piotr
  • Skąd::Zielona Góra
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 20 wrzesień 2021 - 19:34

Niektóre fora wymierają bo
samochody się starzeją i jest ich coraz mniej.
  • Lalek taxi lubi to

#18 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 20 wrzesień 2021 - 20:13

Na Grupie Wsparcia także jest regulamin,który mniej lub bardziej przestrzegamy,a gdy zdaży się delikwent,który nie przestrzega go bardziej niż bardziej to dostaje pstryczka w nos.
No i rozmów o polityce i religi też raczej nie ma...

Kade, ale  jak się zdarzają nikt nikomu nic nie mówi. Zdarzy się też jakaś kłótnia i też nikomu aż taka krzywda się nie dzieje..., życie. Poza tym, można powiedzieć, opisać pierdołę i nikt wątku zamykać nie chce. Nie porównywałbym FB do forum, bo to całkowicie inne możliwości, zasady... Zresztą mój wpis to nie lekarstwo na całe zło a jedynie punkt widzenia w ewentualnym rozkminianiu problemów forum, które ktoś zauważa. I nie ma co od siebie odsuwać prawdy, bo ja też się z tym zgadzam, że z jakiegoś powodu mniej się dzieje... Dział techniczny jest oczywiście oblegany, i super, bo to ważna część tego forum, ale też ono nas łączy o dobrze by było, żeby tak zostało. Kade, mam wrażenie, ,że usiłujesz wmawiać sobie, że nie ma żadnego problemu i dobrze jest jak jest.



#19 kade

kade

    VIP

  • Moderator
  •   
  • Posty: 8002
  • Dołączył:  18 mar 2013
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:1.6 M Gaz
  • Imię:Darek
  • Skąd::Lubuskie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 20 wrzesień 2021 - 21:19

Kade, ale  jak się zdarzają nikt nikomu nic nie mówi (...)Kade, mam wrażenie, ,że usiłujesz wmawiać sobie, że nie ma żadnego problemu i dobrze jest jak jest.

A może właśnie mówi tylko nie koniecznie publicznie?
A i wrażenie masz mylne.

#20 raffitech

raffitech

    Kolegunio

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 171
  • Dołączył:  04 lis 2011
  • Rok Produkcji:2008
  • Silnik:2,4l A
  • Imię:Rafałek
  • Skąd::Katowice
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 20 wrzesień 2021 - 21:21

:witam 

 

Prawdziwa przyjaźń nigdy nie gaśnie, kryzys przeczekamy. Zapewne ostudzenie nastrojów i potrzeby kontaktów jest pośrednią konsekwencją pandemii, którą wszyscy jesteśmy zmęczeni, a niektórym z nas zdruzgotała ona życie osobiste.

Serdeczności dla wszystkich PT maniaków. :-)

 

:witam


  • Dorka lubi to





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych