Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Były biegi nie ma biegów- wróciły:)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.Gaja2000_*

Bezimienny Gość.Gaja2000_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 26 październik 2021 - 15:43

Problem z wrzuceniem biegu, nie wchodzą biegi przy włączonym silniku. Wyciek przy pompie sprzęgła. Mokry dywanik pod sprzęgłem.
Poniedziałek rano, godzina 6:00, pierwszy mróz w październiku 8 stopni poniżej zera. Zrywam się szybko do roboty, wsiadam w swojego PT. Pierwsze co robię to biegi na luz, odpalam, przy próbie włożenia wstecznego dziwna reakcja pedała sprzęgła jakiś taki miękki. Myślę sobie " kuźwa tarcza sprzęgła przymarzła- no nie. Zimno ciemno. Kiedy ona się odkleij" czekam 5 min, 20, 40. Temperatura płynu chłodzącego na 2-3 kresce, to powinno być git. Niestety dalej nie działa. Telefon do poumawianych klientów dziś mnie nie będzie u nich. Siedzę czekam na słońce może pomoże.
W ruch poszedł internet. Dzięki bogu chociaż on działa. Szybki rekonesans i już wiem że nie mam linki do sprzęgła tylko jakiś układ hydrauliczny. Czyli linka nie zamarzła w pancerzu. To się robi ciekawie.

#2 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6791
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 październik 2021 - 20:55

Pociekł płyn ze sprzęgła? Pewnie puścił wysprzęglik - czyli element hydrauliczny odpowiedzialny za naciskanie docisku i uwalnianie sprzęgła. Skrzynia do zrzutki - od razu nastaw się na wymianę zestawu sprzęgłowego i uszczelniaczy półosi oraz nakrętek półosi - pomimo, że są zabezpieczane mechanicznie. Trzeba czasami wymieniać ( raz na dwa lata minimum) płyn hamulcowy oraz płyn hamulcowy sterowania sprzęgłem - wtedy wytrzyma dłużej. Co do przymarzania tarczy do koła zamachowego - takie rzeczy to tylko w bajkach i tylko na Syberii. Na wszelki wypadek sprawdź jeszcze tulejki cięgien sterowania skrzynią biegów - pewnie też do wymiany. Do skrzyni wlej olej Mopar ATF +4 i żaden inny. Polecam całkowitą wymianę. Pozdrawiam - to z grubsza wszystko. 


Użytkownik maxym72 edytował ten post 26 październik 2021 - 20:56


#3 MiGi42

MiGi42

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 976
  • Dołączył:  06 lut 2011
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2CRD
  • Imię:Romuald
  • Skąd::Poznan
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 październik 2021 - 17:02

Jeżeli mokre dywaniki to może  "tylko" pompa wysprzęglika ?







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych