Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

P 1684 info o odłączeniu akumulatora


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 gery73

gery73

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 56
  • Dołączył:  23 lis 2021
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,0 M
  • Imię:Gerard
  • Skąd::Kielce
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 listopad 2021 - 21:19

I wszystko jasne jak w tytule posta - tylko dlaczego ten błąd się włącza po każdym uruchomieniu samochodu i oczywiście wcześniejszym go skasowaniu za pomocą DRB ...? Taka zagadka. Problem z aku ?, jakaś masa, cholera nie ma żadnych niepoojących obiawów. 

 

gery73



#2 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 01 grudzień 2021 - 06:52

A jak z kondycją akumulatora?



#3 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4971
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 grudzień 2021 - 09:36

Nie zaprzątaj sobie głowy tym błędem. Odłączasz akumulator i masz ten błąd. Po ok. 50 uruchomieniach błąd znika. Chyba, że jest jakaś usterka.



#4 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 01 grudzień 2021 - 09:41

Andrzej, błąd w sumie nieistotny, jeśli pojawia się wtedy kiedy powinien, ale kolega zauważa go po każdym uruchomieniu, kasując go uprzednio.



#5 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16922
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 grudzień 2021 - 10:59

Co wy piszecie jeśli błąd sie pojawia po każdym odpaleniu auta to jest uszkodzony akumulator i kasuje sie pamięć sterownika silnika ... Skończy się tym ze spali sie sterownik

#6 gery73

gery73

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 56
  • Dołączył:  23 lis 2021
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,0 M
  • Imię:Gerard
  • Skąd::Kielce
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 grudzień 2021 - 14:34

Co wy piszecie jeśli błąd sie pojawia po każdym odpaleniu auta to jest uszkodzony akumulator i kasuje sie pamięć sterownika silnika ... Skończy się tym ze spali sie sterownik

I właśnie, tego się obawiam, akumulator jest nowy - mało tego podjechałem dzisiaj do firmy w której kupowałem ten akumulator sprawdzili go i nie wykazuje żadnych zwarć - dziła poprawnie. Ale , ale, żeby wyeliminować akumulator założyliśmy inny, Yuasa (używam ich w motocyklach i nigdy mnie nie zawiodły). Po zmianie akumulatora 1684 świeci - ok normalne, wiec go skasowałem, wyłączenie kluczyka, odpięcie DRB, start, stop i 1684 jest od nowa. I teraz zgłupiałem ...Wygląda to tak jak by za każdym odpaleniem samochodu komputer widział wcześniejsze odłącznie akumulatora. 


I właśnie, tego się obawiam, akumulator jest nowy - mało tego podjechałem dzisiaj do firmy w której kupowałem ten akumulator sprawdzili go i nie wykazuje żadnych zwarć - dziła poprawnie. Ale , ale, żeby wyeliminować akumulator założyliśmy inny, Yuasa (używam ich w motocyklach i nigdy mnie nie zawiodły). Po zmianie akumulatora 1684 świeci - ok normalne, wiec go skasowałem, wyłączenie kluczyka, odpięcie DRB, start, stop i 1684 jest od nowa. I teraz zgłupiałem ...Wygląda to tak jak by za każdym odpaleniem samochodu komputer widział wcześniejsze odłącznie akumulatora. 

A tak mi się teraz nasuwa, może ktoś gdzieś założył jakieś odcięcie 



#7 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16922
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 grudzień 2021 - 14:39

Przewody masowe i prądowe do sprawdzenia - zwłaszcza masa miedzy silnikiem a nadwoziem i akumulator - nadwozie oraz masy przy lewym kielichu , gdzieś ginie  stabilne zasilanie ? prądowy albo masa  to juz Ty lub elektryk musi sprawdzić .


Użytkownik andreeas7 edytował ten post 01 grudzień 2021 - 14:40


#8 gery73

gery73

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 56
  • Dołączył:  23 lis 2021
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,0 M
  • Imię:Gerard
  • Skąd::Kielce
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 grudzień 2021 - 15:22

Dokładnie dochodzę do tego samego wniosku, zaraz się będę bawił - dzięki

 

gery



#9 gery73

gery73

    Początkujący

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 56
  • Dołączył:  23 lis 2021
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,0 M
  • Imię:Gerard
  • Skąd::Kielce
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 grudzień 2021 - 12:30

No więc tak, żeby było dla potomnych ... Problem był w stacyjce - nie zrobiłem zdjęć, ale po przekręceniu kluczyka w pozycję 0 odcinało prąd w całym samochodzie. Kapnołem się w sposób przypadkowy - otórz u kolegi w innym chryslerze  kasowałem błąd i podłączając tester na stacyjce ustawionej na 0 tester OBD  się od razu zaświecił u mnie zaświecił się w pozycji 1 gdy jeszcze nie są zapalone kontrolki. Po zdjęciu pokrywy pod kierownicą ukazały się jakieś kabelki z okrągłym magnesem dolutowane do przewodów oryginalnej instalacji. Co ciekawe od momentu zakupu tego samochodu miałem P0601 - po zrobieniu porządku ze stacyjką i przejechaniu małej traski błąd po skasowaniu już się nie pojawił - i to jest najcikawsze bo P0601 to błąd sumy kontrolnej PCM a to według mojej wiedzy da się naprawić tylko poprawiając tą sumę na właściwą lub wymieniakąc komputer i adaptując go do swojego samochodu - od ciekawostka. 



#10 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16922
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 grudzień 2021 - 13:00

Trochę to naciągane  ale możliwe : stan pozycje stacyjki i czy pracuje widoczne w podstawowych parametrach na komputerze  oraz czy odcina prąd , co do P0601 niech auto popracuje   i dopiero się będziesz cieszył - zawsze kończy się tak samo 


Użytkownik andreeas7 edytował ten post 04 grudzień 2021 - 15:07






Podobne tematy Zwiń

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych