Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Światła stop - problem.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 nero49

nero49

    Kozak

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 1715
  • Dołączył:  29 lip 2016
  • Rok Produkcji:2006 Route66
  • Silnik:CRD M 150KM
  • Imię:Tomek
  • Skąd::Zgierz
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 styczeń 2022 - 10:15

Witam. Mam problem ze światłami stop - mianowicie świecą cały czas - na światłach mijania, bez świateł mijania, na włączonym silniku. Kiedy gaszę silnik światła gasną ale zaczynają się lekko żarzyć. Dodam że trzecie światło na szybie działa normalnie, tak jak powinno. Światła stopu w lampach dodatkowo żarzą się nawet jak zamknę auto. Podczas jazdy wygląda to tak jakbym cały czas jechał z wciśniętym hamulcem. Problem nowy z dzisiaj. Nic nie sprawdzałem dodatkowo jeszcze. Proszę o jakieś rady gdzie szukać przyczyn usterki.

#2 Szymek_T

Szymek_T

    Zwolennik

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 274
  • Dołączył:  13 lip 2017
  • Rok Produkcji:2007
  • Silnik:2.4 A
  • Imię:Szymon
  • Skąd::Toruń
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 styczeń 2022 - 11:23

Według mnie masz zwarcie, miernik w rękę i badanie, przeczyszczenie wszystkich styków, poprawienie masy.

 

Pozdrawiam



#3 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16922
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 styczeń 2022 - 08:01

To polift i problem zaczyna się w centralce TIPM i nie jest to miła informacja bo może się skończyć usterką drogiego i ciężko dostępnego modułu. Moduł należy wyjąć wyczyścić styki w module i złączach . Radze podjechać do elektryka i jemu dać auto aby sprawdził 


  • chromek 1 lubi to

#4 nero49

nero49

    Kozak

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 1715
  • Dołączył:  29 lip 2016
  • Rok Produkcji:2006 Route66
  • Silnik:CRD M 150KM
  • Imię:Tomek
  • Skąd::Zgierz
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 styczeń 2022 - 19:00

Usterka usunięta. Problemem okazał się czujnik otwarcia lewych tylnych drzwi, który w jakiś dziwny sposób oddziaływał na światła i kontrolki. Okazało się że dzięki niemu i dość obfitym opadom deszczu ostatnio, miałem nieplanowaną choinkę w samochodzie. Swoją drogą znaleźć usterkę łatwo nie było ale już śmiga i jest tak jak być powinno. Dzięki i pozdrawiam wszystkich.

#5 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16922
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 styczeń 2022 - 08:23

Usterka usunięta. Problemem okazał się czujnik otwarcia lewych tylnych drzwi, który w jakiś dziwny sposób oddziaływał na światła i kontrolki. Okazało się że dzięki niemu i dość obfitym opadom deszczu ostatnio, miałem nieplanowaną choinkę w samochodzie. Swoją drogą znaleźć usterkę łatwo nie było ale już śmiga i jest tak jak być powinno. Dzięki i pozdrawiam wszystkich.

 

To dziwne bo czujnik steruje masą , o ile nie poruszyłeś jakiegoś punku zbornego uszkodzonych kabli to nie ma to sensu . Czas okaże czy faktycznie krańcówka była faktycznym winowajcą .







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych