Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Plyn chłodniczy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Radyjko

Radyjko

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 15
  • Dołączył:  12 sie 2022
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0i
  • Imię:Maciej
  • Skąd::Mysłowice
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 sierpień 2022 - 20:32

Witam wszystkich, pozwole sobie opisac problem od początku mianowicie pitek 2.0 i rok 2002 albo 03 nie pamietam uszkodzony wężyk układu chlodzenia znajdujacy sie pod kolektorem dolotowym o dlugosci okolo 10 cm sprawil ze pitek zgasl na trasie bo temperatura mu wybila.



Po okolo 3 godzinach zalalem auto woda i wrocilem nim pod blok, zabralem sie za lokalizowanie [ bo na trasie nie bylem w stanie tego zrobic ] i wymiane wspomnianego wezyka.



Wszystko zrobione i tu pojawil sie problem poniewaz do wymiany wspomnianego wezyka rozebralem pol auta wraz z chlodnica z ktorej spuscilem 'wode', i za nic nie wiem jak wspomniany plyn uzupelnic tj. zbiorbnik wyrownawczy pelny, korek chlodnicy pelny tj zalany a chlodnica pusta.



odkrecilem zawor odpowietrzajacy wyglada jak taki w jarzmach hamulcowych odkrecilem korek chlodnicy, korek wyrownawczego zbiornika, nawet wąż od chlodnicy gorny i plyn do niej nie trafia moje pytanie brzmi nastepujaco



czy na chlodnicy jest korek odpowietrzajacy by plyn mogl 'ruszyc' ?



dodam ze probowalem odpalic silnik w nadziei ze otwierajacy termostat zalatwi sprawe uruchamia sie wentylator i przeciaga odrobine plynu, ale majac swiadomosc ile jego ma tam wejsc to nic.



dodam jeszcze ze dzwoni mi kontrolka oleju choc ten jest w ukladzie, wiem, ze mogl sie zepsuc zwyczajnie czujnik, aczkolwiek z ciekawosci zapytam czy moze miec to zwiazek z wyzej wymienionym problemem.

#2 Radyjko

Radyjko

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  • Posty: 15
  • Dołączył:  12 sie 2022
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0i
  • Imię:Maciej
  • Skąd::Mysłowice
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 13 sierpień 2022 - 03:36

Zawiesił się termostat wszystko ogarnięte, co do kontrolki oleju też zgasła

#3 KrzysiekPT

KrzysiekPT

    Znawca Tematu

  • Przyjaciel forum
  •         
  • Posty: 1298
  • Dołączył:  17 maj 2020
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 CRD M
  • Imię:Krzysiek
  • Skąd::Bielsko B
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 14 sierpień 2022 - 14:05

jesteś gość pierwsza klasa







Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych