Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Domykanie szyb ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#21 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8212
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 01 czerwiec 2013 - 15:43

ja za to opiekuje się od technicznej strony PiTkiem

Już sobie przypomniałem :cwaniak :piwo

#22 pablicito

pablicito

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1681
  • Dołączył:  24 kwi 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M Gaz
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 25 czerwiec 2013 - 08:10

Witam.
Trochę może nie w temacie (nie chodzi mi o moduł domykania, bo mi niepotrzebny), ale też związany z szybami.
Otóż mogę dwie szyby przednie i dachową (DACHOWĄ :dance2 ) otworzyć automatycznie, krótko naciskając na odpowiednie przyciski. Ale żeby je zamknąć - muszę trzymać przyciski do samego końca, co mnie okrutnie wkurza :foch . Nie można zrobić tak, żeby te szyby zamykały się automatycznie, tak jak automatycznie się otwierają?
Pozdrawiam

#23 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 25 czerwiec 2013 - 08:59

pablicito, ja też tak mam i czasem mnie również to wkurza. Przełącznik ma dwie pozycje (szyby), ale niestety nie daje się zamykać automatycznie. :(

#24 pablicito

pablicito

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1681
  • Dołączył:  24 kwi 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 M Gaz
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 25 czerwiec 2013 - 09:08

No właśnie. Jest to cholernie (ops: cho :cenzura nie) wkurzające. Jak otwieram automatycznie, to powinienem też mieć możliwość automatycznego zamknięcia. Idzie to przerobić?

#25 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16925
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 czerwiec 2013 - 09:15

Tylko zewnetrzny moduł domykajacy sterowany z alarmu lub wkładki zamka - jedyny problem potrzebny długi impuls 30s z alarmu na domykanie lub trzymanie przekreconego kluczyka w wkładce dzwi przez 30s .Oryginalny alarm nie ma takiej funkcji - dokładany jak najbardziej .

#26 Eugeniusz

Eugeniusz

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 253
  • Dołączył:  09 sty 2013
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,0 M
  • Imię:Sebastian

Napisano 25 czerwiec 2013 - 20:52

Otóż mogę dwie szyby przednie i dachową (DACHOWĄ :dance2 ) otworzyć automatycznie, krótko naciskając na odpowiednie przyciski. Ale żeby je zamknąć - muszę trzymać przyciski do samego końca, co mnie okrutnie wkurza :foch .

A ja mam jeszcze gorzej, bo nawet otworzyć się nie da automatycznie. W instrukcji obsługi jest jak byk, że krótkie przyciśnięcie otwiera szybę samoczynnie do końca a mocniejsze tylko na tyle ile się wciska. A u mnie ni cholery, trzeba trzymać cały czas, czy otwieram czy zamykam. Defekt jakiś czy po prostu "tak ma"?
No i nie wiem jak u Was, ale ja muszę mieć włączony zapłon żeby szyby działały, co też jest wkurzające. Przy kluczyku skrajnie przekręconym w lewo działa tylko radio. Można to w miarę łatwo przerobić zmieniając układ podłączeń w stacyjce?

#27 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16925
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 czerwiec 2013 - 21:05

Eugeniusz,
Kup sprawny przełącznik i będzie działać jak u innych :cwaniak
Co drugiego problemu sprawdż co ci jeszcze pracuje po stacyjce w funkcji radiowej : wycieraczki ? , jeśli tez nie chodzą do sprawdzenia bezpieczniki i stacyjka .

#28 spinacz25

spinacz25

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 213
  • Dołączył:  31 lip 2012
  • Rok Produkcji:brak
  • Silnik:brak
  • Imię:brak
  • Skąd::Krk
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 02 wrzesień 2013 - 20:11

Jeśli chodzi o domykanie szyb automatycznie po zamknięciu Pitka z pilota to nie ma z tym większych problemów - wiem bo sam to zrobiłem u siebie. Kupiłem na allegro zwyczajny modul domykania dla 4 szyb (KLIK ) i podpiąłem w następujący sposób: stały plus, minus, sygnał po zapłonie (żeby wyłączał modul kiedy samochód zapalony) i sygnał z zamka centralnego na zamykanie - działa to tak ze w momencie keidy wyłacze załon aktywuje sie modul i czeka az nacisnę recznie w samochodzie np. przycisk centralneo zamka lub na pilocie kiedy odchodze od samochodu - wpierw puszcza impusly na kazdą szybe kolejno w przypadku gdyby były zamontowane tzw. przekaźniki one touch a potem domyka kolejno szyby całkowicie (nei zamyka na raz wszystkich szyb bo pobór prądu byłby spory). Dodatkowo w moduł jest tak pomyślany ze jak wyczuje wczesniej opór (np. rękę) to przestanie domykać szybę. Warto wspomnieć, że w środku jest mały potencjometr, który umożliwa regulacje - zanim do tego doszedłem 4 razy rozebrałem wszystko w poszukiwaniu błedu w podłączeniu, którego nie było;)

#29 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16925
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 02 wrzesień 2013 - 20:25

spinacz25,
To nie jest do konca prawidłowe podłaczenie : przy każdym nacisnieciu zamkniecia auta u Ciebie szyby sa sprawdzane i ew.dociagane do oporu , a powinny byc tylko sterowane z drugiego impulsu pilota którego PT nie obsługuje .Czemu żle ? - przy takim podłączeniu w zimę na mrozie łatwo uszkodzic mechanizm podnosnika - zrobi tylko chrup i juz nie pozwoli na opuszcenie szyby hmm , przerabiałem to wiele razy :piwo

#30 spinacz25

spinacz25

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 213
  • Dołączył:  31 lip 2012
  • Rok Produkcji:brak
  • Silnik:brak
  • Imię:brak
  • Skąd::Krk
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 02 wrzesień 2013 - 20:34

szyby odpalają się tylko i wyłącznie po tym jak kluczyk zostanie wyciągnięty ze stacyjki i ja nacisnę albo na przycisku albo na pilocie, ze chce zamknąć samochód - moduł puszcza impuls (tak jakby się chciało domknąć na przycisku) i jeśli czuje opór (jego siłę ustawia się potencjometrem) to nei zamyka - ja mam tak ustawione, że wystarczy, że przyłoże rękę i szyba stanie - niebezpieczeńśtwo uszkodzenia mechanizmu pojawiloby sie gdyby np. było to przestawione w drugą stronę gdzie moduł dociągałby aż poczuje wskazany opór. Działa mi to już ponad rok i nie zauważylem żadnych negatywnych skutków póki co;)

#31 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16925
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 02 wrzesień 2013 - 21:11

spinacz25,
Ja Cie rozumiem , ale poprawnie powinno być tak zamontowane że krótkie podanie impulsu z wkładnki zamka lub pilota zamyka tylko dzwi , a dopiero przytrzymanie przycisku dłużej jak 5 s lub przekreconej wkładki w dzwiach uaktywnia domykanie szyb i je domyka pojedynczo tak jak napisałeś.

#32 spinacz25

spinacz25

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 213
  • Dołączył:  31 lip 2012
  • Rok Produkcji:brak
  • Silnik:brak
  • Imię:brak
  • Skąd::Krk
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 02 wrzesień 2013 - 21:24

zgodze się bo ten sam system badałem w escorcie ghia i oplu astrze, ale nie wyobrażam sobie zabawy w posaci dorabiania takich wkładek i całej instalacji w Pitku;)

#33 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16925
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 02 wrzesień 2013 - 21:44

spinacz25,
Nic nie dorabiasz to tylko kwestia oprogramowanie sterownika (komfortu) w PT to centralka centralnego zamka zespolona z alarmem i odbiornikiem radiowym pilotów .
Procesor nie jest przyuczony do takiej funkcji gdyż oryginalny sterownik szyb ma tylko jednostronny automat (szyby tylko automatycznie opuszczają się na max ) i na dodatek wymagają w tym samym cżasie przytrzymanie mechanicznie przełącznika na chwilę.Utrudnia to pracę montażystom w poprawnym podłączeniu - każdy rzeźbi po swojemu i radzi sobie jak umie :cwaniak





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych