Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

opony na felgi 15"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#21 AGAMACIEJ2

AGAMACIEJ2

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 348
  • Dołączył:  15 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.4l

Napisano 20 październik 2010 - 10:47

andreeas7, a ja pisałem o zimowych, nie odnosiłem się do wielosezonowych.

#22 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16988
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 20 październik 2010 - 11:17

Masz rację odpowiadałem do postu dotyczącego opon wielosezonowych i jakoś się zapodziało nie tu gdzie trzeba.
Ale masz racje na FRIGO 2 jeżdzi się dobrze też w poprzednim autku miałem je założone .

#23 Lonek

Lonek

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 109
  • Dołączył:  02 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:był 2.0 B+G
  • Imię:Konrad

Napisano 20 październik 2010 - 11:36

Frigo 2 są super ( jak były nowe w górach jechałem na tych oponach drogą, gdzie inni wjeżdżali tylko na łańcuchach ), niezłe z tej samej półki cenowej są moim zdaniem również Fuldy.

Odnośnie opon wielosezonowych : kiedyś w innym samochodzie z przednim napędem miałem założone Dębice Navigator ( całoroczne ). Przy jeździe miejskiej wydawało się, że nie są potrzebne opony zimowe. Na śniegu samochód ruszał i hamował nieźle - bez porównania do opon letnich ( na których można było się zabić ), trochę się ślizgał, ale w granicach normy ( tłumaczyłem to porą roku ). Wtedy uważałem, że zimówki to przereklamowany towar nabijający kasę producentom opon - normalnie dałbym się pokroić twierdząc, że zimówki są niepotrzebne, a opony wielosezonowe to jest to.
W tym samym czasie założyłem na przód dwie zimówki pozostawiając na tyle dwie wielosezonówki ... naprawdę polecam taki układ tym, którzy chcą się fajnie poślizgać : przód samochodu ciągnął idealnie po śniegu nie wpadając w poślizg, natomiast tył przy dość dynamicznym wchodzeniu w zakręty zarzucał jakby był zaciągnięty hamulec ręczny. Super zabawa, ale dość niebezpieczne w normalnym ruchu ( jeżeli ktoś ma dwa komplety kół to niech spróbuje gdzieś w bezpiecznym miejscu ).
Od tej pory nigdy więcej nie kupiłem i nie kupię opon wielosezonowych ( coś co jest do wszystkiego to ... jest to oczywiście moje prywatne zdanie ) - na zimę zakładam tylko zimówki.

#24 Kostek

Kostek

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1591
  • Dołączył:  27 mar 2010
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:1,2 benzyna M
  • Imię:Adam

Napisano 02 listopad 2010 - 20:48

Dzisiaj chciałem założyć oponki na te felgi stalowe które mi zostały po poprzednim PiTku ale zrobił się problem bo nie mam do tych felg nakrętek. Czy ktoś wie od jakiego auta mogą te nakrętki pasować. W ASO chcą 30zł za sztukę wyszły by mnie tyle ile opony :glupek

#25 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 02 listopad 2010 - 21:36

Kostek, Na przykład coś takiego

http://allegro.pl/na... ... 34516.html

i każda inna 12x1,5

#26 scoroop

scoroop

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 838
  • Dołączył:  21 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 Limited

Napisano 03 listopad 2010 - 10:36

@Kostek - ja w stalowkach korzystam z tych samych chromowanych z ktorych korzystam latem :)

#27 Bunsen

Bunsen

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 126
  • Dołączył:  08 cze 2010
  • Rok Produkcji:2007
  • Silnik:1,6ti
  • Imię:Robert

Napisano 03 listopad 2010 - 19:46

w stalowkach korzystam z tych samych chromowanych

Pasują bezproblemowo, tylko trochę "wystają" - ale IMHO dobrze to nawet wygląda na zwykłej czarnej stalówce :brawo

Dębica Nawigator 2 i konkretnie moje spostrzeżenia dotyczą tej opony

No to sięgnąłeś po najniższą półkę z możliwych, sam producent określa je przecież mianem "budżetowych".
Jakbyś usiadł na Goodyear'ach (fakt, że nie są tanie) - nie sądzę, aby Twoja opinia była taka sama :torba
IMHO warto tutaj też zerknąć... (pomimo, że staroć).

#28 scoroop

scoroop

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 838
  • Dołączył:  21 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 Limited

Napisano 04 listopad 2010 - 10:08

a ja z racji ze temat opon uzywanych upadl (planuje zmienic pitka na nowszego :p za jakies 2 zimy), a jezdze glownie po miescie wiec niespecjalnie mi sie oplaca inwestowac w drogie zimowki) zastnawiam sie wlasnie nad budzetowym rozwiazaniem. dotad bralem pod uwage wlasnie frigo 2 albo uniroyale ms+66. co do frigo moge o nich powiedziec same dobre rzeczy, bo mialem juz z nimi stycznosc. jak sie to odniesie do ceny - w pitkowym rozmiarze mozna je dostac za 170 od sztuki... to naprawde wychodzi niezly stosunek jakosc/cena

#29 Bunsen

Bunsen

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 126
  • Dołączył:  08 cze 2010
  • Rok Produkcji:2007
  • Silnik:1,6ti
  • Imię:Robert

Napisano 04 listopad 2010 - 20:35

bralem pod uwage wlasnie frigo 2

Ale to jest bieżnik wyłącznie zimowy :chory
Latem będziesz jeździł jak na cieście drożdżowym, a jak masz ciężką nogę, to mogą Ci na jeden sezon nie starczyć nawet :cwaniak

A może coś z tego-click wybierzesz?

#30 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16988
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 04 listopad 2010 - 20:57

Bunsen,
Zanim zaczniesz polecać wielosezonowego Goodyear'a poczytaj opinie użytkowników na różnych forach oponiarskich (i to jak sam piszesz oponki z górnej półki w cenie do 400zł za oponę , a opinie maja nie lepszą jak nasza Debica Nawigator 2 ).Owszem jeżdziłem na Goodyear'ach Ultra Grpip 6(ale to typowa opona zimowa) 3 sezony i w zimie opona dobra ,ale trochę deszczu i temperatura w granicach +5 stopni i zrywa totalnie przyczepność przy prędkosci 50km/h .Opinia nie jest wyssana z palca ale z życia i codziennej eksploatacji - robię rocznie może nie dużo bo ok 40-45tyś km a za kólkiem spędziłem 27 lat i jest to duży bagaż doświadczenia.

#31 scoroop

scoroop

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 838
  • Dołączył:  21 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 Limited

Napisano 05 listopad 2010 - 09:38

@Bunsen - na lato mam klebery dynaxery :), te frigo to tylko na zime, bo moje 10-letnie auto ma fabryczne BFGoodriche z meksyku :d

#32 Marcel

Marcel

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 450
  • Dołączył:  28 paź 2010
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:TSI DSG
  • Imię:Wodnik Szuwarek

Napisano 05 listopad 2010 - 10:52

Bunsen,
Zanim zaczniesz polecać wielosezonowego Goodyear'a poczytaj opinie użytkowników na różnych forach oponiarskich (i to jak sam piszesz oponki z górnej półki w cenie do 400zł za oponę , a opinie maja nie lepszą jak nasza Debica Nawigator 2 ).Owszem jeżdziłem na Goodyear'ach Ultra Grpip 6(ale to typowa opona zimowa) 3 sezony i w zimie opona dobra ,ale trochę deszczu i temperatura w granicach +5 stopni i zrywa totalnie przyczepność przy prędkosci 50km/h .Opinia nie jest wyssana z palca ale z życia i codziennej eksploatacji - robię rocznie może nie dużo bo ok 40-45tyś km a za kólkiem spędziłem 27 lat i jest to duży bagaż doświadczenia.



Poprzedni sezon zimowy przejezdzilem na Goodyear Ultragrip 7+ (komplet wyszedl mnie 1600 PLN rok temu 205/55/r16).
Samochod w najwieksze sniegi i mrozy szedl jak po stole.
Sterownosc byla idealna - samochod robil to co ja chcialem (np. wykonanie skretu na bardzo zasniezonym lub bardzo oblodzonym luku).

Teraz polecialem na nich do Poznania - cala droga w tamta strone w rzesistym deszczu (mokra nawierzchnia) - nic nie zrywalo, auto mialo super przyczepnosc. Wiekszym problemem byly mocne boczne wiatry przy wyprzedzaniu TIRow. W Poznaniu przy ostrym hamowaniu na sliskiej kostce przy niewielkiej predkosci odezwal sie ABS ;-)

Do drugiego samochodu zony (octavia II) kupilem w tym tygodniu nowy komplet tez wlasnie GY UG7+ (195/65/r15).

Ilu kierowcow, tyle opinii. Prosze pamietac, ze moja racja jest mojsiejsza ale nie musi byc zgodna z doswiadczeniami i opiniami innych kierowcow. Bla bla bla :blabla

Ide łyknę wody cudownej - wiecie skad - bo gdzies mi wcielo polskie znaki... APAGE SZATANAS :diabelek

#33 scoroop

scoroop

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 838
  • Dołączył:  21 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 Limited

Napisano 05 listopad 2010 - 16:46

mam nadzieje ze na tej kostce na Sniadeckich nikomu fury nie rozwaliles :p

#34 Marcel

Marcel

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 450
  • Dołączył:  28 paź 2010
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:TSI DSG
  • Imię:Wodnik Szuwarek

Napisano 05 listopad 2010 - 18:46

Niee! To byla kostka na dojazdowce z autostrady do centrum

ZA TO KOSTKA NA SNIADECKICH ujawnila nieznane dotad rezonansy, jenki, stuki w tylnej czesci Kredensa :)

#35 Bunsen

Bunsen

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 126
  • Dołączył:  08 cze 2010
  • Rok Produkcji:2007
  • Silnik:1,6ti
  • Imię:Robert

Napisano 05 listopad 2010 - 19:07

CUT
za kólkiem spędziłem 27 lat i jest to duży bagaż doświadczenia.

No tak, powinienem chyba paść na kolana bo ja za kólkiem siedzę dopiero 23 lata :cwaniak
Spuścić trochę ciśnienie spod kotła proponuję, a na marginesie zauważę, że znowu piszesz o oponach zimowych o do takich mój post sie nie odnosił.

EOT.
Moda przepraszam za off :cenzura

-----------------
EDIT
Duży szacun :alko dla Marcela - twój komęt utrafia w środek sedna :alko

#36 Marcel

Marcel

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 450
  • Dołączył:  28 paź 2010
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:TSI DSG
  • Imię:Wodnik Szuwarek

Napisano 05 listopad 2010 - 19:39

Nie wyrazaj publicznie mi szacunku bunsen! Naloza na ciebie ekskomunike i beda fumigowac wszystkie twoje posty!


w necie jest portal gdzie kierowcy oceniaja opony.

w przypadku goodyear ug7+ oceny innych w 90% byly zbiezne z moimi odczuciami
w przypadku bridgestonea juz tylko ok 50%

to jest kombinacja opon auta i kierowcy

#37 scoroop

scoroop

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 838
  • Dołączył:  21 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 Limited

Napisano 06 listopad 2010 - 23:48

Niee! To byla kostka na dojazdowce z autostrady do centrum

ZA TO KOSTKA NA SNIADECKICH ujawnila nieznane dotad rezonansy, jenki, stuki w tylnej czesci Kredensa :)

cos Cie nawigacja wyprowadzila jakimis oplotkami ;) bo z autostrady do sniadeckich to nie przypominam sobie kostki :p no chyba ze chodzi o taka nowoczesna wokol torowisk to i owszem... a kocie lby na sniadeckich to łolaboga...staram sie omijac bo moje zawieszenie mowi tam pas (nota bene sworznie i laczniki w listopadzie beda robione :) )

#38 Kostek

Kostek

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1591
  • Dołączył:  27 mar 2010
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:1,2 benzyna M
  • Imię:Adam

Napisano 07 listopad 2010 - 15:14

Właśnie ubrałem mojego pitka w zimowe uniroyale 195x65x15 811zł z montażem dzięki wszystkim za doradztwo. Przy okazji dostałem na te oponki 5 lat gwarancji pytałem też oponiarza jak długo można jeżdzić na oponach powiedział że spokojnie nawet 10 lat póżniej trzeba robić przegląd u oponiarza i on decyduje czy można dalej ich używać, ale powiedział że zazwyczaj dalej można ich używać oczywiście pod warunkiem że mają odpowiedni bieżnik. Więc muszę obalić mit że opony powinny być wymieniane co 3 lata. Relacje jak się spisują uniroyale zapodam jak spadnie snieg.

#39 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13809
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 listopad 2010 - 19:55

ja tez zmienialem kola tyle ze w zeszlym roku jak mi gumista oprawil na felgi ktore kupilem od kolegi leo to byly w swietnym stanie /felgi/, po przejechaniu zimy gumista zdjal kola z auta i umiescil w myjce i umyl, poczym wsadzil kazde kolko do worka plastikoewgo, ja natomiast owe wory upchalem w kanale w garazu.............
no i zaskoczylo mnie jak teraz chcialem zalozyc kolka przed zima...... fele zakorodowaly

wiec nie pozostalo nic innego jak poddac je szybkiemu malowaniu bez zdejmowania gum z obreczy
wyczyszczone szczotka druciana, umyte srodkiem do mycia silnika, odtluszczone rozcienczalnikiem "nitro", pomalowane lakierem typu "hammerite"

opony pirelli snowcontrol kupowane w zeszlym roku za jakies 200 zl, kierunkowe, uwazam ze dobrze sie trzymaja na sniegu, na spociku w rzykach koledzy mieli powazn problem wyjechac pod gorke na osrodku, ja na wstecznym bez problemu, na morej drodze nie slizgaja, nawet twierdze ze na letnich abs czesciej pracuje

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#40 leopaw

leopaw

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 2956
  • Dołączył:  02 lis 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2
  • Imię:Lech
  • Skąd::Lipno
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 listopad 2010 - 20:59

;( :kawka





Podobne tematy Zwiń

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych