Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Wymiana rozrządu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#21 scoroop

scoroop

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 838
  • Dołączył:  21 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 Limited

Napisano 04 luty 2011 - 18:48

czesci sam zalatwial czy szukales we wlasnym zakresie?

#22 romanikxxl

romanikxxl

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 70
  • Dołączył:  08 cze 2010
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0 limited
  • Imię:Paweł

Napisano 05 luty 2011 - 09:54

czesci sam zalatwial czy szukales we wlasnym zakresie?

gość ma też sklep i nie ma z częściami problemu ma i mopara.Jest bardzo kumaty i dlatego może nienajtańszy chociaż dla przykładu inny mechanik chciał za robotę 600zł i robił hmm także mógł wygenerować większe koszty.Polecam go ,bo profesjonalnie podchodzi do sprawy,umawia na konkretny termin i szybko realizuje zadanie :tak tel.509328629,768440777,768415600 lub mail amsjeep@wp.pl

#23 krzysiek

krzysiek

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 201
  • Dołączył:  18 lip 2010
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0
  • Imię:Krzysiek

Napisano 09 kwiecień 2011 - 16:46

Bałem się oddać PT w ręce tzw. "Pana Kazia" a u mnie z mechaniką trochę na bakier więc mój PT spędził cały piątek i sobotę do godz. 14.00 w serwisie Chryslera w Krakowie autoryzowany serwis firma ASC Sobiesław Zasada Automotive full wypas. Miałem trochę stracha, wiadomo ceny !!!! ale okazuje się NIE TAKI DIABEŁ STRASZNY :diabelek :diabelek. Wszystkie części i płyny za wyjątkiem uszczelniaczy i czynników do nabicia klimy miałem własne.
Zrobiono:
- wymiana tarcz hamulcowych przód i tył,
- wymiana klocków hamulcowych przód i tył,
- regulacja hamulca ręcznego,
- konserwacja układu hamulcowego,
- wymiana rozrządu: 2 rolki, pompa wody, pasek rozrządu (bez wymiany napinacza - podobno jeszcze jest OK. Dla ciekawostki napinacz hydrauliczny w ASO to koszt 1060 zł),
- wymiana uszczelniaczy wałka rozrządu 2 szt - zakupione w ASO ponieważ zadzwonił Pan i powiedział że trochę przepuszczają więc wskazana jest wymiana,
- wymiana płynu chłodniczego,
- wymiana oleju, filtra oleju i powietrza,
- nabicie klimy (czynnik chłodniczy R-134, zmywacz uniwersalny, barwnik fluorescencyjny (podejrzenie nieszczelności).

Za całość zapłaciłem 1049,15 brutto, co ważne jest gwarancja na usługę i faktura. Wiadomo że można to zrobić taniej lub samemu ja wybrałem wariant trochę droższy ale wg mnie pewniejszy.

Zrobiłem dzisiaj kilkadziesiąt kilometrów i autko idzie równiuteńko, silnik pracuje OK, hamulce są cacy a ja mam spokojne sumienie

ale odpukać :glupek :glupek :glupek żeby nie zapeszyć

#24 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 09 kwiecień 2011 - 19:58

krzysiek, ty masz podejrzenie nieszczelnosci klimatyzacji - no prosze cie - co oni ci nagadali. Zresztą jesli wypuscili gaz zeby latwiej bylo wymienic rozrząd to i tak wpuscili ci ten sam gaz bo wczesniej go wyciągneli - a za powtorne napelnienie nie powinienes zaplacic - jesli klima dziala ci wczesniej to nie ma szans ze teraz jest nieszczelnosc - chyba ze to oni ją spowodowali. No sie zdenerwowałem - bo pamietam ze twoja klima była ustawiona cisnieniowo na max wydajnosc.

#25 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 kwiecień 2011 - 20:12

Kilka pozycji z zakresu tej naprawy mnie też zastanawia.
Aby wymienić pompę wody, to płyn trzeba było spuścić, więc czy usługa "wymiany płynu" to dodatkowa płatna czynność ?
Podobnie jak "regulacja Hamulca ręcznego", zakładając nowy tarczo-bęben, hamulec ręczny musieli bez żadnej łaski wyregulować.
"konserwacja układu hamulcowego" - a niby co tam było konserwowane ? Płynu hamulcowego pewnie nie wymieniali.
Na temat klimy, to wypowiedział się Jacek.
Wymieniając tarcze hamulcowe , klocki musieli wyciągnąć, czy zakładając nowe policzyli to sobie ? a gdyby zakładali stare klocki, to też by to kosztowało ?
Mnie ciekawi, ile te wspomniane wyżej "operacje" kosztowały hmm

#26 krzysiek

krzysiek

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 201
  • Dołączył:  18 lip 2010
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0
  • Imię:Krzysiek

Napisano 09 kwiecień 2011 - 20:14

Jacek
może masz rację Adames może Ty też masz rację ale ludzie na litość boską przestańcie dywagować i czytajcie posta i w każdej usłudze doszukiwać się oszustwa i kradzieży, co zostało zrobione i ile to kosztowało napisałem dla informacji i dla ewentualnej skali porównawczej i że można to zrobić taniej ja wybrałem ten wariant i nie wnikam czy to jest tak a nie tak czy ten płyn ktoś wymieniał a może magic i wymienił się sam, czy tę śrubę odkręcano oczkowym czy nasadowym, czy trzeba podnieść czy opuścić silnik nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem
i nie wnikam co by było gdyby na d..ie rosły grzyby bo pewnie d..pa by z czasem została państwowym lasem
:cenzura :cenzura :cenzura

#27 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 09 kwiecień 2011 - 21:05

krzysiek, ja nie napisalem ze sensie ze cie naciogneli - tylko czemu ktos wypuszcza gaz z klimatyzacji - napuszcza go znowu bo prawidlowo tak powinno sie zrobic przy wymianie rozrządu i pozniej pierdzielą ze jest niby nie szczelnosc.

[ Dodano: 2011-04-09, 22:18 ]
Ja właśnie ostanio udowodnilem jednej osobie jak działają lepiej szanujace sie zaklady obslugi klimatyzacji w wojewodztwie lodzkim - przyklad na 6 punktach - gdzie w jednym pan chyba wczoraj handlował pietruszką a dzisiaj kupil sobie "glupie" urządzenie do napelniania.
Z pitka wypuscilismy gaz i jedziemy do piewszego miejsca - pan popatrzyl pogadał i potlumaczyl zasade działania - glupot tylko nagadal i nie zna zasady dzialania ale to na marginesie - diagnoza nieszczelnosc koszt naprawy 600zł - (pamietajcie ze klima sprawna) - drugi -diagnoza szokująca uszkodzona sprezarka - naprawa 1300zl (pan zregeneruje sprezarke) - podejrzewam ze nawet by jej nie wyjeli.
ITD - po przejechaniu wszystkich zakladow zdałem sobie sprawe ze te zaklady nie bedą dla mnie zadną konkurencją na terenie lodzi - w ostatnim zakladzie bezczelnie poprosilem pana zeby odszedl od auta i wiecej nie rzebal bo mi faktycznie cos zepsuje a mnie juz parną w aucie i nie wytrzymam - klime sam napelnilem przy panu swoją stacja (koles był w szoku) - powiem ciekawostke ze ze stacją sie wcale nie ukrywalem i stała za moim siedzieniem na widoku lecz zaden z panow nie widzial takowej.
Tylko w jednym zakladzie nic nie zaplacilismy za sprawdzenie - w tym ostatnim bo im sie glupio zrobiło.
Miałem sobie zakupic tą stacje obslugi klimatyzacji - ale widze ze to nie ma sensu - bede bazował na swojej uczciwosci i doswiadczeniu oraz wiedzy.

#28 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 kwiecień 2011 - 21:20

nie wiem, nie znam się

Nie każdy się na wszystkim musi znać, ja na wielu rzeczach się nie znam.
Jeśli jednak czytam, że wyszczególnione są różnego rodzaju czynności, które wchodzą w zakres pracy, to nie są to żadne dodatkowe czynności.
Szkoda, że nie dopisali Ci jeszcze odkręcenia i przykręcenia kół, bo taką czynność również musieli wykonać.
krzysiek,
Tu nie chodzi o to czy Ciebie naciągnęli czy nie, bo to masz już zrobione i zapłacone, cena jest raczej do "przełknięcia".
Chodzi o to, żeby mieć świadomość tego, że to co było robione to nie było coś robione extra.

#29 krzysiek

krzysiek

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 201
  • Dołączył:  18 lip 2010
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0
  • Imię:Krzysiek

Napisano 09 kwiecień 2011 - 21:27

Jacek nie sądzę i mam prawo wierzyć że usługa została wykonana solidnie i fachowo, mam skalę porównawczą co było przed i jak jest po.
Ja jestem zadowolony dzisiaj jeździłem i wszystko jest na + i nigdy więcej nie oddam samochodu do "pana Kazia który robi amerykany" już raz oddałem facet wymieniał mi pasek osprzętu potem przez miesiąc nie mogłem doczyścić wnętrza, facet tam chyba zamykał swoje koty i psy jak się "zajmował" samochodem :cenzura :cenzura

bardzo proszę naszych efendi maxym i andreas o opinię w tej sprawie :witam

#30 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 kwiecień 2011 - 21:34

Nikt nie twierdzi że cokolwiek zostało źle zrobione, na pewno w serwisie przestrzegają prawidłowych zasad montażu.
Szanująca się firma powinna dbać o swój wizerunek.

#31 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 09 kwiecień 2011 - 21:44

Najwazniejsze ze jest wszystko dobrze a reszta to pikus. Choc fakt nieszczelnosci twojej klimatyzacji podniosł mi temperature i poziom adrenaliny.

#32 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 kwiecień 2011 - 22:11

krzysiek,
To specyficzna sytuacji i każdy ma swój pogląd na zakres wykonanych usług w 100 % ma rację "jasmina " przed demontazem klimatyzacji zawsze sie spuszcza czynnik i ewentualny brak do normy - tylko dolicza klientowi i nie liczy za usługe bvo jest ona związana z czynnoscia naprawczą.Podobna sytuacja dotyczy spraw mechanicznych : jesli wymieniam tarcze to nie doliczam za wymiane klocków - regulacja hamulca to podstawa po wymianie , równierz nie jest to dodatkowa dopłata .Sama sprawa rozrzadu - dotyczy wymiany wszystkich elementów wspołpracujących z paskiem i standartem jest równierz wymiana uszczelniaczy - to jest jedna robota(choć dochodzi zdjecie dodatkowo koła z wałka i może to byc doliczone jako dodatkowa usługa - ale w groszowym zakresie ceny bo jest przy okazji wymiany rozrzadu) .Choć nie powiem serwis może mieć to rozbite na czynnosci pomocnicze i w tej materi tylko "maxym" z racji że pracuje na serwisie chryslera może naswietlic temat dokładniej.
Rozmawiałeś "Krzysiu" ze mną wczesniej o tej naprawie co prawda tylko o rozrzadzie i wiesz że zawsze informuje co wchodzi w zakres naprawy i w jakich granicach cenowych to może być z uwzględnieniem max kosztów jakby coś tam jeszcze doszło np.uszczelniacze na wale.

Dla mnie najważniejsze jest to że Ty jesteś zadowolony i nasze postrzeganie tej usługi nic nie zmieni , ale i dobrze że sprawa jest naświetlona na forum może trochę uswiadomi w rozrzucie cen za dane usługi .Osobiscie uważam że kwota która zapłaciłeś nie jest aż tak wygórowana i można ją przełknąc - ktoś wczesniej pisął na forum że płacił u "kowalskiego - jak to okreslasz " tysiąc złoty za sam rozrzad bo jest cieżki do wymiany a tu jednak zrobione jest znacznie wiecej .

#33 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 10 kwiecień 2011 - 09:39

andreeas7, Mnie tylko dziwi czemu oni wyciągnęli najpierw gaz - następnie spowrotem go napuszczają i ze sprawnej klimatyzacji robią raptem "podejrzenie nieszczelności" . Wiadomo ze rurki z lewej strony dobrze jest rozpiąć bo poprostu jest łatwiej manewrować rękoma przy silniku szczególnie przy rozrządzie.

#34 krzysiek

krzysiek

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 201
  • Dołączył:  18 lip 2010
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0
  • Imię:Krzysiek

Napisano 10 kwiecień 2011 - 11:38

Jacek PLS kończymy jest weekend :piwo

#35 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13774
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 kwiecień 2011 - 13:55

jak koniec to koniec, niech i tak bedzie .......mozna i tak mozna i na odwrot... a ja mam zaczarowany olowek i leb dobromira pomyslowego...a jak mam tak mam ale szacunek bo krzyszsio wychodzi z zalozenia - "zarob sam i daj zarobic innym"... ;P

#36 olaf folaron

olaf folaron

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 690
  • Dołączył:  13 lis 2009
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,4 turbo
  • Imię:Olaf
  • Skąd::Częstochowa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 kwiecień 2011 - 09:20

Krzysiek
Masz silnik 2,0l?
Jak dla mnie to tanio ci zrobili,w 2,4l silnikach za rozrzad chca zdecydowanie wiecej,no ale moze w 2,rl jest wiecej roboty,moze sie maxym albo andreaas wypowie na ten temat.

#37 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16918
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 kwiecień 2011 - 09:36

olaf folaron,

Ja juz sie dawno wypowiedziałem w tej kwestii:

"Osobiscie uważam że kwota która zapłaciłeś nie jest aż tak wygórowana i można ją przełknąc - ktoś wczesniej pisął na forum że płacił u "kowalskiego - jak to okreslasz " tysiąc złoty za sam rozrzad bo jest cieżki do wymiany a tu jednak zrobione jest znacznie wiecej "

#38 Bezimienny Gość.glig_*

Bezimienny Gość.glig_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 03 wrzesień 2013 - 22:09

Ktoś pomoże gdzie szukać dobry serwis w Łodzi lub okolicach, wymiana rozrządu w 2.4 Turbo. Nie wiem jakie części potrzebuję, gdzie kupić i ile taka naprawa może kosztować... PiTek 2004 rok, 85ooo na zegarku.

#39 button

button

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 173
  • Dołączył:  03 sie 2018
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:Bartłomiej
  • Skąd::Pomorze Zachodnie
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 maj 2020 - 20:42

W Szczecinie w Chryslerze oczywiście ASO za wymianę rozrządu krzyknęli ponad 4 tysiące Xd.

Niezłe macie u was ceny ;-) 



#40 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6790
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 20 maj 2020 - 02:00

Szukaj taniej - na pewno znajdziesz. Serwis fabryczny nigdy nie będzie tani dla samochodów 20-to letnich. Uważaj tylko, bo to operacja dość skomplikowana w tym samochodzie. Nie porównuj ceny usługi do aktualnej ceny Swojego pojazdu - w przypadku 20 letniego pojazdu nie ma to żadnego sensu. Dla prawidłowego przebiegu operacji najlepiej jest wyjąć zespól napędowy z samochodu. Po drodze kilka niespodzianek - na przykład zapieczone koło pasowe. No ale już pewnie o tym poczytałeś na forum. Ceny porównuje się po to, żeby wybrać najwłaściwsze dla siebie miejsce wykonania usługi. Serwis sprzedaje czas - musi być rentowny. Nie sprzeda Ci 16 godzin wiszenia samochodu na podnośniku za 1k zlotych - w tym czasie zarobi na innych naprawach na tym stanowisku 8 razy tyle serwisując na przykład Fiata Ducato. Nie podejmie walki cenowej z usługodawcą o niższych kosztach stałych - bez faktury i podatku dochodowego, bez ubezpieczenia ZUS, bez kosztów stałych abonamentów za użytkowanie dokumentacji i oprogramowania fabrycznego, bez kosztów utylizacji odpadów itd, itp. Może konkurować jedynie dostępem do informacji, narzędziami i wiedzą teoretyczną oraz praktyczną - a to jako serwis mamy.  Nawet część tej wiedzy udostępniamy...... :lol . Mogę tez zagwarantować, że naprawy nie spierdolimy, a jeśli spierdolimy to poprawimy i przeprosimy w ramach tak zwanej gwarancji i rękojmi, co też w koszty wliczone być musi. :lol Swój rozum masz - więc się nim posługuj. I to jak zwykle w moim przypadku tyle w dziedzinie oceny cen usług - uważam temat za zakończony. 


Użytkownik maxym72 edytował ten post 20 maj 2020 - 02:01

  • morf lubi to





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych