Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

ZA CO LUBIMY NASZE PT-ki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#1 vojpiotr

vojpiotr

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1134
  • Dołączył:  15 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:EX- Street Cruiser 2

Napisano 15 październik 2008 - 20:51

Nie da się ukryć, że posiadanie PT jest wbrew racjonalnym przesłankom.
Ani specjalnie ekonomiczny, awaryjność nie najniższa.....
Gdybym kupił Toyotę, Audi lub VW z takimi usterkami jak w PT, to nie postałaby u mnie miesiąca :patyk . A jednak wybaczamy to naszym PT :tuli

Rozwiązań jak np. przycisk tylniej wycieraczki - nobel dla projektanta hmm musiał być chyba po imieninach...i to teściowej :lol - nie zaakceptowałbym w żadnym innym aucie. W moim aucie denerwuje mnie każdy szczegól, jak wsiadam do PT - te "drobiazgi" nie mają znaczenia :dance2

A z wyposażenia najbardziej rozbroił mnie... kompas!!! Czy to montowali w każdym PT ?

#2 Przemo

Przemo

    Znawca Tematu

  • Przyjaciel forum
  • Posty: 1082
  • Dołączył:  28 sie 2008
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Przemo
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 15 październik 2008 - 21:01

Kompas i temperatura nie były montowane we wszystkich wersjach, przynajmniej na poczatku produkcji nie byl w standardzie w najuboższej wersji.

No coś w tym jest ze sie im wybacza.

#3 Aga

Aga

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1118
  • Dołączył:  03 wrz 2008
  • Rok Produkcji:0
  • Silnik:1.6 Touring E

Napisano 16 październik 2008 - 09:10

kompas jest the best hehhehe, przycisku tylnej wycieraczki szukałam dość długo, no i oczywiście przyciski otwierania szyb, no ale temu autu rzeczywiście się wszystko wybacza :)

#4 scoroop

scoroop

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 838
  • Dołączył:  21 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 Limited

Napisano 16 październik 2008 - 09:50

ta... przycisk wycieraczki to mistrzostwo swiata - zwlaszcza ze mam tam zaroweczke przepalona wiec wieczorem moge zapomniec o trafieniu w przycisk :d...
zawieszenie - makabra - juz wiem ze bede w trybie ciaglym cos z nim walczyl :/ ale to nie jest specjalnie wazne... pitka sie kocha za to ze jest fajny :d - jak do niego wsiadam od razu mi sie humor polepsza i tyle :glupek
a poza tym wszystkie golfy i audiki moga mi felgi lizac :glupek

PS racjonalnosci zero - ale za to pelna radosc z posiadania i jezdzenia :)

#5 Valdi88

Valdi88

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 165
  • Dołączył:  28 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,4 LIMITED

Napisano 16 październik 2008 - 10:53

Mój Pitek uwielbia zaskakiwać znajomych :d Czyli wsiadają i przyzwyczajeni do VW Audi czy Renault i Peugot'ów na pamięć coś robią ( np: otwierają szyby ) i wtedy jest wielki ubaw :d zwłaszcza jak z tyłu chcą otworzyć :d Dodatkowo odwieczny kłopot z otwieraniem drzwi zewnątrz bo przecież nie każdy się domyśla poco przycisk na klamce :p I za to uwielbiam swojego Ptka :) gdyż nie jest standardowy jak większość samochodów jeżdżących po Polskich drogach :) Do tego przez drewno na bokach samochodu ludzie są tacy inteligentni że stojąc na światłach obok mnie potrafią cofnąć się o długość samochodu żeby przeczytać co to jest :d każda przejażdżka to dla mnie wielki ubaw :)

#6 scoroop

scoroop

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 838
  • Dołączył:  21 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 Limited

Napisano 16 październik 2008 - 11:39

taka prawda - prawie kazdy wlasciciel pitka jest indywidualista :jupi i sie z tego cieszy

#7 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 16 październik 2008 - 15:25

To auto ma same minusy, a tylko jeden plus, za to miazdzacy wszystkie minusy - mimo uplywajacego czasu wciaz oryginalny styl, a mnie to poki co wystarcza...

[ Dodano: 2008-10-16, 16:27 ]
Uroku wystarczy mu na posiedzenie u mnie na rok, z czego juz 4 mce odsiedzial ;)

#8 Valdi88

Valdi88

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 165
  • Dołączył:  28 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,4 LIMITED

Napisano 17 październik 2008 - 17:14

Chciał bym coś jeszcze dodać. Dzisiaj koło 2 w nocy wracałem do domu Al. Jerozolimskimi i gdzieś za Pruszkowem przy prędkości ponad 100km/h na zakręcie wpadłem w poślizg swoim Pitkiem... Dokładnie mówiąc wjechałem na lewym pasie w ogromna kałuże która sprawiała że nic oprócz podświetlonej wody nic nie widziałem... przez dobre ponad 100 metrów rzucało mnie od barierki do rowu i z powrotem az przy prędkości 20 km/h udało mi się odzyskać panowanie nad kierownica... Zaczęły na zmianę świecić rożne kontrolki ale system trakcji najbardziej uratował sytuacje... Za to jeszcze LUBIE swój samochód :) dodatkowo 3 pasażerów wręcz go kocha po wyjściu bez szwanku z takiego poślizgu... Szkód widocznych żadnych nie mam oprócz odkopania z ziemi i trawy świateł przeciwmgielnych po zaczepieniu o pas zieleni... A tylko mnie dziwi ze tył samochodu jest wyżej niż wcześniej i coś skrzypi ale nie mam jak tego sprawdzić... :(

#9 Aga

Aga

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1118
  • Dołączył:  03 wrz 2008
  • Rok Produkcji:0
  • Silnik:1.6 Touring E

Napisano 17 październik 2008 - 18:15

Valdi88, uratowałeś sytuacje :brawo

#10 ptwaw

ptwaw

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 852
  • Dołączył:  06 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4 GT Turbo
  • Imię:Marcin

Napisano 17 październik 2008 - 19:02

Gratuluję zimnej krwi i dobrego samochodu :brawo (tam jest okropna droga koleiny po kolana)

#11 Leeocruiser

Leeocruiser

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 481
  • Dołączył:  29 sie 2008
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.2 crd
  • Imię:LeeO

Napisano 18 październik 2008 - 01:06

Valdi 88 grattki za wyjscie bez szwanku z opresji :ziom ...wracając do tematu,mnie rozbroił środkowy zagłówek tylnej kanapy :/ Wiadomo jaka jest widoczność przy cofaniu w Piti,dlatego też zagłowek czeka na lepsze czasy w garażu na półce.Akumulator pod siedzeniem pasażera też uważam za ...pewnego rodzaju wybryk :kciuki , ale to wszystko to nic dlatego, że PT is it !!!

#12 Bezimienny Gość.a.frydzio_*

Bezimienny Gość.a.frydzio_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 18 październik 2008 - 13:47

Tak Pt Cruiser hmmm te dziwne pytania, jak się opuszcza szyby, (no tak w drzwiach nie ma ani klamki ani przycisku do szyb). Kiedyś się mnie pyta kolega, czy mam dobry akumulator, strzelał jakimiś pojęciami, a ja mu odpowiedziałem: nie wiem sprawdź jest pod twoim siedzeniem (minus tej historii, że musiałem mu udowodnić, że tam jest bo nie wierzył).
Sympatyczne jest to, że jedziesz sobie mijasz się z ludźmi jadącymi Pt, zazwyczaj się pozdrawiamy lub przynajmniej uśmiechamy do siebie.
Czasem z bratem się zastanawiamy czy jesteśmy normalni: on ma garbusa (ok. 30-letniego) a ja Pt Cruiser-a.

#13 daniel

daniel

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 554
  • Dołączył:  31 sie 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:sprzedany
  • Imię:zgadnij :D

Napisano 18 październik 2008 - 13:57

No tak. usmiech na widok innego PT cruisera na ulicy - bezcenne :dance3

#14 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 18 październik 2008 - 17:50

u mnie kazdy nowy pasazer musi kilka razy wcisnac centralny zanim pojmie ze to nie szyby, poza tym prawie nikt nie potrafi wsiasc i podniecaja sie na zmiane podlokietnikami i lewarkiem :)

#15 scoroop

scoroop

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 838
  • Dołączył:  21 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 Limited

Napisano 18 październik 2008 - 18:00

valdi - dobrze ze nic sie nie stalo :). gratulacje!
usmiech na diok innego pitka - wlasnie wlasnie - to ma same plusy zwlaszczza dla mezczyzn, bo jednak wiekszosc mijanych prowadza kobiety :d

a ja dzisiaj przewiozlem swojego wujka, ktory na co dzien jedzi bmw x5 i jest dosc krytyczny dla samochodow stwierdzil ze ten cruiser to fajne auto :) - co z tych ust brzmi co najmniej jak wow bomba super hiper max wypas :d, ale tez nie umial szyb opuszczac :blabla

#16 Leeocruiser

Leeocruiser

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 481
  • Dołączył:  29 sie 2008
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.2 crd
  • Imię:LeeO

Napisano 19 październik 2008 - 10:37

a.frydzio napisał
"...Sympatyczne jest to, że jedziesz sobie mijasz się z ludźmi jadącymi Pt, zazwyczaj się pozdrawiamy lub przynajmniej uśmiechamy do siebie.
Czasem z bratem się zastanawiamy czy jesteśmy normalni: on ma garbusa (ok. 30-letniego) a ja Pt Cruiser-a.[/quote]

.... no własnie,że z tym bywa róznie...
Piticruiserowcy pozdrawiajmy się nawzajem :witam :dance !!!

#17 Patrick

Patrick

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 178
  • Dołączył:  30 sie 2008
  • Rok Produkcji:2002

Napisano 19 październik 2008 - 10:39

Jest jaki jest. Mimo wszystkich wad i tak go kocham.

#18 scoroop

scoroop

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 838
  • Dołączył:  21 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 Limited

Napisano 19 październik 2008 - 11:08

to ja tez zrobie maly update ;)
podryw na pitka ma wieksza wartosc niz podryw na bmw ;) bo inny typ kobiet sie na to chwyta :diabelek te co leca na bmw albo audi maja duzy minus, a te co leca na pitka to wiadomo ze sa fajne :dance

#19 Aga

Aga

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1118
  • Dołączył:  03 wrz 2008
  • Rok Produkcji:0
  • Silnik:1.6 Touring E

Napisano 19 październik 2008 - 11:38

:lol

#20 Bezimienny Gość.Jacek_*

Bezimienny Gość.Jacek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 19 październik 2008 - 13:30

A leca? Jak to z wami kobietami jest :)





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych