Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Przewody hamulcowe - tył


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.lucas_*

Bezimienny Gość.lucas_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 22 kwiecień 2011 - 18:13

Zostały mi już do wymiany tylko przewody hamulcowe z tyłu, mechanik powiedział, żeby zamówić oryginalne przez ASO bo zamienników nie znalazł. Teraz pytanie, ktoś się może orientuje ile w ASO kosztują same części (z robocizną krzyknęli 2x500 zł) ?

Wygooglałem też, że są do kupienia w niemczech:

http://www.kilan-sho... ... 00-08.html
http://www.kilan-sho... ... 00-08.html

Tutaj drugie pytanie (a właściwie dwa), czy ktoś już kupował coś w tym sklepie i czy to napewno te przewody (głupio by było kupić złe :diabelek)

#2 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8212
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 kwiecień 2011 - 19:19

lucas w AsO hihi firmy serwisują autka!
...napewno ,,chłpaki'' z tym motorem się odezwa :piwo pewnik!

[ Dodano: 2011-04-22, 20:20 ]
...i pomogą!

#3 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 kwiecień 2011 - 20:50

ja sobie mysle ze niech raczej sie wypowie jeden z naszych doktorow, ale ja bym sie na aso nie decydowal, mimo ze hamulec zecz bardzo wazna, mimo tego zawsze mozna zrobic sobie przewody na zamowienie, a moze beda lepsze nisz orginalne bo miedziane.... :cwaniak

chocby tutaj sie mozesz dowiedziec:
gdzies w krakowie kiedys mi dawno dorabiali do lt , gdzies na zawily kolo gory borkowskiej ale juz teraz bym nie trafil...
najlepiej podjechac w celu dorobienia ze starym przewodem wtedy bedzie pewnosc ze dlugosc bedzie odpowiednia i nie beda kombinowac, ci i jak...
http://www.przewody-...l/index.php?p=2

#4 Bezimienny Gość.lucas_*

Bezimienny Gość.lucas_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 22 kwiecień 2011 - 21:03

No właśnie na ASO się nie zdecydowałem, zrobił mi już pan mechanik tarcze z tyłu i łącznik watt'a, zostały przewody i gość raczej się skłania do tego żeby zamontować oryginalne części, pozostaje tylko kwestia czy te co podałem w linku pasują (cena jest do przełknięcia, z robocizną i tak wyjdzie jakieś 300 zł mniej niż ASO).

#5 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 kwiecień 2011 - 21:25

a moze bys tak blizej napisal co ci robil? jakie czesci, skad i cene blizej okreslil wtedy mozna miec rozeznanie, ... swoja droga jpiszesz ze mniej niz w aso o 300 zlotych to za caloksztalt jednak sporo....u pana mechanika........... :pociesza

#6 Bezimienny Gość.lucas_*

Bezimienny Gość.lucas_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 22 kwiecień 2011 - 21:47

Nazw części nie znam (nie zapytałem), na rachunku mam takie wpisy:

- smiglo - 280 zł
- szczęki - 180 zł
- tarcze - 2x130 zł
- klocki tył - 140 zł

i za robocizne 200 zł, czyli w sumie 1000 zł, w ASO kosztorys za powyższe był 1600.

Wracając do przewodów, te 300 zł oszczędności to mi wyszło jak sobie policzyłem koszt przewodów z tego sklepu kilan-shop (z wysyłką) i robocizne. Ogólnie mechanik wydaje się całkiem ok (z garaży na zapolskiej jednak nie skorzystałem, bo jakoś odstraszyła mnie wizja kupowania wszystkich części samemu, zielony jestem :glupek )

#7 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 kwiecień 2011 - 23:59

za czesci to w normie, robota tez
ale nie pomyliles sie przypadkiem ze wymieniane miales czczeki tylne zamiast klockow przod? hmm

#8 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 kwiecień 2011 - 07:29

lucas,
Obawiam sie że w Aso wcale drozej nie zapłacisz za same przewody - w cenie co Ci podali masz wliczona spora robocizne za wymiane i odpowietrzenie całego układu .Co do przewodów dorabianych - to ostatecznośc jak nie mozna zamiennika lub oryginału (sporo jest takich autek) , ale jak jest mozliwosc kupna to zawsze lepiej kupic gotowe konkretnie pod pojazd - nie bedziesz miał wowczas niespodzianek - zwłaszcza że PT ma udziwnione przewody z obustronnymi przewodami elastycznymi.
Nie żałuj kasy to Twoje i Twoich bliskich bezpieczeństwo na czym mozna oszczedzac to mozna wybrzydzac ale hamulce to podstawa .

#9 krzysiek

krzysiek

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 201
  • Dołączył:  18 lip 2010
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0
  • Imię:Krzysiek

Napisano 23 kwiecień 2011 - 10:30

lucas
andreas ma rację podjedź do serwisu na Armii Krajowej są liczne promocje i rabaty.
Na pierwszą usługę dostaniesz nawet 50 % rabatu pod warunkiem że weźmiesz ich części. Zaczeli też stosować zamienniki a nie tylko Mopar.

Tutaj masz link do promocji

http://serwis.asc.kr...de=art&artid=57

Zapomniałem dodać musisz się sam upomnieć o rabaty i ponegocjować oni sami ze swojej strony nie zaproponują Tobie żadnych upustów, siedzą cicho.

#10 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8212
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 kwiecień 2011 - 17:17

krzysiek , hm jest oferta :piwo

[ Dodano: 2011-04-23, 18:17 ]
...a gdzie mój wysprzęglik :lol

#11 Bezimienny Gość.lucas_*

Bezimienny Gość.lucas_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 23 kwiecień 2011 - 18:04

ale nie pomyliles sie przypadkiem ze wymieniane miales czczeki tylne zamiast klockow przod? hmm


wszystko się zgadza, tył był do zrobienia.

andreas ma rację podjedź do serwisu na Armii Krajowej są liczne promocje i rabaty.
Na pierwszą usługę dostaniesz nawet 50 % rabatu pod warunkiem że weźmiesz ich części. Zaczeli też stosować zamienniki a nie tylko Mopar.


2x500 zł to cena przewodów z robocizną po uwzględnieniu 10% rabatu na części i 50% rabatu za robociznę (taką zniżke mi wyliczyli za 10 letnie auto).

Podjadę po świętach i zapytam ile za same przewody chcą, daleko nie mam z okna ich widzę :diabelek

[ Dodano: 2011-05-07, 15:32 ]
Tak na zakończenie podsumuję: kupiłem te przewody w tym sklepie co linkowałem w pierwszym poście, zapłaciłem kartą przez paypal'a, kurier GLS po 3 dniach przyjechał z pczaką, mechanik już je zamontował i autko śmiga.

Także jakby ktoś w przyszłości szukał, to sklep jak najbardziej godny polecenia.





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych