Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


hydrauliczny napinacz rozrządu w 2,0 16v


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#21 olo1980

olo1980

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 222
  • Dołączył:  14 paź 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0
  • Imię:Daniel

Napisano 10 listopad 2008 - 00:07

mój merchanik to jest dobry znajomy niezależy mi natrym żebyście mi wieżyli tylko mówie jak to faktycznie było:)

#22 vette78

vette78

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 280
  • Dołączył:  04 lis 2008
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,0

Napisano 10 listopad 2008 - 16:53

Wcale nie musiały to być częsci z rozbitka... Przy odpowiednich rabatach na częsci, bez wymiany pompy wody jest to realne...

Ale zakończmy może już ten temat bo do niczego nas to nie prowadzi... :cenzura

#23 Bezimienny Gość.Kawa_*

Bezimienny Gość.Kawa_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 09 marzec 2009 - 15:11

Witam,

Potrzebuje informacji pewnej, a mianowicie, czy rozrząd w PT 2,0 i w PT 2,4 Turbo są kolizyjne czy bezkolizyjne?

Pozdrawiam Kawa

#24 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6791
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 marzec 2009 - 20:54

Kawa, Jak najbardziej kolizyjne to wiadomość pewna, tłoki maja nawet podcięcia na zawory i trzeba uważać przy planowaniu głowic, producent takiego czegos nie zaleca. Jeśli głowica jest krzywa nadaje sie teoretycznie do wymiany. W praktyce splanowanie o 0.09 mm daje radę. Pozdrawiam

[ Dodano: 2009-03-09, 21:05 ]
Co do hydraulicznego napinacza to nikt w serwismanualu fabrycznym nie mówi o jego wymianie, wynika to pewnie z tego, że prawidłowozałozony nawet gdy puści nie spowodyje przeskoku paska a jedynie jego zluzowaniei błedy dotyczące synchronizacji rozrządu - podkreślam prawidłowe założenie. Faktycznie w większości modeli występuje napinacz hydrauliczny, w którym wymieniamy wyłącznie zestaw rolki z ramieniem a sam napinacz weryfikujemy pod względem wycieków i siły napięcia. W starszych silnikach chryslera takie napinacze wytrzymuja po trzy wymiany rozrządu. W niektórych pt napinacz jest spręzynowo mimośrodowy i jwst elementem rolki - wymieniamy w całosci przy każdej wymianie rozrządu. wszystko zależy od numeru nadwozia. Pozdrawiam Wymiany rozrządu co 84000 km to znaczy co 7 przeglądów po 84000 km (warunki na Polskę i kraje wschodu). Tak jest w oryginalnych polskich instrukcjach i książkach gwarancyjnych.

#25 Bezimienny Gość.Tuszyn_85_*

Bezimienny Gość.Tuszyn_85_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 03 luty 2011 - 13:57

Witam Wszystkich. Moze ktos bedzie wiedział jaki rodzaj napinacza jest w PT 2.0 z początku 2002 r. Musze wymienic komplet rozrzadu a z tego co sie dowiedzialem to nawet po numerze VIN nie moga tego stwierdzic bo niby jest problem z tym rocznikiem bo to przelom 2001/2002. Jesli ktos bedzie mógł pomoc bede wdzieczny za informacje. Moze jakies namiary na serwis gdzie beda mogli to sprawdzic po numerze VIN. pozdrawiam

#26 scoroop

scoroop

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 838
  • Dołączył:  21 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 Limited

Napisano 03 luty 2011 - 14:32

10 znak w VINie oznacza rok modelowy. pierwsze dwa roczniki modelowe (2001 i 2002) czyli rocznikowo druga polowa 2000 roku, caly 2001 i pierwsza polowa roku 2002 byly troszke inne. mysle ze w ASO powinni wiedziec takei rzeczy w szczegolach.

#27 vette78

vette78

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 280
  • Dołączył:  04 lis 2008
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,0

Napisano 03 luty 2011 - 17:13

Niestety newet w serwisie nie jesteśmy w stanie stwierdzić jaki jest napinacz w tym roczniku bo w fabryce montowane były wtedy jedne i drugie silniki. Jedyna mozliwość to zerknięcie w rozrząd :/

#28 Bezimienny Gość.Tuszyn_85_*

Bezimienny Gość.Tuszyn_85_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 04 luty 2011 - 19:08

Dokladnie. W VIN jest 2 wiec 2002 tyle ze nic mi to nie da. no coż pozostaje wiec sprawdzenie u mechanika. Dzieki chlopaki za pomoc. Jak bede wiedział juz i wymienie to odezwe sie. Moze komus sie przyda taka informacja :piwo

#29 Bezimienny Gość.Mars_*

Bezimienny Gość.Mars_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 07 lipiec 2011 - 21:28

dziś byłem u tego mechanika ,okazało się że dolne koło pasowe tak mocno "siedzi" że już dwa ściągacze złamali o ono ani rusz . zobaczymy co wykąbinują jutro

...czuję, że idę tą samą drogą...u mnie połamano już to koło pasowe, teraz (10-ty dzień) czekam na napinacz hydrauliczny, aż z hameryki...!!! Ciekawym jak u Pana macientyp'a zakończyła się wymiana ? Pozdrawiam, mars...

#30 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6791
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 08 lipiec 2011 - 16:33

Dupiasty ściągacz był i dlatego - jest specjalny, którym koła się nie połamie - najwyżej ściągacz. Patrz wątek zalanego płynem hamulcowym pt (olgierdo). Pozdrawiam

#31 Bezimienny Gość.nowy123_*

Bezimienny Gość.nowy123_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 09 lipiec 2011 - 09:28

Ja dwa dni temu odebrałem swoją czarną strzałę od mechanika i też miał problem z kołem pasowym... Pożyczył jakiś ściągacz i dał radę, dokładnie koło puściło przy mnie. Wielką korzyścią jest mieć mechanika tzw. zaprzyjaźnionego. Ten mój pracuje w zawodzie już kilkanaście lat na stacji samochodowej ale przyznał szczerze , że pierwszy raz rozbierał pitka i trochę po drodze improwizował.
Koszt części jaki poniosłem to 750zł (rolki prowadzące pasek rozrządu, pompa wody, uszczelniacze wałków rozrządu, pasek, rolka napinająca pasek wielorowkowy, bez napinacza hydraulicznego oczywiście) .





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych