Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Przygoda na granicy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 lipiec 2011 - 19:34

Wracając z Hajduszoboszlo na Węgrzech, przytrafiła nam się "przygoda".
Przejechaliśmy w upale 170km, dojeżdżamy do granicy między Węgrami i Słowacją w miejscowości Kral. Oczywiście granica pusta , bo nie ma tam żadnych kontroli.
Wjeżdżając na stary terminal odpraw widzieliśmy dwie ciężarówki i patrol policji.
Jednak wjechaliśmy i zatrzymaliśmy się z boku aby chwilkę odpocząć (wcześniej nie było żadnego parkingu).
Nagle podbiega słowacki policjant i zaczyna awanturę, że tu nie wolno stać. Żadnego znaku nigdzie nie było, a może my go nie widzieliśmy hmm
Nieistotne, policjant od razu z awanturą, że dokumenty i płacimy po 100Euro. Chwila rozmowy i cena wzrosła do 300Euro.
Mieciowi ciśnienie skoczyło, całe szczęście, że odszedł dalej i nie dyskutował, bo pewnie byśmy zapłacili te 300Euro.
Chwila negocjacji, próba wytłumaczenia, że w aucie dziecko musiało wysiąść, a nie było wcześniej gdzie się zatrzymać, niewiele dawała. Kierowcy ciężarówek płacili po 600Euro za postój na terminalu.
Ja już liczyłem te 300Euro X4zł i nagle coś zatrybiło u tego policjanta i wrócił się tych kilka kroków i oddał dokumenty.
My niewiele się zastanawiając szybko do auta i jak najdalej od tego służbisty.
Na każdej granicy można przecież spokojnie się zatrzymać, a tam może to kosztować sporo kasy.
Może niech to będzie przestrogą dla jadących tą trasą.
Nie róbcie postoju w tym miejscu.

Zdjęcia Miecia zrobione na tym terminalu
http://miecio.smugmu... ... 41_BxCKxv9
Jak widać, żadnego znaku zakazu postoju nie widać.

#2 Kostek

Kostek

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1591
  • Dołączył:  27 mar 2010
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:1,2 benzyna M
  • Imię:Adam

Napisano 10 lipiec 2011 - 19:51

Ja miałem przygode z czeskimi policjantami jak jechałem do Chorwacji tez nie było z nim żadnej rozmowy zero tłumaczenia ża z tyłu śpi dziecko chciał mi zabrać prawo jazdy za wjazd pod zakaz praktycznie nie oznakowany dopiero 50 euro w paszporcie go uspokoiła. fakt jest taki że zostawili u mnie bardzo złe wrażenie.

#3 lusija

lusija

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 141
  • Dołączył:  23 maj 2010
  • Rok Produkcji:2007
  • Silnik:2,4T
  • Imię:Lucyna

Napisano 10 lipiec 2011 - 20:24

kostek zapomniał dodać o mojej roli, która też trochę go zmiękczyła....

#4 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13780
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 lipiec 2011 - 20:31

dobrze zem odszedl i wsiadlem do auta bom juz mial powiedziec JEMU ze burdel maja taki jaki widac.../ a widac na zdjeciach..........
to pewnie bysmy placili............. :kawka
a i przypomnialem sobie jakos jeszcze przed traktatem z "szengen" pisze fonetycznie bo mi sie nie chce sprawdzac jak ma byc poprawnie to na tym samym przejsciu nie chcial mnie slowak wpuscic na wegry dlatego ze miale znaczek PL wyplowialy i rysowalem dlugopisem po nim.....dalo rade :pa

[ Dodano: 2011-07-10, 21:41 ]
POKUTA POKUTA i jeszcze raz pokuta!!!! ;P

#5 maro20

maro20

    VIP

  • Na zawsze z nami
  •   
  • Posty: 4321
  • Dołączył:  15 sty 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2crd
  • Imię:marek
  • Skąd::W-wa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 lipiec 2011 - 21:29

ja tez miałem bardzo niemiłe wrażenia z policjantami tyle ze nie słowackimi a czeskimi.Dlatego zawsze tak planuje trase by nie jechac przez czechy.Pepiki bywaja strasznie zakompleksione.

#6 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 lipiec 2011 - 21:37

Pepiki bywaja strasznie zakompleksione

Może dlatego, że to był słowacki policjant, to odstąpił od tego mandatu :cwaniak

#7 artex38

artex38

    VIP

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 2099
  • Dołączył:  29 gru 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:artur
  • Skąd::paryz/wroclaw
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 lipiec 2011 - 06:48

knedle to knedle,ale wszedzie sie zdarzają tacy ,ja w piątek dostałem 135 euro za zatrzymanie sie na chwilke przy pasie dla busow :glupek nie bylo żadnej dyskusji bo podjechał mlokos na rowerze z panią policjantka i pokazał jaki to on ważny





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych