Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Bardzo proszę o porade


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.Dos_*

Bezimienny Gość.Dos_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 09 sierpień 2011 - 17:13

Witam!


Uff....chyba od tygodnia czytałem forum niezalogowany i już nie mogłem się doczekać aktywacji konta. W tym miejscu dzięki. :)

Na początek witam wszystkich serdecznie i mam nadzieję, że pomożecie mi w wybraniu samochodu, bo ja już jestem skołowany i sam nie wiec na co się zdecydować (tzn. wiem co chcę, ale tego nie ma :/ ). Przeglądam codziennie co się da: Allegro, otomoto, tablica.pl, autotrader i....nic. :( Dlatego mam nadzieję, że pomożecie towarzysze :) :d

Miał być PT do jakiś 15 tys zł, ale tak się napatrzyłem, naoglądałem i rozbiłem świnkę skarbonkę i może uda się coś nowszego zakupić. Z tego co się zdążyłem zorientować to interesuje mnie PT z nową zabudową deski, a te chyba produkowali od 2006r. I taki rocznik by mnie interesował. Benzyna, czy diesel...na razie nie robi różnicy. Najbardziej interesowałby mnie kolor czarny, ale nie będę się upierał (byle nie żółty, czy niebieski), no i skóra mile widziana. :)

Podzielę się tymi ogłoszeniami co znalazłem:

http://allegro.pl/pt...1751495726.html

Auto forumowicza. Mimo, że kolor nie taki za jakim szukałem, ale wygląda chyba ok. Nie jestem pewny, czy to welur, czy skóra.

http://allegro.pl/ch...1759435030.html

Wersja srebrna no i welur.

http://otomoto.pl/ch...-C19585040.html

Znowu srebrny i podejrzewam, że bity.

http://otomoto.pl/ch...-C19686010.html

Bity??

http://otomoto.pl/ch...-C20156720.html

Kolejny bitek?

Jedno z kilku aut z salonu w Warszawie. Czy ktoś zna ten komis??

http://otomoto.pl/ch...-C19793172.html

Bardzo proszę o opinie. Z góry dzięki.


D.

#2 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 sierpień 2011 - 17:45

auto z linku:
1 . wygląda ok tylko chyba ma nierówny odstęp między klapą bagażnika a błotnikiem. z prawej strony jest większa przerwa
2. brak napisów na drzwiach kierowcy sugeruje że auto miało przygodę przynajmniej z lakiernikiem
3. wygląda OK
4. tak jak w przypadku auta z linku 2
5. to jest to samo auto co w linku 4
6. też chyba na drzwiach nie ma napisów

#3 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8211
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 sierpień 2011 - 18:03

Dos, wszystko ladnie/pięknie jak to na sprzedaż! przeleć forum na co zwracać uwage przy zakupie! co byś się na mine nie wrzucił!... i spokojnie :cwaniak
Generalnie nasze pitki miały ,,przygody'' ale warto wiedzieć jakie!

#4 paradyz

paradyz

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3021
  • Dołączył:  21 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:300C 3,5 A
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Rzeszów
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 10 sierpień 2011 - 07:39

Kolego Dos wszystkie przedstawione przez Ciebie auta jak widzę są z USA. Dlatego musisz mieć świadomość, że:
1. 98% aut z USA to auta po przygodach - inaczej nie oplacałoby sie je sprowadzać.
2. PT nawet w wersji Street (limitowana) nie ma wielofunkcyjnych kierownic, czujników zmierzchu, deszczu ESP i innych jeszcze bajerów, a jak widzę w niektórych opisach takowe gadgety są.
3. Lampy sa z USA wiec problem może być przy przeglądzie i kontroli policyjnej (inne ustawienie i pomarańczowe postojówki). Sam mam takie i jakos mi sie od ponad 3 lat udaje :)
4. Pytaj czy był wymieniany rozrząd, gdyż to dość droga zabawa w granicach 1000-2000 w zależności gdzie to zrobisz. CRD ma łańcuch.

Musisz wiedzieć, ze nie każda przygoda dyskwalifikuje auto. Sam mam po przygodzie, ale widziałem auto przed zakupem i naprawą. Kolega mi je sprowadzał. Poza tym pytaj o to czy sa dwa kluczyki. Auto przeznaczone do kasacji w USA ma jeden kluczyk. Niech nikt Ci nie próbuje wmówić, zę się zagubił, Azor zjadł itp. :)
Najlepiej pobrac nr VIN i sprawdzić sobie auto w Carfax, żeby nie kupić tzw wyklepanego "przystanku autobusowego". Kiedyś można to było zrobić za darmo na stronie www.bezwypadkowe.net

Nie zrażaj się do amerykanców po tym co Ci napisałem. Gro aut to drobne okaleczenia i można trafić na fajną perełkę, a poza tym silniki 2,4 są praktycznie bezawaryjne i świetnie spisuję się na gazie. Spalanie w moim trasa 11-12 - miasto 15-17 LPG. No i jazda automatem...sama przyjemność.

#5 Bunsen

Bunsen

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 126
  • Dołączył:  08 cze 2010
  • Rok Produkcji:2007
  • Silnik:1,6ti
  • Imię:Robert

Napisano 10 sierpień 2011 - 13:33

Ja bym tylko skromnie dorzucił, że ŻADEN PT po liftingu nie miał WELUROWEJ tapicerki, o czym piszesz w odniesieniu do wytypowanych przez siebie "kandydatów".
To co widać na zdjęciach to zwykła szmata jest. No może ewentualnie w wersji "yes essentials", czyli rzekomo nie absorbująca brzydkich zapachów.

Czyli - ku pamięci
!
;P

#6 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8211
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 sierpień 2011 - 14:36

Bunsen, lepiej pomóż koleżance Z Bydgoszczy link:
http://ptcruiserclub...p?p=83710#83710
...bo ma dylemat :cwaniak

#7 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 sierpień 2011 - 18:09

zainteresuj sie autem klubowego kolegi , wymienia na inny, ten obecny jest GODNY polecenia egzemplarz , kolega ma nick TOMHAL7

#8 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8211
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 10 sierpień 2011 - 20:08

Miecio! proponowałem :piwo

#9 Bezimienny Gość.Dos_*

Bezimienny Gość.Dos_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 10 sierpień 2011 - 21:59

Dzięki za uwagi.

paradyz

Zdaje sobie sprawę, że są to auta po "przygodach" kwestia jak bardzo miały poprzestawiane bebechy. Podana przez Ciebie strona chyba już nie istnieje, ale ani w domu, ani w pracy mi się nie wczytuje. Znalazłem tylko komercyjne odpowiedniki.

miecio

Proponowane auto raczej mnie nie interesuje. Nie ten rocznik i nie to wykończenie wnętrza. Razi mnie trochę ten plastik i pokrętła przypominają mi to czym jeżdżę - Toyota Yaris.

Pojawiło się kilka nowych ofert, które wpadły mi w oko. Miał nie być pstrokaty, ale też mają coś w sobie i podobają się mojej żonie. Pomału dochodzę do wniosku, że nie można mieć wszystkiego i z czarnym będę się musiał pożegnać.

http://otomoto.pl/ch...-C20199481.html

Nie jest to to co sobie wymarzyłem, ale kolor jest bardzo ciekawy.

http://otomoto.pl/ch...-C20173542.html

Podobnie - urzeka mnie ta kolorystyka.

Jedno tylko pytanie - rocznik ten sam, a mają różne wnętrze. To jak to w końcu z tym jest, bo takich ofert znalazłem też kilka.
Oba mają również numery VIN, ale nie dało mi to większych informacji.

W weekend wybieram się na giełdę, ale nie wiążę z tym nadziei. Jak do kolejnego weekendu nic ciekawego się nie pojawi to pewnie rozważę wyjazd do Warszawy.

Pozdrawiam

D.




EDIT:

http://otomoto.pl/ch...-C17575572.html

Tego chyba pojadę obejrzeć. Najbliżej mojego miejsca zamieszkania i może nawet w niedzielę trafie go na giełdzie....zobaczymy, zobaczymy. :)

#10 Bell

Bell

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 10256
  • Dołączył:  30 lip 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:IzaBell'a

Napisano 10 sierpień 2011 - 22:02

Jedno tylko pytanie - rocznik ten sam, a mają różne wnętrze. To jak to w końcu z tym jest, bo takich ofert znalazłem też kilka.


Dos, rok 2005 z tego co pamiętam był rokiem przejściowym kiedy skończyli wypuszczać przedlifty a druga połowa należała już do poliftów. Stąd zbieżność roku 2005 :)

Ps. mi "bezwypadkowe.net" też nie wchodzą... :torba

#11 paradyz

paradyz

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3021
  • Dołączył:  21 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:300C 3,5 A
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Rzeszów
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 11 sierpień 2011 - 07:08

CO do bezwypadkowe to wystarczy troche pogrzebać...adres sie zmienił

http://www.bezwypadkowy.net/forum

CO do wykończenia wnętrza to oczywiście sprawa subiektywnej oceny każdego z nas. Śmiem twierdzić jednak, że większość z forumowiczów uważa, iż auto przed liftem jest ciekawsze i mniej plastiku niż w poliftowcu.
Ten pierwszy CRD bardzo fajny i warty uwagi. W najbogatszej wersji. Ten drugi silnik 1,6.... zdecydowanie za słaby, chyba że turlasz sie po mieście głównie. Trzeci ok ale classic i droższy od 1. Przymierzyłbym sie do 1 :)

#12 Bezimienny Gość.Dos_*

Bezimienny Gość.Dos_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 11 sierpień 2011 - 09:05

Znalazłem coś interesującego:

http://moto.allegro....1764231451.html

Co myślicie?? Widzę, że nie ma nalepki na prawych przednich drzwiach, ale jeśli ten przebieg jest rzeczywisty to albo był zdrowo naprawiany albo może to być okazja? :) :dance2 Spróbuje się skontaktować ze sprzedawcą i może uda mi się dowiedzieć coś więcej. Jakieś podpowiedzi o co pytać prócz VIN, dodatkowego kpl. kluczy i co było robione z tymi drzwiami?

#13 patii

patii

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5865
  • Dołączył:  13 kwi 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:cabrio 2.4
  • Imię:Patii
  • Skąd::silesia
  • Płeć: Kobieta

Napisano 11 sierpień 2011 - 09:12

Dos, ja mam rocznik 2006 mam na liczniku trochę ponad 40 000 km, ale licznik w autku powyżej jest inny niż u mnie bo zdaje się w milach więc i stan licznika może być w milach właśnie. Ale tu się muszą chłopaki co amerykańskimi wersjami śmigają wypowiedzieć. :cwaniak

#14 Bezimienny Gość.Dos_*

Bezimienny Gość.Dos_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 11 sierpień 2011 - 09:17

Dos, ja mam rocznik 2006 mam na liczniku trochę ponad 40 000 km, ale licznik w autku powyżej jest inny niż u mnie bo zdaje się w milach więc i stan licznika może być w milach właśnie. Ale tu się muszą chłopaki co amerykańskimi wersjami śmigają wypowiedzieć. :cwaniak


Raczej na pewno jest w milach. Ale jeśli się nie pomyliłem w liczeniu jest to ok. 60.000 km, więc i tak nie tak dużo jak na ten rocznik.

#15 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6791
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 sierpień 2011 - 14:01

Dos, Stan licznika na pewno jest w milach - zewnętrzna skala w milach na prędkościomierzu więc licznik w milach. Mnożysz razy 1,6 i masz w kilometrach. Pozdrawiam

#16 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8211
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 sierpień 2011 - 15:35

Dos, rok 2005 z tego co pamiętam był rokiem przejściowym kiedy skończyli wypuszczać przedlifty a druga połowa należała już do poliftów. Stąd zbieżność roku 2005

Bell przedlift 2005.03 zjechał z taśmy! pierwsza rejestracja 2005.10.23 niby taki sam a jednak silnik już jakoś z lekka zmodyfikowany ale 121 kucyków(no chyba)

#17 Bezimienny Gość.Dos_*

Bezimienny Gość.Dos_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 11 sierpień 2011 - 17:43

Właśnie jestem po rozmowie nt tego czarnego Pitka. Udało mi się uzyskać numer VIN. Podany przebieg okazało się jest podany prawidłowo - 38 tys km. Podobno można to ustawić w komputerze tak jak temp. otoczenia na Celsjusze. (??) Rozrząd nie był wymieniany do tej pory. Jest faktura z USA po cenie w jakiej był sprowadzony w 2008 roku. Lampy są europejskie. W aucie nie było żadnych awarii. W komplecie są 2 klucze.

Sprawdzając po VIN auto miało przygodę i było uderzone od przodu. Specem nie jestem i nie wiem jak poważne skutki może mieć to uderzenie. Jeśli ktoś będzie łaskaw ocenić i doradzić to podaje numer VIN 3A4FY58B76T201941. Chyba, że mam pobrać zdjęcia i wrzucić z linkami. Właściwie to poszedł zderzak i trochę blachy. Silnik chyba nie był tknięty.

#18 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8211
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 sierpień 2011 - 18:13

Dos Vin z usa to chyba Max (ale to chyba nie ta pora) pisz na PW do Max'a

[ Dodano: 2011-08-11, 19:16 ]
Dos, no fotki jak najbardziej :piwo

#19 Bezimienny Gość.Dos_*

Bezimienny Gość.Dos_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 11 sierpień 2011 - 18:49

Proszę bardzo. Wszystkie zdjęcia jakie są dostępne:

http://imageshack.us/g/15/zd10.jpg/

Wygląda to tak jakby zahaczył o wysoki krawężnik. Wstępnie w sobotę jestem umówiony na oglądanie.

Tak z ciekawości sprawdziłem też numery VIN pozostałych aut, które podawałem, ale tam nic ciekawego nie znalazłem, nie ma żadnych zdjęć i w porównaniu do tego mało informacji. Nie wiem tylko jak rozumieć informację Carfax - przy czarnym jest ich 18, a przy którymś z tych kolorowych tylko 1. Nie wiem, czy im więcej tym lepiej, czy gorzej.??

#20 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8211
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 sierpień 2011 - 20:22

Dos, z całym szacunkiem po pierwszej focie .....no chyba, że masz tyle ,,sałaty''???
Kolego czytaj forum! :piwo

[ Dodano: 2011-08-11, 21:23 ]
...gorzej być nie może! :cwaniak





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych