Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Bardzo proszę o porade


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#21 Bezimienny Gość.Dos_*

Bezimienny Gość.Dos_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 11 sierpień 2011 - 20:30

No właśnie czytam i czytam a sam mi napisałeś:

Generalnie nasze pitki miały ,,przygody'' ale warto wiedzieć jakie!


Tu przynajmniej widzę co mu jest. A nie jak w pozostałych "bezwypadkowych". Napisałem, że dopiero jadę go oglądać, a nie kupić :p :d Nie jestem mechanikiem i nie ocenie tego jaki to mogło mieć wpływ na silnik.

P.S

Nawet nie wiesz jak mi szybko czas mija w pracy...oczywiście spędzony na szukaniu ofert i czytaniu forum. :d

#22 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8211
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 sierpień 2011 - 20:35

Dos , forum jeszcze raz forum! dlamnie to masakra!!! odpuść toć to złom.

[ Dodano: 2011-08-11, 21:37 ]
..na forum ,,chłopaki'' sprzedają!!! i są OK

#23 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 sierpień 2011 - 20:44

Darek, nie przesadzaj, uszkodzenia były spore, ale nie tragiczne. Jeśli układ jezdny nie ucierpiał, to nie jest aż tak źle.
Dos,
Dobrze by było, gdybyś podjechał do diagnosty i sprawdził geometrię kół. Na współczesnych elektronicznych przyrządach bez problemu sprawdzisz symetrię auta.

#24 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8211
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 sierpień 2011 - 21:15

Adamowski! Qrcze kupiłbyyś to auto?

#25 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 11 sierpień 2011 - 21:24

Jeśli pokarze właścicielowi, że to auto nie jest jednak bezwypadkowe i zbije nieco cenę, to można się zastanowić.
W tym przypadku widać co było, skąd wiesz, że Twoje jest bez podobnych przejść? masz 100% pewności? :cwaniak

#26 Marcel

Marcel

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 450
  • Dołączył:  28 paź 2010
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:TSI DSG
  • Imię:Wodnik Szuwarek

Napisano 11 sierpień 2011 - 23:08

Carfax / Lemon / itd. oraz ich rekordy...

to jest JAKIS wskaznik ale nie do konca w 100% wiarygodny.

W zasadzie maja obowiazek zglaszania wszystkiego do DMV, ale sa wyjatki od reguly gdzie ktos z jakiegos powodu nie zglosil czegos (nie bylo policji, nie bylo ubezpieczyciela - dajmy na to, ktos po pijaku przydzwonil w latarnie a potem klepal u blacharza).

1 wpis moze oznaczac, ze auto wyprodukowano w fabryce i zostalo "wyeskportowane" z terenu Meksyku / USA.

Od 1 do 18 etc. - jak sam Carfax / Lemon podkresla - to moze byc dowod WZOROWEGO przebiegu jak rowniez WYPADKOWOSCI. Bez pelnego raportu nie wiesz.

DMV wpisuje do rejstru teoretycznie wszystko i tak np.:
- date pierwszej rejestracji
- zmiane wlasciciela
- daty kolejnych rejestracji
- daty przegladow technicznych
- stluczki / wypadki
- odbudowe samochodu
- przeglad techniczny po "odbudowie" dopuszczajacy auto do ruchu
- wyrejestrowanie samochodu i np. eksport do EU
- itp. kwiatki

W zasadzie kazdy istotny rekord poswiadczony powinien byc odczytem z licznika (np. wypadek przy 12 000 mil) - tu mozna porownywac przebiegi sprowadzonego auta z deklarowanym przez handlarza. Oczywiscie z USA przychodza automaty, wiec na przegladzie przedzakupowym wyjdzie na komputerze czy szafa sie cofnela czy jest w porzadku.

Widzialem przypadki, gdzie auto mialo w zasadzie czysty carfax oraz... Salvation Title i jeden kluczyk. W opisie uszkodzenia bylo ALL OVER. Widzialem zdjecia - samochod nie drasniety ;-) W Polsce go dopiero Pani obila. Co jest nie tak z autem. Nie wiem ;-)

Widzialem przypadki, ze mial 4 rekordy z czego 1 z nich dotyczyl uszkodzenia z wypadku.

Widzialem przypadek, ze bylo 14 rekordow, z czego 10 dotyczacych jednego wypadku.

Widzialem tez samochod po dwoch wypadkach, dwa razy "odbudowany" i dopuszczony dwukrotnie do ruchu po technicznym.

Oni rozgraniczaja w systemie wypadki od stluczek. Ale zawsze warto zobaczyc zdjecia po wypadku. Sa rozne wypadki - mozna dostac w tyl i to jest pikus, a mogl dostac w przod albo wpasc w dziure tak, ze mu oba kola wbily sie od spodu w komore silnika. Stluczka mogla byc na parkingu przy cofaniu.

Decyzja nalezy do Ciebie.

Jest szkola, ktora mowi ze nie kupuje sie samochodow uderzonych centralnie z przodu lub z przodu w ogole.

ps. Carfax / Lemon dla wersji na rynek EU (Mexico) ewentualnia Austria pokaze zawsze 1 rekord.
Na EU zostaje tylko system Chryslera - usmiechac sie do Maxa albo do lokalnego ASO - gdzie widac naprawy gwarancyjne. Ewentualnie tak jak bedzie u mnie w ASO, ze wyswietla cala moja historie napraw od zakupu.

#27 paradyz

paradyz

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3021
  • Dołączył:  21 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:300C 3,5 A
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Rzeszów
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 12 sierpień 2011 - 06:09

Jak dla mnie również uszkodzenia, na pierwszy rzut oka, nie dyskwalifikuja tego autka.

#28 Marcel

Marcel

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 450
  • Dołączył:  28 paź 2010
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:TSI DSG
  • Imię:Wodnik Szuwarek

Napisano 12 sierpień 2011 - 08:29

W Gdansku w komisie Skody stal taki vanilla. Uszkodzenia podobne - czyli odpadl gril i zderzak. A jednak poduszki nie wystrzelily w tamtym - tu wywalilo obie a zniszczenia na oko mniejsze.

Przypominam o tym, ze konstrukcja przyjela energie i jest oslabiona. Ale to jest tylko moje zdanie.

#29 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8211
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 sierpień 2011 - 11:40

Adam, ja swojego widziałem ,,przed'' i dlatego się zdecydowałem! wjechal gostek(jak to zrobił?) między dwa samochody :glupek generalnie były to otarcia lakierowany lewy bok, i prawe tył.
Poduchy nie wystrzeliły.

#30 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 sierpień 2011 - 19:01

Lampy są europejskie.


masz odpowiedz na to dlaczego amerykanin robi sie wersja europejska , /na papierze/....

#31 resiurc

resiurc

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2589
  • Dołączył:  09 wrz 2008
  • Rok Produkcji:300 C
  • Silnik:3,0 CRD
  • Imię:Tomek
  • Skąd::Zduńska Wola
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 sierpień 2011 - 22:10

Dos , forum jeszcze raz forum! dlamnie to masakra!!! odpuść toć to złom.

Moim zdaniem Darku troszkę przesadzasz!
Najistotniejsze iż widzi się stan po kolizji.Akceptujesz-Twoja decyzja!
Ilu z nas jeździ-jeździło-będzie jeździć czymś co było po ,,przetłoczeniu''???
Nikt nie wie co tak faktycznie wydarzyło.
Podejdź bardziej konkretnie do wypowiedzi Marcel, a -poczytaj!
I jeszcze cena-toć to uszkodzone autko i cena adekwatna!
Nowe pewne autko bez przygód/powiedzmy/ to w salonie -znamy ceny !!!
A z rynku wtórnego-nie do końca możemy poznać jego historię na pierwszy rzut oka.
Więc w tym przypadku uważam że jest OK!

#32 Bezimienny Gość.Dos_*

Bezimienny Gość.Dos_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 13 sierpień 2011 - 20:27

Uff...właśnie wróciłem z oglądanie tego Pitka czarnego. Na drodze widziałem chyba z 4-5 innych PT i aż żal, że ja wracałem starym autem. Uważam, że warto było pojechać i go obejrzeć. Wnętrze jest zadbane i nie mam się do czego czepić. Lakier również; nie znalazłem żadnych gniotek, czy pajączków. Kilka rysek noszących ślady normalnego użytkowania. Autko nie było wymyte i wystawione specjalnie do oglądania.

Próby miernikiem grubości lakieru potwierdziły stłuczkę. Z zewnętrznych oznak można dostrzec minimalnie opadnięty reflektor. Nie sprawdziłem błędów komputera - nie wyszło mi po kilku razach, więc dałem sobie spokój. Pojechaliśmy na jazdę próbną i tu bez zarzutów, nic nie stuka, nic nie puka, silnik chodzi równo, nie znosi go - raczej ciężko się było doczepić. Właściciel nie wyglądał na "cwaniaka" i powiedziałbym, że dbał o auto. (Zbierałem zęby z ziemi jak zobaczyłem co stoi obok - auto męża: Audi Q7 (ponoć sprowadzone razem z PT z USA), auto żony - to był chyba Mercedes ML, auto córki - PT, a na dokładkę motor, nie wiem jaki, bo się nie znam, ale ponoć ze 100 tys zł takie cacko kosztuje. Każde z nich na imiennych rejestracjach)

Jeśli chodzi o cenę może z 500 by się urwało do 1 tys w porywach. Są dwie rzeczy, które mnie zaniepokoiły:
1. Miernik wskazał również, że dach był malowany, czego po zdjęciach raczej nie widać. Podejrzenie, że mogło się stać coś podczas transportu albo już na miejscu. Nad prawymi przednimi drzwiami tego lakieru pokazało w granicach 700 mikrometrów - po konsultacji z lakiernikiem ponoć jest możliwe otrzymanie takiego wyniku po dwukrotnym malowaniu. Ale było to tylko jedno miejsce. Przykładając miernik w stronę tyłu pokazywało ok.160. i przy lewych drzwiach również mniej.
2. Ponoć auto miało być sprowadzone prosto do Polski, a po sprawdzeniu VIN w informacjach z USA jest podana data wywózki auta do Niemiec - czy to jakiś trik z tymi autami, żeby uniknąć opłat, czy może to być podejrzane??

#33 Psyborg

Psyborg

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 882
  • Dołączył:  07 sie 2011
  • Rok Produkcji:1995
  • Silnik:V6 2.5l 24V 1
  • Imię:Marcin

Napisano 13 sierpień 2011 - 20:42

(...)2. Ponoć auto miało być sprowadzone prosto do Polski, a po sprawdzeniu VIN w informacjach z USA jest podana data wywózki auta do Niemiec - czy to jakiś trik z tymi autami, żeby uniknąć opłat, czy może to być podejrzane??


Mój także, mimo że urodzony w Meksyku, dotarł do Polski przez port w Niemczech. Podobno transport i opłaty wychodzą taniej. Większość ludzi tak robi.

EDIT: Trochę stare, ale może cokolwiek wyjaśni: link

#34 Bezimienny Gość.Dos_*

Bezimienny Gość.Dos_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 18 sierpień 2011 - 13:48

No i niestety....auto się wzięło i sprzedało :cenzura :cenzura :cenzura

W związku z tym jestem otwarty na propozycję :kawka


Edit:

Znalazłem coś takiego, ale nie bardzo wiem o co chodzi w tej ofercie - do sprowadzenia z Niemiec, czy jak?? Jak tu się z kimś skontaktować w języku polskim hmm

http://www.autotrade...2006/117426695/

#35 maro20

maro20

    VIP

  • Na zawsze z nami
  •   
  • Posty: 4321
  • Dołączył:  15 sty 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2crd
  • Imię:marek
  • Skąd::W-wa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 sierpień 2011 - 21:21

Polak mający rodzine w Polsce /Opolu/ Normalnie pisz po naszemu.Jezeli jest inaczej to i tak nastawiony jest na kupca z P :diabelek olski i zna język

#36 Bezimienny Gość.Dos_*

Bezimienny Gość.Dos_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 19 sierpień 2011 - 21:25

maro20,

Właśnie o dziwo dostałem odpowiedź drogą mailową dzisiaj. Niestety auto jest w Londynie, właścicielka w Norwegii, a ogłoszenie zamieszczał znajomy co zna trochę niemiecki. Dostałem kilka fotek ekstra, ale i tak nie porwę się na to auto...niestety. Ogólnie zabawna historyjka. :)

Cały dzień przeglądam ofert na allegro i tylko liczę cyferki, czy nie wpadła nowa aukcja. :glupek

Jedyne co mam w miare blisko to obejrzenia to:

http://allegro.pl/ch...1773380538.html

Ale na zdjęciach mało widać.

#37 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 sierpień 2011 - 21:30

Być może autko ma coś do ukrycia, ale można je zobaczyć, daleko nie masz :cwaniak

#38 maro20

maro20

    VIP

  • Na zawsze z nami
  •   
  • Posty: 4321
  • Dołączył:  15 sty 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2crd
  • Imię:marek
  • Skąd::W-wa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 sierpień 2011 - 21:35

czyli "londynczycy" ale to ostatnie warte obejrzenia :kciuki

#39 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8211
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 sierpień 2011 - 22:33

...hm mało fotek! popros, o (jestes na forum) pytaj-pytaj :piwo

[ Dodano: 2011-08-19, 23:34 ]
http://allegro.pl/ch...1773380538.html

#40 Psyborg

Psyborg

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 882
  • Dołączył:  07 sie 2011
  • Rok Produkcji:1995
  • Silnik:V6 2.5l 24V 1
  • Imię:Marcin

Napisano 19 sierpień 2011 - 22:37

(...)Jedyne co mam w miare blisko to obejrzenia to:

http://allegro.pl/ch...1773380538.html(...)


"Sprowadzony, Pierwszy właściciel" - znaczy sprzedający ma go od nowości?

Znowu brak napisów (na lewym boku)? Dlaczego?

Zrób sobie listę pytań, pomyśl jak gościa o to zapytać, aby nie sprzedał Ci ładnej historyjki i dzwoń i pytaj.

EDIT: Jeszcze ciepłe: http://warszawa.gumt... ... Z306812018
Tuż obok mnie, więc mogę obejrzeć i porobić ew. jakieś fotki.





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych