Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Wentylator chłodnicy 2.0


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 27 sierpień 2011 - 10:35

Przyjechał dzisiaj do mnie kolega PiTkiem z uszkodzonym wentylatorem chłodnicy.Wentylator raz włączał się a raz nie.Kierowca nauczony przebojami z rozrusznikiem w maluchu miał ze sobą kawałek kija,i gdy wentylator nie załączał się wtedy traktował silnik wentylatora tym kijem,szczotki odwieszały się i działał przez jakiś czas.
Wentylator wymieniał 3 miesiące temu u mechanika,miał 2 opcje do wyboru,nowy za 700zł z montażem i tydzień czekania lub z demontażu za 450zł na jutro,wybrał tą drugą opcję.Gdy ponownie pojechał do tego mechanika z usterką usłyszał od niego "a ile pan chciał gwarancji na używany wentylator,gdy oddawałem auto wszystko działało" niby racja,ale jego naprawa nie polegała na wymianie wentylatora.
Zabrałem się do wyjęcia wentylatora i jakie było moje zdziwienie, wentylator podłączony był tylko dwoma przewodami,trzeci odcięty.Pan mechanik nawet nie wymienił mu tego wentylatora tylko przewód zasilający pierwszy bieg odciął i zmostkował z zasilaniem drugiego biegu,klimatyzacja jak i termostat załączały ten sam bieg-drugi.Gdy skończyły się szczotki drugiego biegu nie miało już co kręcić śmigiełkiem.Dwie godzinki pracy i wentylator wrócił na swoje miejsce z wymienionymi czterema szczotkami i sprawnymi dwoma biegami.W poniedziałek ma pojechać do niego i urawać mu łeb :lol :lol

#2 Nazwa

Nazwa

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5817
  • Dołączył:  18 lut 2009
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0M Gasss ;)
  • Imię:Przemek
  • Skąd::Andrychów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 sierpień 2011 - 15:17

co za łajza :cenzura

#3 MayheM

MayheM

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2904
  • Dołączył:  24 mar 2009
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 sierpień 2011 - 17:04

papug, czego nie zrobisz sam, kto inny Ci spier-... A zwlaszcza fahóra.

Jak slucham ludzi, co maja porobione w pitkach, ale i w innych autach, to nogi sie uginaja.

#4 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8225
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 sierpień 2011 - 17:40

...bez komentarza :cwaniak

#5 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 27 sierpień 2011 - 18:25

MayheM, Ciężko wszystko robić samemu,jest tak jak mówisz ,trzeba stać nad mechanikiem przez pięć godzin patrzeć mu na ręce.Na pewno nie każdemu,tylko jak ich rozróżnić hmm

#6 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8225
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 sierpień 2011 - 18:47

nie każdemu,tylko jak ich rozróżnić

:alko :lol

#7 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13821
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 sierpień 2011 - 07:42

mechanik chcial dobrze...a ze mu nie wyszlo.... :kawka

#8 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 28 sierpień 2011 - 09:17

Jesli juz wycenil naprawe na 450zł to za tą kwote spokojnie mozna zalozyc nowy wentylator nieoryginalny - po co udawac "adama slodowego" i kombinowac.
We wtorek przyjezdza do nie Pitus na wymiane wlasnie wentylatora i kwota pewnie nie przekroczy nawet 400zł z wymianą wentylatora. Poprostu nieuczciwy mechanik - skoro mowi sie ze sie cos wymienia to obowiązkiem mechanika jest oddac klientowi starą czesc - zawsze tak robie - zawsze tez biore przed odebraniem auto na podnosnik i pokazuje co bylo naprawiane itd. uczciwosc to podstawa. :kawka

#9 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 28 sierpień 2011 - 09:44

Poprostu nieuczciwy mechanik

tak delikatnie go określiłeś,to oszust i złodziej!!!!!!!

#10 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6791
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 sierpień 2011 - 10:24

Pewnie wyczytał na forum, jak przełączyć biegi. Pozdrawiam

#11 Psyborg

Psyborg

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 882
  • Dołączył:  07 sie 2011
  • Rok Produkcji:1995
  • Silnik:V6 2.5l 24V 1
  • Imię:Marcin

Napisano 28 sierpień 2011 - 11:39

(...)skoro mowi sie ze sie cos wymienia to obowiązkiem mechanika jest oddac klientowi starą czesc(...)


W Warszawie ze świecą takiego szukać. Raz jeden, jak się stanowczo upomniałem, to dostałem wymienioną część. Zgaduję, że naprawiają, czyszczą i montują innym, jako zregenerowane...

#12 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16997
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 sierpień 2011 - 12:20

Psyborg,
Nie zgadzam się z tobą nie wszedzie jest tak jak piszesz , zawsze klientowi w kartoniku zostawiam wszystkie wymienione elementy - chyba że sobie nie życzy są wowczas usuwane przy nim.
I tez normalnym faktem jest że ostanio kliencji przy zgłaszaniu usterki na umowie zlecenie naprawy automatycznie prosza o stare czesci do zwrotu - i co ciekawe zwłąszcza przy pracach blacharskich - może to obawa że ktoś wyklepie a nie wymieni :chory tylko oni nie wiedza że taniej i szybciej jest wymienic jak klepać :tak

#13 Psyborg

Psyborg

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 882
  • Dołączył:  07 sie 2011
  • Rok Produkcji:1995
  • Silnik:V6 2.5l 24V 1
  • Imię:Marcin

Napisano 28 sierpień 2011 - 12:29

Psyborg,
Nie zgadzam się z tobą nie wszedzie jest tak jak piszesz , zawsze klientowi w kartoniku zostawiam wszystkie wymienione elementy - chyba że sobie nie życzy są wowczas usuwane przy nim.(...)


Nie napisałem przecież, że wszędzie tak jest. Napisałem, że w Warszawie trudno znaleźć mechanika, który ma podejście takie, jakie prezentujesz m.in. Ty. To raczej dobrze świadczy o Tobie. :d
Nie wiem z którą częścią się nie zgadzasz... :p

Poprzedni właściciel mojego pitka serwisował go w usacars.pl/ - mam nadzieję, że może tam będę miał inne doświadczenia niż dotychczas...

#14 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 28 sierpień 2011 - 12:43

Psyborg, ale mechanikowie prawo nakazuje zwrot starej czesci - zadnej łaski ci nie robi.

#15 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16997
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 sierpień 2011 - 12:48

Podstawowy problem to jakość czesci zamiennych , warsztat moze Ci je wymienic i co z tego jak po kilku dniach czy tez tygodniach sytuacja sie powtarza i jest znowu zle .
Zle skalkuowana naprawa i zbytnia oszczednosc przy zakupie czesci do naprawy to zmora warsztatów i to jest podstawowy problem .U mnie tez kiedys prubowali zaoszczedzic - firma dostała szybka nauczke i wróciła do sprawdzonych marek na czesci (choc i na sprawdzonych tez czasem trafia sie bubel)

ps. z czym sie nie zgadzam :"Zgaduję, że naprawiają, czyszczą i montują innym, jako zregenerowane..." :kawka

#16 Psyborg

Psyborg

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 882
  • Dołączył:  07 sie 2011
  • Rok Produkcji:1995
  • Silnik:V6 2.5l 24V 1
  • Imię:Marcin

Napisano 28 sierpień 2011 - 13:08

@jasmina, ano dokładnie. Zużyta część jest własnością klienta i odmowa jej zwrócenia to zwykła kradzież. Tyle, że zazwyczaj klienci się tego nie domagają, bo zwyczajnie nie znają się na mechanice samochodowej i wychodzą z założenia, że przecież bezużyteczny złom jest im zbędny. A z tą bezużytecznością bywa różnie... Co nie zmienia faktu, że taka część (w dowolnym stanie) leżąca gdzieś w warsztacie nadal jest własnością klienta.

@andreeas7, właśnie zawsze mnie zastanawiało, co taki serwis robi z wymienionymi częściami... zbiera i na złom? Kiedyś wymieniłem hamulce w moim clio, bo rzekomo groziły wypadkiem. Zażądałem zwrotu i po wymianie okazało się, że wystarczyła by zwykła regeneracja i hamulce działały by spokojnie jeszcze kilka lat. Serwis wytłumaczył się, że oni wymieniają tylko całe moduły, ale mniejsza o to. Ciekawiło mnie, co taki serwis robi z częściami, które w rzeczywistości po drobnej naprawie mogą odzyskać sprawność...

#17 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16997
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 sierpień 2011 - 13:25

Jesli hurtownia nie życzy zwrotu wymienianej czesci (czasem jest bonifikata na zakupiona czesc po zwrocie starej) to zakład musi to czesc zutylizowac i miec na to papier dla ochrony srodowiska (jest tak ze wszystkim :olej,smieci,blachyi inne żelastwo,farby i etc.) .
Na wszystko w firmie musisz miec podkładkę .Nie jest to przyjemne bo do niektórych rzeczy musisz dopłacac aby ktos to zutylizował i potwierdził.

#18 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8225
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 sierpień 2011 - 13:50

..a ja piaste (tył) nie otrzymałem, bo sobie sam wymieniłem :kciuki oczywiscie wspierając się radą, i doświadczeniem naszych mechaniorów :piwo
Szpilki w zapasie! moze komuś się przyda, moze mi( może mi, może mnie :cenzura )

[ Dodano: 2011-08-28, 14:51 ]
...fakt faktem nalezy się upomnieć jak dziady nie robią tego z tzw. automatu :alko

#19 artex38

artex38

    VIP

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 2099
  • Dołączył:  29 gru 2009
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:artur
  • Skąd::paryz/wroclaw
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 sierpień 2011 - 14:44

wszedzie sa uczciwi i nie uczciwi to tylko zalezy od naszego szczescia na kogo trafimy :kawka





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych