Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


problem z klimą


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.mariuszd_*

Bezimienny Gość.mariuszd_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 03 styczeń 2012 - 20:46

Witam wszystkich!!!wczoraj wyjezdzajac do pracy ujechałem 100km uslyszałem dziwne odgłosy z komory silnika po chwili troszkę sie zadymiło.W pierwszym momencie myślalem,ze wysiadły lożyska w alternatorze ale wyszedłem z auta i zlokalizowałem te odgłosy w kompresorze klimy.W pierwszym momencie zdjąłem kostke z czujnika osuszacza.Teraz zastanawiam sie czy zatarlem kompreor jesli tak to czy mozna go regenerowac?? czy taki kompresor wystepuje w mercedesie? Po drugie jak rozlaczylem kostke przestalo sie dymic i ustapil halas ale sprzegielko na kompresorze halasuje.Moze to problem sprzegla?Prosze o fachowe porady POZDRAWIAM :dance

#2 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6791
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 03 styczeń 2012 - 21:23

mariuszd, Prawdopodobnie zniszczeniu uległo sprzęgło sprężarki lub zatarło się łożysko koła sprężarki. Tak czy tak sprężarka do demontażu i sprawdzenia przez jakiegoś mechanika. Dojście paskudne, więc samemu nie polecam. Zrób coś szybko, bo wszystko wisi na jednym pasku. Na razie wyjmij ze skrzynki bezpieczników pod maska bezpiecznik opisany na pokrywce jako AC clutch - sprzęgło sprężarki klimatyzacji. Przez komputer wiele więcej nikt Ci nie poradzi. Pozdrawiam





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych