Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Oświeltenie wewnętrzne raz jeszcze.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 10 styczeń 2012 - 11:56

Prześledziłem trochę postów, ale nie znalazłem konkretnej informacji odnośnie, gdzie można by podpiąć się z przewodami, żeby podłączyć to oświetlenie pod fabryczne, tak, żeby zapalało się i gasło w powiązaniu z tym oryginalnym. Do lampki to rochę za daleko ciągnąć te przewody a chciałbym zrobić podświetlenie przestrzeni pod nogami (przód i tył) oraz w drzwiach, od spodu.

[ Dodano: 2012-01-14, 19:35 ]
No i zrobiłem, z przodu na razie... Przy okazji zastanowiła mnie jedna rzecz - nie mam chyba osłony od dołu, nad pedałami. Od strony pasażera jest, a nie ma takowej po stronie kierowcy. Może komuś by się chciało pstryknąć fotę, jak to wygląda. Nie mam gdzie zobaczyć.

#2 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4974
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 16 styczeń 2012 - 18:51

yodarek, u mnie też nie ma osłony i chyba nigdy nie było. Pochwal się jeszcze gdzie się podpiołeś z podświetleniem, i może jakaś :fota jak to wygląda.

#3 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 16 styczeń 2012 - 22:02

Podpiąłem się pod oświetlenie sufitowe, przednie. Przewody nad szybą i w przednich słupkach (bez problemów)... Mi sie podoba. Będę teraz kombinował jak tu i gdzie tu z tyłu... hmm

Dołączona grafika

#4 paradyz

paradyz

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3021
  • Dołączył:  21 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:300C 3,5 A
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Rzeszów
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 17 styczeń 2012 - 07:24

Darek a co za lampki tam wstawiłeś?

#5 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 17 styczeń 2012 - 08:41

Paweł, coś takiego jak to...
http://allegro.pl/ta... ... 20910.html

#6 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 17 styczeń 2012 - 09:09

Podpiąłem się pod oświetlenie sufitowe, przednie. Przewody nad szybą i w przednich słupkach (bez problemów)... Mi sie podoba. Będę teraz kombinował jak tu i gdzie tu z tyłu... hmm

Obrazek


hmm hmm hmm

[ Dodano: 2012-01-17, 09:15 ]

Darek a co za lampki tam wstawiłeś?


Paweł dwie takie
Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

pod siedzeniami :swir

#7 andmis

andmis

    VIP

  • Moderator
  •      
  • Posty: 4974
  • Dołączył:  19 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2003 LTD
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::DOA
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 17 styczeń 2012 - 11:03

yodarek, fajnie to wygląda na zdjęciu. Można sie lansować wieczorową porą.

#8 paradyz

paradyz

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3021
  • Dołączył:  21 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:300C 3,5 A
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Rzeszów
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 17 styczeń 2012 - 13:18

Arek..zajefajne lampeczki :lol

#9 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 18 styczeń 2012 - 12:57

Zrobiłem to samo pod tylnymi siedzeniami z listw led tylko że białych a prąd wziąłem od lampki w bagażniku wszystko hula bardzo ładnie, postaram się zrobić zdjęcia i wrzucić. Zastanawiam się jeszcze nad zrobieniem z przodu lecz również białe.

#10 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 18 styczeń 2012 - 13:20

A nie zwróciłem uwagi, czy po otwarciu tylnych drzwi zapala się światło w bagażniku? Jeśli tak to rozumiem, lepszego rozwiązania nie widzę. Ja myślałem, żeby ciągnąć przewody od środkowej lampki sufitowej...

#11 nomos

nomos

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 1466
  • Dołączył:  29 wrz 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,0
  • Imię:Sebastian

Napisano 18 styczeń 2012 - 16:54

Tak działa podświetlanie lampki w bagażniku po otwarciu lampki to było najłatwiejsze rozwiązanie

#12 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 24 styczeń 2012 - 16:36

No i narobiło się.... :nosz Nie wiem czy to przypadek czy moja ostatnia modyfikacja spowodowała rozładowanie akumulatora. Podłączyłem jeszcze dwie tasiemki do oświetlenia nóg z tyłu i jedną tasiemkę (po trzy diody na taśmie) do oświetlenia w bagażniku do lampki w bagażniku. Zauważyłem przygasanie licznika, wskażnika temperatury (przy lampce oświetlenia wnętrza z przodu) a dodatkowo po półtora dnia stania w garażu rozładował się akumulator. Mam nadzieję, że to te taśmy podłączone w bagażniku przyczyniły się do tego rozładowania i odłączyłem je. Ładuję teraz akumulator i mam ndzieję, że będzie OK. Ale w jaki sposób mogły się przyczynić do tego te diody? Chyba, że gdzieś coś namieszałem. Ma ktoś jakiś pomysł? A może ten pasek alternatora, chociaż oprócz popiskiwania przy uruchamianiu, oprócz jednego mignięcia, jeden raz kontroli ładowania akumulatora nie świeciła więcej, więc chyba ładowanie było... ;(
A tak przy okazji, poprzedni właściciel zafundował PiTolowi akumulator kwasowy. Czy moge podłączyć zwykły prostownik bez wyciągania akumulatora, do tych punktów pod maską? Czy może lepiej ładować na zewnątrz (na razie wyciągnąłem go do ładowania, ale znalazłem na forum, że można właśnie tam).

#13 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 24 styczeń 2012 - 20:09

A tak przy okazji, poprzedni właściciel zafundował PiTolowi akumulator kwasowy. Czy moge podłączyć zwykły prostownik bez wyciągania akumulatora, do tych punktów pod maską? Czy może lepiej ładować na zewnątrz (na razie wyciągnąłem go do ładowania, ale znalazłem na forum, że można właśnie tam).


można tylko odwrotnie musisz podłączyć bieguny :swir

#14 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 24 styczeń 2012 - 20:15

Zdziwiłbyś się... Znam gościa, który chciał podłączyć PiTola do prostownika, zdjął ten czerwony plastik od zacisku + i podłączył... - z prawej plus a z lewej minus... :lol

#15 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 24 styczeń 2012 - 20:21

Zdziwiłbyś się... Znam gościa, który chciał podłączyć PiTola do prostownika, zdjął ten czerwony plastik od zacisku + i podłączył... - z prawej plus a z lewej minus... :lol


Polska to kraj Artystów :lol

#16 paradyz

paradyz

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3021
  • Dołączył:  21 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:300C 3,5 A
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Rzeszów
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 25 styczeń 2012 - 08:09

yodarek ile diodek masz na tasmach, którymi oświetliłeś przestrzeń z przodu auta?

#17 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 25 styczeń 2012 - 09:03

Dwie taśmy po trzy diody na taśmie.... Odłączyłem te z tyłu, podładowałem aku i na razie jest OK. A tak przy okazji ponowię pytanie, czy można w CRD śmiało podłączyć prostownik do ładowania pod maską? (mam aku kwasowy).

#18 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16927
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 styczeń 2012 - 09:15

yodarek,
smiało :jak zamontowałeś kwasówke to nie ma to znaczenia co podłaczysz .Tylko bieda z fabrycznym układem ładowania jest dostosowany do żelowego z pomiarem temperatury cel ? - zasadowe i kwasowe maja zupełnie inna charakterystyke procesu ladowania :kawka

#19 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 28 październik 2012 - 20:59

Odnowię temat oświetlenia wewnątrzpitolowego... Od lewych tylnych drzwi brak sygnału, nie zapala sie światło wewnątrz PiTola. Wolę się zapytać co może być przyczyną zanim rozbiorę PiTola na częsci pierwsze...

#20 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16927
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 28 październik 2012 - 21:10

yodarek,
Zamek i jeszcze raz zamek dzwi , krańcówki wbudowane wewnątrz zamka :kawka

Choć czasem zdarzało się że pękł przewód w przelotce do drzwi - sprawdzić gumę , zdjąć płat i kontrolka sprawdzić działanie na wiązce zamka .





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych