Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Świece zapłonowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 darayavahus

darayavahus

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 319
  • Dołączył:  26 maj 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0
  • Imię:Dariusz

Napisano 14 luty 2012 - 19:09

Jakie świece do 2,0.Co powiecie o tym komplecie:
http://allegro.pl/pr... ... 56845.html
Może takie przewody i dokupić osobno świece?
http://allegro.pl/ka... ... 36589.html

#2 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 14 luty 2012 - 19:33

darayavahus, Świece załóż takie jakie zaleca producent,pod maską masz napisane jaki typ świec zastosować.

#3 MayheM

MayheM

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2899
  • Dołączył:  24 mar 2009
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 14 luty 2012 - 19:40

popieram przedmowce. Zadnych innych jak zalecane.

#4 darayavahus

darayavahus

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 319
  • Dołączył:  26 maj 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0
  • Imię:Dariusz

Napisano 14 luty 2012 - 19:49

papug, dzięki bardzo.A przewody?

#5 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 14 luty 2012 - 20:34

darayavahus, mam NGK sprawują się bez zarzutu

#6 darayavahus

darayavahus

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 319
  • Dołączył:  26 maj 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0
  • Imię:Dariusz

Napisano 04 marzec 2012 - 23:53

Cześć.Ja znowu o świecach.Nie bardzo mogę się doszukać jakie dedykowane do 2.0 no i czy przy instalacji LPG muszą być inne?

#7 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 marzec 2012 - 07:09

darayavahus,
Założyłeś po raz drugi ten sam temat :cwaniak

Świece załóż takie jakie zaleca producent,pod maską masz napisane jaki typ świec zastosować.

Czy nie znalazłeś pod maską informacji jakie to są świece? Jak nie, to tu masz podobny temat (skorzystałem z opcji "szukaj"), przeczytaj post papug-a
http://ptcruiserclub...
"Zalecane do tego silnika to CHAMPION RE14MCC5 Takie załóż,u mnie NGK nie sprawdziły się." :kawka

#8 FreeDy

FreeDy

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 260
  • Dołączył:  12 lis 2011
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:3280ccm
  • Imię:Witek
  • Skąd::Jawor
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 marzec 2012 - 20:55

Kable polecam Beru - niezniszczalne! :cwaniak
Powiedzcie co myślicie o świecach Splitfire .... nie są tanie ale ich żywotność przemawia za ich zakupem w dodatku ilość wymian a co za tym idzie ingerencje w głowicę również na plus wychodzi.
:kawka

#9 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 marzec 2012 - 21:12

FreeDy,
Nasz doktorek Maxym72, zawsze przypominał, żeby stosować takie i tylko takie jakie zaleca producent. Unika się wtedy niespodzianek i niepotrzebnych kosztów. :kawka

#10 FreeDy

FreeDy

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 260
  • Dołączył:  12 lis 2011
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:3280ccm
  • Imię:Witek
  • Skąd::Jawor
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 marzec 2012 - 21:45

adames gdybym kierował się w życiu takimi zasadami zamiast rolki od rozrzutnika za 34zł zamontował bym łapę z napinaczem Litens za 1200 zł
Zamiast wpasować simmering Corteco za 12zł użył bym tego z allegro za 50zł
i na pewno nie montował bym polskich tulejek wahacza za 30 zł

Do rzeczy - montowałem do siebie i jeszcze w kilku innych autach świece irydowe, w żadnym z nich osiągi się nie poprawiły za to zużycie paliwa wyraźnie się zmniejszyło, uwierz mi .... to co 12 lat temu wymyślono, w ciągu ostatnich 3 lat poprawiono.

Zresztą Splitfire to produkt czysto amerykański więc i testy pewnie na amerykanach robione były :brawo

BTW czy Marian Bublewicz byłby w stanie osiągnąć tytuł Mistrza Polski w latach: 1975, 1983, 1987, 1989, 1990, 1991, 1992 gdyby do swojego poloneza montował świece Iskry?? hmm

#11 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 marzec 2012 - 22:37

FreeDy,
Jak zauważyłeś, w moim poście napisałem to, co mówił Maxym72. Ja od kilkunastu lat jeżdżę dieslem, i tylko świece żarowe mnie interesują. Kilka osób przekonało się jednak, że stosowanie innych świec niż to co jest dedykowane przez producenta , niewiele dało.
Ponieważ jednak pytanie brzmiało:

Jakie świece do 2,0

To moja odpowiedź była taka jaka była ;P
Chciałbym jeszcze tylko dodać, że Ci co znają Maxa i wiedzą czym się na co dzień zajmuje, nie mają podstaw, aby wątpić w to co mówi. :kawka
Tu jest na temat wymiany świec, łącznie z zamiennikami:
http://ptcruiserclub...topic.php?t=330

#12 FreeDy

FreeDy

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 260
  • Dołączył:  12 lis 2011
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:3280ccm
  • Imię:Witek
  • Skąd::Jawor
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 07 marzec 2012 - 21:23

FreeDy,
Jak zauważyłeś, w moim poście napisałem to, co mówił Maxym72. Ja od kilkunastu lat jeżdżę dieslem, i tylko świece żarowe mnie interesują. Kilka osób przekonało się jednak, że stosowanie innych świec niż to co jest dedykowane przez producenta , niewiele dało.

Chciałbym jeszcze tylko dodać, że Ci co znają Maxa i wiedzą czym się na co dzień zajmuje, nie mają podstaw, aby wątpić w to co mówi. :kawka


Jest mi bardzo przykro, że nie znam Maxa, pewnie mielibyśmy o czym pogadać. Nie trudno się domyślić kim jest Doktorek, sam pracowałem dla firmy DaimlerChrysler AG i wiem, które z części pochodzą z Czech, które z Chin, a wszystko w tym pocieszające jest, że całe układy bezpieczeństwa typu: kurtyny, airbag`i i napinacze są produkowane w Polsce!! Tak właśnie! światowi potentaci i "automotiv" zaufał polskim producentom i systemy bezpieczeństwa produkowane są w Polsce przez TRW.

Nie można mylić tanich zamienników z Chin które są praktycznie wszędzie z odpowiednikami renomowanych firm.

BTW andreeas7 odradzał paski Dayco, a przecież Dayco produkowało części do Chryslera na pierwszy "montaż" hmm
miecio zachwalał markę Mitsubishi, a przecież Mitsubishi motors produkowało rozruszniki do Pt Cruisera, etc....etc....

Zapytałem tylko czy ktoś miał doświadczenie z świecami Splitfire.....czyż nie?? hmm

Witek, nie mam nic przeciwko cytowaniu moich wypowiedzi, ale skoro już coś cytujesz, to rób to bez dokonywania zmian. :kawka - adames

#13 uczucie84

uczucie84

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 348
  • Dołączył:  10 maj 2012
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4
  • Imię:Grześ
  • Skąd::Bielsk Podlaski
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 21 lipiec 2013 - 20:51

Słuchajcie na jakiej polskiej stronie dostane świece CHAMPION RE146MC do 2,4 l. bo jakos nie moge ich namierzyc??

#14 maxym72

maxym72

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 6791
  • Dołączył:  19 sty 2009
  • Rok Produkcji:2014
  • Silnik:Sedici=4x4
  • Imię:Max
  • Skąd::Szczecin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 lipiec 2013 - 22:24

uczucie84, uczucie84, Takich to na pewno nie znajdziesz - albo literówke walnąłeś, albo coś źle odczytałeś Do 2,4 beza turbo świeca champion RE16MC Może jakaś moja literówka???

#15 uczucie84

uczucie84

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 348
  • Dołączył:  10 maj 2012
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4
  • Imię:Grześ
  • Skąd::Bielsk Podlaski
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 22 lipiec 2013 - 15:38

A ty Max zawsze czujny pewnie że byka walnąłem miało być RE16MC:)

#16 raffitech

raffitech

    Kolegunio

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 171
  • Dołączył:  04 lis 2011
  • Rok Produkcji:2008
  • Silnik:2,4l A
  • Imię:Rafałek
  • Skąd::Katowice
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 23 lipiec 2013 - 15:21

:witam
Już ponad półtora roku jeżdżę na japońskich świecach irydowych NGK typ LZTR4AIX-11. Koszt 4szt, około 50 USD na Ebay'ju. Bardzo jestem z nich zadowolony. Wylot rury wydechowej (silnik 2,4 benzyna) bez nalotów, czysty. Zużycie na trasie bez klimy nie przekracza 8-9l/100km.Zapala bezbłędnie od pierwszego obrotu rozrusznika. Ich wytrzymałość sięga do 100 000 km.
Odpowiednikiem tej irydowej świecy innej firmy, to świeca podobno równie dobra lub lepsza typ ITL16 Iridium Power renomowanej firmy DENSO . Do kupienia za 65zł/szt w hurtowni części ABAK, Katowice.
:witam
czołem koledzy!

#17 uczucie84

uczucie84

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 348
  • Dołączył:  10 maj 2012
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2,4
  • Imię:Grześ
  • Skąd::Bielsk Podlaski
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 27 marzec 2014 - 21:52

Hej takie świece idą do 2,4 benz i czy to dobra cena:
http://www.sklep.raf... ... 04-re16mc/
bo przymierzam się do kupna.

#18 mateo28

mateo28

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 91
  • Dołączył:  08 wrz 2014
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.4 A
  • Imię:Mateusz

Napisano 30 wrzesień 2014 - 17:07

Czy ktos mi moze pomóc w kwestii przerwy na swiecy?? Mam problem z wypadajacym zaplonem od czasu do czasu zero bledow na kompie a silnikiem telepie. Gadalem z mechanikiem i mowi ze powinno wg jego info byc 1,1mm co dla mnie to raczej przepaść a nie przerwa.

Czy myślicie ze zmniejszenie tej przerwy do 0.9 bedzie miało pozytwne skutki, jesli chodzi o prewencje wypadania zaplonu?? Bardzo proszę o w miarę sprawna odpowiedz bo bym rozbebral kolektor i poregulowal poki jeszcze dzien... z gory dziekuje

#19 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16922
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 wrzesień 2014 - 17:12

mateo28,
A może wróćmy do podstaw jakiej firmy są świece - przerwa to 1,1 i to norma jak jest wypadanie to szukaj problemu w uszkodzonych przewodach zapłonowych lub nie właściwych świecach - powinny być Championy

#20 mateo28

mateo28

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 91
  • Dołączył:  08 wrz 2014
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.4 A
  • Imię:Mateusz

Napisano 30 wrzesień 2014 - 17:52

Drogi Andrzeju, serdecznie dziękuję za sprawną odpowiedź. Problem jest tej natury że silnikiem telepało juz jak kupowałem samochód i myślałem że kompleksowa wymiana świec i przewodów załatwi sprawę, ale...... "aleee nieee" (jak to było w kabarecie)
Otóż mój drogi kolego świece są dobrane typowo pod ten model i akurat chłopaki z autolandu dali mi NGK i myślę że słusznie zrobili bo z czym jak z czym ale ze świecami tej marki nie miałem nigdy przygód.
Przewody WN są wstawione nowe (nie wiem jakiego producenta) co najciekawsze nie wyrzuca żadnego błędu na kompie metodą kluczykową:(
Dostałem info że Europejski zegar jest w drodze do mnie więc zaniechałem regulacji przerwy, zobaczymy co wyjdzie po montażu europejskiego budzika, "daj Boże" może przestanie nim telepać





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych