Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

Prośba o wycene koszty naprawy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 eryk 1983

eryk 1983

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 122
  • Dołączył:  14 mar 2012
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:Łukasz

Napisano 25 marzec 2012 - 20:00

Koledzy tydzień temu zakupiłem mojego pika, a dzisiaj miałem kolizje nie z mojej winy gość wyprzedzał na pasach, jechaliśmy z 7miesięcznym synkiem na szczęsćie wszyscy zdrowi i wszystko ok.Niewiem jak tacy bezmyślni ludzie mogą wsiadać za kierownice.
Ale pt ucierpiał:
Zderzak przedni,lampa lewy przód,błotnik lewy przód,grill,drzwi lewe przednie,halogeny przednie,cały mc pherson poszedł do środka i cofnięty na tył trochę,ponadto nowa zimówka potargana, alufelga przetarta.Podłużnice wyglądają na całe i pas przedni również ale niejestem pewien.
Jakie mogą być koszty naprawy.
Z góry dziękuje za opinie.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#2 Psyborg

Psyborg

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 882
  • Dołączył:  07 sie 2011
  • Rok Produkcji:1995
  • Silnik:V6 2.5l 24V 1
  • Imię:Marcin

Napisano 25 marzec 2012 - 20:25

Wątpię aby z tych zdjęć (czy jakichkolwiek) ktoś był w stanie wycenić naprawę. Jak wyliczysz elementy, które trzeba wymienić/naprawić, to ktoś Ci je podsumuje, ale z pewnością nie dojrzysz wszystkiego. Blacharz nie wyceni mechaniki, a mechanik blacharki. Przerabiałem temat w zeszłym roku.

A co do zdarzenia, to trzeba było zgłosić stłuczenie łokcia, czy naciągnięcie mięśni szyi i poszło by na przestępstwo, a sprawca debil tłumaczył by się przed sądem. Wina ewidentna, więc skazujący wyrok sądu załatwił by Ci problem uzyskanie odszkodowania od zakładu ubezpieczeń.

#3 FreeDy

FreeDy

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 260
  • Dołączył:  12 lis 2011
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:3280ccm
  • Imię:Witek
  • Skąd::Jawor
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 marzec 2012 - 20:29

Koło wbite? 10 tys PLN? sporo naprawdę sporo. Nie wiem jak Ty ale ja bym od razu jechał na wycenę rzeczoznawcy niezależnego kosztuje to 300zł i jest podstawą do odwołania na decyzję ubezpieczalni sprawcy i wysokość odszkodowania :cwaniak

Acha i pamiętaj! złóż pismo do ubezpieczalni o zadośćuczynienie :d nawet ugodowo jak podejdą to i tak jest kwota rzędu 2.5tys zł :cwaniak

#4 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 25 marzec 2012 - 20:45

robiłem podobnie rozbitego rok temu
nie wiem jak u Ciebie -chłodnice masz całe? i czy kolo się nie cofnęło bo na fotach za bardzo nie widać

strzele około
3 elementy do malowania około 1000zł
lampa i błotnik około 600zł z przesyłką+ nadkole (nie wiem ile kosztuje)
nie wiem jak wahacz i chłodnice, felga
+jakieś grosiaki za blacharkę
na ubezpieczenie możesz zarobić
za wynalazki dobrze wypłacają

#5 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 marzec 2012 - 20:50

Drodzy koledzy, pamietajcie ze ubezpieczalnia bierze pod uwagę tylko nowe części. nie używane.

#6 eryk 1983

eryk 1983

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 122
  • Dołączył:  14 mar 2012
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:Łukasz

Napisano 25 marzec 2012 - 20:54

Najbardziej martwie się o synka policiant powiedział że takie dziecko może odczuwać skutki nawet po kilku dniach.Zadość uczynienie? niesłyszałem jeszcze o tym.
Sprawca ma ubezpieczenie w warcie martwie się bo słyszałem że robią problemy.
A szukałem samochodu 3miesiące tydzień temu kupiłem go w Poznaniu i przejechałem 500km beż żadnych problemów.Samochód okazał się w lepszym stanie niż mówiła właścicielka żaden element niebył malowany.
A teraz co nawet jak naprawie to będzie to samochód po wypadku.

#7 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 25 marzec 2012 - 20:56

zależy jaki wachman ci go naprawi ;P

#8 eryk 1983

eryk 1983

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 122
  • Dołączył:  14 mar 2012
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:Łukasz

Napisano 25 marzec 2012 - 21:07

Chłodnice całe, koło poszło do tyłu ale z tego co widzę przod strasznie nisko siedzi.

#9 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 marzec 2012 - 21:37

eryk 1983,
W 5 tyś się nie zmieścisz jak chcesz to dobrze zrobić dla siebie hmm .

#10 resiurc

resiurc

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2589
  • Dołączył:  09 wrz 2008
  • Rok Produkcji:300 C
  • Silnik:3,0 CRD
  • Imię:Tomek
  • Skąd::Zduńska Wola
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 marzec 2012 - 21:45

eryk 1983, Co do autka jak pisze Medyk-ubezpieczenie- nowe częśc-tylko i wyłącznie!!!Zależy jak chcesz naprawiać-w swoim zakresie czy z ubezpieczenia?!
A odnośnie zadość uczynienia wszystko w gestii ,,toku sprawy''.
Depcz temat -naciskaj ,bądź stanowczy a ,,coś''zdecydowanie powinieneś otrzymać .
Pamiętaj o NW!!
Najważniejsze iż nic groźnego się Wam nie stało.

#11 eryk 1983

eryk 1983

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 122
  • Dołączył:  14 mar 2012
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:Łukasz

Napisano 25 marzec 2012 - 21:59

a co z alusami? felga jak na zdjęciach- ale przecież jednej nie dokupię, jak podchodzi do tego rzeczoznawca? a pozostałe części, których nie wymienia się z jednej strony ale trzeba z obu? np. amortyzator, opony itp.

#12 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 marzec 2012 - 22:22

Jak wszystko z ubezpieczenia to nowe wszystkie czesci które uległy zniszczeniu podczas wypadku/stłuczki. Pamietaj, a ze auto po wypadku to bym się sprzeczał. To była kolizja po prostu. Auto po wypadku wygląda co najmniej tak: http://www.google.pl... ... 9,r:1,s:75

#13 MayheM

MayheM

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2901
  • Dołączył:  24 mar 2009
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 marzec 2012 - 23:08

eryk 1983, nie rozumiem czym sie zastanawiasz, jesli nie z Twojej winy, to idzie z OC sprawcy, Ty dostajesz auto zastepcze a Twoje sie naprawia.

Alus mozna 1szt wymienic, inaczej jest z opona i z amorkiem. Ja po swojej kolizji wymusilem na ubezpieczycielu wymiane obu amorow, bo tez chcieli mi 1 szt wcisnac, a na dodatek inna niz ta z dobrej strony, ktora byla fabryczna :torba

Walcz i nie odpuszczaj, w ostatecznosci Rzecznik ubezbieczonych i/lub sąd. W swojej przeszlosci korzystalem z obu, raz sprawa po wypadku trwala 2 lata, ale ugralismy swoje.

I zycze, aby malenstwu nic nie bylo :kawka

#14 jasmina

jasmina

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1847
  • Dołączył:  08 wrz 2008
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,4L

Napisano 28 marzec 2012 - 21:05

Teoretycznie wszyscy macie racje - idzie z OC co sie martwisz - a pozniej przychodzi rzeczoznawca co to pierwszy raz takie auto widzi na oczy - ceny czesci bierze z sufitu lub najlepiej z Audatexu - to lampa tam kosztuje 260zł zycze powodzenia kupic w tej cenie. Ubezpieczyciel nie ma obowiązku zaplacic za czesci nowe fabryczne czyli oryginalne - moze wpisac w Audatexie czesci tzw. zamienniki jak sie nie zgodzisz to mozesz zawsze oddac auto do warsztatu autoryzowanego i zrobic tzw naprawe bezgotowkową - ale nieraz wtedy takze trzeba doplacic roznice miedzy cenami czesci - (ja tak mialem). Njalepsze jest jak ci robią z automata - manuala - albo jakąs inną wersje auta wpisują bo wlasnie im tak pasuje - a przy PiTkach to jest bardzo wazne bo w Audatexie nieraz diametralnie zmieniają sie ceny poszczegolnych czesci. Czytac co dają do podpisania i jak sie niezgadzasz nie podpisywac wyceny - jesli podpiszesz wstepną wycene masz pozamiatane i musisz sie odwolywac itd.

#15 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 29 marzec 2012 - 07:02

eryk 1983,
W 5 tyś się nie zmieścisz jak chcesz to dobrze zrobić dla siebie hmm .


za 5 to kupisz całego angola :lol

#16 MayheM

MayheM

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2901
  • Dołączył:  24 mar 2009
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 marzec 2012 - 09:28

za 5 to kupisz całego angola


Andre slusznie dopisal, ze 'jak chce to zrobic dobrze dla siebie' :cwaniak

#17 eryk 1983

eryk 1983

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 122
  • Dołączył:  14 mar 2012
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2.0
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 marzec 2012 - 20:12

Okazało się, dzisiaj dzwonił do mnie rzeczoznawca że będzie to szkoda całkowita.
Same drzwi policzył 4.500tys .Kazał zadzwonić na infolinie do Warty i tam mi przekażą, wszystko co i jak i ile mogą mi wypłacić.Po telefonie okazało się że wstępna wycena szkody całkowitej będzie dopiero koło środy w przyszłym tygodniu.
Najlepsze jest to że po zewnętrznych oględzinach zaliczył szkode całkowitą.
A wczoraj jak zmieniałem zapasówke by dojechać do warsztatu, okazało się że krzywy amortyzator,zwrotnica też poszła, wachacz,półośka i drążek kierowniczy.
Niewiem co dalej robić................

#18 NoVy

NoVy

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1483
  • Dołączył:  04 gru 2008
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2.2 CRD LTD
  • Imię:Bart
  • Skąd::W-wa
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 29 marzec 2012 - 20:56

Zainkasuj odszkodowanie i sprzedam Ci mojego :cwaniak

#19 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16923
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 29 marzec 2012 - 21:38

eryk 1983,
Z Warta zawsze są przeboje przy rozliczaniu szkody , co możesz zrobić :zadaj sobie pytanie czy go chcesz ? - jak tak poszukaj warsztatu co ma podpisane umowy z ubezpieczycielami na rozliczanie bezgotówkowe a zarazem ma dobra opinie klientów - wstaw do naprawy na rozliczenie bezgotówkowe (nie zyskasz nic dla siebie ) ale PT zrobisz dobrze - warsztat sciągnie kasę od Warty do 70 % wartości ceny rynkowej auta .Zawsze w tych pieniążkach można dobrze naprawić a i umówić się co nieco więcej zrobią i tyle w temacie :kawka

To prosta sprawa a tu się ciągnie maraton :piwo

#20 MayheM

MayheM

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2901
  • Dołączył:  24 mar 2009
  • Rok Produkcji:Brak
  • Silnik:Brak
  • Imię:Marcin
  • Skąd::Łódź
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 30 marzec 2012 - 11:39

andreeas7, jak szkoda calkowita to moga nie chciec finansowania naprawy. Tak sobie wyplaca jakas kase, co im wyjdzie z wyniku odejmowania wymyslonej (zawyzonej) przez nich ceny wraku od wartosci oszacowanej (zanizonej) samochodu.





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych