Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

HOW TO - Jak zorganizować Spot PTClub.pl


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 Nazwa

Nazwa

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5817
  • Dołączył:  18 lut 2009
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0M Gasss ;)
  • Imię:Przemek
  • Skąd::Andrychów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 czerwiec 2012 - 11:36

Szanowni Państwo :) myślę ze nadszedł czas aby dotychczasowi organizatorzy spotów podzielili sie swoimi doświadczeniami z przyszłymi organizatorami.
Odbyło sie już kilka spotów, utarły się pewne zasady, dobrze było by wypisać to wszystko w jednym wątku. Myślę że wszystkim będzie łatwiej i przyjemniej.
Nie chciał bym aby ten temat stał się miejscem do wylewania żalu, postarajmy się stworzyć coś fajnego co pozwoli nam dobrze bawić się w przyszłości na następnych spotach :kciuki

Piszemy kto jakie ma pomysły, przemyślenia, na koniec wybierzemy to co większość uzna za istotne i przypniemy jako pierwszy post działu "spoty" [jeśli moderatorzy pozwolą :) ]

Tak na szybko z mojej strony:

-Uczestnik po zgłoszeniu swojego udziału wysyła do organizatora telefon kontaktowy [nie wszyscy uczestnicy mają łatwość w posługiwaniu się forum, czasem konto zakładał im ktoś inny, no i kłopoty gotowe]

-powiedzmy na dwa tygodnie przed rozpoczęciem spotu cała kasa [noclegi, bilety, jedzenie,] idzie na konto organizatora. [ Organizator nie musi bawić się urząd skarbowy i biegać od osoby do osoby a przy 90 os. zajmuje to kilka godzin, no i wiadomo że przy takich zbiórkach łatwo sie pomylić] a uczestnik wie ile będzie go ta impreza kosztowała :)

- może warto wprowadzić np 20zł opłatę na dyplomy i inne pamiątki płatną przy rejestracji

więcej wieczorem, teraz spadam do pracy :)

#2 Bell

Bell

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 10256
  • Dołączył:  30 lip 2009
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:IzaBell'a

Napisano 22 czerwiec 2012 - 11:44

może warto wprowadzić np 20zł opłatę na dyplomy i inne pamiątki płatną przy rejestracji


trzeba by jeszcze ustalić czy zwrotna w przypadku, gdyby ktoś na zlot jednak nie mógł dojechać...

#3 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 czerwiec 2012 - 12:23

Przemku
Temat jak najbardziej wskazany :cwaniak
Z mojego doświadczenia mogę tylko podpowiedzieć:
1. Organizator musi wcześniej podać całkowity koszt uczestnictwa na jedną osobę, a pomysł (który był na spocie dolnośląskim :cwaniak ) aby całą kwotę wpłacić na dwa tygodnie przed spotem, jest jak najbardziej wskazany.
2. Organizator powinien podać zasady i terminy zwrotu zaliczki tudzież całej kwoty, w przypadku rezygnacji z udziału w spocie. Są różne przypadki losowe, ale też musimy mieć na uwadze, że organizator rezerwuje noclegi i wyżywienie i nie powinien ponosić kosztów za osobę, która w ostatniej chwili rezygnuje.
3. Dodatkowa kwota na nagrody i dyplomy, to dobry pomysł, jednak kwotę niech ustala organizator, ustalmy tylko, żeby to nie było więcej jak 20zł. Jeśli coś zostanie z tej kwoty, to można zawsze dokupić łyk wody ognistej.
4. Starajmy się nie organizować spotów zbyt kosztownych. Pomysł aby jedną wieczerzę przy grillu, zorganizować z produktów przywiezionych przez uczestników (Rzyki i Cierszewo) jest bardzo fajnym, mamy wtedy do wyboru możliwość skosztowania różnych przysmaków, w tym wspaniałych nalewek.

trzeba by jeszcze ustalić czy zwrotna w przypadku, gdyby ktoś na zlot jednak nie mógł dojechać

To powinno być na takich zasadach jak podany wcześniej zwrot zaliczki lub całej kwoty.

#4 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13780
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 czerwiec 2012 - 17:32

powiem tak..../jak prezes lato/...:
1, sie osoba deklaruje placi...
2, po deklaracji zwrotow nie ma
3, mape drogowa albo sie przyjmuje albo nie /organizatorowi nie mieszac i nie dlubac w nosie/...
4, fajnie ale wezcie pod uwage ze powiedzmy goryl organizowac mozna sobie na lace pod lasem i nie pojdzie na takie cos osrodek z gwiazdka bo normalnie sie boi powiedzmy zatrucia przez biesiadnikow i takie tam...
5.nalewki, owszem degustowac, ale nawet sobie sprawy nie zdajecie jaka to jest walka z pania/panem menager'em...hotel-knajpa z tego zyje ze alkohol daje
6.kwota za dodatki /20 zl/ zaraz zaraz a dlaczego nie 1 zloty?..... tu sobie pozwolilem na uszczypliowosc, fakt, zycze organizatorom kolejnych spotow inwencji a nie plastikowych statiuletek z honkonga...........
7.poza tym to tu TWA trzeba by jakos zarewjestrowac, wtedy bgeda i dotacje nikt nikogo w ciula nie bedzie robic,...ale to prezes wodzi rej...
8.wycieczka osobista do adamesa, nie fizolofuj ze to i tamtyo, ze dawales mi rady, ze trzeba bylo zaliczki/opaty brac... wyszlo jak wyszlo..../sic!/ :kawka

#5 Nazwa

Nazwa

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5817
  • Dołączył:  18 lut 2009
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0M Gasss ;)
  • Imię:Przemek
  • Skąd::Andrychów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 czerwiec 2012 - 18:22

miecio, wez pod uwage ze nie jestes jedynym organizatorem spotu, spotow było kilka i kazdy mial swoje mocne i slabe strony.
Wytlumacz mi jaki sens ma punkt nr 8 ?
Robimy znowu siare czy rozmawiamy jak ludzie ktorzy sie kawal czasu znaja, i raczej lubia ?

#6 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13780
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 czerwiec 2012 - 18:31

kro/kodyl grabisz trawe wlasnie skoszona, dostaniesz alergii mlopdziencu/... ;P

punkt 8 trzeba przerobic na sytstem mnemoniczny i bedzie dobrze....nie wiem nie znam sie...siaryu w najmniejszy stopniu nie mam ochoty........... :glupek1

#7 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 czerwiec 2012 - 20:50

wycieczka osobista do adamesa, nie fizolofuj ze to i tamtyo

Mietek, czytam po raz kolejny swój post i nijak nie mogę znaleźć abym coś filozofował , napisałem wyraźnie, że :
"Z mojego doświadczenia mogę tylko podpowiedzieć"
Może tego nie wiesz, ale np na kilka dni przed spotem miałem osoby które zrezygnowały z udziału w spocie i to ja musiałem z tego jakoś wybrnąć żeby było dobrze. A że zebrałem wcześniej kasę i nie dopłaciłem do spotu, no cóż :cwaniak

#8 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13780
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 czerwiec 2012 - 21:33

I Bardzo dobrze ze nie doplaciles, wywody napisze ci na pw albo lepiej zadzwonie bo mnie watroba boli a espumisan raczej nie pomoze...


Mieciu :piwo - adames

#9 rafe1

rafe1

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5359
  • Dołączył:  14 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4GT M
  • Imię:Rafał
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 czerwiec 2012 - 21:44

miecio, jestem za tym żeby pokazać niepłacących :)

#10 Nazwa

Nazwa

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 5817
  • Dołączył:  18 lut 2009
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0M Gasss ;)
  • Imię:Przemek
  • Skąd::Andrychów
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 czerwiec 2012 - 22:47

trzeba by jeszcze ustalić czy zwrotna w przypadku, gdyby ktoś na zlot jednak nie mógł dojechać...


Moim zdaniem bezzwrotna, takie gadżety są często dedykowane konkretnej osobie.

4, fajnie ale wezcie pod uwage ze powiedzmy goryl organizowac mozna sobie na lace pod lasem i nie pojdzie na takie cos osrodek z gwiazdka bo normalnie sie boi powiedzmy zatrucia przez biesiadnikow i takie tam...


mi osobiście nie jest potrzebny ośrodek z gwiazdką, dla mnie wieszy kłopot jest w tym że ktoś musi tego grilla pilnować zamiast sie bawić ale napisze to co pisałem juz gdzieś wcześniej, żadne hotelowe jedzenie nie dorówna przysmakom przywożonym przez uczestników :) nie wspomnę już o super klimacie który powstaje przy okazji, jest wiele ośrodków w których można wynająć zadaszenie z grillem [kolibe ] i nikomu nic do tego co tam się robi.

-kolejna sprawa która mi sie przypomniała to na wszelkie rezerwacje warto mieć papier z pieczątką i podpisem jaśnie szefującego, wszelkie ustalenia telefoniczne niestety okazują się nic nie warte - takie czasy

-jeśli przewidujemy jakąś atrakcje to trzeba ją najpierw sprawdzić [przyjechać gdy jakaś inna grupa będzie korzystać, podobnie jak wyżej, opowieści "sprzedawców" o fantastycznej organizacji, ilości osób które można jednorazowo "uczestniczyć" itd. bywają z sufitu [tu mi sie przypomina mój kulig :D ]

- o jeszcze coś mi się przypomniało, z własnego doświadczenia, sprawdzamy czy na ośrodku w tym samym terminie nie będzie innej konkurencyjnej :lol imprezy [ nigdy nie wiadomo na kogo się trafi a można trafić na prawdę fatalnie - a samochodów szkoda]

CDN

#11 knott

knott

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1195
  • Dołączył:  29 paź 2011
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 16V LPG
  • Imię:Sławek

Napisano 25 czerwiec 2012 - 05:50

ja tu swoje 3 grosiki jak można wtrącę

ad preambuła - większe spoty robimy jak sądzę na > 30 aut, czyli około 100osób

1.gwiazdek oczywiście w hotelu nikt niepotrzebuje, ale pytania były o internet, płatność kartą etc - standard życia mamy już na pewnym poziomie i pomimo, że lubię namiot lub szałas trzeba pamiętać, że są i osoby starsze (młode duchem to fakt) i malutkie dzieci i jakiś komfort trzeba utrzymać - przysmaki na grilla bo wydaje mi się że piątkowy grill to już jakaś tradycja może się zawiązać... to i tak w jakimś stopniu donieść można przecież, ale popieram fajnie się bawić razem a nie pilnować ognia czy też martwić się czy każdy dostał kiełbasę

2. co do posiłków typu obiad jeśli ograniczają one wyjazd gdzieś to musi być wcześniej zaplanowane i obsługa hotelowa przygotowana - prawda taka że piątkowy obiad nie wszyscy zjedli, inni deser mieli najpierw zamiast zupę, a ogólnie ja z mieciem nerwowo spoglądaliśmy na zegarki czy zdążymy na sól do wieliczki

3. dj - uważam że umiemy fajnie potańczyć i się zabawić i ktoś do poprowadzenia imprezki w sobotę jest potrzebny

4.alkohole - piwo uważam się sprawdziło - co do wódki to jakby nie czary mary bez rachunku - to hotel chce stolikowe z reguły lub za sprzatanie szkła etc i jestem za tym żeby jakoś sie dogadywac i coś kupować negocjując cenę oczywiście

5. zgadzam się że najlepiej przy takiej grupie szukać ośrodka natzw wyłączność na imprezę bo my sobie raczej krzywdy nie zrobimy a wszystko inne nam po prostu niepotrzebne

6. nagrody i pamiatki - myślę że 20zł może nie wystarczyć jeśli ma to być jakieś fajne - mieciowi i basi inwencji i znajomości nie brakło a przy nieco większym funduszu mozna było jeszcze coś tam fajnego dodać dla każdego lub w formie wyróżnień specjalnych dla zasłużonych ale tu uważam że kwota do 30zł raczej wystarcza

7. przy każdym tego typu temacie powinno założyć się drobną kwotę na tzw koszty dodatkowe organizacyjne itd - często coś wyskakuje w trakcie i będę bronił tej teorii, żeby organizator kwotą typu 5-10 zł dodatkową od załogi dysponował - może ja potem zwrócić - wyliczyć się z niej itd - przeciez nikt tu nikogo nie okrada idzie tylko o swobodę działania lub reakcję na sytuację awaryjną typu - BRAKŁO PIWA CO TERAZ???? :diabelek

8. jestem za tym żeby 2-3 tygodnie wczesniej podać do wiadomości koszty na osobę i tydzień przed mieć wpłaty na konto organizatora bo wybaczcie ale czasem dochodzi do sytuacji śmiesznej, pamietajmy że 10zł dla osoby to niewiele ale siła razy ramię znaczy przez ilość uczestników może spowodować zamieszanie w portfelu organizatora

9. zaliczki bym wracał jak najbardziej ale tylko do momentu kiedy nie ponosi się już konkretnych wydatków, bo wtedy zaczyna byc już kłopot - nam się zostało parę biletów bo je kupiliśmy a info o nieobecności przyszło potem - zwrotu się uskutecznić nie dało..

10. przejazdy kolumną powinny być zaplanowane co do czasu i jazda płynna a zmiana pasa na zasadzie BOR-u tj pierwszy i ostatni blokuje, a pozostali wjeżdżają bezpiecznie w środek - i fajnie ustalić wcześniej 1,2 autka w których fachowcy porobią film lub foto na trasie - bo jest to widok bezcenny naprawdę

11. ogólnie mam jeszcze jedno wrażenie - ciesze się bardzo że z takimi fajnymi ludźmi mogę się na spotach spotykać - jest rodzinnie i to jest extra

p.s. rzucam pomysł zarejestrowania stowarzyszenia może w przyszłości - można sporo zyskać wtedy typu dofinansowanie itd, bo występuje się jako grupa formalna, a nie kilku chętnych - wiem że podniosą się głosy o spontan ale nie sądzę żeby kasa na imprezę lub oleje czy coś takiego kogoś miała urazić i spontan zabić

na szybko to tyle z mojej strony - jak sobie coś wspomnę to jeszcze dopiszę :alko

#12 skarbek75

skarbek75

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5928
  • Dołączył:  14 mar 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Agnieszka
  • Skąd::Dolny Śląsk
  • Płeć: Kobieta

Napisano 25 czerwiec 2012 - 06:25

knott, :brawo Podoba mi sie pomysł stowarzyszenia Towarzyszu :)

#13 knott

knott

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1195
  • Dołączył:  29 paź 2011
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 16V LPG
  • Imię:Sławek

Napisano 25 czerwiec 2012 - 06:30

no - a za parę lat z automatu przejdziemy do ZBOWID-u odłam PT

#14 skarbek75

skarbek75

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5928
  • Dołączył:  14 mar 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Agnieszka
  • Skąd::Dolny Śląsk
  • Płeć: Kobieta

Napisano 25 czerwiec 2012 - 06:35

knott, spoko, spoko.... to nie jest głupi pomysł... wtedy tylko trzeba opracowac statut i ustalić składki i wybrać zarząd :cwaniak

#15 knott

knott

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1195
  • Dołączył:  29 paź 2011
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 16V LPG
  • Imię:Sławek

Napisano 25 czerwiec 2012 - 06:36

ja wiem że nie jest głupi dlatego poddaję go pod dyskusję przy tej okazji - zobaczymy jakie zapatrywania mają na to inni forumowicze :lol

#16 paradyz

paradyz

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3021
  • Dołączył:  21 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:300C 3,5 A
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Rzeszów
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 25 czerwiec 2012 - 07:13

p.s. rzucam pomysł zarejestrowania stowarzyszenia może w przyszłości - można sporo zyskać wtedy typu dofinansowanie itd, bo występuje się jako grupa formalna, a nie kilku chętnych - wiem że podniosą się głosy o spontan ale nie sądzę żeby kasa na imprezę lub oleje czy coś takiego kogoś miała urazić i spontan zabić


Jest to dobry pomysł. Gdy organizowaliśmy zlot w Bieszczadach Urząd Marszałkowski zaproponował kasę, ale...niestety nie jesteśmy zarejestrowanym stowarzyszeniem.... Władza jednak i tak się wtedy spisała ofiarowując promocyjne gadżety podkarpackie... Bardzo chętni do współpracy...

#17 AnitaLG

AnitaLG

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1797
  • Dołączył:  21 lip 2011
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 M + LPG
  • Imię:Anita

Napisano 25 czerwiec 2012 - 09:46

Co do spotu (jak go zorganizować) czytam, odnotowuję i się ucze.... jeszcze 2 tygodnie i ruszę ze szczegółami co do Fojutowa.

A co do organizacji. (zaraz posypią się na mnie gromy.... ;P )
To prawda, ze łatwiej jest zyskać jakieś pieniądze ale..... żeby dostć pieniądze najpierw trzeba sporo włożyć. Nie wiem, ilu z was było przy zakładaniu jakichś stowarzyszeń i wie z jakimi formalnościami to się wiążę.

Przede wszystkim musi być siedziba. Owszem, może to być czyjś adres domowy ale kto bedzie chciał wziąść to na siebie. Poza tym formalności typu Statut, nr NIP, wpis do KRS, rachunek bankowy...

Po drugie - finanse - jak są składki musi być księgowość prowadzona formalnie (a to są koszta), musi być rachunek bankowy, bo to też jest niezbędne do załozenia stowarzyszenia a to są kolejne koszta generowane co miesiąc - bo zwracam uwagę, ze jak zakłada się rachunek nie na osobę prywatną a organizację czy stowarzyszenie sa to już zupełnie inne opłaty bankowe (tak jak na konta firmowe).

Po trzecie - biurokracja. Formalne stowarzyszenie musi prowadzić papierologie jak plany działania finansowe i merytoryczne na każdy rok a potem sprawozdania finansowe i merytoryczne i parę jeszcze innych papiurków. Dalej biurokracja: statuty regulaminy funkcjonowania uchwały i sposoby podejmowanie decyzji. Wszystkie "przepisy wewnętrzne" reguluje się statutem który sami stworzymy ale pewne warunki muszą być spełnione... np walne zebrania członków przynajmniej raz do roku. Pewne decyzje mogą być podejmowane tylko na nim, ale aby były prawomocne musi być kworum...... Pewnie, wszystko można dopasować tak aby dało się normalnie funkcjonowac (np kworum jest gdy na walne przyjedzie 25% członków) itp.... ale to i tak jest robota na przynajmniej dwa etaty - dla prezesa i księgowej.


Może demonizuję.... wiem jednak jak zakładanie stoważyszenia oraz jego funkcjonowanie wygląda od środka.... Biurokracja w tym kraju może doprowadzić do obłędu....
Dla małych dofinansowań gra nie warta świeczki. Dla dużych dofinansowń - za wszystkie zebrane pieniądze zarząd odpowiada majątkiem prywatnym. Trzeba mieć sporo czasu i cierpliwości aby to pociągnąć.


Ufff.... trochę się nagadałam.....

[ Dodano: 2012-06-25, 10:52 ]
tu szczegóły co do samego tworzenia:

http://poradnik.ngo.... ... EC808E03E6

#18 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8212
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 25 czerwiec 2012 - 09:53

Wytłumaczone? :lol AnitaLG, niech Twoje wielbłady mają zawsze co pic :piwo

#19 AnitaLG

AnitaLG

    Kozak

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1797
  • Dołączył:  21 lip 2011
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2,0 M + LPG
  • Imię:Anita

Napisano 25 czerwiec 2012 - 09:58

Sluna... wiem bo zajmuję się takimi rzeczami w pracy....
to wina systemu i prawa w naszym kraju ale tego nie przeskoczymy...
:piwo

#20 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 25 czerwiec 2012 - 10:04

Wytłumaczone? :lol AnitaLG, niech Twoje wielbłady mają zawsze co pic :piwo


AnitaLG niech moc będzie z Tobą :alko





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych