Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Pomiar ruchu czy fotoradar....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#21 johnrambo

johnrambo

    PT PRO

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 735
  • Dołączył:  25 gru 2010
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:1.6

Napisano 08 październik 2012 - 16:25

... i.....?

#22 liseczek

liseczek

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3318
  • Dołączył:  27 lip 2011
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:Aktualnie brak
  • Imię:Tomasz
  • Skąd::Sobótka
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 09 październik 2012 - 07:35

- dopiero jak przez 2 lat od daty wykroczenia nic nie dostaniemy to mamy pewność że wykroczenie definitywnie przedawniło się


Sławku, mi wiadomo, że wykroczenie się przedawnia po roku o jego popełnienia hmm

#23 Psyborg

Psyborg

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 882
  • Dołączył:  07 sie 2011
  • Rok Produkcji:1995
  • Silnik:V6 2.5l 24V 1
  • Imię:Marcin

Napisano 10 październik 2012 - 07:34

Sławku, mi wiadomo, że wykroczenie się przedawnia po roku o jego popełnienia


Przedawnia się w ciągu roku, jeżeli nie zostało wszczęte postępowanie. Po rozpoczęciu postępowania wykroczenie przedawnia się po upłynie 2 lat.
Po prawomocnym orzeczeniu kary na jej wykonanie pozostają 3 lata. Po tym czasie kara się przedawnia i jej wykonanie (np. wyegzekwowanie grzywny) nie jest możliwe.
Oczywiście nasze instytucje pilnują tych terminów i stosują różne sztuczki, aby je przedłużyć. Czasem jednak zdarza się im przeoczyć i zapomnieć. :)

#24 AndrePT

AndrePT

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 922
  • Dołączył:  20 maj 2012
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.4GT
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 19 grudzień 2012 - 21:36

uwaga na 3 anteny od CB na dachu!

http://tech.wp.pl/ka... ... caid=1fba8

#25 Bezimienny Gość.RYBA_6936_*

Bezimienny Gość.RYBA_6936_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 21 grudzień 2012 - 04:20

A i żeby śmieszniej było to teraz przeważnie już nie przysyłają zdjęć tylko notatkę, więc zawsze można zapłacić więcej ale bez punktów, bo to tylko o kasę chodzi by im się budżet nie zawalił.

#26 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 grudzień 2012 - 19:04

obilo mi sie o uszy ze NASZE WSPANIALE PANSTWO z mandaciow zbiera 15 MILIARDOW polskich zlotych, jak to nie jest prawda to prosz sprostowac...... :diabelek

#27 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8212
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 grudzień 2012 - 19:26

miecio, Rostek-krostek liczy na więcej :piwo

#28 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 grudzień 2012 - 20:11

ja jestem apolityczny, na wybory przestalem chodzic to sobie folguje, jestem wzorem polaka, jestem meda polska, a co mi tam , dla mnie koniec swiata nastapi z koncem stycznia bo wtedy trace rente... no

#29 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8212
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 grudzień 2012 - 20:30

koncem stycznia bo wtedy trace rente... no

...jeszcze trochę to ja się będę starał ale na głowe :lol

[ Dodano: 2012-12-21, 20:31 ]
...a może tak w gałe dać hm...ech zawsze byłem otwarty na rozsądne propozycje :lol :cwaniak

#30 Psyborg

Psyborg

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 882
  • Dołączył:  07 sie 2011
  • Rok Produkcji:1995
  • Silnik:V6 2.5l 24V 1
  • Imię:Marcin

Napisano 21 grudzień 2012 - 21:00

uwaga na 3 anteny od CB na dachu!

http://tech.wp.pl/ka... ... caid=1fba8


3 anteny...jakiś inteligent wpadł na pomysł, aby każdy system był niezależny?

#31 AndrePT

AndrePT

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 922
  • Dołączył:  20 maj 2012
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2.4GT
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 21 grudzień 2012 - 22:06

Psyborg, Marcin wybacz - ale wyszczerzam wzrok przez swoje okulary. Zamiast na nas polować lepiej jak popierdzielą nam podatek od wykroczeń popełnionych i nie popełnionych (nawet tych w zamyśle).
Ja już z okien doniczki wynoszę – bo może wprowadzą podatek od upraw (a może już jest?)

#32 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 21 grudzień 2012 - 22:09

AndrePT, ...Ja tam ze swoimi uprawami nigdy się nie obnoszę... :diabelek

#33 knott

knott

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1195
  • Dołączył:  29 paź 2011
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 16V LPG
  • Imię:Sławek

Napisano 22 grudzień 2012 - 06:59

tylko w polska najważniejszą pozycją w budżecie są wpływy z mandatów - piekny kraj..... :kawka

#34 ARON

ARON

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 851
  • Dołączył:  05 maj 2012
  • Rok Produkcji:xxxx
  • Silnik:2.0
  • Imię:x

Napisano 22 grudzień 2012 - 09:20

...bo zdecydowana większość fotoradarów, wideo-rejestratorów służy aktualnie chyba jednemu: bezpieczeństwu...finansowemu budżetu. Najpierw postawić żenujące ograniczenie w bezsensownym miejscu albo ustawiać się tylko o"dochodowej" porze na trasie, kiedy ruch jest wzmożony, a potem wyciągać legalnie kasę z portfela kierowców. To trochę jak złodziejstwo, tylko zalegalizowane. :nie

#35 Zimus

Zimus

    Kolegunio

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 161
  • Dołączył:  13 lis 2011
  • Rok Produkcji:1982
  • Silnik:305 cui A/T
  • Imię:Pete

Napisano 22 grudzień 2012 - 10:46

To są kpiny i farsa. Rozumiem fotoradary, video-rejestratory ale wszystko jakoś z głową. Ostatnio oglądałem program nie pamiętam tylko w jakiej stacji ale gośćmi byli jakiś mecenas, rzecznik GITD, Zientarski senior i poseł PO. Ręce mi opadły jak słuchałem wywodów Pana posła i rzecznika. Lat temu kilka jeden z dość kreatywnych wójtów czy burmistrzów gminy bądź miasta wpadł na genialny pomysł coby zakupić z budżetu gminy czy miasta kosz na śmieci z fotoradarem i zarabiać na tym kasę dla gminy/miasta. Oczywiście okazało się pomimo wcześniejszych orzecznictw, że Straż Gminna/Miejska, która miała pilnować porządku zaczęła go pilnować tez na drodze i chyba aby społeczeństwo się przestało czepiać nadano jej takie uprawnienia. Czytałem kiedyś raport z przychodów w jednej z gmin na pomorzu zachodnim, odkąd mają fotoradar ich przychody wzrosły o bodajże 5 mln złotych i to były właśnie wpływy z płaconych mandatów wystawianych notabene zawsze z górnej stawki wykroczenia. Skoro gminy/miasta od lat wykorzystują ten proces do zwiększania swoich przychodów to czemu Państwo miałoby tego nie zrobić. Ludzie popsioczą i przestaną a i tak będą musieli zapłacić i pitolenie przy tej okazji, że dzięki tym urządzeniom spada liczba wypadków TOTALNA BZDURA. Historia pokazuje, że wyższe mandaty stawianie znaków zakazów, graniczeń prędkości itd. itp. nic nie zmienia w naszym stylu jazdy. Drogi są kiepskiej jakości auta coraz mocniejsze więc nasi 'możni' to w bezczelny sposób wykorzystują i tak jak powiedział ARON dopuszczają się legalnego okradania społeczeństwa nie tylko na tym polu ale i wielu innych więc co się dziwić, że skoro państwo nie dba o obywatela to obywatel na każdym kroku kombinuje jak przewalić Państwo.

#36 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 grudzień 2012 - 10:50

A wystarczyłoby tylko, żeby wszyscy jeździli zgodnie z przepisami, wtedy tematu by nie było a budżet Rostowskiego by się zawalił. :cwaniak
Tylko jak tu tak jeździć? :lol

#37 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 grudzień 2012 - 12:06

no tos teraz adames pojechal....

ja nie pamietam kiedy placilem mandacik, albo nie chce pamietac, a serio to kamikadze drogowych jest sporo, zauwazylem ze to osobniki w takich autkach jak audi i vw, i jeszcze szczegolna grupa w autach sluzbowych, nie tych z wysokiej polki, jak takich oszolomow widze to dobrze ze na siedzeniu obok zona nie siedzi a z tylu pies... bo leca teksty :cenzura :cenzura :cenzura , zenada... w krk dla przykladu jak wyjezdzamy z prandoty w 20 listopada to patafiany zaraz po zmianie swiatel pelen gaz i co dalej? dalej hamuja ostro bo sa kolejne swiatla a zsynchronizowane nie dla wjezdzajacych w 20 listopada, ostatnio jakis miesiac temu wlasnie tam patafian przejechal na czerwonym i tracil bogu ducha winnego motocykliste, widok przerazajacy, nie moglem zjesc potem obiadu......o wyprzedzaniu na pasach nie wspomne bo juz jest horror do kwadratu

#38 ARON

ARON

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 851
  • Dołączył:  05 maj 2012
  • Rok Produkcji:xxxx
  • Silnik:2.0
  • Imię:x

Napisano 22 grudzień 2012 - 18:37

miecio, obracasz tyć kota ogonem - owszem, są wariaci i ja tego nie trawię, ale z drugiej strony każdego takiego kierowcę w PL się podciąga pod zły kolektyw i tym samym każdego trzeba wyskubać, bo jak tylko po dekadach papierologii i innej zbędnej biurokracji zbudują się w końcu odcinek niby porządnej drogi, gdzie można śmiało i bez obaw przycisnąć, to już ograniczeń i radarów nap :cenzura ą i weź tutaj jeździj cierpliwie krajówką za wlokącym się traktorkiem z gnojem i sznurem tirów... Problem Polski polega na tym, że to państwo dużo od kierowców bierze, a prawie nic w zamian nie daje tj. w wielu europejskich krajach jest podobnie z mandatami za prędkość, a nierzadko z mocniejszymi konsekwencjami, ale tam jeździ się mniej stresująco, bo infrastruktura jest dla kierowców, nie przeciw nim.

#39 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13779
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 grudzień 2012 - 20:43

aron drogi kolego , nie wydaje mi ie co bym obracal kota drogi mamy takie jakie mamy i trzeba sie dostosowac alewez przejedz droga krakow-olkusz na przyklad, nic sie nie nadgoni , radarow co kawalek, wysepki rowniez, a patafiany wyprzedzaja na 3-go robiac zagrozenie dla mnie i mi podobnym bez wyobrazni...
panstwo daje, widac to na codzien nie dramatyzuj, /natomiast wiedz ze do poronina nie jeden raz jechalemz krk 3 godziny, miedzyinnymi dlatego ze gorale nie zgadzaja sie na poszerzenie drogi i dlatego generalna dyrekcja zlikwidowala na odcinku droge krajowa i jest lokalna, niech sie gmina martwi....

#40 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8212
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 22 grudzień 2012 - 21:23

adames, budżet Pana ''Rostka'' już nie ma nic wspólnego z rzeczywistoscią :lol :cenzura a miał kiedyś?
..ale przyznać trzeba, że jest konsekwentny! z MANDATÓW DO BUDZETU ma wpłynąć kasa taka a nie inna :cwaniak I dozbroić trzeba ''żołnierzy'' :cenzura żenada





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych