Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

ciemne szyby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 krzysztof

krzysztof

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 15
  • Dołączył:  11 wrz 2012
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0
  • Imię:Krzysztof

Napisano 05 listopad 2012 - 14:12

Jak to jest z tymi szybami rano policja nasza kochana:) zatrzymala żone i zabrala jej dowód za ciemne szyby nie badając niczym tylko tak na oko chyba sie nudzili auto ma takie szyby od trzech lat nikt sie nie czepiał az do dziś:( i czarny pitek juz nie jest taki uroczy i tajemniczy.

#2 maryn1974

maryn1974

    Uzależniony

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 577
  • Dołączył:  24 sty 2012
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2,2
  • Imię:mariusz
  • Skąd::Bydgoszcz
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 listopad 2012 - 14:19

Na oko to oni sie mogą leczyc

#3 ARON

ARON

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 851
  • Dołączył:  05 maj 2012
  • Rok Produkcji:xxxx
  • Silnik:2.0
  • Imię:x

Napisano 05 listopad 2012 - 14:44

Na oko to oni sie mogą leczyc

Na oko to można do szpitala trafić, ale jeśli "pączek" ma jakieś podejrzenia, to może wysłać na sprawdzenie na stacji kontroli pojazdów, z tym, że tam rzadko szyb się czepiają, a policja już dysponuje odpowiednim sprzętem do pomiaru przepustowości światła przez szybę (jak nie mieli przy sobie, to mogli wezwać posiłki z odpowiednim sprzętem)... Powiedz krzysztof których dokładnie szyb oni się czepili - oryginalnych ciemnych z tyłu (a'la LIMITED), czy przednich bocznych (pasażer + kierowca)? Jak ta druga opcja, to mieli podstawy do podejrzeń, ale wypadałoby, by to na miejscu sprawdzili, bo na oko...

#4 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 listopad 2012 - 14:46

krzysztof, na oko to mozesz zmierzyć z jaką siłą mu przypierdzielić w leb kluczem do kol. Nie ma na oko! Musi zmierzyć i udowodnić. Fakt faktem musi być przejrzystość bodaj że 80% hmm

#5 ARON

ARON

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 851
  • Dołączył:  05 maj 2012
  • Rok Produkcji:xxxx
  • Silnik:2.0
  • Imię:x

Napisano 05 listopad 2012 - 14:47

Przepisy mówią, że przepustowość światła na przedniej i dwóch przednich bocznych powinna wynosić (i tutaj się waham, bo od dwóch "pączków" słyszałem właśnie tak!) 70-75%, wszystkie inne możesz sobie nawet czarną farbą przyciemnić!

#6 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 listopad 2012 - 14:51

ARON, dokladnie. Przepis tyczy się trzech przednich szyb. Zapomnialem dodać ;)

#7 maro20

maro20

    VIP

  • Na zawsze z nami
  •   
  • Posty: 4321
  • Dołączył:  15 sty 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2crd
  • Imię:marek
  • Skąd::W-wa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 listopad 2012 - 14:53

Jeżeli dotyczyło to przednich bocznych szyb to mieli policjanci jak najbardziej prawo zabrać dowód.Że "na oko"? Pewne sprawy są ewidentne.Jeżeli przepustowość swiatła ma wynosić 70-75 procent a gliniarz widzi szybę prawie czarną to co tu się zastanawiać?To że dotychczas nikt sie nie czepiał nie znaczy że było zgodne z przepisami. :chory

#8 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 listopad 2012 - 14:56

maro20, maja obowiazek przedstawić dowod ze jest niezgodnie z przepisami czyli zmierzyć sprzetem.

#9 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 listopad 2012 - 15:42

Łukasz chyba się mylisz. Zabierając dowód rejestracyjny kierowca musi pojechać na stację kontroli pojazdów, opłacić przegląd techniczny, a diagnosta musi dokonać pomiaru przyciemnienia światła i wystawić odpowiednią adnotację o zgodności z obowiązującymi przepisami.
Policjant zatrzymując DR wystawia "papier" i zaznacza z jakiego powodu dowód został zatrzymany. On nie musi mieć urządzeń pomiarowych, wystarczy że "na oko" tak mu się wydaje. Dlatego kieruje auto do uprawnionego diagnosty.
Kierowca i tak zapłaci za przegląd i straci przy okazji sporo czasu na odzyskanie dokumentu.

#10 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 listopad 2012 - 15:55

Zawsze jak sie z tym spotykalem to znajomym mierzyli przyrządem na miejscu a i w "uwaga pirat" tak samo robili (chociaz program, programem). Ja wiem np ze jezdzilem tamtym Pitkiem, mialem ciemne szyby z przodu, mialem kilka kontroli to sie nie czepiali...

#11 resiurc

resiurc

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 2589
  • Dołączył:  09 wrz 2008
  • Rok Produkcji:300 C
  • Silnik:3,0 CRD
  • Imię:Tomek
  • Skąd::Zduńska Wola
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 listopad 2012 - 15:56

adames, w 100% tak jak mówi Adames!!
Jeśli były foliowane -to może się przyczepić.
Tylko nie wymagajcie aby każdy Policjant był diagnostą i jeszcze miał sprzęt do wszystkiego.

#12 andreeas7

andreeas7

    VIP

  • Mayster
  •   
  • Posty: 16925
  • Dołączył:  03 lut 2010
  • Rok Produkcji:2020
  • Silnik:Jeep
  • Imię:Andrzej
  • Skąd::Płock
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 listopad 2012 - 15:59

75% szyba przednia i 70% szyby przednie boczne - dowód może być zabrany bez pomiaru jeśli tylko zachodzi podejrzenie że nie spełnia normy a pojazd skierowany do stacji diagnostycznej na dokonanie pomiaru i wystawienie zaświadczenia dopuszczającego do ruchu. :piwo

#13 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13780
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 listopad 2012 - 17:34

krzysztof pisze o szybach nie mowiac o ktore chodzi, ja sie domyslam ze o prednia i przednie boczne,... tu racja skoro przyciemnione pewnie folia to policjant nie musi miec czujnika przy sobie, wystarczy ze ma tzw domniemanie, zatrzymuje dowod albo powie ze jesli zerwie delikwent folie na miejscu "przestepstwa" to dowodu nie zabierze,... tak mial moj znajomy... zrywal na miejscu ale sie nameczyl bo czesc pigmentu zostawala z klejem na szybach.... panowie policjanci podobno mieli ubaw.... :kawka

#14 maro20

maro20

    VIP

  • Na zawsze z nami
  •   
  • Posty: 4321
  • Dołączył:  15 sty 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2crd
  • Imię:marek
  • Skąd::W-wa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 listopad 2012 - 17:55

Czyli wychodzi na moje :lol

#15 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13780
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 listopad 2012 - 18:15

maro zwsze wychodzi na twoje a jak ma inaczej wychodzic, /no poza tym ze z lapami po pijoku nie zygac do aksi.../ alem przysadzil... :glupek

#16 krzysztof

krzysztof

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 15
  • Dołączył:  11 wrz 2012
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0
  • Imię:Krzysztof

Napisano 05 listopad 2012 - 20:24

chodzi o przednie boczne ale troszke to dziwne ze nikomu nie przeszkadzało przez 3 lata i kilka kontroli miałem i nic nie wiem czy dlatego ze kobitke zobaczyli. Pojechałem na stace kontroli dokladnie 4 i nie mieli sprzetu do sprawdzanie to sie w k....łem zdarłem folie pojechalem na komende z zaswiadczenim i odebralem dowód.

#17 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 05 listopad 2012 - 20:27

Gdzieś tam wyczytałem, że nawet taka antywłamaniowa jakaś, niby przeźroczysta i tak nie daje wymaganych 75%. Czasem można się zdziwić nawet takim z "atestem"...

#18 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 listopad 2012 - 20:28

troszke to dziwne ze nikomu nie przeszkadzało przez 3 lata i kilka kontroli miałem

Policjant to też tylko człowiek.
Jeden patrzy i nie widzi, a drugi szuka tak długo aż coś znajdzie. Może akurat ten miał jakieś problemy, może żona go rzuciła i chciał się odreagować, a może po prostu zobaczył że coś jest nie tak i zareagował tak jak powinien. :kawka

#19 ARON

ARON

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 851
  • Dołączył:  05 maj 2012
  • Rok Produkcji:xxxx
  • Silnik:2.0
  • Imię:x

Napisano 05 listopad 2012 - 20:42

Dodam jeszcze, że zazwyczaj już fabryczne szyby są lekko barwione (lekko w niebieski odcień wpadają jak się przez nie patrzy, w Amerykańcach to standard od dawna) i to już one są świadomie na granicy dopuszczenia przez homologacje/przepisy, więc jakakolwiek folia nawet najlżejsza może wzbudzić podejrzenia "pączków"...

#20 krzysztof

krzysztof

    PT Amateur

  • Użytkownicy
  •   
  • Posty: 15
  • Dołączył:  11 wrz 2012
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0
  • Imię:Krzysztof

Napisano 05 listopad 2012 - 20:48

Tak ich praca ja sie wkurzyłem tym bo zatrzymali zone jak przestepce zawrócili i na sygnałach i za nią środek miasta gapiów pełno do teraz nie moge żony uspokoić:) jeszcze przezywa





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych