Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


Zdjęcie

ciemne szyby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#21 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 05 listopad 2012 - 21:34

Tak ich praca ja sie wkurzyłem tym bo zatrzymali zone jak przestepce zawrócili i na sygnałach i za nią środek miasta gapiów pełno do teraz nie moge żony uspokoić:) jeszcze przezywa


relanium jej daj

#22 maro20

maro20

    VIP

  • Na zawsze z nami
  •   
  • Posty: 4321
  • Dołączył:  15 sty 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2crd
  • Imię:marek
  • Skąd::W-wa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 05 listopad 2012 - 21:37

Mieciu Aksia bardziej wyrozumiała niż ty :lol
Bo całość sprowadza się do tego że żeby byc OK należy mieć tez wszystko OK.Nie ma co mieć pretensji do policjantów że jeden nie zauważył a kilku innych popuściło.Statystyka jest prosta na 10 gliniarzy tylko 2,3 prezentuje wiedzę reszta improwizuje.Masz pretensję o to że będąc w niezgodzie z przepisami ktoś wreszcie się dopatrzył? :brawo

[ Dodano: 2012-11-05, 21:38 ]
Powiedz Małżonce że "ciemno nie zawsze jest przyjemno"

#23 Psyborg

Psyborg

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 882
  • Dołączył:  07 sie 2011
  • Rok Produkcji:1995
  • Silnik:V6 2.5l 24V 1
  • Imię:Marcin

Napisano 06 listopad 2012 - 13:55

Jakoś tak poczułem się wywołany do tablicy...
Aby zatrzymać pojazd, zwłaszcza jadący w przeciwnym kierunku, niejednokrotnie trzeba naruszyć przepisy. Zrobić to może pojazd uprzywilejowany, którego definicja znajduje się w Ust. Prawo o Ruchu Drogowym. Legalnie i bezpiecznie. :cwaniak
Nie wiem jak inaczej miałbym zatrzymać pojazd....machać ręka przez okno i wołać "hej panie, tu policja, zatrzymaj się pan"?....

Jeżeli widzę samochód, a nie widzę kierowcy, bo szyby są czarne, to nawet się nie zastanawiam. Jak mi kierujący pokaże odpowiednie zaświadczenie i zachowuje się normalnie, to rozstajemy się w pokoju. Jeśli na powitanie zaczyna do mnie burczeć o łapaniu przestępców, a moje obowiązki zna lepiej ode mnie, to możliwe jest tylko jedno rozwiązanie.

Zawsze możesz złożyć zażalenie do miejscowo właściwego prokuratora. Albo napisać skargę do komendanta, bo jeden z kontrolujących nie miał czapki, a drugi był nieogolony...

#24 maro20

maro20

    VIP

  • Na zawsze z nami
  •   
  • Posty: 4321
  • Dołączył:  15 sty 2010
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2,2crd
  • Imię:marek
  • Skąd::W-wa
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 06 listopad 2012 - 22:00

Albo się nie przedstawił i nie podał powodu zatrzymania Twojego autka :lol :lol :lol :lol :lol
Zwykle zaczyna się tak: plut. Nowak kom.dz. proszę o dokumenciki.........
Odpowiedź: dzień dobry a praweczko jazdeczki również mam okazać?...... :dance :dance :dance :dance :jupi :jupi :jupi ;P

#25 liseczek

liseczek

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3318
  • Dołączył:  27 lip 2011
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:Aktualnie brak
  • Imię:Tomasz
  • Skąd::Sobótka
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 06 listopad 2012 - 22:23

Jeśli na powitanie zaczyna do mnie burczeć o łapaniu przestępców, a moje obowiązki zna lepiej ode mnie

... i skąd ja to znam?? :torba im więcej ma na sumieniu, tym bardziej jest agresywny i pewny siebie :cenzura

#26 ARON

ARON

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 851
  • Dołączył:  05 maj 2012
  • Rok Produkcji:xxxx
  • Silnik:2.0
  • Imię:x

Napisano 07 listopad 2012 - 03:03

Jeżeli widzę samochód, a nie widzę kierowcy, bo szyby są czarne, to nawet się nie zastanawiam. Jak mi kierujący pokaże odpowiednie zaświadczenie i zachowuje się normalnie, to rozstajemy się w pokoju.

Nawet jak mam taki papier, lecz szyby podejrzanie za ciemne (nie czarne jak z tyłu), to odpuszczą? Kurde, szczerze wątpię...

#27 Psyborg

Psyborg

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 882
  • Dołączył:  07 sie 2011
  • Rok Produkcji:1995
  • Silnik:V6 2.5l 24V 1
  • Imię:Marcin

Napisano 07 listopad 2012 - 08:56

ARON, napisałem w pierwszej osobie liczby pojedynczej. Sądzisz, że kłamię, aby popisać się na forum, jaki to jestem fajny?

Nie wiem jak zachowają się inni, bo gdybym miał taki dar, to bym pewnie już planował sobie podróż na Karaiby i inwestycje w moją kopalnię diamentów w Kongo.

Jeśli policjant zechce zrobić komuś pod górkę, to zrobi. Skoro ktoś załatwił sobie papier na swoje szyby (nawet jeśli nie spełniają wymagań), to skierowanie na badania nic nie wniesie, bo znowu sobie załatwi. Można mu utrudnić życie, tylko po co?
Sprzęt do pomiaru można liczyć na palcach i wydaje się go chyba tylko jak TVN przyjeżdża. Na całą Warszawę są dwie załogi z odpowiednim przeszkoleniem i uprawnieniami oraz sprzętem do badań technicznych. Od 8:00 do 16:00. Tak słyszałem, bo nigdy nie widziałem ich na oczy. Zawsze jak mi było ich potrzeba, to albo niedostępni, albo już w domu.

#28 Margo

Margo

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 840
  • Dołączył:  14 lis 2011
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:2,4 M GAZ
  • Imię:Małgosia
  • Skąd::Kielce
  • Płeć: Kobieta

Napisano 07 listopad 2012 - 10:00

ARON Widze,że opierasz się na obiegowej opinii,ze każdy policjant to wredniak ,który czai się za rogiem aby wlepić Ci mandat...
Z tego co wiem jest jakaś amerykańska folia ,która rzeczywiście jest bardzo ciemna z zewnątrz a jednak ma wystarczającą przepuszczalność światła.Problem w tym,ze jest bardzo droga i niewielu kierowców ją zakłada.Reszta kombinuje,załatwiając sobie papierki...Tak jak załatwia papierki na mnóstwo innych rzeczy...Np.przegląd...Robisz go uczciwie czy jedziesz do znajomego,żeby Ci podbił ? Jeśli chcemy rozliczać innych zacznijmy najpierw rozliczać siebie... :)

#29 Lonek

Lonek

    Przedszkolak

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 109
  • Dołączył:  02 wrz 2010
  • Rok Produkcji:2001
  • Silnik:był 2.0 B+G
  • Imię:Konrad

Napisano 07 listopad 2012 - 11:23

Ale szyby, które są oryginalnie przyciemnione ( nie są białe ) mają już przepuszczalność świetlną 70 %, więc jakakolwiek dodatkowa folia dyskwalifikuje samochód i jest powodem zabrania dowodu rejestracyjnego - na nic certyfikaty. Wiedzą o tym doskonale firmy profesjonalnie przyciemniające szyby i jeżeli są uczciwe - informują klientów. Oczywiście przyciemniają i przednie szyby, ale to już na ryzyko klienta.
Wybrane losowo przykłady z internetu
http://www.przyciemn...php?id=przepisy
http://www.blacksun....strona.php?id=2
http://www.autoszyby... ... a_klientow
Nie rozumiem po co ta dyskusja.
Nie wolno przyciemniać przednich szyb foliami i koniec. Ten kto to robi - czyni to na własne ryzyko i w momencie kontroli nie ma co się dziwić, że policja czy inne służby podejmują odpowiednie kroki.
W Polsce panuje zasada, że nieznajomość prawa szkodzi i tego nie zmienimy.
Nie bez znaczenia jest tu również fakt, że w przypadku niedozwolonego przyciemnienia przednich szyb w momencie zaistnienia kolizji lub wypadku zakład ubezpieczeń może odmówić np. wypłaty odszkodowania z uwagi na to, że pojazd posiadał niedozwolone w przepisach prawa przeróbki skutkujące ograniczeniem widoczności przez kierowcę co mogło bezpośrednio przyczynić się do zaistnienia zdarzenia, a to właściciel pojazdu ponosi odpowiedzialność za dokonane przeróbki.
Stacja diagnostyczna się wyprze, bo powie, że w momencie badania technicznego pojazd takich szyb nie miał.
Dlatego też przyciemniajmy szyby tylne, a z przednich rwijmy folie ( jak są ) zanim będzie za późno.

#30 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 07 listopad 2012 - 18:24

przyciemnione szyby da się jeszcze przegryźć, gorzej jeśli ktoś ma przyciemnione tylne lampy do stopnia nieczytelności http://www.autocentr... ... niej-8346/

#31 ARON

ARON

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 851
  • Dołączył:  05 maj 2012
  • Rok Produkcji:xxxx
  • Silnik:2.0
  • Imię:x

Napisano 09 listopad 2012 - 03:03

zundapp, lampy możesz przyciemnić nawet na przedzie, pod warunkiem, że nie przyciemniasz odbłyśników. Ja osobiście lubię wygląd przyciemnionych lamp (szczególnie fabrycznych), ale profesjonalnie, jak coś przez nie jeszcze widać (warto byłoby rozważyc po tym jaśniejsze żarówki LED jakby co). Miałem kiedyś podobnie fabrycznie przyciemnione w moim yountimer'ze - kontrastujące z białym lakierem wyglądało bomba.

Margo otóż nie, mylisz się, doświadczyłem i miłych funkcjonariuszy nawet z poczuciem humoru - po prostu drążę temat, bo sam chcę sobie przyciemnić i interesują mnie przepisy, bo do tej pory spotkałem się jedynie z odbiegającymi opiniami od samych policjantów, więc jak to się mawia - zgłupiałem... i tym bardziej nie rozumiem poirytowania Psyborg-a!? Skoro poczułeś się sam wywołany, to proszę wyjaśnij jak jest w końcu z tą %-wa przepustowością szyb z przodu wedle polskiego prawa (to nie zarzut itp. tylko powiedzmy moja osobista prośba OK)?

#32 adames

adames

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 9306
  • Dołączył:  05 lip 2009
  • Rok Produkcji:2003
  • Silnik:2,2 CRD
  • Imię:Adam
  • Skąd::Legnica
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 09 listopad 2012 - 08:22

to proszę wyjaśnij jak jest w końcu z tą %-wa przepustowością szyb z przodu wedle polskiego prawa (to nie zarzut itp. tylko powiedzmy moja osobista prośba OK)?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31.12.2002r, zawartego w Dzienniku Ustaw nr 32, dział III , rozdział 1 (strona 2099)
punkt:
5. Szyby pojazdu
podpunkt
4) przednie powinny mieć współczynnik przepuszczania światła nie mniejszy niż 75%, natomiast przednie boczne nie mniejszy niż 70%

Przy czym dla tych co mają problem ze zrozumieniem, słowo "przednie" oznacza przednią szybę, a "przednie boczne" są to szyby od strony kierowcy i pasażera
:kawka

#33 Bezimienny Gość.Anonymous_*

Bezimienny Gość.Anonymous_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 09 listopad 2012 - 10:34

zundapp, lampy możesz przyciemnić nawet na przedzie, pod warunkiem, że nie przyciemniasz odbłyśników. Ja osobiście lubię wygląd przyciemnionych lamp (szczególnie fabrycznych), ale profesjonalnie, jak coś przez nie jeszcze widać (warto byłoby rozważyc po tym jaśniejsze żarówki LED jakby co). Miałem kiedyś podobnie fabrycznie przyciemnione w moim yountimer'ze - kontrastujące z białym lakierem wyglądało bomba.

Margo otóż nie, mylisz się, doświadczyłem i miłych funkcjonariuszy nawet z poczuciem humoru - po prostu drążę temat, bo sam chcę sobie przyciemnić i interesują mnie przepisy, bo do tej pory spotkałem się jedynie z odbiegającymi opiniami od samych policjantów, więc jak to się mawia - zgłupiałem... i tym bardziej nie rozumiem poirytowania Psyborg-a!? Skoro poczułeś się sam wywołany, to proszę wyjaśnij jak jest w końcu z tą %-wa przepustowością szyb z przodu wedle polskiego prawa (to nie zarzut itp. tylko powiedzmy moja osobista prośba OK)?

Ok Tylko że fabrycznie przyciemnione, a pomalowane jakimś badziewnym lakierem z biedronki to też różnica. Mnie chodziło o przyciemnianie lamp metodą domową, z obserwacji osób które stosują mocno ciemne światła a wręcz nie czytelne wynika że gdyby mogły to z chęcią by pomalowały lampy tylne czarną farbą. Aron ? pojedź kiedyś w słoneczny dzień ( w taki gdzie słońce wali w przednią szybę ) za autem z przyciemnionymi lampami.

#34 ARON

ARON

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 851
  • Dołączył:  05 maj 2012
  • Rok Produkcji:xxxx
  • Silnik:2.0
  • Imię:x

Napisano 09 listopad 2012 - 13:58

pojedź kiedyś w słoneczny dzień ( w taki gdzie słońce wali w przednią szybę ) za autem z przyciemnionymi lampami.

Dla mnie nie ma problemu, naprawdę, tak samo jak jestem za tym, by znieść pozornie bezpieczny obowiązek jazdy na światłach przez 24h/365 - nie wiem, może kwestia przyzwyczajenia albo podejścia, whatever, ale powracając do tematu...
Mi się podobają lampy tylne przyciemnione w następujący sposób (dla przykładu; są do tego nawet specjalne farby w spray-u, porządnej jakości, tylko trzeba wiedzieć jak to robić i kiedy skończyć psikać): http://www.300cforum... ... ghts-6.jpg no i też bardzo bym chciał sobie przyciemnić szyby przednie boczne, ale nie tak ciemno jak tylne (gdzieś o połowę lżej) fabryczne w PiTkach, z tym, że nie mam ochoty użerać się z policją, bo wiem, że i tak będą mieli rację, więc na dzień dobry będę na spalonej pozycji.
CIEKAWOSTKA: mobilne fotoradary krążące wokół ZG też mają przyciemnione szyby, nawet przednie boczne, ale csiii, niech to pozostanie między nami!!!
adames, wielkie dzięki, all question answered :tak

#35 adasko

adasko

    Zwolennik

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 398
  • Dołączył:  16 cze 2011
  • Rok Produkcji:2004
  • Silnik:2.4L
  • Imię:Adam

Napisano 10 listopad 2012 - 21:44

ARON, poszukaj w sieci informacji o przyciemnianiu piecowym, czy jakoś tak... nie jest to naklejana folia, a nanoszona warstwa (proszku/lakieru???) i później wypalana w specjalnym piecu - uzyskuje się wtedy przyciemnienie z zewnątrz, a od wewnątrz nie ma dużych strat światła... nie pamiętam już teraz dokładnie, kiedyś szukałem informacji o tym... ale to było bardzo dawno temu.... Z tego co pamiętam to chyba jedyna legalna metoda na przyciemnienie przednich bocznych szyb, tyle że dosyć droga....

[ Dodano: 2012-11-10, 21:46 ]
znalazłem na szybko: http://www.carsolar....l/?link=piecowe - koszt w sumie trochę wyższy niż za folię....

#36 ARON

ARON

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 851
  • Dołączył:  05 maj 2012
  • Rok Produkcji:xxxx
  • Silnik:2.0
  • Imię:x

Napisano 10 listopad 2012 - 23:16

adasko, dzięx - czytałem o tym kiedyś i to jest dokłądnie to samo, co w wielu amerykańcach fabrycznie (PiTki Limited), ale trochę przeraził mnie fakt demontażu szyb, zwłaszcza tylnej, no i jak coś pójdzie nie tak, to efekt jest już nieodwracalny...z kolei przez dobre folie (np. 3M albo IQ-Windowfilm) nawet te ciemne dobrze się patrzy nawet od środka (mogłem się przekonać na własne oczy u jednej z takich firm), ale jeszcze raz dzięki za fatygę.

#37 MiGi42

MiGi42

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 976
  • Dołączył:  06 lut 2011
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2CRD
  • Imię:Romuald
  • Skąd::Poznan
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 listopad 2012 - 09:58

uwaga przy nakładaniu folii na tylną szybę/bagażnika/ - w profesjonalnej firmie panience coś nie wyszło za pierwszym przyłożeniem /nerwy,fochy.../Nałożyła powtórnie ,skutek - prawie połowa linii grzewczych przerwana /zauważyłem w zimie/
Nie wypadało reklamować bo firma kolegi i sami znajomi.

#38 paradyz

paradyz

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 3021
  • Dołączył:  21 paź 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:300C 3,5 A
  • Imię:Paweł
  • Skąd::Rzeszów
  • Płeć: Nieustawiona

Napisano 12 listopad 2012 - 11:39

Romku.. tym bardziej należało reklamować...

#39 MiGi42

MiGi42

    PT MC

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 976
  • Dołączył:  06 lut 2011
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.2CRD
  • Imię:Romuald
  • Skąd::Poznan
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 12 listopad 2012 - 18:04

Paweł...no wiesz

#40 ARON

ARON

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 851
  • Dołączył:  05 maj 2012
  • Rok Produkcji:xxxx
  • Silnik:2.0
  • Imię:x

Napisano 12 listopad 2012 - 18:45

Romku.. tym bardziej należało reklamować...

Dokładnie - jak prawdziwy kumpel to by zrozumiał, poprawił i obyłoby się bez zbędnych ceregieli i uszczerbku na nerwach.





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych