Skocz do zawartości


Witaj.

W przypadku niejasności, problemów z rejestracją prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy (lewy, górny róg tej strony - KONTAKT). Odpowiemy najszybciej jak się da.
Pozdrawiamy - administrator i modertorzy ptclub.pl


zakup pt


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#21 medyk

medyk

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5224
  • Dołączył:  03 lis 2008
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.4L + LPG
  • Imię:Łukasz
  • Skąd::Lublin
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 26 styczeń 2013 - 12:49

Mój również jest na sprzedaż :)

http://otomoto.pl/ch... ... 85914.html

#22 ARON

ARON

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 851
  • Dołączył:  05 maj 2012
  • Rok Produkcji:xxxx
  • Silnik:2.0
  • Imię:x

Napisano 27 styczeń 2013 - 00:09

Gdzieś kiedyś na jakimś aucie wyczytałem na naklejce:
Diesel Engines are for older Citizens!!! :d

#23 skarbek75

skarbek75

    VIP

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 5928
  • Dołączył:  14 mar 2012
  • Rok Produkcji:2002
  • Silnik:2.0 M
  • Imię:Agnieszka
  • Skąd::Dolny Śląsk
  • Płeć: Kobieta

Napisano 27 styczeń 2013 - 08:12

ARON, :brawo :brawo :brawo

#24 knott

knott

    Znawca Tematu

  • Pomagamy sobie
  •   
  • Posty: 1195
  • Dołączył:  29 paź 2011
  • Rok Produkcji:2000
  • Silnik:2.0 16V LPG
  • Imię:Sławek

Napisano 27 styczeń 2013 - 08:17

jedyny sensowny diesel to był 1.9 TDI

jak odpalałem rano to cały blok był na nogach hehehe

i palił zero przecinek nic

i zagrzewał sie po 100km a do tej pory człowiek w berecie jechał - moherowym :cwaniak

#25 Bezimienny Gość.duch_gdansk_*

Bezimienny Gość.duch_gdansk_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 27 styczeń 2013 - 10:27

:diabelek Dyskusja diesel vs benzyna vs benzyna +lpg = rozum vs serce.
Nie trawię diesli oprócz paru wyjątków bo są mocne w bardzo wąskim zakresie obrotów, bo ich ekonomiczne uzasadnienie sprawdza się tylko od jakieś tam ilości robionych km miesięcznie/rocznie. Wydają z siebie :cenzura dźwięki jak coś zepsutego.
Czasy długowiecznych ropniaków odeszły w otchłań dziejów, wszystko co w nazwie silnika ma zestaw znaków jak szyfr z enigmy należy tłumaczyć jako "licz, licz złotóweczki na ropkę, już ja to sobie inaczej wyciągnę z twojej kieszeni" :aaa

Szanuję diesle bo robiąc sporo km jest spora szansa że zostanie parę $ na inne wydatki.
Póki znajdują się w swoich mocnych obrotach zaskakują kopem. Zaawansowanie techniczne współczesnych i szybkość rozwoju diesli powala na kolana (szkoda że tracą przy tym swoje zalety).

Wybór jest tylko jeden: własny, subiektywny i trudny do uzasadnienia :piwo

#26 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13780
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 styczeń 2013 - 10:31

bzdura, bzdura, dizel i tylko dizel, nic sie nie trzesie, nic nie trzepie, pracuje cicho, no czasem traci parafina... ;P

#27 ARON

ARON

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 851
  • Dołączył:  05 maj 2012
  • Rok Produkcji:xxxx
  • Silnik:2.0
  • Imię:x

Napisano 27 styczeń 2013 - 14:42

Ze słynną oszczędnością diesla łączy się też parę wyrzeczeń i minusów, bo po pierwsze trzeba być szczególnie czujnym jakiej jakości ON lub gdzie się tankuje, więcej droższych części może się zepsuć, no i co za tym idzie należy się liczyć z bardziej kosztowną naprawą, a więc rzekoma oszczędność może stopnieć do 0. Ciągle mam na myśli auta używane.

Prywatnie siedzę w amerykańcach, więc dieslami nie jeżdżę, bo w tym gatunku jest ich jak na lekarstwo, a rasowy amerykaniec z ropniakiem to ryzykowna mieszanka (bo są to najczęściej silniki montowane na licencji od innego producenta), również jeśli chodzi o części zamienne (w PiTku w najgorszym wypadku będzie się zdanym na ASO, więc jeszcze tragedii nie ma) no i nie odpowiada mi kultura pracy jednostki wysokoprężnej oraz jej limitowany zakres optymalnej wydajności plus problemy z nagrzewaniem się wnętrza w duże mrozy. Ponadto mam gdzieś te wszystkie DPF-y i inne cuda techniki lobbystycznej, a, że mieszkam blisko zachodniej granicy, to zielona plakietka eko też nie jest mi bez znaczenia, którą już tylko najnowsze diesle dostają, bo normy się powoli zaostrzają. Ale jak ktoś dużo pokonuje km oraz chce diesla, to może moje wywody olać... Jak dbasz, tak masz!

#28 miecio

miecio

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •      
  • Posty: 13780
  • Dołączył:  21 cze 2009
  • Rok Produkcji:2006
  • Silnik:2.2 /ropa/
  • Imię:miecio
  • Skąd::krk
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 styczeń 2013 - 15:00

.........ie o szopenie, amerykanie na slowo Dizel dostaja co by nie byc ordynusem, to dostaja wzwodu i chcieli by ale nie moga dlatego sie onanizuja,. bo tyle im pozostaje,..znajomy od 20 lat w usa, jezdzi tojota od zawsze /od kad bylo go stac na takie autko i jak sie cieszyl ze za brak poielniczki musial dodatkowo placic,... hameryka, oj... kolegi znajomi by chcieli dizla ale ich podobno nie stac... ile w tym prawdy ?? nie wiem, nie bylem za oceanem i sie nie wybieram, ale na probe o wize zloze dokumenta stosowne,... bez zaproszenia, argument bede miec taki ze mam europejska wersje auta z usa i bede chciec zobaczyc kanion kolorado ale i tak nie zobacze bo nie wsiade do ytramwaju ktory jest ciezszy od powietrza...

#29 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 27 styczeń 2013 - 15:39

Nie wiem o co chodzi w tym targowaniu się... Miałem benzynę, było OK..., mam diesla, jest OK. Jak mam porównać w perspektywie czasu, wolę diesla... To po pierwsze, po drugie jakoś tak wychodzi, że auta z silnikiem diesla są z reguły ciut droższe... Odnoszę wrażenie, że niektórych dosięga tzw. dysonans podecyzyjny... :lol :lol :lol Pozdrawiam.

#30 ARON

ARON

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 851
  • Dołączył:  05 maj 2012
  • Rok Produkcji:xxxx
  • Silnik:2.0
  • Imię:x

Napisano 27 styczeń 2013 - 15:40

miecio, nie obracaj kota ogonem, bo nie napisałem, że diesli nie lubią w USA oraz wyraziłem prywatne zdanie na ich temat oraz dlaczego nimi prywatnie nie jeżdżę i wcale tego nie żałuję, a, że poczułeś się dotknięty, cóż... Było już dużo amerykańców (osobowych) z dieslami, ale większość z nich to raczej niewypały, chyba, że masz na myśli pickupy z serii HD z ich przeszczepionymi, ciężarowymi ropnikami, ale to nie ta klasa, waga i temat. W Stanach problem z dieslem polega na tym, że nie jest to wbrew pozorom tanie i ogólnie dostępne paliwo, a także miewa problemy z niektórymi normami czystości spalin (Kalifornia), jak i nierówną jakością - tylko wybrane je przechodzą. Jeep strasznie długo zwlekał z powrotem Grand Cherokee z CRD tam - jak myślisz dlaczego? Na Starym Kontynencie też nie brakuje ludzi, których bardziej kręcą amerykańskie V8 - tak to już jest...
A propos jak naprawią jedną ze stron amerykańskich (Carscoop) to wkleję ciekawy link na ten temat...

#31 Bezimienny Gość.Yodarek_*

Bezimienny Gość.Yodarek_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 27 styczeń 2013 - 16:27

ARON, w kwestii tego, dlaczego Ameryka nie jeździ ropniakami, może masz i rację, po prostu nie wiem..., ale może potraktować sytuację ogólnie a nie po amerykańsku. Ja osobiście lubię klimat aut amerykańskich, ale daleki jestem od wielbienia ich jako kreatorów motoryzacji... Zresztą, czego można wymagać od ludzi, krórzy budują skrzyżowania dwóch dróg, gdzie każdy ma STOP przed nim.... hmm :lol :lol :lol

#32 Bezimienny Gość.duch_gdansk_*

Bezimienny Gość.duch_gdansk_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 27 styczeń 2013 - 17:58

.........ie o szopenie, amerykanie na slowo Dizel dostaja co by nie byc ordynusem, to dostaja wzwodu i chcieli by ale nie moga dlatego sie onanizuja,. bo tyle im pozostaje,..znajomy od 20 lat w usa, jezdzi tojota od zawsze /od kad bylo go stac na takie autko i jak sie cieszyl ze za brak poielniczki musial dodatkowo placic,... hameryka, oj... kolegi znajomi by chcieli dizla ale ich podobno nie stac... ile w tym prawdy ?? nie wiem, nie bylem za oceanem i sie nie wybieram, ale na probe o wize zloze dokumenta stosowne,... bez zaproszenia, argument bede miec taki ze mam europejska wersje auta z usa i bede chciec zobaczyc kanion kolorado ale i tak nie zobacze bo nie wsiade do ytramwaju ktory jest ciezszy od powietrza...

Tak jest taka grupa ludzi i nie tylko w USA :d i tylko im zazdrościć tak przyziemnych marzeń . Jest też dużo mniejsza grupa ludzi na całym świecie która uważa że silnik to ma nie mniej i nie więcej jak 8 garów w układzie V i zaczyna się od 5ltr pojemności. Tych drugich to ja doskonale rozumiem.
A diesel jaki jest każdy widzi. Jeden ceni sobie spalanie a drugi przyjemność z jazdy :blabla

#33 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8212
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 styczeń 2013 - 18:02

Zresztą, czego można wymagać od ludzi, krórzy budują skrzyżowania dwóch dróg, gdzie każdy ma STOP przed nim....

:lol Aron co do jakości paliwa hmm ja leje co mam budowa/Rosja i pasi Wałek jak to wałek zatankujesz na stacji ''X'' i masz pozamiatane :piwo A diesel w tym wydaniu PT jest OKI

#34 Bezimienny Gość.duch_gdansk_*

Bezimienny Gość.duch_gdansk_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 27 styczeń 2013 - 18:32

ja leje co mam budowa/Rosja i pasi Wałek jak to wałek

Żeby u nas była taka ropa jak u ruskich to by połowa serwisów padła. Nasza najlepsza to ścieki przy dobrej od matuszki rasiji :piwo

#35 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8212
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 styczeń 2013 - 19:04

duch_gdansk, dobrze prawisz :piwo

[ Dodano: 2013-01-27, 19:09 ]
Własnie wlałem ''Mu'' cokolwiek to znaczy 60l tyle wlazło prosto z Mamonowa i gitarra :cwaniak Jak sadze ta ''nasza' jest bardziej kombinowana jak Ruska :cwaniak

#36 Bezimienny Gość.duch_gdansk_*

Bezimienny Gość.duch_gdansk_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 27 styczeń 2013 - 20:04

A ja sporo jeździłem kiedyś cysternami z paliwkiem i wiele widziałem, dużo różnych specyfikacji miałem w łapkach, do dzisiaj trzymam się z ludźmi z transportu ciężarowego. Pracowałem przez kilka lat w serwisie Volvo Truck i sporo moich znajomych w Polsce zatankuje tylko jak musi. Wynika to nie tylko z ceny, awaryjność i spalanie też spada na "ruskiej". Nasza bez kombinowania potrafi mieć gorsze parametry a co się dzieje na stacjach to już inna bajka. Ja i większość znajomych omijamy markowe stacje zachodniego giganta z Literką S na początku :cwaniak bo tak wynika z praktyki. Wiele razy robiłem przedwczesne naprawy układu wtryskowego w ciężarówkach które były tankowane tylko na tych stacjach.

#37 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8212
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 styczeń 2013 - 20:36

duch_gdansk, Masz racje! Jak nie mogę, to tankuje na Neste nie narzekałem czy latem, czy zimą. Nigdy na innej stacji.

#38 ARON

ARON

    PT MC

  • Pomagamy sobie
  • Posty: 851
  • Dołączył:  05 maj 2012
  • Rok Produkcji:xxxx
  • Silnik:2.0
  • Imię:x

Napisano 27 styczeń 2013 - 21:22

Heh, widzę, że to co piszecie, to chyba Ruscy mają tak tanie paliwo, że im się nawet "rozrabiać" nie chce... Akurat zazwyczaj tankuję na Lukoil, gdzie jeszcze kiedyś jako student dorabiałem po godzinach, mimo, że mam Orlen niemal pod nosem i tyć taniej, ale skoro nawet silnik HEMI słabnie na ich "vyrvie", to coś w tym jest co piszecie... :nie

#39 sluna

sluna

    VIP

  • Przyjaciel forum
  •   
  • Posty: 8212
  • Dołączył:  20 gru 2009
  • Rok Produkcji:2005
  • Silnik:2.2 touring
  • Imię:Darek
  • Skąd::Malbork
  • Płeć: Mężczyzna

Napisano 27 styczeń 2013 - 21:30

Ruscy mają tak tanie paliwo, że im się nawet "rozrabiać" nie chce...

...i tyle w temacie :piwo

#40 Bezimienny Gość.jacekj97_*

Bezimienny Gość.jacekj97_*
  • Guests
  • Dołączył:  --

Napisano 28 styczeń 2013 - 19:59

witajcie, kurcze nie sadzilem ze zrobie takie poruszenie na forum, dzieki za odpowiedz ale tak mi sie wydaje ze jezeli znajde fajnego diesela to chyba sie zdecyduje na ten silnik ale 2.5 z gazem nie wykluczam, musze sie przejechac tym samochodem kurde jak go widze na ulicy jak mnie mija masakra,,, fajny jest(malo powoiedziane zaj,,jest) bede sie rozgladal jak by ktos slyszal o czyms fajnym prosze o kontakt thx





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych